EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Německo - 25. června 2023   18:00

Česko
Česko
34' Sejk (Kušej) • 87' Vitík
2:1
(1:0)
Německo
Německo
70' Stiller  (Matriciani)
Česko
Jaroš – Gabriel, Vitík, Hranáč, Fukala – Červ (80. Pech), Žambůrek (C) (66. Kaloč) – Kušej (73. Jurásek), Valenta (80. Daněk), Karabec (73. Šulc) – Sejk.
Markovič, Neuman – Cedidla, Fila, Koubek, Pojezný, Vlček.
Espen Eskås – Jan Erik Engan, Jan Erik Engan (všichni NOR)
Adjarabet Aréna (Batumi)
Německo
Atubolu – Vagnoman, Bisseck (C), Matriciani, Netz – Krauss (46. Martel), Keitel (46. Weiper), Stiller (84. Weisshaupt) – Huseinbašić – Ngankam (46. Alidou), Schade.
Früchtl, Mantl – Bauer, Dárdai, Fischer, Moukoko, Schmidt, Becker.

Sledovali jsme skvělé utkání, v němž svěřenci Jana Suchopárka berou důležité tři body a v posledním zápase s Izraelem jim bude stačit jediný bod. Pojďme po stopách dnešního zápasu, kdy skóre otevřel po rychlé protiakci Václav Sejk. Jenomže ve druhém poločase Německo ožilo a zásluhou Angeloa Stillera vyrovnalo. Hostující celek by nebezpečnější, vytvářel si šance, ale neproměnil je. A tak se po rohovém kopu stal hrdinou Martin Vitík, jenž dal českému celku naději na vynikající výsledek. Norský rozhodčí ještě nastavil šest minut, v nichž lvíčata zachraňoval obránce Sparty a brankář Vítězslav Jaroš. Díky vítězství se národní tým posunul na druhou příčku!

