+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. ledna 2016 • 17:02

Biatlonisté na stupně vítězů neměli, česká štafeta dojela osmá

Autor: ,
Ondřej Moravec finišoval v závodě štafet v Ruhpoldingu
TOP VIDEA
RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou
SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Štafeta biatlonistů v novém složení Michal Šlesingr, Tomáš Krupčík, Michal Krčmář a Ondřej Moravec obsadila na Světovém poháru v Ruhpoldingu osmé místo. Za hustého sněžení si pro vítězství dojelo kvarteto Norska před Ruskem a Rakouskem.Čeští muži v prosincovém závodu v Hochfilzenu zaznamenali 16. příčkou jedno z nejhorších umístění v historii, a také proto dnes nastoupili v obměněné sestavě a s přeházenými úseky. Oproti nevydařenému závodu v Rakousku dnes zůstal na svém místě pouze finišman Moravec.

Štafetu rozjel Šlesingr pomaleji a po dvou dobíjeních při střelbě v leže předával Krupčíkovi na dvanácté pozici. Nový muž české štafety, jenž v sestavě nahradil trápícího se Jaroslava Soukupa, na poslední chvíli na stojce odvrátil trestné kolo a v cíli svého 7,5 km dlouhé úseku byl jedenáctý. Po polovině závodu se však odstup Čechů na nejlepší vyšplhal už na dvě minuty.

Na třetím úseku se rehabilitoval za Hochfilzen Krčmář, jenž v Rakousku šel na dvě trestná kola a připravil českou štafetu o veškeré šance na úspěch. Dnes ale potvrdil výbornou aktuální formu, kterou v Ruhpoldingu demonstroval desátým místem ve vytrvalostním závodu, a s pouhým jedním dobíjením ve stoje vytáhl tým na sedmou pozici.

Očekávaný Moravcův posun vpřed pořadím zhatily nepříznivé podmínky na střelnici. Nejlepší český biatlonista posledních let se musel v leže vyrovnávat s prudkými poryvy větru a zaplatil za to trestným kolem. Ve stoje byl tradičně rychlý a bezchybný a svedl v cílové rovince souboj o sedmé místo s Italem Dominikem Windischem, jenž ho o tři desetiny sekundy porazil.

Norsko v sestavě Ole Einer Björndalen, Johannes Thingnes a Tarjei Böové a finišman Emil Hegle Svendsen porazilo o 14,6 sekundy Rusko. Třetí Rakousko ztratilo 35,8 sekundy, Češi 2:46,3 minuty.

Ženy jedou štafetu v neděli, v sobotu jsou na programu závody s hromadným startem.

 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze