a dozvíte se vše jako první.
31. května 2016 • 07:45

Po roce ve finále! Warriors otočili sérii s Oklahomou a jdou na Cleveland

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Ve finále NBA se stejně jako loni utkají basketbalisté Clevelandu Cavaliers a Golden State Warriors. Ti vyřadili Oklahomu City, přestože už prohrávali 1:3 na zápasy. Otočit vývoj série z tohoto stavu se jim podařilo jako desátému týmu v historii, rozhodující sedmý duel doma v pondělí vyhráli 96:88 a potvrdili postavení nejlepšího celku Západní konference.

Obhájci titulu z Golden State vyhráli v základní části ligy rekordních 73 zápasů, ale v play off se ocitli velmi blízko vyřazení. A to i v sedmém zápase s Oklahomou, která ve druhé čtvrtině vedla až o 13 bodů. Domácí však do poločasu snížili na 42:48, ve třetí části povolili soupeři pouhých 12 bodů a sami získali dvouciferný náskok.

V koncovce ještě hostující Kevin Durant sedmi body v řadě snížil na 90:86, ale minutu a 18 sekund před koncem Serge Ibaka netakticky fauloval Stephena Curryho při střele za tři body. Nejužitečnější hráč soutěže proměnil všechny tři trestné hody a Thunder už se na další odpor nevzmohli. Právě Curry byl s 36 body nejlepším střelcem sedmého konferenčního finále.

Ve finále se Golden State utká stejně jako loni s Clevelandem. Před rokem Warriors otočili sérii ze stavu 1:2 na 4:2 a radovali se po 40 letech z titulu. Finále začne v noci na pátek v jejich hale.