17. září 2007 • 00:00

Rusky získaly bez ztráty Fed Cup

MOSKVA - Jasná partie se stala z finále tenisového Fed Cupu, tenistky Ruska přehrály loňské vítězky z Itálie 4:0. Výhru pečetila třetím rozhodujícím bodem v souboji jedniček obou týmu Světlana Kuzněcovová, porazila Francesku Schiavoneovou 4:6, 7:6 a 7:5. Vítězka to ovšem neměla snadné, ve druhém setu musela odvracet dva mečboly soupeřky. Domácí hráčky vedly po sobotních úvodních dvouhrách 2:0 a drama trvající dvě a čtvrt hodiny přinesla už ta mezi Annou Čakvetadzeovou a Schiavoneovou. Ruska zdolala Italku 6:4, 4:6 a 6:4. "Když jsem ve třetím setu prohrávala 0:3, myslela jsem, že je po zápase," řekla Čakvetadzeová po zápase. FINÁLE FED CUPU RUSKO-ITÁLIE 4:0 Čakvetadzeová-Schiavoneová 6:4, 4:6, 6:4, Kuzněcovová-Santangelová 6:1, 6:2, Kuzněcovová-Schiavoneová 4:6, 7:6 (7), 7:5, Vesninová-Santangelová 6:2, 6:4, čtyřhra se po dohodě nehrála.