13. dubna 2016 • 08:42

San Antonio 40. domácí výhrou v sezoně vyrovnalo rekord NBA

San Antonio vyrovnalo 30 let starý rekord
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Basketbalisté San Antonia porazili v NBA 102:98 po prodloužení Oklahomu a čtyřicátým domácím vítězstvím v sezoně vyrovnali rekord Bostonu z ročníku 1985/86. Jako jediní dokázali od říjnového začátku ligy dobýt jejich halu v neděli úřadující šampioni z Golden State.

Nedělní porážka byla pro vítěze Jihozápadní divize Spurs už třetí v řadě, ale zápas s Oklahomou dokázali otočit, i když prohrávali až o 18 bodů. Na výhru se však nečekaně nadřeli. Hostům totiž chyběli Kevin Durant, Russell Westbrook a Serge Ibaka.

I bez svých největších hvězd tým Thunder předvedl v první půli šňůru 23:4, po velké stíhací jízdě domácích pak v prodloužení zářil Kawhi Leonard. Dal šest bodů ze svých celkových 26 a rekord San Antoniu zachránil.

"Vyrovnali jsme se legendárnímu týmu Celtics, kde hrál Larry Bird, Kevin McHale a Robert Parish, takže to je hodně dobré. Není jednoduché prohrát jediný domácí zápas za celou sezonu," komentoval vyrovnání rekordu rozehrávač Tony Parker, jenž k výhře pomohl 20 body. Základní část San Antonio zakončí dnes v Dallasu.

Basketbalisté Miami porazili Detroit 99:93 a mají šanci na vítězství v Jihovýchodní divizi, což přináší výhodu domácího prostředí v prvním kole play off. O to si zahrají v přímé bitvě s Bostonem. Pistons už vědí, že skončí ve Východní konferenci osmí a v play off vyzvou favorizovaný Cleveland.

Výsledky:

Detroit - Miami 93:99, Indiana - New York 102:90, LA Clippers - Memphis 110:84, San Antonio - Oklahoma City 102:98 po prodl., Toronto - Philadelphia 122:98.

Témata:  basketbalNBASan AntonioSport