Čínská Super League -  ONLINE PŘENOS -  Hebei CFFC : Henan Jianye - 8. července 2017   13:35

Hebei CFFC
Hebei CFFC
75' Lavezzi  • 85' Lavezzi
2:3
(0:2)
Henan Jianye
11' Chang Žen (vl.)  • 15' Bassogog   • 58' Bassogog
Hebei CFFC
Tung Süe-šeng, Čung-i Kao, Gervinho, Li Chang, Mbia, Ou Ja, Čao Jü-chao
Fu Ming (China)
Qinhuangdao Olympic Sports Centre Stadium

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 21:6. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:12.
To byl zápas! Dočkalův Henan se hodně rychle po začátku utkání dostal do dvoubrankového vedení a měl tak velmi blízko ke třem bodům. Ve druhém dějství navíc vstřelil třetí branku velmi aktivní Bassogog a s Hebeiem to už vypadalo opravdu zle. Jenomže jiskřičku naděje vykřesal Lavezzi, tentýž hráč snížil na rozdíl jedné branky pět minut před koncem. I přes následný drtivý tlak domácího celku si Henan Jianye odváží všechny tři body! Dnešní utkání bylo ale jednoznačnou vizitkou toho, že se i v čínské lize hrají opravdu atraktivní utkání.
90+5'
90+5'
Lavezzi ale zkoušel trefit vzdálenější růžek, jenomže provedení bylo opravdu špatné. To je vše, co nám dnešní utkání nabídne!
90+4'
Střídání v týmu Henan Jianye FC: ze hřiště odchází Ťin-pao Čung , přichází Čchen C'-ťie.
90+4'
Hebei bude mít ještě jednu šanci ke skórování, na levé straně pokutového území totiž upadl Lavezzi.
90+3'
Střídání v týmu Henan Jianye FC: ze hřiště odchází Čuo-i Feng, přichází Luo Chen.
90+2'
Jeden z domácích hlavičkoval vysoko nad a zároveň jeho dnešní soupeř připravuje další střídání. Henan si tak odpočine od drtivého tlaku.
90+1'
Žlutou kartu dostává Bassogog (Henan Jianye FC).
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
To je neskutečný zápas! Hosté podnikli rychlý výpad vpřed. Bořek Dočkal přihrál Čchang-ťie Tuovi, který se dostal až do šestnáctky, kde obstřelil vyběhnuvšího brankáře, jenomže jeho střelu zastavila až levá tyč!
88'
A málem bylo srovnáno! Jeden z hostů zase špatně vyhodnotil situaci v pokutovém území, balón propadl k Gervinhovi, který jen o vlásek minul branku.
87'
Vysoký balón si ale ve vzduchu našel hlavu Eddiho Gomese (Henan), který ho prodlužuje za brankovou čáru. Následovat bude rohový kop.
86'
S míčem opět hrají domácí, Henan je opravdu pod velkým tlakem. Před malou chvíli navíc fauloval Bassogog a Hebei, tak bude mít zajímavou standardní situaci.
85'
Tým Hebei CFFC právě vstřelil branku!
A pozor! Jeden z hostů nezpracoval vůbec ideálně vysoký balón, ke kterému se dostal EZEQUIEL LAVEZZI, jehož nechytatelná bomba skončila až v síti. Je zaděláno na drama!
83'
Střídání v týmu Henan Jianye FC: ze hřiště odchází Ťing-chang Chu, přichází Čchang-ťie Tu.
82'
Se šancemi se roztrhl pytel! Tentokráte se uvnitř šestnáctky dostal k míči Aloisio, který přízemní střelou protáhl Jen Wua. Brazilskému kanonýrovi dnes není zkrátka přán gól.
81'
Henan v posledních minutách ukázal, že jsou jeho akce opravdu velmi nebezpečné. Zejména aktivní Bassogog je opravdu stavebním kamenem celku v modrých dresech.
80'
Bassogog byl blízko hatricku! Rychlá rozehrávka standardní situace se snesla přesně na nohu Bassogoga, který ale v těžké pozici vyprodukoval pouze slabou střelu doprostřed branky.
