a dozvíte se vše jako první.
13. ledna 2016 • 08:30

Plíškovou zradil proti Halepové servis, Rosol je ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková nestačila ve čtvrtfinále na Halepovou
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Karolína Plíšková nezopakuje na turnaji v Sydney loňské finále. Česká tenistka ve čtvrtfinále prohrála po téměř hodině a čtyřiceti minutách s druhou hráčkou světového žebříčku Rumunkou Simonou Halepovou 4:6 a 5:7.

Plíšková se dnes nemohla spolehnout na servis. V první setu dala jen jedno eso a celkově trefovala první podání ani ne z padesáti procent. Proto v přišla celkem pětkrát o servis a Halepové pomohla i 42 nevynucenými chybami.

V prvním setu Plíšková vedla 1:0, ale pak prohrála pět her v řadě. Dokázala ještě snížit na 4:5, jenže set už nezachránila. I ve druhé sadě dotahovala náskok soupeřky, dvakrát na brejk odpověděla, ale potřetí už ne. Při druhém mečbolu poslala return za základní čáru do autu. S Halepovou tak prohrála i třetí vzájemný zápas.

Světová jedenáctka Plíšková si loni v Sydney zahrála finále proti Petře Kvitové, která letos generálku na Australian Open po střevních potížích vynechala.

Ve čtyřhře pokračuje vítězné tažení světových jedniček Martiny Hingisové a Sanii Mirzaové. Švýcarsko-indický pár porazil Číňanky Pcheng Šuaj, Liang Čchen 6:2, 6:3 a zaznamenal 28. výhru v řadě, což naposledy dokázaly Gigi Fernándezová s Natašou Zverevou před 22 lety.

Ještě lepší byly Jana Novotná s Helenou Sukovou, které v roce 1990 dosáhly 44 výher po sobě.

Dvouhra - 2. kolo:

Müller (Luc.) - Thiem (2-Rak.) 7:6 (7:2), 2:2 skreč,
Dimitrov (4-Bulh.) - Cuevas (Urug.) 7:6 (7:2), 6:4,
Mahut (Fr.) - Seppi (5-It.) 6:3, 1:6, 6:3,
Chardy (6-Fr.) - Duckworth (Austr.) 7:6 (7:5), 6:4,
Dolgopolov (8-Ukr.) - Sarkissian (USA) 7:6 (8:6), 6:2,
Gabašvili (Rus.) - Delbonis (Arg.) 6:3, 6:3.

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Halepová (1-Rum.) - Karolína Plíšková (5-ČR) 6:4, 7:5,
Kuzněcovová (Rus.) - Erraniová (It.) 7:6 (7:1), 6:0.

Rosol je ve čtvrtfinále

Tenista Lukáš Rosol postoupil do čtvrtfinále turnaje v Aucklandu. Ve 2. kole porazil Francouze Benoita Pairea 6:4, 7:6 a o semifinále se utká s nejvýše nasazeným Davidem Ferrerem ze Španělska.

Před týdnem Rosol prohrál s Pairem ve stejné fázi turnaje v Čennaí, ale tentokrát se radoval z výhry. Pátému nasazenému Francouzi vzal dvakrát servis. Ve druhé sadě mohl zápas ukončit už za stavu 5:4, ale při svém podání chyboval a souboj tak po hodině a 19 minutách dotáhl až v tie-breaku, v němž proměnil třetí mečbol.

Rosolovým příštím soupeřem bude čtyřnásobný vítěz turnaje Ferrer, s kterým prohrál všech předchozích pět duelů a získal v nich jen jeden set.

Rosol (ČR) - Paire (5-Fr.) 6:4, 7:6 (7:5),
Ferrer (1-Šp.) - Barton (Austr.) 6:2, 6:4,
Anderson (4-JAR) - Haase (Niz.) 7:6 (10:8), 7:6 (7:5),
Fognini (6-It.) - De Bakker (Niz.) 6:1, 6:1,
Bautista (8-Šp.) - Young (USA) 6:4, 7:6 (7:3),
Sock (USA) - Pospisil (Kan.) 6:2, 6:4,
Tsonga (2-Fr.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:3, 6:4,
Isner (3-USA) - Querrey (USA) 7:6 (10:8), 6:7 (4:7), 6:4.