Jiří Punčochář
15. listopadu 2016 • 22:34

Špatné střídání Čiliaka završilo zmar Komety. Měl sledovat hru, řekl trenér

TOP VIDEA
Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar
Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0 Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brněnská Kometa hraje letos v Tipsport extralize tak dobře, že až v 21. kole potřebovala použít power play, když se pokoušela doma srovnat zápas s Pardubicemi. Oprášení zažitých návyků se jí moc nepovedlo, brankář Marek Čiliak vyjel uvolnit svoje místo v nevhodný moment a Pardubice toho využily ke vstřelení rozdílového gólu. V Brně uhrály šokující výhru 3:2.Za stavu 1:2 se v 59. minutě Marek Čiliak rozhodl prchat na střídačku právě v době, kdy se k puku ve středním pásmu dostával soupeř, a než se místo něho stihnul zapojit do akce šestý hráč Komety, vstřelil David Tomášek pohodlně zpoza modré čáry svůj druhý gól v zápase a pojistil Dynamu tři body.

„Hra nebyla přerušená, takže Čilo se měl nachystat. Vyletěl z brány v momentě, kdy se soupeř dostal na kotouč, pak chtěl být co nejdřív na střídačce a nesledoval hru. Kdyby to zaregistroval, tak by se stihl vrátit. Ale bohužel. Je to pro nás poučení. Tam to chtělo trochu víc sledovat hru,“ vysvětloval zaváhání brněnský trenér Kamil Pokorný.

Po dalším Čiliakově odvolání o něco později a při vhazování v útočném pásmu už poražení stihli jenom snížit.

Zbytečnou chybou tak Kometa ukončila zápas, v němž se nedokázala dostat do svého obvyklého tempa. Problém vznikl daleko dřív než při power play. Teprve potřetí v sezoně nedala doma alespoň čtyři góly a po zaváhání s Vítkovicemi (0:1 po nájezdech) odešla premiérově bez bodu.

„Nemůžu mluvit za každého, ale měli jsme (v neděli) velmi těžký a náročný zápas v Litvínově, k tomu náročná cesta, dojeli jsme nad ránem. Každý to má v nohách, stálo nás to hodně sil. Dneska jsme se tlačili, dá se říct, že Pardubky byly na začátku dost špatné, ale střední pásmo měly. Musíme si zvyknout, že soupeři tady budou hrát přesně takový beton. Samozřejmě do plných se hraje hůř, ztráceli jsme puky. Neviděl bych to ale jen negativně. Každý se vydal a udělal maximum. Jednou to muselo přijít,“ řekl k první domácí prohře bez bodového zisku brněnský obránce Jozef Kováčik.

720p 480p 360p 240p
Kometa Brno - Pardubice: Tomášek se trefil do prázdné a připsal si druhý gól, 1:3

Z V VP PP P Skóre B