A je tu konec utkání mezi Sokolovem a Karvinou. Hosté byli v druhém poločase o kousek lepší, což dokázali využít ve vyrovnání. Zápas tak končí 1:1. To je ze západu Čech vše, na počtenou na jaře.
90
Vaněček II. mohl jít do trháku, údajně ale při zpracování hrál vysokou nohou...
89
Střelec branky Karviné Ciku odchází, nahradí jej Juřena.
87
Vaněček I. sprintoval s balon po pravé straně, následně předložil do vápna Hrubému, který byl odstaven jedním ze stoperů. Ten zřejmě zahrál rukou, sudí si ale nevšiml.
86
Besta přepadl Dřížďalovi ve vápně přes nohu a žádal si penaltu.Jeho herecké umění ale úspěch nepřineslo.
84
Střídání hostů. Za Mišinského přichází Aleš Besta.
82
Vaněček I. kopal ze středu hřiště trestný kop, na který si naběhl Čada a jeho střela z pádu mířila do branky. Na čáře však balon vykopl O. Cverna.
81
Dvořáka II. chytla při předchozí akci křeč, a tak je střídám Lukášem Hrubým.
80
Centr Dvořáka II. byl příliš nízký a Ondra Cverna jej odklidil do bezpečí.
80
Sokolov bude kopat roh.
79
Vaněček II. bojovně napadal Mikulu na polovině hostí, s razancí to ale přehnal a je to faul.
76
Baník má zajímavou standardku z pravé strany. Centr Dvořáka II. našel Vaněčka II., ten ale stál v ofsajdu.
74
Vaněček II. dobře prošel od levé lajny do středu, následně vysunul svého bratrance Vaněčka I. Ten v jasné šanci ale pálil moc vysoko.
73
Karviná ale také byla nepřesná.
72
Dřížďal nezvládl zpracování a daroval balon hostům.
70
Sokolov odpadl a taktovku převzala Karviná. Žádná zajímavá akce ale nepřichází.
68
Je tu první střídání domácích. Za Machka přichází Tonda Holub.
68
Baník kopal trestný kop z poloviny hřiště, a na centr Dvořáka II. si naskočil Vondráček, hlavou ale nemířil přesně.
66
Karviná získala půdu pod nohama a okupuje polovinu domácích. Ti se musí v hlubokém bloku bránit.
65
... a následná hlavička O. Cverny míří nad.
64
Roh pro Karvinou...
62
Ve stejné minutě vidí za faul na útočné polovině žlutou David Vaněček II..
62
Přetažený roh se dostal až k druhé lajně, načež se balon vrátil do vápna Limanovsky lízl balon jen těsně vedl.
61
Po nakrátko rozehrané standardce bude Karviná kopat roh.
60
Vrtělka fauloval za středovým kruhem Gondu a hosté mají trestný kop.
59
Sokolov je po inkasované brance jako opařený a otevírá svou obranu útokům hostí. Ciku po akci levou stranou střílel zpoza vápna, jeho pokus šajtlí ale Dvořák I. chytil.
57
Vaněček II. se zčistajasna dostal k balonu před vápnem a vyslal na Palečka technickou střelu, která téměř otřela levou tyč. To byla krásná rána.
54
Karviná právě vstřelila branku!

Sokolov nedokázal uhlídat útok hostí po pravé straně, načež se po centru ranou z první dokázal prosadit ELVIST CIKU.
53
Dvořák II. parádním lobem ze středu poslal po křídle Vaněčka II., ten si ale špatně zpracoval a Ciku jej o míč obral.
51
Karviná přidala na obrátkách a je mnohem nebezpečnější, než v první půli. Sokolov naopak evidentně přestal hrát.
50
Ondra Cvenra zakončoval z úhlu, a jeho překvapivý projektil proletěl těsně kolem šibenice.
49
Jeho centr našel hlavu Knötiga, který ale byl v záklonu a nezakončil přesně.
48
Karviná bude kopat roh, jmenovitě Vaněk.
47
Vaněk se dostal k zakončení zpoza vápna. Jeho pokus však mířil vysoko nad.
46
Karviná do druhého poločasu vystřídala, Škahiče nahradil Martin Limanovsky.
46
Hráči Karviné jsou připraveni na zahájení druhé půle na trávníku. Čekáme ještě na domácí tým.
Máme za sebou první poločas, ve kterém dominoval domácí Sokolov. Převahu Baník korunoval ve 26. minutě Vaněček II. a zajistil pro svůj tým poločasové vedení. Karviná zatím tempu Baníku příliš nestíhá a hraje druhé housle.
45
Karviná chtěla ještě před koncem půle založit útok, tento pokus po vhazování ale nebyl úspěšný.
44
Vaněček II. si šel pro vysoký balon nedovoleným způsobem, a vysokou nohou fauloval Mikulu.
43
Dvořák II. kopal trestný kop skoro z poloviny hřiště. Jeho dlouhý centr nebyl pro Karvinou nebezpečný.
41
Mišinský se skvěle probil po pravé straně kolem Vaněčka I. a udělal si výlet až do vápna, kde ale jeho centr zneškodnil Dvořák I.
39
Hosté nezvládli rozehrávku a k balonu se na hranici vápna dostal Dvořák II. Jeho střela ale nepřešla přes prvního stopera.
36
Dřížďal šel do souboje s Elvistem Ciku, načež hostující hráč odchází ze střetnutí kulhavým krokem. Bude ale pokračovat.
35
Gonda se osmělil a vystřelil přízemní pokus z dvaceti metrů. Dvořák I. jej však bez problémů lapil.
33
Dvořák II. šel do sóla proti stoperovi V. Cvervnovi, kterého si sice obhodil, balon poté však ukořistil Paleček.
32
Václav Cverna svedl na půlící čáře ostrý souboj s Vaněčkem II. Zápolení však bylo oboustranné a sudí Hrubeš nevyvodil závěr.
30
Dvořák II. kopal z pravé strany trestný kop, a jeho točený centr způsobil ve vápně Karviné pořádné zmatky. Hosté se ale dokázali osvobodit. Ne však na dlouho, jelikož z dalšího centru zleva mohl hlavičkovat Dvorník - chybělo mu ale pár centimetrů.
29
Baník tak využil své aktivity a zaslouženě vede. Uvidíme, jak se hostům podaří zareagovat...
26
David Mikula navíc v předchozí akci fauloval střelce Vaněčka II., za což si vysloužil žlutou kartu.
26
Sokolov právě vstřelil branku!

Dvorník před svým vápnem skvěle zblokoval střelu Vladaviče, načež se po přihrávce Dvořáka II. dostal do protiútoku DAVID VANĚČEK II. a i přes faul Mikuly dokázal svoji šanci zakončit střelou k pravé tyči. Paleček byl bez šance a domácí vedou 1:0.
25
Vaněček II. ve vzdušném souboji přehrál Mikulu, který následně fauloval.
24
Vaněk ale při jeho zahrávání podklouzl a z centru nic nebylo.
23
Teď ale mají hosté výhodu rohového kopu.
22
Sokolov zatím předvádí bojovný a kvalitní výkon, kdežto Karviná má problém založit útočnou akci. Domácí jsou lepším celkem.
21
Ondřej Cverna se pokusil překvapit obranu Baníku dlouhým nákopem do vápna, byl ale svými spoluhráči nepochopen.
20
Domácí zakládají útok až do brankáře Dvořáka I.
18
Blažek s Machkem pěkně kombinovali na pravé straně, načež mohl jít do trháku Vaněček II., byl ale chycen v ofsajdu.
16
Vaněček II. bojoval o balon s Davidem Mikulou, který domácího útočníka fauloval a byl z toho trestný kop Sokolova. Ten se však neujal, domácí navíc ve vápně také faulovali.
15
A zase se hraje na druhé straně - Dvořák II. z rohu šestnáctky nevěděl, komu přihrát, a tak vyslal technickou ránu, se kterou si ale Paleček věděl rady.
14
Karviná se nyní dobře prokombinovala až na hranici vápna, Vladavič se ale k zakončení nedostal.
12
Sokolov pokračuje v tlaku. Tentokrát se po levé straně prokličkoval až do vápna Dvořák II. a jeho střelu zblokoval jeden ze stoperů.
10
To byla fotbalová akce jako z učebnice. Vaněček II. obral na vlastní polovině o balon Vaňka, následně posunul na střed Machkovi. Ten poslal po křídle Blažka, načež po centru těsně vedle zakončoval v pádu Vaněček II. Obrana hostí byla zcela vyřazená a jen nepřesné zakončení nestálo Karvinou inkasovanou branku.
7
Balon je ale opět v moci domácích, Šhakič navíc fauloval Vaněčka II. a domácí mají přímý roh. Ten kopal Dvořák II., a jeho ostrý centr skončil v rukavicích brankáře Palečka.
6
Karviná bude vhazovat na polovině Sokolova.
5
Dvořák II. se pokusil z první zakončit, jeho střela zpoza vápna ale letěla hodně vedle.
5
Vaněček II. dobře napadal rozehrávku Karviné a málem se dostal do zakončení. Hosté mají zatím velké problémy přejít přes vlastní polovinu.
4
Po centru Dvořáka II. hlavičkoval Vondráček, ovšem vysoko nad.
3
Sokolov hned zkraje utkání kope rohový kop.
1
Hráči obou mužstev již nastupují na hřiště. Domácí dnešní zápas odehrají v zelených dresech a černých trenýrkách, Karviná se oblékla celá do bílého.
Buďte zdrávi příznivci druholigového fotbalu! Do výkopu zápasu Baník Sokolov - MFK Karviná chybí deset minut. Na stadionu vládne chladné počasí a je pod mrakem. Trávník je v poměrně dobrém stavu, i přesto jsou ale místy vidět drny.

FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Machek, Vrtělka, Čada, Vaněček I. - Dvořák II. - Vaněček II.

MFK Karviná: Paleček - Škahič, Mikula, Cverna V., Knötig - Cverna O. - Ciku, Vaněk Gonda - Vladavič - Mišinský

Rozhodčí: Hrubeš - Černý, Mokrusch.
FK Baník Sokolov

Západočeši dokázali po dvou domácích porážkách v řadě minulý týden, kdy se utkali v Opavě s místním SFC, zabrat a i dílem štěstí zvítězit. Tříbodový export do Sokolova zařídil v druhém poločase David Čada, který se trefil po neproměněné penaltě Víta Vrtělky. Sokolov se nyní nachází na 6. místě.

MFK Karviná

Tým z druhého konce republiky si do Sokolova nepřiváží nikterak dobrou formu. Celek kolem trenéra Pánika se pohybuje až na samém konci druholigové tabulky, konkrétně na 13. pozici. Poslední zápas Karviná sehrála před týdnem doma s Mostem, kdy remizovala 2:2. V dresu Karviné se trefili Besta a Mišinský.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.