Plíškovou zradil proti Halepové servis, Rosol je ve čtvrtfinále

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Karolína Plíšková nezopakuje na turnaji v Sydney loňské finále. Česká tenistka ve čtvrtfinále prohrála po téměř hodině a čtyřiceti minutách s druhou hráčkou světového žebříčku Rumunkou Simonou Halepovou 4:6 a 5:7.

Plíšková se dnes nemohla spolehnout na servis. V první setu dala jen jedno eso a celkově trefovala první podání ani ne z padesáti procent. Proto v přišla celkem pětkrát o servis a Halepové pomohla i 42 nevynucenými chybami.

V prvním setu Plíšková vedla 1:0, ale pak prohrála pět her v řadě. Dokázala ještě snížit na 4:5, jenže set už nezachránila. I ve druhé sadě dotahovala náskok soupeřky, dvakrát na brejk odpověděla, ale potřetí už ne. Při druhém mečbolu poslala return za základní čáru do autu. S Halepovou tak prohrála i třetí vzájemný zápas.

Světová jedenáctka Plíšková si loni v Sydney zahrála finále proti Petře Kvitové, která letos generálku na Australian Open po střevních potížích vynechala.

Ve čtyřhře pokračuje vítězné tažení světových jedniček Martiny Hingisové a Sanii Mirzaové. Švýcarsko-indický pár porazil Číňanky Pcheng Šuaj, Liang Čchen 6:2, 6:3 a zaznamenal 28. výhru v řadě, což naposledy dokázaly Gigi Fernándezová s Natašou Zverevou před 22 lety.

Ještě lepší byly Jana Novotná s Helenou Sukovou, které v roce 1990 dosáhly 44 výher po sobě.

Dvouhra - 2. kolo:

Müller (Luc.) - Thiem (2-Rak.) 7:6 (7:2), 2:2 skreč,
Dimitrov (4-Bulh.) - Cuevas (Urug.) 7:6 (7:2), 6:4,
Mahut (Fr.) - Seppi (5-It.) 6:3, 1:6, 6:3,
Chardy (6-Fr.) - Duckworth (Austr.) 7:6 (7:5), 6:4,
Dolgopolov (8-Ukr.) - Sarkissian (USA) 7:6 (8:6), 6:2,
Gabašvili (Rus.) - Delbonis (Arg.) 6:3, 6:3.

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Halepová (1-Rum.) - Karolína Plíšková (5-ČR) 6:4, 7:5,
Kuzněcovová (Rus.) - Erraniová (It.) 7:6 (7:1), 6:0.

Rosol je ve čtvrtfinále

Tenista Lukáš Rosol postoupil do čtvrtfinále turnaje v Aucklandu. Ve 2. kole porazil Francouze Benoita Pairea 6:4, 7:6 a o semifinále se utká s nejvýše nasazeným Davidem Ferrerem ze Španělska.

Před týdnem Rosol prohrál s Pairem ve stejné fázi turnaje v Čennaí, ale tentokrát se radoval z výhry. Pátému nasazenému Francouzi vzal dvakrát servis. Ve druhé sadě mohl zápas ukončit už za stavu 5:4, ale při svém podání chyboval a souboj tak po hodině a 19 minutách dotáhl až v tie-breaku, v němž proměnil třetí mečbol.

Rosolovým příštím soupeřem bude čtyřnásobný vítěz turnaje Ferrer, s kterým prohrál všech předchozích pět duelů a získal v nich jen jeden set.

Rosol (ČR) - Paire (5-Fr.) 6:4, 7:6 (7:5),
Ferrer (1-Šp.) - Barton (Austr.) 6:2, 6:4,
Anderson (4-JAR) - Haase (Niz.) 7:6 (10:8), 7:6 (7:5),
Fognini (6-It.) - De Bakker (Niz.) 6:1, 6:1,
Bautista (8-Šp.) - Young (USA) 6:4, 7:6 (7:3),
Sock (USA) - Pospisil (Kan.) 6:2, 6:4,
Tsonga (2-Fr.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:3, 6:4,
Isner (3-USA) - Querrey (USA) 7:6 (10:8), 6:7 (4:7), 6:4.