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
90+6'
90+6'
Národní tým znovu couval a Německo bude rozehrávat rohový kop, na které běží také Noah Atubolu. Hostující celek tentokrát zakončoval, avšak hlavička Yanna Aurela Bissecka byla nepřesná.
90+5'
Centrovaný míč prodlužoval směrem k brance Yann Aurel Bisseck, který vůbec nevěděl, kde stojí, a tak mířil mimo českou branku. Svěřenci Jana Suchopárka jsou blízko senzačnímu vítězství.
90+4'
Další centr mířil před českou branku, kde z branky vystartoval Vítězslav Jaroš a dlouhým odkopem na chvíli osvobozuje obranu, který už toho má opravdu plné zuby.
90+2'
Národní tým je ve velkých problémech! Přihrávku před branku odvrátil Martin Vitík, a tak přišel centr. Zakončení z malého vápna vyslal Noah Weisshaupt a Vítězslav Jaroš proti němu skvěle vyrazil a zasáhl.
90'
Prohraný souboj mířil na malé vápna, kde se nacházel Kevin Schade, který mohl vyrovnat. Jenomže famózní Martin Vitík mu skočil pod nohy a od jeho nohy balon zamířil jen nad českou branku!
90'
Už to vypadalo, že by do brejku mohl vyrazil Pavel Šulc. Ovšem nepodařilo se, a tak se národní tým znovu stahuje na vlastní polovinu, kde bude bránit hubené vedení!
89'
Německo se znovu natlačilo před vápno naší reprezentace, ovšem další centr odvrátil Martin Vitík. Letenský obránce znovu dominuje, když v další akci zastavil situaci u penaltového puntíku.
87'
Česko právě vstřelilo branku!
K rohovému praporku přispěchal Matěj Jurásek, jehož centr mířil na zadní tyč, kde se nacházel Robin Hranáč, jehož zakončení trefilo soupeře. Odraženého míče se chopil MARTIN VITÍK, který v pádu otřel balon o Henninga Matricianiho a vrátil lvíčata do vedení – 2:1.
87'
Dlouhý nákop skvěle zpracoval Pavel Šulc, který navíc vybojoval rohový kop.
85'
Centrovaný míč vrátil k pokutovému puntíku Adam Gabriel. Ovšem zakončení Václavu Sejkovi nevyšlo a pokus o zem si pohlídal Noah Atubolu.
84'
Střídání v týmu Německo:
ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Noah Weisshaupt.
83'
Pavel Šulc prostrčil míč na pravou stranu vápna, kde se nacházel Václav Sejk. Národní tým z nadějné akce zakončení nevykřesal.
81'
Na dlouhý německý nákop nedoskočil Angelo Stiller, a tak se balonu chopil Vítězslav Jaroš. Česká reprezentace tak znovu míří na útočnou polovinu.
80'
O přenesení hry na pravou stranu se pokusil Michal Fukala, kterému dobrá myšlenka nevyšla tak, jak by si asi představoval. Bude se odkopávat od německé branky.
80'
Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Kryštof Daněk,
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází David Pech.
78'
Vítězslavu Jarošovi (Česko) dlouho trval odkop od branky, a tak ho norský rozhodčí odměnil žlutou kartou.
77'
Pod hrozbou žluté karty bude hrát také Matěj Jurásek (Česko), jenž po odehrání míče dojel Henninga Matricianiho.
76'
Pavel Šulc posouval balon na pravou stranu, kde byl rozeběhnutý Matěj Jurásek, který neustál souboj se soupeřem. Škoda, že křídelník Slavie neměl větší rychlost.
75'
Na druhé straně zpoza vápna střílel Filip Kaloč, jehož snažení bylo zablokované. O chvíli později hlavičkoval Václav Sejk, ovšem pouze do míst, kde byl připravený Noah Atubolu.
74'
Českému celku se nepovedlo odkopnou míč, a tak přišel další centr před branku. Vítězslavu Jarošiovi balon vypadl z rukavic, avšak zaváhání stihl napravit.
73'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Matěj Jurásek,
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Pavel Šulc.
72'
Nádhernou průnikovou přihrávku vymyslel Adam Karabec, který viděl nabíhajícího Václava Sejka. Českému útočníkovi chyběl krok k tomu, aby mohl vystřelit, jelikož z branky skvěle vystartoval Noah Atubolu.
70'
Německo právě vstřelilo branku!
V posledních minutách je česká reprezentace pod tlakem, což Německo potrestalo. Henning Matriciani přihrál na střed, kde si míč do protipohybu obránců přehodil ANGELO STILLER, který zamířil do pravého spodního rohu branky – 1:1. Asistence: Henning Matriciani.
69'
Vasil Kušej si prohodil soupeře a následně byl zezadu atakovaný. Podle rozhodčího se o faul nejednalo, ale záložník Mladé Boleslavi zůstává ležet s křečí.
68'
Po souboji ve vápně upadl Adam Gabriel, ale hlavní rozhodčí pokutový kop neodpískal. Německo vyrazilo do protiakce, kterou skluzem zastavil Lukáš Červ, jenž zůstal ležet na trávníku, a tak se chvíli hrát nebude.
67'
Kapitánskou pásku od Jana Žambůrka převzal právě Filip Kaloč!
66'
ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Filip Kaloč.
66'
Tlak hostujícího celku se zvyšuje! Německo kopalo v krátkém sledu tři rohové kopy, ale branky se nedočkalo. Po chvíli přišel nebezpečný centr, na který si počíhal Adam Gabriel.
65'
Na hranici vápna se nacházel Josha Vagnoman, jehož zakončení bylo zablokované. Německo rozehrálo rohový kop, ale hlavičku Yanna Aurela Bissecka zablokoval Robin Hranáč.
63'
Dalším potrestaným hráčem je Faride Alidou (Německo), který za cenu žluté karty zastavil unikajícího Michala Fukalu.
62'