79'
Na trávníku momentálně leží Čao Kche (Henan), který si přivodil zřejmě nějaké menší zranění v předchozím souboji.
78'
Jako bych to snad zakřikl! Bassogog nalezl milimetrovým centrem Ťin-pao Čunga, jehož pokus zázračným zákrokem vychytal Jang Čcheng.
77'
Do konce zápasu je ještě stále dost času. Henan stále nemá vítězství jisté, navíc domácí jsou výrazně aktivnější.
75'
Konečně! Útočnou akci domácího celku táhl Gervinho, který si obhodil Gomese a následně nahrál na levou stranu na osamoceného EZEQUIELA LAVEZZIHO. Argentinský sniper obstřelil vyběhnuvšího brankáře a vykřesal tak naději svému celku.
74'
Už se zdálo, že plachítí balón dopadne přesně na hlavu Gervinha, na poslední chvíli ale přispěchal Čcheng Lung (Henan) a odvrátil hrozící nebezpečí.
73'
To je naprosto drtivý tlak! V pokutovém území Henanu jsou snad všichni hráči v modrém, domácí celek to tak má velmi těžké.
72'
Aloisio obdržel přihrávku zády brance, při pokusu o obtočení s míčem byl čistým způsobem odzbrojen. Domácí útočník ještě následně vydává několik nehezkých slov ze svých úst.
70'
Po dlouhé době se na útočnou polovinu podívali také hosté, jejich útočná akce trvala opravdu jen chvíli, neboť byl odpískán ofsajd.
69'
A další! Lavezzi se znovu přihlásil o centr, který opět mířil na Aloisia. Brazilský forvard ale ani tentokráte nedokázal slušně hlavičkovat.
68'
Nabízenou standardkou ale domácí pohrdli, neboť si Aloisiova hlavička našla pouze ruce podavače míčů za hostující brankou.
67'
Tak to je neuvěřitelné! Cchao Ku velmi přesným a zejména čistým zákrokem obral protihráče o balón. Hlavní sudí ale v tomto zákroku uviděl faul, a navíc pravý obránce Henanu uviděl žlutou kartu.
66'
Konečně střelecký pokus na branku! V šestnáctce se na vzdušný centr vyhoupl Aloisio a Jen Wu měl konečně možnost rozprášit rukavice.
64'
Lavezzi dlouho zamýšlel, co s míčem, až nakonec vyslal padající bochánek směr penaltový puntík. Ten ale odvrátila obrana Henanu, následně se tentýž hráč pokoušel o nápravu celé situace, jenomže s míčem se už ocitl za brankovou čárou.
63'
Kousek za vápnem napřáhl Čao-Ming ťien (Hebei), jenomže o jeho tvrdém projektilu se nedá příliš mluvit jako o ohrožení branky.
62'
Slušná šance! Bassogog si opět převzal balón a utíkal vstříc domácí obraně. Ač byl proti přesile, tak se dokázal zbavit jednoho z protihráčů a následně vypálit jen těsně nad branku.
61'
Z pravé strany konečně přiletěl centr, který si našel hlavu Gervinha. Kanonýr domácího celku jen slabě lízl balón, který se následně ještě otřel o protihráče.
60'
Domácí už jsou zase zabydleni kolem šestnáctky svého soupeře. Faktem je, že hráči v modrých dresech dnes velmi dobře brání.
58'
Tým Henan Jianye právě vstřelil branku!
Tak tohle je opravdu na ručník! Útočná akce Henanu po pravé straně vyústila v přesný centr na hlavu CHRISTIANA BASSOGOGA, který se ani tentokráte nemýlil. Pokárání zaslouží obrana Hebeie, která při tomto útočném výpadu naprosto zaspala.
58'
Pod menším rozruchu před brankou Jen Wua (Henan), bude právě hostující brankář uvádět kulatý nesmysl zpět do provozní teploty.
56'
Ten si pod svá křídla opět vzal Bořek Dočkal, jehož centr měl ideální výšku a i směr. V šestnáctce bylo ale málo hráčů v modrých dresech, a tak balón pouze proletěl pokutovým územím.
55'
Slušný nápor Henanu s velkými problém odvrátila obrana domácího mužstva. Dočkalovi spoluhráči zůstávají u balónu, budou totiž rozehrávat rohový kop.
54'
S míčem už opět operují hráči v červených dresech, mnoho akcí je vedenou přes levou stranu, kde hraje aktivní Gervinho. Aktivní je ale i pravá strana, kde operuje taktéž velmi rychlý Lavezzi.
52'
Tohle se moc často nevidí. Kchuo Jang (Henan) tak dlouho váhal s vhozením míče do hry, až uviděl v rukou hlavního rozhodčího žlutou kartu.
51'
Rychlý přechod do útoku domácího celku vyústil v odmávaný a i odpískaný ofsajd. Za pomyslnou hranou se ocitl ostřílený útočník Gervinho.
50'
Na druhé straně se do šestnáctky prodíral Ťing-chang Chu (Henan) a výsledkem je zisk rohového kopu.
49'
K nabízenému přímému kopu se postavil Lavezzi. Technický obstřel zdi neměl dostatek razance, a tak Jen Wu míč v poklidu vyrazil do bezpečí.
48'
Aloisio (Hebei) byl pár metrů před šestnáctkou poslán k zemi. Hlavní sudí neváhal ani chvíli a odpískal faul Cchao Kuovi (Henan).
47'
Úvod druhého poločasu patří opět domácímu celku, který okamžitě udává tempo zápasu.
46'
Hosté vstoupili do prvního poločasu jako z říše snů. Po necelých deseti minutách hry si Chang Žen vstřelil vlastní gól, a aby toho nebylo málo tak druhou facku pro domácí celek zaznamenal Bassogog. Posléze se Hebei výrazně zvedl, a dokonce si vypracoval i několik vyložených šancí. Ty ale domácí hráči nezužitkovali, což znamená, že si Dočkalův Henan vybojoval do druhého poločasu náramnou pozici.
45+3'
45+2'
Stále sledujeme stejný obrázek hry. Míč mají na kopačkách hráči Hebeie, kteří zatím marně hledají skulinky v obraně svého dnešního soupeře.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Domácí zvýšili svojí aktivitou a odměnou jim byl přímý kop těsně za šestnáctkou. K exekuci se postavil Jin Chung-po, kterému se ale technická střela vůbec nepovedla.
43'
Na druhé straně byl odpískán ofsajd Ťing-chang Chuovi (Henan). Podle opakovaných záběru ale o žádné ofsajdové postavení nešlo.
42'
To byla akce! Ezequiel Lavezzi uplatnil své rychlé nohy, neboť se zbavil protihráče a následně odcentroval přesně na hlavu Aloisia. Brazilský kanonýr udělal všechno správně, nicméně jeho hlavička skončila jen pár centimetrů vedle levé tyče.
41'
Dočkal si na levé straně narazil s Basoggogem, následný centr byl ale sražen. Poté se ještě snažil situaci zachránit Kchuo Jang (Henan), při skluzu to ale přehnal s agresivitou.
40'
Lavezzi si při snaze získat míč pomohl nedovoleně a je mu po souboji s Gomesem pískán faul.
39'
Henan v tuto chvíli spoléhá pouze na rychlé kontry, a zejména agilního Bassogoga, který v dnešním zápase opravdu zlobí defenzívu Hebeie.
38'
Gervinho ale rozhýbal útočnou fázi svého celku. Je ho plné hřiště, stejně jako před malým momentem, kdy ale proti přesile protihráčů neměl sebemenší šanci.
36'
Se svojí útočnou akci přispěchali také hosté, kostrbatý přechod do útoku skončil Dočkalovou zablokovanou střelou.
35'
To jsou věci! Gervinho si to namířil až k pokutovému území, kde na pravé straně oslovil zcela osamoceného Lavezziho, jehož tvrdý projektil pouze rozvlnil boční síť.
