Cleveland po historickém obratu dělí jedna výhra od postupu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Clevelandu ve třetím utkání prvního kola play off NBA prohrávali v poločase s Indianou o 25 bodů, ale po famózním výkonu ve zbytku zápasu zvítězili 119:114. Obhájci titulu se postarali o největší poločasový comeback v historii soutěže a v sérii vedou už 3:0 na zápasy. Ve zbylých čtvrtečních zápasech Milwaukee přehrálo snadno Toronto a Memphis si připsal první výhru proti San Antoniu.

Hráči Indiany nastříleli v první i druhé čtvrtině po 37 bodech, v poločase vedli 74:49 a jasně směřovali za prvním vítězstvím v sérii. Jenže největší favorit na triumf ve Východní konferenci byl proti. Cavaliers se vrátili do hry povedenou třetí čtvrtinou, kterou vyhráli 35:17. A v poslední čtvrtině dokončili historický obrat. Dosavadní nejvyšší ztracené poločasové vedení činilo 21 bodů, o něž v roce 1948 přišla Philadelphia proti Baltimoru.

K třetí výhře v sérii Cleveland dovedl LeBron James, jenž si připsal triple double za 41 bodů, 13 doskoků a 12 asistencí. Navíc se posunul před Kobeho Bryanta na třetí místo v historické tabulce střelců v play off s bilancí 5670 bodů. Nyní bude stíhat Kareema Abdula-Jabbara (5762) a rekordmana Michaela Jordana (5987). Pacers vedl Paul George s 36 body, 15 doskoky a devíti asistencemi.

Mladý tým Milwaukee deklasoval Toronto 104:77 a vede v sérii 2:1 na zápasy. Bucks dokázali udržet úspěšnost střelby hostů na 33 procentech. Jak už bývá v posledních letech zvykem, dvěma největším hvězdám Raptors se ve vyřazovacích bojích přestává dařit. Rozehrávač Kyle Lowry dohrál se 13 body a pouhými dvěma asistencemi. Hlavní střelec kanadského celku DeMar DeRozan neproměnil ani jeden z osmi pokusů z pole a jen díky trestným hodům měl alespoň osm bodů. Bucks při nejvyšším vítězství v play off v domácí hale od roku 1988 vedl s 20 body Khris Middleton, 19 bodů přidal Jannis Antetokunmpo.

Memphis porazil ve třetím utkání San Antonio 105:94 a snížil v sérii na 1:2. Po poměrně vyrovnané první půli Grizzlies ovládli třetí část 31:17 a v poslední čtvrtině dvouciferný náskok kontrolovali. Mike Conley k výhře přispěl 24 body, Marc Gasol a navrátilec do základní sestavy Zach Randolph přidali po 21 bodech. Grizzlies si připsali první vítězství po předchozích devíti prohrách v play off. Spurs vedl s 18 body Kawhi Leonard, o dva body méně přidal LaMarcus Aldridge. Rozehrávač Tony Parker odehrál jen 18 minut a zůstal bez bodu i asistence.