EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Česko - 28. června 2023   18:00

Izrael
Izrael
82' Gandelman (Gloukh)
1:0
(0:0)
Česko
Česko
Izrael
Peretz – Lemkin, Gandelman, Cohen – Jaber (76. Hajaj), Karzev (76. Hofmayster), Gloukh, Azulay (65. Bilu), Revivo – Gorno (65. Khalaily), Turgeman (89. Bar).
Tzarfati – Abu Rumi, Blorian, Layous, Morgan, Preda.
Štrukan – Zobenica, Jakšič
Česko
Jaroš – Gabriel, Vitík (11. Vlček), Hranáč, Fukala (84. Sejk) – Kaloč – Pech (69. Valenta), Žambůrek, Fila, Karabec (46. Daněk) – Kušej (46. Šulc).
Markovič, Neuman – Cedidla, Červ, Jurásek, Koubek, Pojezný.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:10.
Je konec! Český sen o postupu do čtvrtfinále se rozplynul. Izrael poráží výběr Jana Suchopárka 1:0 a postupuje do čtvrtfinále, ve kterém se utká s Gruzií. V prvním poločase jsme marně čekali na nějakou šanci. Po změně stran mohl skóre otevřít Turgeman, ale levačkou trefil boční síť. Rozhodující moment přišel v 82. minutě, kdy se prosadil Gandelman. O čtyři minuty později hrozil Gloukh, jehož ránu Jaroš vyrazil. V samotném závěru Češi zahrávali přímý kop, jenže Daňkovu ránu brankář vyrazil a ještě byl máván ofsajd.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým Izrael (Anan Khalaily).

Žlutá karta pro tým Česko (Vítězslav Jaroš).
90+3'
Po dalším přímém kopu prodloužil Václav Sejk míč hlavou na Vlčka, který vracel balón na zadní tyč, jenže tam nebyl nikdo v červeném dresu.
90+2'
Gloukh si vysloužil žlutou kartu za protesty.
90+1'
Mohlo být vyrovnáno! Kryštof Daněk se ujal rozehrávky přímého kopu, ale Peretz jeho ránu nakonec vyboxoval. Asistent rozhodčího následně odmával ofsajd Filovi.
90'
Tomáš Vlček trefil centrem ruku střídajícího Bara a získal pro český tým přímý kop takřka z hranice velkého vápna.
89'
Střídání v týmu Izrael:
ze hřiště odchází Dor Turgeman, přichází Arad Bar.
88'
Oscar Gloukh se opět dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale přímým nártem poslal ránu vedle levé tyče Jarošovy svatyně.
87'
Dor Turgeman si výborně odstavil Jana Žambůrka a získal pro Izrael rohový kop. Český celek se nedostává na polovinu soupeře.
86'
Oz Bilu rozehrál rohový kop Izraele do kombinace. Oscar Gloukh se následně dostal do zakončení, ale Jaroš zasáhl. Český brankář poté zneškodnil i nebezpečnou dorážku!
85'
Adam Gabriel z pravé strany odcentroval na malé vápno, kam se hnal střídající Václav Sejk, ale izraelský brankář míč udržel v rukavicích.
84'
Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Václav Sejk.
82'
Izrael právě vstřelil branku! Izrael se v závěru utkání dostává do vedení! Centr z levé strany poslal do pokutového území Oscar Gloukh. K jeho pobídce se u zadní tyče probil OMRI GANDELMAN, který hlavou procedil míč do sítě!
81'
Za přetaženým centrem se do vápna hnal Adam Gabriel, jenže ten si ve výskoku pomohl nedovoleným zákrokem. Izrael rychle rozehrál.
80'
Fukala se snažil vybojovat rohový kop, nicméně získal jen vhazování. Češi si alespoň mohou oddechnout od tlaku soupeře.
79'
Oscar Gloukh vyslal do vápna hodně nepříjemný centr, který česká obrana dlouho nemohla odvrátit. Definitivní tečku udělal až Kaloč.
