SESTŘIH: Kometa přetlačila Spartu 2:1, nad Pražany vyhrála popáté v řadě

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

PŘEHLED | Sparťanská odplata za čtvrtfinálovou blamáž napoprvé v sezoně nevyšla. Hokejisté Sparty prohráli první vzájemný střet s úřadujícím mistrem z Brna 1:2. Pražané se sice v utkání dostali jako první do vedení zásluhou útočníka Jiřího Smejkala, ale k obratu Komety zavelel vteřinu před koncem druhé části hry obránce Ondřej Němec. Vítěznou trefu pak zařídil forvard Martin Dočekal. V souboji výborně chytajících gólmanů se nakonec radoval Čiliak, který svým výkonem přispěl k páté brněnské výhře nad Spartou v řadě.

Sparta si důraznou hrou vypracovala od úvodních minut územní převahu. Po ztrátě kotouče svého soupeře trápila agresivitou a důsledným napadáním. S touto taktikou měli Brňané problémy při zakládání útočných akcí a hlavně při přechodu středního pásma. Aktivnější Pražané svůj tlak zužitkovali v 9. minutě šťastným gólem. Po akci Pecha se Kumstátova střela odrazila od Stejskalovy nohy do branky.

"Naši hráči pracovali dobře až do osudné čtyřicáté minuty, kdy jsme udělali hrubou chybu. Trošku jsme tím dali Kometě vítr do plachet. V závěru už byl zápas o jednom gólu. Ten dala Kometa," řekl asistent trenéra Sparty Jaroslav Nedvěd.

Kometa Brno - Sparta: Hosté už vedou, trefil se Smejkal, 0:1

Kometa vytěžila z rychlých protiútoků dvě slibnější šance na vyrovnání. Po čtvrthodině hry Čermák šikovně oklamal obránce Pavelku, na přesnější zakončení už neměl prostor. O chvíli později po Eratově přihrávce trefil Svoboda tyčku.

Ve druhé třetině Kometa srovnala krok a šance se střídaly na obou stranách. "Myslel jsem si, že to bude dávat do protipohybu. Zápas jsem si užíval. Byl jsem plně vytížený, což mi vyhovuje," poznamenal Čiliak.

Kometa Brno - Sparta: Gól do šatny! Zámorský špatně rozehrál puk a Ondřej Němec vyrovnal na 1:1

Brňany podržel několikrát brankář Čiliak. Blýskl se zejména ve 33. minutě, kdy z bezprostřední blízkosti chytil do lapačky Černochovu dělovku. V závěru třetiny získali domácí při dvou přesilovkách výraznou převahu, které ale soupeř odolal.

Vyrovnat se podařilo Kometě nečekaně až sekundu před koncem druhé třetiny. Zámorský nepřesně rozehrál a kotouč se dostal až k Ondřeji Němcovi, jenž prostřelil brankáře Aittokallia.

V závěrečné třetině hokejová bitva gradovala a na obou stranách vynikali brankáři. Kometa otočila skóre v 54. minutě, kdy Haščák našel Gulašiho a jeho střelu šikovně tečoval Dočekal. "Kotouč jsem v tom okamžiku neviděl, nestačil jsem už zareagovat. Bohužel se nám už vyrovnat nepodařilo," uvedl brankář Aittokallio.

Sparta nevyužila přesilovku po vyloučení Barinky ani power play, k níž sáhla 95 sekund před koncem. "Sílu nám vlil vyrovnávací gól čtyři desetiny sekundy před koncem druhé třetiny. Chtěli jsme být trpěliví. Věřili jsme, že nějaký gól dáme. Nakonec se to v hektickém závěru povedlo," řekl trenér Komety Kamil Pokorný.

Kometa Brno - Sparta: Radost v Brně! Trefil se Martin Dočekal, 2:1

Kometa Brno - Sparta: To byla šance! Čermák mohl vyrovnat, Aittokallio byl ale proti

Kometa Brno - Sparta: Čiliak podržel domácí, Černoch puk do brány opět nedostal

SESTŘIH: Kometa - Sparta 2:1. Brňané zvítězili popáté v řadě nad pražským rivalem

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. O. Němec, 54. Dočekal (Gulaši, Haščák) - 9. Smejkal (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Houdek, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Domácí: 39:59. O. Němec, 53:45. Dočekal

Hosté: 08:30. Smejkal

Domácí: Čiliak (Vejmelka) – Gulaši, J. Krejčík, Barinka, O. Němec, Bartejs, Štencel – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Gajarský.

Hosté: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka, P. Vrána, Klimek – Kumstát, Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.