27. října 2015 • 11:07

Kornfeil zůstává. V MS bude pokračovat v malajsijském týmu

Autor:
Jakub Kornfeil v nejslabší kubatuře závodí od roku 2009.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil bude podle očekávání pokračovat v mistrovství světa ve třídě Moto3 v malajsijském týmu Drive M7 SIC. Dvaadvacetiletého jezdce tak čeká sedmá sezona v nejslabší kubatuře. V seriálu debutoval v roce 2009, pravidelně však začal závodit s elitou o rok později."Jsem moc šťastný, že budu s týmem pokračovat i v další sezóně. Je to velmi profesionální tým, ve kterém je radost pracovat," uvedl Kornfeil v oficiální tiskové zprávě. "Po dlouhé době navíc zůstávám ve stejném týmu dva roky. Je to určitě skvělé, protože nemusíme začínat od nuly," řekl rodák z Kyjova.

Kornfeil potvrdil dohodu o pokračující spolupráci před posledním závodem letošního seriálu, který se mu celkem vydařil. Poprvé v kariéře se prosadil na stupně vítězů, ve Velké ceně Velké Británie dojel druhý a průběžně mu patří se ziskem 73 bodů třinácté místo. Ve Valencii má však šanci posunout se výš.

V příští sezoně však bude český jezdec závodit s jiným motocyklem, tým totiž už nebude spolupracovat s KTM, ale s Hondou. "Věřím, že přechod na Hondu je ten nejlepší krok, který můžeme udělat. Jsem z toho nadšený, patří za to velký dík našemu týmovému manažerovi. Myslím, že s tímto balíčkem budeme opravdu silní," řekl Kornfeil, jenž bude mít také nového týmového kolegu.

"Za ten rok se velmi dobře známe a to je fajn pro další práci. Známe naše silné a slabé stránky, takže víme, na co se zaměřit. Je pro něj důležité, že dva roky po sobě zůstane ve stejném týmu. Je to skvělý jezdec s velkým potenciálem," uvedl manažer týmu Johan Stigefelt.

 

Témata:  Moto3KornfeilmotorismussvětSportsmlouva