78'
Filip Kaloč chtěl roztáhnout hru na pravou stranu na Daňka, jenže ten se kapitánovi ostravského Baníku pohnul na opačnou stranu.
77'
Pavel Šulc musel podstoupit souboj s dvojicí hráčů Izraele, po kterém upadl, nicméně podle hlavního rozhodčího nebyl nedovoleně atakován.
76'
ze hřiště odchází Karem Jaber, přichází Ilay Hajaj,
ze hřiště odchází Eden Karzev, přichází Yoav Hofmayster.
76'
Cohen poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Roy Revivo, jenže jeho následnou pobídku zastavil dobře postavený Vlček.
75'
Brankář Izraele se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Hráči v bílém už se opět nastěhovali na polovinu českého týmu, kde postupně kombinují.
74'
Michal Fukala se pokusil o technické zakončení z hranice velkého vápna, jenže zakončení mu nesedlo a míč skončil v rukavicích Peretze.
73'
Vítězslav Jaroš se po rohovém kopu vydal mezi hlavičkáře, jenže míč jen vyboxoval. Následné zakončení z těžké pozice až k brance nedoletělo.
72'
Gil Cohen táhl akci Izraele na polovině hrací plochy, jenže pobídku srazil Kaloč na rohový kop. Izrael už potřebuje stupňovat svou aktivitu.
71'
Karem Jaber se dostal k odcentrování do pokutového území, jenže na jeho pobídku nikdo v bílém dresu nedosáhl. Míč proskákal do zámezí.
70'
Roy Revivo si pod tlakem musel pomoci malou domů. Po další akci se míč dostal k Fukalovi, který se vinou špatného převzetí dostal do autu.
69'
ze hřiště odchází David Pech, přichází Matěj Valenta.
68'
Revivo po souboji kopl Adama Gabriela a vysloužil si žlutou kartu.
67'
Adam Gabriel nepřesným pasem za obranu odevzdal míč soupeři. Roy Revivo poté hledal spoluhráče, který si při zpracování pomohl rukou.
66'
Michal Fukala vhazoval na vlastní polovině poblíž rohového praporku. K míči se nakonec dostal Kaloč, který v kooperaci se Šulcem posunul český výběr na polovinu soupeře.
65'
ze hřiště odchází Idan Gorno, přichází Anan Khalaily,
ze hřiště odchází Eitan Azulay, přichází Oz Bilu.
64'
Oscar Gloukh si za vápnem připravil míč na pravačku, navedl si míč do zakončení, jenže přízemním pokusem trefil prvního českého obránce.
63'
Šulc pustil míč za sebe, odkud se do balónu opřel Gabriel, jenže jeho přízemní pokus postrádal potřebnou razanci.
62'
Roy Revivo přenesl hru na levou stranu hřiště, jenže tam neměl spoluhráče. Po změně stran nepřesností na obou stranách ještě přibylo.
61'
Tomáš Vlček opět prokázal fantastické čtení hry, zajistil Gabriela, který se vinou podklouznutí ocitl na zemi.
60'
Fila narýsoval přihrávku mezi stopery Izraele, jenže Kryštof Daněk se po rozběhu zastavil a pobídku nedohnal. Pro balón si tak došel Daniel Peretz.
59'
Vítězslav Jaroš si dal pozor na centr z levé strany a schoval míč do rukavic. Český brankář poté rozehrál na levou stranu.
58'
Kaloč chtěl centrovat z pravé strany, jenže trefil jen prvního hráče v bílém dresu Izraele. Následně si faulem pomohl Tomáš Vlček.
56'
Stoper Izraele přihrál před sudím pád ve vlastním vápně. Sudí ale útočný faul českého hráče neodpískal. Češi tak získali rohový kop.
55'
Izraelci zahodili první obrovskou šanci utkání! Dor Turgeman se dostal do vápna, kde zakončil levou nohou, jenže rozvlnil jen boční síť!