34'
Právě nový hráč na trávníku Gervinho ostře zajel do protihráče. Rychlonohý křídelník může být rád, že ihned neuviděl žlutou kartu.
33'
Střídání v týmu Hebei CFFC: ze hřiště odchází Luo Sen, přichází Li Chang.
Střídání v týmu Hebei CFFC: ze hřiště odchází Kuej Chung, přichází Gervinho.
32'
Bývalý hráč Sparty Praha teď nepochopil své spoluhráče, neboť jim naservíroval dlouhý balón. Za postranní čárou se připravuje střídání domácího celku.
31'
Dočkal uzmul balón a následně se pokusil vysunout Bassogoga. Kamerunskému kanonýrovi odkopl balón za postranní čáru Ťin Jang-jang (Hebei).
30'
Domácí fotbalisté sice mají územní převahu, hustina těl před pokutovým územím ale v poklidu odráží jejich útočné nájezdy.
28'
Lavezzi z ničeho nic ulehl na hrací plochu, hráči Henanu sportovně zakopnuli balón. Opakované záběry prokázali nešťastný dopad argentinského forvarda při souboji s Čao Kchem (Henan).
27'
Lavezziho rohový kop doplachtil přesně na nohu jednoho z jeho parťáků, který střelou ve skluzu sice prostřelil Jen Wua, na brankové čáře ale odkopl balón jeden z hráčů Henanu.
26'
Kchuo Jang (Henan) si nechtěl přidělávat starosti a centrovaný balón raději odkopl za brankovou čáru. Následný rohový kop zablokoval jeden z hostů na další roh.
25'
Tak tohle bylo o poznání nebezpečnější! Brazilský útočník Aloisio si převzal balón, udělal s míčem pár kroků, jenomže následně vypálil hodně vedle vzdálenější tyče.
24'
Na hřiště ulehl Čao Kche (Henan), který si přivodil zřejmě nějaké menší zranění v předchozím souboji.
23'
Hebei se nemůže dostat k delšímu držení míče. Hostující hráči velmi dobře napadají rozehrávku svého soupeře.
21'
Rohový kop byl rozehrán na krátko, na hranici šestnáctky se do míče opřel Dočkal, který dělovkou orazítkoval pouze záda před sebou stojícího protihráče.
20'
Odpovědnost na sebe vzal český záložník Bořek Dočkal, který zkoušel chytře podstřelit zeď. Záměr dobrý, nicméně jeho střela byla ztečována za brankovou čáru.
19'
Další akce domácí celku narazila na přehuštěnou defenzívu hostí, následný protiútok skončil faulem Luo Sena (Hebei) na Bassogoga. Henan bude mít k dispozici přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
18'
Ezequiel Lavezzi se probíjel s míčem do pokutového území, kde byla ale jeho razantní střela zablokována. Henan je pod velkým tlakem.
17'
Takovýto vstup do zápasu určitě očekávala jen hrstka fanoušků. Henan dokázal zužitkovat dvě nabídnuté příležitosti a domácí celek to má momentálně velmi složité.
15'
Tak to je šok pro domácí! Hebei úplně zapomněl na zadní vrátka, kde z pravé strany utíkal sám na brankáře CHRISTIAN BASSOGOG. Robustní forvard Henanu si přízemní střelou poradil s Jang čchengem.
14'
Před Aloisiem raději odehrál jeden z hostů na rohový kop, který ale hráči Henanu odvrátili. Jenomže pro domácí celek se vyskytla další příležitost k rozehrávce rohového kopu, který pro změnu na bližší tyči odvrátil Dočkal.
13'
Henan se tak po velmi aktivním úvodu utkání dostal do vedení. Iniciativu utkání ale přebrali domácí, kteří se okamžitě tlačí za vyrovnáním.
11'
Jenomže z další akce se hosté dostávají do vedení! Bořek Dočkal na hranici šestnáctky vymyslel přihrávku na svého útočného parťáka, který ale balón pouze slabě lízl přímo do kopaček domácího CHANGA ŽENA, který si dosti nešťastným způsobem vstřelil vlastní gól.
