+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. srpna 2016 • 13:42

Stříbrný vzpěrač se omluvil mrtvému vůdci KLDR: Je mi líto, že není zlato

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl první velkou nadějí KLDR na olympiádě v Riu. Trojnásobný mistr světa ve vzpírání Om Jon-čol na zlato z Londýna nenavázal, v Riu ale skončil na druhém místě. Místo radosti ze stříbrné medaile však přišla na první pohled nepochopitelná reakce. Omluvil se zesnulému vůdci KLDR Kim Čong-Ilovi, že ho zklamal. "Se stříbrnou medailí nemůžu být pro svou zemi hrdina," zaujal.Skončit na olympijských hrách na druhém místě? To je důvod k oslavě. Ovšem nikoliv, pokud pocházíte z nejuzavřenější diktatury na světě. Severokorejský vzpěrač Om Jon-čol na olympijských hrách v Riu nadzvedl o čtyři kilogramy méně, než jeho největší sok Lung Čching-čchüan z Číny a v kategorii do 56 kg skončil na druhém místě.

Za své "selhání" se omlouval předchozímu komunistickému vůdci KLDR Kim Čong-ilovi (zemřel v roce 2011), jehož syn Kim Čong-un je nyní u moci. "Vždy bude mou inspirací a je mi líto, že jsem se mu nemohl odvděčit zlatou medailí. Doufám, že ho pro něj ještě dokážu vyhrát," slíbil zesnulému diktátorovi.

Severní Korea už na letních olympijských hrách v Riu dokázala vyhrát dvě stříbrné medaile. Kromě Om Jon-čola ovládla druhou příčku také vzpěračka do 63 kg Čche Hjo-simová. Se dvěma stříbrnými medailemi je tak Severní Korea zatím pátou nejúspěšnější zemí v Riu.

O Koreji se mluvilo v Riu už jednou zásluhou dvou gymnastek. Sedmnáctiletá Li Un-Ču z Jižní Koreje si udělala selfie fotografii s Hon Un-Džun, reprezentantkou Severní Koreje. Dvě znesvářené země jsou ve válečném stavu už od roku 1950, i proto jejich fotografie obletěla téměř celý svět.

Olympiáda sbližuje. Jihokorejská gymnastka si udělala selfie se svojí severokorejskou soupeřkou.Olympiáda sbližuje. Jihokorejská gymnastka si udělala selfie se svojí severokorejskou soupeřkou.

Vše o LOH v Rio de Janeiru čtěte ZDE>>>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze