9. října 2015 • 08:19

Francouz Zarco je mistrem světa v motocyklové třídě Moto2

Zarco může slavit s předstihem titul.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Francouz Johann Zarco je mistrem světa silničních motocyklů v kategorii Moto2. První titul může slavit ještě před nedělní Velkou cenou Japonska. Španěl Esteve Rabat, loňský šampion a jediný jezdec, jenž mohl ještě Zarca teoreticky předstihnout, totiž start v Motegi vzdal kvůli zranění.

Pětadvacetiletý Zarco na stroji Kalex byl suverénem sezony. Šest Velkých cen vyhrál a pouze dvakrát ze čtrnácti závodů se nevešel na stupně vítězů. Na pódium nedosáhl na úvod roku v Kataru a před dvěma týdny v Aragonii, kde si už mohl zajistit titul, ale skončil šestý.

S velkou šancí na triumf v šampionátu přijížděl Zarco i do Japonska, kde mu nakonec usnadnil situaci Rabat. Španělský mistr světa si při pádu během pondělního tréninku v Almeríi zlomil vřetenní kost, a i když byl odhodlán v Motegi startovat, po osmi odjetých kolech v dnešním tréninku a po konzultaci s týmem účast v Grand Prix vzdal.

Zarco má před nedělním závodem 284 bodů, Rabat o 78 méně. Po Japonsku budou do konce MS zbývat už jen tři Velké ceny, vítěz závodu získává 25 bodů.