Dva centry mířily před branku české reprezentace, ale v obou případech je bránící hráči odvrátili. Na druhou stranu se mohl vydat Vasil Kušej, avšak obránce byl důraznější.
60'
Martin Vitík poprvé na turnaji chyboval, a tak proti brance postupoval Nelson Weiper. Jenomže obránce Sparty zajistil Robin Hranáč a následná slabá střela mířila přesně na brankáře.
59'
Na centr z levé strany nedoskočil Martin Vitík, a tak za ním číhal Nelson Weiper, který byl překvapený z toho, že může zakončit. Jeho hlavička mířila mimo prostor branky.
58'
Adam Karabec tentokrát zkoušel střílenou přihrávku před branku, kterou ale zeď zablokovala. Německo mohlo jít do protiakce, ale Adam Gabriel celou situaci překazil.
57'
Skvělé utkání hraje Adam Karabec, které ho je plné hřiště a znovu odebral soupeři balon. Záložník Sparty tak bude rozehrávat další standardní situaci.
55'
Ze střídajících hráčů Německa vypadá nejlépe Faride Alidou, který podruhé centroval. Ovšem česká reprezentace se ubránila a musela být dál pozorná, jelikož po dalším centru přišla hlavička, která měla šanci na dosažení gólu. Avšak Vítězslav Jaroš předvedl další parádní zákrok, když se včas dostal k levé tyči.
54'
Český kapitán si stáhl balon kolem nohy a Eric Martel jej fauloval. Karabcův centr se vrátil na hranici vápna, avšak zakončení Václava Sejka za moc nestálo.
53'
Po patičce to vypadalo, že se Jan Žambůrek dostane přes soupeře. Jenomže Josha Vagnoman se do souboje skvěle vrátil, ale vhazovat budou lvíčata.
52'
Ke standardní situaci se postavil Angelo Stiller, který obstřelil zeď a mířil k tyči za ní. Ovšem Vítězslav Jaroš se skvěle přesunul a skákavou střelu skryl do rukavic.
51'
Hráči hostujícího celku kombinovali na útočné polovině a kousek za vápnem sáhl k dalšímu nedovolenému zákroku Lukáš Červ (Česko), jenž bude hrát se žlutou hrozbou.
49'
Vasil Kušej a Adam Karabec rozehrávali standardní situaci a ošálili obranu Německa. Centr prvního jmenovaného mířil na zadní tyč, kde se nacházeli Adam Gabriel a Martin Vitík. Ovšem rozhodčí viděl ruku jednoho z nich.
48'
Faride Alidou postupoval dopředu po pravé straně, kde ho stínoval Jan Žambůrek. Následný centr se změnil spíše ve střelu, kterou si ale Vítězslav Jaroš v pohodě pohlídal.
47'
Těžký balon mířil na Václava Sejka, který měl proti sobě Yanna Aurela Bissecka a vybojoval autové vhazování. Ovšem lvíčata se u balonu dlouho neudržela a putují zpátky na svou polovinu.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, v němž Německo udělalo hned tři změny. Naopak česká reprezentace hraje ve stejném složení.
46'
ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Eric Martel,
ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Nelson Weiper,
ze hřiště odchází Jessic Ngankam, přichází Faride Alidou.
46'
Sledovali jsme první poločas, v němž si oba celky vypracovaly několik nadějných akcí. Ovšem pouze jediná skončila gólem, když z protiútoku vybídl Vasil Kušej ke skórování Václava Sejka. Národní tým lépe vstoupil do zápasu, ovšem Německo hru vyrovnávalo a následně na patnáct minut svěřence Jana Suchopárka dostalo pod mírný tlak. Nicméně od vstřelené branky zase lépe vypadala lvíčata a řekněme, že zatím zaslouženě vedou!
45+2'
45+2'
Lvíčata ještě rozehrávala rohový kop, který před branku poslal Adam Karabec. K hlavičce se dostal Robin Hranáč, jehož pokus skončil vedle levé tyče.
45'
Kousek za vápnem si balon stáhl kolem nohy Tom Krauss, jehož nedovoleně zastavil Jan Žambůrek. Německo bude rozehrávat další standardní situaci.
44'
Další dlouhý nákop mířil na pravou stranu, kde byl v náběhu Adam Gabriel. Ovšem balon putoval jen mimo hrací plochu, a tak znovu hraje Německo.
42'
Ve středu hrací plochy si balon pokryl Vasil Kušej, jehož za cenu žluté karty zastavil Yannik Keitel (Německo).
42'
Za dlouhým míčem se vydal Kevin Schade, jenž byl atakovaný obráncem. Navíc z branky vystaroval Vítězslav Jaroš, jenž raději balon odehrál do bezpečí.
40'
Ve vzduchu před českou branku znovu vládl Martin Vitík, jenž balon odehrál mimo hrací plochu. Míče se chopil Henning Matriciani, jenž mířil vysoko nad branku.
39'
Sám Adam Karabec centroval na zadní tyčku, kde situaci zavíral Matěj Valenta. Ovšem ten byl spíše překvapený a hrudníkem poslal balon těsně vedle branky!
38'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Tom Krauss (Německo), který nepočítal s tím, že si Adam Karabec u šestnáctky míč zasekne a fauloval jej.
37'
Po dalším nákopu se skvěle vrátil Michal Fukala, který balon odehrál mimo hrací plochu. Následně přišel centr ze strany, na který si naskočil Angelo Stiller. Jeho hlavička by byla gólová, kdy jí domácí obrana nezablokovala.
36'
Další dlouhý balon prodloužil ke spoluhráči Václav Sejk. Ovšem národní tým balon ztratil a následně se dopustil nedovoleného zákroku.
34'
Rychlá protiakce lvíčat končí brankou! Z jedné do běhu posunul míč Adam Karabec, který viděl nabíhajícího spoluhráče. Vasil Kušej vnikl až do šestnáctky, zvedla hlavu a přihrál na zadní tyčku, kde byl nikým nehlídaný VÁCLAV SEJK – 1:0. Asistence: Vasil Kušej.
33'