11'
Sympatická rychlá akce Henanu vedla k centru na penaltový puntík, kde ale nebyl žádný z hráčů v modrých barvách.
9'
Rozehrávky se chopil Lavezzi, který zkoušel standardku rozehrát signálem. Na hranici šestnáctky pálil jeden z domácích do nohou bránícího hráče, následovat bude roh.
8'
Čuo-i Feng (Henan) povalil Aloisia a domácí tak budou mít k dispozici standardní situaci zhruba ze třiceti metrů.
7'
Domácí celek sevřel svého soupeře na jeho vlastní polovině, posléze se k nepřesnému centru dostal Lavezzi.
6'
K míči se dostával argentinský křídelník Lavezzi, hostující Čcheng Lung mu ale báječným, a navíc čistým zákrokem sebral balón.
5'
Eddi Gomes (Henan) měl k dispozici dvě autová vhazování, oba přetažené hody zastavila obrana Hebeie.
4'
K prvnímu útočnému výpadu se dostali také domácí hráči, posléze se nepřesnou přihrávkou prezentoval robustní forvard Bassogog (Henan).
3'
Právě český středopolař se ihned přichystal k rozehrávce standardní situace z pravé strany. Svůj nadýchaný centr ale poslal mimo dosah svých spoluhráčů.
2'
Úvodního výkopu utkání se chopili hosté, konkrétněji z poloviny hřiště rozehrával český reprezentant Bořek Dočkal.
1'

Hebei CFFC: Jang čcheng – Ččang čcheng-tung, Ťin Jang-jang, Čao Ming-ťien, Ťiang Wen-ťün – Luo Sen-wen, Chang Žen – Lavezzi, Jin Chung-po, Kuej Chung – Aloisio
Náhradníci: Tung Süe-šeng, Čung-i Kao, Gervinho, Li Chang, Mbia, Ou Ja, Čao Jü-chao

Henan Jianye FC: Jen Wu – Kchuo Jang, Cchao Ku, Čcheng Lung, Čao Kche, Gomes – Čuo-i Feng, Dočkal, Ťin-pao Čung – Bassogog, Ťing-chang Chu
Náhradníci: Wang Kuo-ming, Luo Chen, Lu Jao, Wej Lung, Cheng Liou, Čchen C'-ťie, Čchang-ťie Tu

Rozhodčí: Fu Ming (China).
Česká stopa

Jediným českým zástupcem tohoto duelu je reprezentační záložník Bořek Dočkal. Bývalý hráč Sparty Praha se konečně zabydlel v základní sestavě, a navíc odehrál všechny minuty v uplynulých třech zápasech. Nejlepší zápas Bořka Dočkala byl jednoznačně proti Yanbianu, kde se český středopolař podílel hned na dvou brankách.
Henan Jianye FC

Pokud chceme hledat jeho dnešního soupeře v podobných místech tabulky, tak budeme na omylu. Henan je stejně jako v loňské, tak i v letošní sezóně na spodních příčkách čínské ligy. Čínský celek doposud získal pouhých dvanáct bodů a patří mu tak první nesestupové místo. Henan má velmi špatnou venkovní vizitku, neboť je vůbec nejhorším celkem na hřištích soupeře.
Hebei CFFC

Svěřenci chilského trenéra Mauricia Pellegriniho, který má zkušenosti z anglické nebo španělské ligy, jsou v letošní sezóně na velmi překvapivé třetí příčce. Domácí celek dnešního utkání je doposud na domácím hřišti neporažen, a navíc zde pouze jednou remizoval. Není se čemu divit, čínský celek střelecky táhne brazilský útočník Aloisio, který prozatím vsítil sedm branek. Tohle ale není jediná hvězda tohoto týmu, za Hebei dále hrají velmi zkušení hráči jako například Lavezzi, Mbia či Gervinho.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Čínská Superliga má na programu šestnácté kolo a my budeme společně sledovat duel mezi domácím Hebei CFFC a hostujícím Henan Jianye FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:35.