8. listopadu 2015 • 18:11

Florbalisté prohráli i v posledním duelu EFT v Brně se Švýcary

Švýcarští florbalisté slaví vítězství nad Českem
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Čeští florbalisté se ani v závěrečném vystoupení na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Brně nedočkali vítězství. Po vyrovnaném průběhu prohráli se Švýcarskem 5:6. Svěřenci trenéra Radima Cepka přitom vedli po dvou třetinách 5:2, v závěrečné části ale inkasovali čtyři góly.

V tabulce Češi skončili bez bodu na posledním čtvrtém místě. Turnaj vyhrálo bez porážky Švédsko, které v závěrečném duelu zdolalo Finsko po samostatných nájezdech 5:4.

"Nedá se hrát pouze čtyřicet minut. Zápas musí odehrát naplno celých šedesát minut všech patnáct hráčů. To nám chybělo," posteskl si po utkání trenér Cepek.

Přitom od úvodních minut vyzařovala z výkonu českého týmu snaha o odčinění předcházejících proher. Po pěti minutách otevřel skóre Ondrušek, jenže o minutu později Mauer vyrovnal. Český výběr dostal protivníka pod tlak, Tomašík ani Tokoš si však neporadili ve vyložených šancích s brankářem Meierem a Jendrišákovi chyběla přesnost.

Nejlepší výkon podali čeští florbalisté ve druhé třetině, kdy si postupně po gólech Curneyho, Hájka a Suchánka vypracovali náskok 5:2. V závěrečném dějství ale vázla českému týmu kombinace a chyb v rozehrávce Švýcaři využili.

Za deset minut srovnali skóre a jejich vítězný obrat korunoval dvě minuty před koncem střelou zdálky Bischofberger. Navzdory snaze se už českému týmu vyrovnat nepodařilo.

"Švýcaři dali v poslední třetině rychlý gól, což je nakoplo. Všechny tři branky jsme neinkasovali po soupeřově tlaku, Švýcaři stáhli hru na dva útoky a pouze se snažili dostat do prostoru před naší brankou," dodal Cepek, který za další příčinu prohry označil i špatné zakončování rychlých protiútoků.

ČR - Švýcarsko 5:6 (1:1, 4:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 5. Ondrušek (Dóža), 24. Tokoš (Suchánek), 27. Curney (Jendrišák), 30. Hájek (Tomašík), 33. Suchánek (Tomašík) - 6. Mauer, 28. Braillard (Berry), 42. Laely (Buchli), 50. Mendelin (Bischofberger), 51. Bischofberger (Maurer), 58. Bischofberger (Scalvinoli). Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 1512.

Švédsko - Finsko 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0).