Za českým pokutovým územím se znovu napřáhl Josha Vagnoman, jehož pokus byl sražený vedle branky. Německo rozehrávalo rohový kop, který odhlavičkoval Martin Vitík.
31'
Adam Karabec se důrazem dostal před Yanna Aurela Bissecka a následně přihrál na roh malého vápna. Zakončení Matěje Valenty mířil pouze na německého gólmana.
30'
Třicet minut hry je minulostí a svěřenci Jana Suchopárka hrají s favorizovaným Německem bez branek.
28'
Hostující brankář dlouho otálel s výkopem, a tak trefil Václava Sejka. Míč zůstával před brankou, kde se ho zmocnil Adam Karabec. Ofenzivní záložník Sparty mířil k zadní tyči, kam se dostal Noah Atubolu.
27'
Další akce národního týmu byla zastavená faulem, po kterém Adam Gabriel potřebuje ošetření. Řada našich hráčů využívá situace a u lavičky se občerstvuje.
25'
Po dalším rohovém kopu zůstal balon před brankou, odkud jej nemohl odkopnout Adam Gabriel, který byl nedovoleně bráněný. Lvíčata vyrazila do protiakce a Vasil Kušej vybojoval autové vhazování. Ovšem následně kolem Adama Karabce byla trojice soupeřů.
24'
Na pravé straně se snažil něco vymyslet Kevin Schade, který se do šance neproháčkoval. Český výběr se tak chopil míče a může vyjet z nepříjemné pozice.
23'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Lukáš Červ, a tak mířil další míč před českou branku. Hosté se k hlavičce neprobojovali a navíc byl faulovaný Adam Gabriel.
22'
Německo se po první patnácti minutách probudilo a je daleko více u balonu. Ovšem ani česká reprezentace není za očekáváním a jistě nás čeká napínavý souboj.
21'
Po odrazu se balonu chopil Tom Krauss, který posunul balon doprava, odkud se napřáhl Josha Vagnoman, jehož pokus byl tečovaný, přesto Vítězslav Jaroš stihl reagovat. Vyraženého míče se na penaltě ještě chopil Kevin Schade, jenž mířil vedle levé tyče.
19'
Odraženého míče se chopil Luca Netz, který se pokoušel o kolmou přihrávku, kterou českou obrana zachytila. Německo je znovu v kombinaci a uvidíme, co tentokrát vymyslí.
18'
Na pravé straně si posunul míč více na střed krajní obránce Adam Gabriel, jehož pokus mířil jen doprostřed branky, kde se nacházel připravený Noah Atubolu.
18'
Adam Karabec napadal rozehrávku soupeře a chyběl mu kousek k tomu, aby balon zachytil a mohl jít sám na branku. To se nestalo a Německo bylo u míče, kterého se zbavilo dlouhým nákopem.
16'
Na levé straně zůstal nikým nehlídaný Luca Netz, jehož centr mířil před branku, kde vládne Martin Vitík. Obránce pražské Sparty je opěvován zahraničními i českými médii.
15'
Německo rozehrávalo od rohového praporku a balon mířil na českého brankáře, jenž patří Liverpoolu. Hra se v posledních okamžicích začíná vyrovnávat.
14'
Parádní střela z přímého kopu mířila do pravé šibenice, kam mířil Angelo Stiller. Ovšem brankář Vítězslav Jaroš předvedl spektakulární zákrok a balon vyrazil na rohový kop.
13'
Do dnešního zápasu nastoupila česká reprezentace v červených dresech a Německo hraje v bílém. Před šestnáctkou se proti pravidlům provinil Václav Sejk a hosté budou míč šanci na ohrožení branky.
12'
Po dlouhém německém odkopu hráli lvíčata, kteří se dostali pod tlak soupeřů. Lukáš Červ monitoroval situaci za sebou a vynutil si nedovolený zákrok soupeře. Následně Jan Žambůrek vymyslel kolmici za obranu, kde byl pomalejší Václav Sejk.
10'
Matěj Valenta sice ztratil balon, avšak pokračoval v napadání, a tak Yann Aurel Bisseck zahrál do autu. Následný centr mířil před branku, kde se nacházeli Adam Karabec a Václav Sejk. Jenomže z branky vystartoval Noah Atubolu a situaci uklidnil.
9'
Adam Karabec po lajně přihrával na naběhnutého Adama Gabriela, který mohl centrovat, ale raději stáhl nohu a míč mu utekl mimo hrací plochu. Česká reprezentace je zatím hodně aktivní.
7'
Krásný balonu vzduchem mířil za obranu Německa, kam si nabíhal aktivní Vasil Kušej. Záložník Mladé Boleslavi byl atakován, a tak střílel až z ostrého úhlu. Jeho snažení si v pohodě pohlídal Noah Atubolu.
5'
Za vápnem si balon více na střed navedl Josha Vagnoman, jehož nedostoupil Lukáš Červ. Hostující hráč tak napřáhl ke střele, která skončila kousek vedle levé tyče. Vítězslav Jaroš by nejspíše zasáhl, ovšem zatím to nebylo nutné.
5'
Trochu překvapivě jsou lvíčata více u balonu. Dlouhá přihrávka mířila na Vasila Kušeje, jemuž míč odskočil k soupeři, jenž už se přesouvá na útočnou polovinu, kde bude kombinovat.
4'
Adam Gabriel vhodil dlouhý aut až do šestnáctky, ovšem k zakončení situace nedošla. Na levé straně vápna ještě byli Vasil Kušej a Jan Žambůrek, ale balon se o druhého jmenovaného odrazil mimo hrací plochu.
3'
Česká kombinace probíhala u postranní čáry, kde Vasil Kušej neprocpal balon na Adama Karabce. Následně první jmenovaný zakončoval, avšak jeho snažení bylo zablokované.
2'
Německo táhlo první útočnou akci po pravé straně, kde vybojovalo autové vhazování. Ovšem česká reprezentace balon zachytili a vyrazila do rychlé protiakce, která skončila u půlící čáry.
1'
Druhé utkání lvíčat na mistrovství Evropy právě začalo. Česká reprezentace zvolila nepřesný nákop na pravou stranu. Adam Gabriel okamžitě nabádá spoluhráče, aby vysoko napadali.
1'

