+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. dubna 2016 • 19:00

Skvělé Djokovičovo gesto. Veselý si zasloužil vyhrát za odvahu, chválil

Autor:
TOP VIDEA
TOP GÓLY 12. kola La Ligy: Kondogbiova raketa k tyči, Ángelovo chirurgické zpracování TOP GÓLY 12. kola La Ligy: Kondogbiova raketa k tyči, Ángelovo chirurgické zpracování
Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Připsal si šokující porážku, když ve svém prvním zápase na turnaji v Monte Carlu nestačil na českého tenistu Jiřího Veselého. Ale Novak Djokovič ukázal, že umí přijmout i prohru – dvaadvacetiletému českému mladíkovi po zápase gestem ukázal, že hrál opravdu skvěle, a pak mu sportovně pogratuloval.


REKLAMA

„Samozřejmě není lehké prohrát zápas a smířit se s tím, obzvlášť když opouštíe kurt. Ale musím svému soupeři pogratulovat. Myslím, že hrál hodně kvalitně. Výborně podával a hrál výborně takticky a agresivně,“ chválil Djokovič Veselého po své první porážce od srpna 2015 (ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji ještě vzdal Lopezovi kvůli bolestem očí).

VIDEO | Podívejte se na Djokovičovo sportovní gesto po porážce s Veselým

„Tohle je důkaz, že nikdo není neporazitelný,“ připustil. „V kariéře se mi to stalo už mnohokrát, že jsem prohrál zápas. Není to poprvé,“ nedělal ale z porážky velkou vědu. „Na druhou stranu dneska nemám moc věcí, které bych mohl považovat za pozitivní. Hrál jsem vážně vážně špatně,“ dodal Srb.

Novak Djokovič gratuluje k výhře českému mladíkovi Jiřímu Veselému
Novak Djokovič gratuluje k výhře českému mladíkovi Jiřímu Veselému

„To ale vůbec nesnižuje výkon mého soupeře. Zasloužil si vyhrát. Když byl ve třetím setu o brejk vpředu, hrál odvážně. Chodil na síť, hrál kraťasy, tvrdá podání. Šel si pro to a také si to zasloužil,“ prohlásil Djokovič.

Tenisová senzace! Mladík Veselý zlomil světovou jedničku Djokoviče - čtěte ZDE »

 Klasická verze
Mobilní verze