+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. dubna 2016 • 19:00

Skvělé Djokovičovo gesto. Veselý si zasloužil vyhrát za odvahu, chválil

Autor:
TOP VIDEA
Slavná bělehradská Marakana: osudový stadion Panenky, Sparta tu hraje o EL Slavná bělehradská Marakana: osudový stadion Panenky, Sparta tu hraje o EL
NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Připsal si šokující porážku, když ve svém prvním zápase na turnaji v Monte Carlu nestačil na českého tenistu Jiřího Veselého. Ale Novak Djokovič ukázal, že umí přijmout i prohru – dvaadvacetiletému českému mladíkovi po zápase gestem ukázal, že hrál opravdu skvěle, a pak mu sportovně pogratuloval.


REKLAMA

„Samozřejmě není lehké prohrát zápas a smířit se s tím, obzvlášť když opouštíe kurt. Ale musím svému soupeři pogratulovat. Myslím, že hrál hodně kvalitně. Výborně podával a hrál výborně takticky a agresivně,“ chválil Djokovič Veselého po své první porážce od srpna 2015 (ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji ještě vzdal Lopezovi kvůli bolestem očí).

VIDEO | Podívejte se na Djokovičovo sportovní gesto po porážce s Veselým

„Tohle je důkaz, že nikdo není neporazitelný,“ připustil. „V kariéře se mi to stalo už mnohokrát, že jsem prohrál zápas. Není to poprvé,“ nedělal ale z porážky velkou vědu. „Na druhou stranu dneska nemám moc věcí, které bych mohl považovat za pozitivní. Hrál jsem vážně vážně špatně,“ dodal Srb.

Novak Djokovič gratuluje k výhře českému mladíkovi Jiřímu Veselému
Novak Djokovič gratuluje k výhře českému mladíkovi Jiřímu Veselému

„To ale vůbec nesnižuje výkon mého soupeře. Zasloužil si vyhrát. Když byl ve třetím setu o brejk vpředu, hrál odvážně. Chodil na síť, hrál kraťasy, tvrdá podání. Šel si pro to a také si to zasloužil,“ prohlásil Djokovič.

Tenisová senzace! Mladík Veselý zlomil světovou jedničku Djokoviče - čtěte ZDE »

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram