+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. července 2015 • 14:42

Djokovičovi bouchly saze: Seřval a rozplakal krásnou sběračku

Autor:
TOP VIDEA
Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se! Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se!
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Široký úsměv, kterým Novak Djokovič při dobře se vyvíjejících utkáních nešetří, na jeho tváři při wimbledonské přetahované s Kevinem Andersonem chyběl. V pátém setu osmifinálového maratonu se první hráč světa dokonce hrubě obořil na podavače míčů. Co hůř, který byl ženského pohlaví.


REKLAMA

Důvody hněvu byly zřejmé, světová čtrnáctka Anderson v osmifinále Wimbledonu vzdoroval Djokovičově nátlakové hře dva dny. Srbský tenista začal duel s Jihoafričanem už v pondělí a úvodní dva sety shodně ztratil v tie-breacích. Slušný nápor na psychiku.

Třetí sadu ale získal Srb poměrem 6:1 a uspěl i ve čtvrté díky brejku ze třetí hry 6:4. Pak byl zápas kvůli tmě přerušen. A úterní dohrávka nabídla neskutečnou přetahovanou.

Krizová chvíle pro Djokoviče přišla za stavu 2:3, kdy při jeho servisu Anderson vyrovnal stav na 30:30 a byl jen dva míče od brejku. A v tento moment obhájce vítězství z loňského roku vybuchl a seřval podavačku míčků. “Ručník, dělej, ručník,” měl údajně zakřičet na mladou dívku, která byla z incidentu šokovaná. Třásla se a stěží zadržovala slzy.

“Byl jí opravdu blízko, nějaké dva až tři kroky, byla pak úplně v šoku, třásla se a musela se napít,” vyprávěl pro Daily Mail očitý svěděk, který seděl na tribuně je pár metrů od incidentu.

VIDEO: Podívejte se na Djokovičův výlev


“Byl to možná jeden z nejtěžších zápasů na Wimbledonu, které jsem kdy odehrál. Ten incident mě mrzí, byl jsem od ní opravdu blízko a křičel jsem, snad budu mít možnost se jí omluvit,” říkal na tiskové konferenci Djokovič, který pátý set vyhrál 7:5 a postoupil mezi nejlepších osm.

“Jak jsem řekl, mrzí mě to, nervy mi v důsledku těžkého utkání pochodovaly,” kál se Djokovič, který ve čtvrtfinále narazí na Chorvata Marina Čiliče, nasazenou devítku.

"Hrál jsem skvěle a dobře se poslouchá, že Novak musel hrát jedno z nejtěžších utkání tady, ale chtěl jsem vyhrát, proto jsou moje pocity smíšené a jsem zklamaný," řekl Anderson, jehož výborný servis Djokoviče frustroval. "O to jsem se snažil, dostat ho z rytmu a fungovalo to. Jen ne až do konce, škoda,“ uzavřel Jihoafričan.

Novak Djokovič seřval na Wimbledonu sběračku míčků, která dlouho otálela s podáním ručníku
Novak Djokovič seřval na Wimbledonu sběračku míčků, která dlouho otálela s podáním ručníku

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram