11. září 2016 • 11:49

Výtečný Kornfeil byl v San Marinu pátý, po roce slavil Pedrosa

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně San Marina páté místo v kategorii Moto3 a jen těsně zaostal za svým letošním maximem, kterým je čtvrtá příčka z německé Grand Prix. Na okruhu v Misanu vyhrál Jihoafričan Brad Binder, jenž si tak upevnil suverénní náskok v čele seriálu mistrovství světa.

Třiadvacetiletý Kornfeil odstartoval do závodu po čtvrtém nejrychlejším výkonu v kvalifikaci z druhé řady a start se mu vydařil. Několik kol odjel na medailových pozicích, poté ale dvě příčky ztratil a dál se pohyboval na pátém místě. Po souboji s Nicolou Bulegou skončil mimo trať a propadl se na osmé místo, tři příčky ale ještě dokázal získat zpět. Pátým místem v cíli nakonec vyrovnal své umístění z dubnové Velké ceny Španělska, šestý byl v srpnu v Brně.

"Dnes jsem určitě chtěl bojovat o pódium. Bohužel se to ale během závodu stalo téměř nemožné. Závod vždy dospěje do bodu, kdy se lídři trhnou a buď tam jste včas a jedete s nimi, nebo tam nejste a jedete o to, co 'zbyde'," konstatoval Kornfeil v tiskové zprávě s tím, že v rozhodující chvíli ho o kontakt s čelem připravil souboj s nakonec šestým Andreou Locatellim. "Rozhodně jsem si závod ale moc užil. Bylo se o co opřít - motorka fungovala velmi dobře, takže se hned úplně jinak bojovalo," dodal.

Binder v posledním kole ustál i závěrečný útok nakonec druhého Bastianiniho a po pátém triumfu v sezoně vede šampionát o 106 bodů právě před Italem. Už v příští Grand Prix v Aragónu tak může teoreticky slavit titul.

V královské kubatuře MotoGP vybojoval premiérové vítězství v sezoně španělský motocyklista Dani Pedrosa. V Misanu se na nejvyšší stupínek vrátil téměř po roce, letos byl nejlépe dvakrát třetí. Druhý skončil v takřka domácím prostředí Ital Valentino Rossi, jenž žije ve zhruba 15 km vzdálené Tavullii. Třetí dojel úřadující mistr světa Jorge Lorenzo.

Velká cena San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:
Moto3:
1. B. Binder (JAR/KTM) 39:37,556, 2. Bastianini (It./Honda) -0,262, 3. Mir (Šp./KTM) -1,416, 4. Bulega (It./KTM) -1,534, 5. Kornfeil (ČR/Honda) -4,278, 6. Locatelli (It./KTM) -4,387.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. B. Binder 229 b., 2. Bastianini 123, 3. Navarro (Šp./Honda) 118, 4. Bulega 113, 5. Bagnaia (It./Mahindra) 110, 6. Mir 106, ...9. Kornfeil 80.

Moto2:
1. Baldassarri (It./Kalex) 42:45,885, 2. Rins (Šp./Kalex) -2,523, 3. Nakagami (Jap./Kalex) -6,199, 4. Zarco (Fr./Kalex) -8,942, 5. Morbidelli (It./Kalex) -10,016, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) -11,095.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Zarco 194, 2. Rins 191, 3. Lüthi 141, 4. Lowes (Brit./Kalex) 137, 5. Folger (Něm./Kalex) 127, 6. Morbidelli 125.

MotoGP:
1. Pedrosa (Šp./Honda) 43:43,524, 2. Rossi (It./Yamaha) -2,837, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -4,359, 4. M. Márquez (Šp./Honda) -9,569, 5. Viňales (Šp./Suzuki) -15,467, 6. Dovizioso (It./Ducati) -19,676.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. M. Márquez 223, 2. Rossi 180, 3. Lorenzo 162, 4. Pedrosa 145, 5. Viňales 136, 6. Dovizioso 99.