Česko: Jaroš – Gabriel, Vitík, Hranáč, Fukala – Červ, Žambůrek – Kušej, Valenta, Karabec – Sejk.
Náhradníci: Markovič, Neuman – Cedidla, Daněk, Fila, Jurásek, Kaloč, Koubek, Pech, Pojezný, Šulc, Vlček.
Trenér: Suchopárek

Německo: Atubolu – Vagnoman, Bisseck, Matriciani, Netz – Krauss, Keitel, Stiller – Huseinbašić – Ngankam, Schade.
Náhradníci: Früchtl, Mantl – Alidou, Bauer, Dárdai, Fischer, Martel, Moukoko, Schmidt, Weiper, Weisshaupt.
Trenér: Di Salvo.
Vítám vás u druhého vystoupení národního týmu do jednadvaceti let na mistrovství světa, v němž lvíčata budou chtít překvapit Německo. Oba celky odtajnily sestavy, a tak se na ně za pár okamžiků podíváme.
Překvapivý výsledek nabídlo střetnutí mezi Německem a Izraelem, kdy si oba soupeři připsali po bodu. Izrael poslal do vedení ve dvacáté minutě Turgeman. Avšak našim západním sousedům se podařilo během šesti minutách vyrovnat, když se radoval Bisseck. Německo mohlo litovat zahozených šancí, ale především dvou pokutových kopů.

Německo – Izrael 1:1 (1:1)

Branky: 26. Bisseck (Stiller) – 20. Turgeman (Gloukh)

Žluté karty:16. Matriciani (GER), 52. Stiller (GER) – 33. Gandelman (ISR), 38. Karzev (ISR), 79. Cohen (ISR), 90. Revivo (ISR), 90+4. Peretz (ISR)
Červená karta: 45+1. Karzev (ISR)

Německá sestava: Atubolu – Vagnoman, Bisseck (C), Matriciani, Netz (86. Weisshaupt) – Krauss, Keitel (82. Martel), Stiller – Huseinbašić (72. Ngankam) – Moukoko (82. Weiper), Schade.
Česká reprezentace vstoupila do mistrovství Evropy porážkou, když nestačila na Anglii. Národní tým odehrál dobrý první poločas, v němž proti aspirantovi na medaili uhrál bezbrankovou remízu. Ovšem dvě minuty po změně stran se prosadil Ramsey a od té doby Angličané duel ovládali. Lvíčatům už se nepovedla najít odpověď, a tak je v nastavení ještě potrestal Smith-Rowe.

Česká republika – Anglie 0:2 (0:0)

Branky: 47. Ramsey (Gordon), 90+4. Smith-Rowe (Archer)

Žluté karty: 19. Sejk (CZE), 45+1. Šulc (CZE), 90+3. Karabec (CZE) – 20. Gordon (ENG), 56. Aarons (ENG), 69. Gibbs-White (ENG), 84. Ramsey (ENG)

Česká sestava: Jaroš – Gabriel, Vitík, Hranáč, Cedidla – Kaloč (C) (81. Valenta), Červ – Šulc (66. Karabec), Žambůrek (66. Daněk), Kušej (60. Jurásek) – Sejk (66. Fila).
Vítám všechny fanoušky českého fotbalu, jelikož lvíčata odehrají další střetnutí na mistroství Evropy, kde je bude čekat další favorizovaný tým – Německo.