25. února 2010 • 19:46

Obří slalom vyhrála Němka Rebensburgová

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Olympijskou vítězkou v obřím slalomu se překvapivě stala německá lyžařka Viktoria Rebensburgová. Trojnásobná juniorská mistryně světa vybojovala zlato povedenou jízdou v dnešním odloženém druhém kole, stříbro vybojovala Slovinka Tina Mazeová a až bronz zbyl na vedoucí ženu po 1. kole Rakušanku Elizabeth Görglovou.

Češka Šárka Záhrobská se kvůli koncentraci na slalom rozhodla do druhé jízdy nenastoupit.V závodě poznamenaném rozložením obou kol do dvou dnů kvůli silné mlze si pouze Rebensburgová dokázala udržet výkonnost na úrovni z předchozího dne.

Dvacetiletá talentovaná Němka byla ve druhém kole nejrychlejší z elitní desítky závodnic po středeční první jízdě.Dvojnásobná juniorská šampionka ze super-G a úřadující juniorská šampionka v obřím slalomu ve své silné disciplíně o čtyři setiny sekundy porazila jednu z favoritek Mazeovou.

O další desetinu zpět dojela Görglová, která tak po sjezdu vybojovala ve Vancouveru již svůj druhý bronz.Rebensburgová vybojovala pro Německo zlatou medaili z obřího slalomu poprvé po 54 letech a podruhé v historii. Přitom na stupních vítězů na nejvyšší světové úrovni se probojovala dosud jen jednou, když v lednu byla druhá v obřím slalomu Světového poháru v Cortině.

Görglová třetím místem alespoň částečně napravila další nezdar rakouských lyžařek, které po středě ve trojici útočily na stupně vítězů, jenže Kathrin Zettelové i Evě-Marii Bremové druhé kolo nevyšlo a musely se spokojit s pátým respektive sedmým místem.

9. Bariozová (Fr.) 2:27,79 (1:15,14+1:12,65),
10. M. Rieschová (Něm.) 2:27,97 (1:15,60+1:12,37), ...Záhrobská (ČR) - nenastoupila do 2. kola.