54'
Adam Gabriel se hnal za nákopem na pravou stranu, jenže vysokou pobídku nedohnal ve hře. Vhazovat bude Izrael.
53'
Kryštof Daněk se sice dostal tělem před soupeře, nicméně dle názoru rozhodčího šel míč do autu právě od českého fotbalisty.
52'
Daniel Fila uspěl v souboji, v němž si míč výborně převzal, jenže následným zakončením levačkou zamířil daleko od branky.
51'
Hráči Izraele měli k dispozici rohový kop. Centrovaný míč se snesl k zadní tyči, jenže nikdo v bílém dresu na vysokou pobídku nedoskočil.
50'
Oscar Gloukh poslal přihrávku na pravou stranu, jenže defenziva českého týmu se skvěle stáhla. Hráči Izraele musí kombinovat v zadních řadách.
49'
Daniel Fila neuspěl v hlavičkovém souboji na hranici velkého vápna. Češi však zabojovali a vybojovali odražený míč zpátky na své kopačky.
48'
Oscar Gloukh si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, kde se skvěle otočil a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Izrael je v úvodu druhé půle aktivnější.
47'
Vítězslav Jaroš si pohlídal nepřesný nákop do pokutového území a schoval míč do rukavic.
46'
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Kryštof Daněk,
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Pavel Šulc.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Oba týmy se snažila hrát ze zabezpečené obrany. Nejvýraznějším momentem prvního poločasu tak bylo odstoupení zraněného Martina Vitíka, kterého nahradil Tomáš Vlček. Střelecky aktivnější byli Izraelci, nicméně jedinou střelu směřující na branku Jaroš lapil. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+1'
45+1'
Daniel Peretz v nastavení nakopl míč na polovinu českého výběru, kde si Michal Fukala pohlídal odražený míč a odkopl míč do zámezí.
45'
V samotném závěru prvního poločasu zahrával český tým rohový kop. Adam Karabec odcentroval na přední tyč, kde zasáhl obránce.
44'
Eitan Azulay sice dostal dobrý míč do běhu, jenže se unáhlil s odcentrováním a odevzdal míč české defenzivě.
43'
Vlček pustil míč za sebe, kam si pro něj bez problémů dokráčel Jaroš. Defenziva českého výběru i po odstoupení Vitíka působí jistým dojmem.
42'
Michal Fukala si na levé straně pokryl míč a Eitan Azulay jej faulem poslal k zemi. Hráči Izraele se po verdiktech sudího hodně zlobí.
41'
Karem Jaber měl na pravé straně prostor k odcentrování, ale dobře postavený Robin Hranáč jeho pobídku odkopl ven ze šestnáctky.
40'
Žambůrek hledal centrem do vápna Adama Karabce, jenže stoper Izraele včas vystoupil a před záložníkem Sparty míč odhlavičkoval.
39'
David Pech si v souboji výborně pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Čeští fotbalisté tak mohou uklidnit hru.
38'
Kušej si chtěl před vlastním vápnem dovolit nasadit soupeři jesle, jenže hráči Izraele jeho úmysl přečetl. Ani fotbalisté v bílém si poté v kombinaci nerozuměli.
37'
Kušej chtěl přihrávkou mezi stopery poslat do úniku Filu, jenže poslední zadák Izraele do přihrávky sáhl špičkou kopačky a akci českého týmu zastavil.
36'
Oscar Gloukh se dobrým zaseknutím míče zbavil Žambůrka a snažil se narýsovat přihrávku do vápna. Jeho pobídka však byla příliš prudká.
35'
Adam Gabriel bojoval na pravé straně, nicméně důrazný Cohen českého krajního obránce nenechal odcentrovat a ještě pro svůj celek vybojoval odkop od branky.
34'
Hráči Izraele jsou v posledních minutách aktivnější a častěji kombinují na polovině českého týmu. Další akci zhatila nepřesná přihrávka na pravé křídlo.
33'
Michal Fukala si pohlídal hodně těžkou situaci a před dobíhajícím soupeřem odkopl míč do zámezí. Karem Jaber poté vhazoval až do vápna, jenže sudí mu odpískal špatně provedené vhazování.
32'
Po následném přímém kopu se k hlavičce dostal jeden z hráčů Izraele, jenže Jaroš míč bez problémů vyboxoval. Následná rána zpoza vápna skončila vysoko nad brankou.
31'
Dor Turgeman byl faulován na polovině českého týmu a vybojoval pro Izrael přímý kop. Na hrnaici vápna už míří hlavičkáři.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme z obou stran takticky výrazně svázané utkání. Stále čekáme na velkou šanci.
29'
Robin Hranáč našel dlouhým nákopem Filu, jenže ten si podle asistenta rozhodčího nepohlídal své postavení. Ofsajd.
28'
Dor Turgeman odcentroval z pravé strany do vápna, jenže Jaroš jeho pobídku přečetl a bez problémů ukryl míč do rukavic. Český brankář zatím působí jistě.
27'
Kušej sice prohrál hlavičkový souboj, jenže Eitan Azulay si při zpracování pomohl rukou. Češi bleskově rozehráli, ale Peretz vyrazil z branky a odkopl míč do autu.
26'
Roy Revivo kouzlil na levé straně, jenže nenašel cestu do pozorné obrany českého výběru. Gabriel následnou kolmici srazil na rohový kop.
25'
Při dalším výpadu už se Adama Karabec probil do pokutového území, ale podle hlavního rozhodčího si pomohl přidržením svého strážce.
24'
Karabec na pravé straně svedl souboj s Revivem. Karabec se sice dožadoval vhazování pro český výběr, ale sudí nakonec přisoudil aut Izraeli.
23'
Stav Lemkin diriguje rozehrávku Izraele na vlastní polovině. Oba týmy v prvním poločase sází na pevnou defenzivu. Nikdo z hráčů nechce udělat chybu.
22'
Kušej skrytou přihrávkou našel Pecha, který si míč chystal ke střele, ale nakonec nedokázal propálit izraelskou hradbu těl.
21'
Pech chtěl patičkou uvolnit Adama Gabriela, jenže obránce mu míč skvěle vypíchl. Češi ale rychle vybojovali balón zpátky na své kopačky.
20'
Karem Jaber měl prostor na pravé straně, odkud hledal přízemní pobídkou spoluhráče, jenže ten se soustředil více na pád než na převzetí míče.
19'
Adam Karabec patičkou rozběhl spoluhráče na pravé straně, jenže další zadák Izraele míč stačil srazit do zámezí.
18'
Stopeři Izraele znovu kombinují s míčem na vlastní polovině. Ofenzivní hráči českého výběru jsou nyní při napadání o něco aktivnější.
17'
Dor Turgeman dostal přihrávku do běhu, jenže Hranáč mu nedal ani kousek prostoru a pustil míč do zámezí. Jaroš rychle rozehrál na stopery.
16'
Také hráči v bílém zahrávali rohový kop. Centr se snesl na značku pokutového kopu, kde bez problémů zasáhl Robin Hranáč.
15'
Izrael kombinuje s míčem na kopačkách v zadních řadách. Nikdo v červeném dresu českého týmu teď rozehrávku soupeře neatakuje.
14'
Češi zahrávali rohový kop. Kušej točil míč přímo do branky, jenže u přední tyče ve vzdušném prostoru dominovala obrana Izraele.
13'
Pro další nepřesnou pobídku před českou branku si bez problémů dokráčel gólman Jaroš. Češi začínají další akci od stoperů.
12'
Dor Turgeman dostal přihrávku na levou stranu, jenže neměl podporu spoluhráčů a musel akci zbrzdit. Český obrana se stačila vrátit pod míč.
11'
Zraněného Martina Vitíka kvůli problémů se stehenním svalem střídá Tomáš Vlček.
10'
Adam Gabriel skvěle vystihl manévr Reviva, zůstal stát a ještě byl faulován. Český tým bude rozehrávat na vlastní polovině.
9'
Vasil Kušej se z levé strany sice dostal do vápna, jenže dvojice izraelských hráčů mu nedovolila přihrát do nebezpečného prostoru před brankou.
8'
Martin Vitík má po obranném zákroku problémy se stehenním svalem, ale zatím může pokračovat ve hře. Uvidíme, jak to půjde dále.
7'
Kaloč skvěle přenesl hru na levou stranu, odkud nakonec přiletěl centr do vápna, nicméně defenziva Izraele byla připravená.
6'
Jan Žambůrek chtěl přenést hru na pravé křídlo, jenže jeho dloubák se snesl do míst, kde nebyl nikdo v červeném dresu českého výběru.
5'
Vasil Kušej se prodral do vápna, kde se ještě snažil kličkovat, ale nakonec utopil sám sebe a do zakončení se nedostal.
4'
Do dalšího zakončení Izraele se po rychlé akci dostal Dor Turgeman, který se levačkou opřel do skákavé pobídky, jenže vysoko přestřelil.
2'
Oscar Gloukh po dobrém naznačení vypálil levačkou zpoza velkého vápna. Jaroš měl s přízemním pokusem problémy, ale nakonec míč schoval do rukavic.
2'
Vasil Kušej táhl českou akci po levé straně, nasadil soupeři jesličky, jenže útok českého výběru zastavil útočný faul. Rozehrávat bude Izrael.
1'
Česko obstaralo výkop do první půle dnešního souboje. Češi se ihned vydali vpřed, ale první nákop si defenziva Izraele pohlídala.
1'
Ještě před výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Češi budou hrát v červeném, zatímco Izrael oblékne bílou sadu dresů.

Izrael: Peretz – Lemkin, Gandelman, Cohen – Jaber, Karzev, Gloukh, Azulay, Revivo – Gorno, Turgeman.
Náhradníci: Tzarfati – Abu Rumi, Bar, Bilu, Blorian, Hofmayster, Hajaj, Khalaily, Layous, Morgan, Preda.

Česko: Jaroš – Gabriel, Vitík, Hranáč, Fukala – Kaloč – Pech, Žambůrek, Fila, Karabec – Kušej.
Náhradníci: Markovič, Neuman – Cedidla, Červ, Daněk, Jurásek, Koubek, Pojezný, Sejk, Šulc, Valenta, Vlček.

Rozhodčí: Štrukan – Zobenica, Jakšič.
Izrael

Izrael na turnaji podává o něco horší výkony. V úvodním utkání ve skupině uhrál remízu 1:1 s Německem. Následně svedl souboj s Anglií, proti které padl 0:2. Pro postup do čtvrtfinále turnaje potřebuje Izrael výběr Jana Suchopárka porazit. K tomu navíc potřebuje příznivý výsledek v souboji Německo – Španělsko. Už v souboji s Německem Izrael ukázal, že v defenzivě umí hrát hodně kvalitně. V kádru jsou navíc fotbalisté se zkušenostmi z kvalitních angažmá. Oscar Gloukh působí v Salcburku, zatímco Eden Karzev hájí barvy Basaksehiru.
Česko

Lvíčata mohou dnes po dvanácti letech učinit krok do čtvrtfinále evropského šampionátu. Češi na letošním šampionátu svádí boje v těžké skupině s Anglií, Německem a Izraelem. V úvodním duelu s Anglií Češi padli 0:2. Proti Německu se v neděli vybičovali k dobrému výkonu a díky brankám Václava Sejka a Martina Vitíka zvítězili 2:1. Po dvou odehraných duelech tak mají na kontě tři body a drží druhou postupovou pozici. Jasným vítězem skupiny už je Anglie. Češi se v případě bodového zisku probojují do čtvrtfinále, ve kterém by narazili na Gruzii, která překvapivě opanovala skupinu s Portugalskem, Nizozemskem a Belgií.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství Evropy U21, ve kterém Izrael vyzve Česko.