Ani ve druhém poločase gól nepadl, žádný tým si nedokázal vypracoval šanci, viděli jsme minimum střel. Remíza je spravedlivá, ale výkon obou týmů byl zklamáním. To je ze Sokolova vše, hezký zbytek víkendu.
90+1
Ještě jedno taktické střídání, dohrál Okleštěk, na pár sekund nastoupí Švarc.
90
Nastavovat se bude jedna minuta.
89
Poslední střídání Sokolova, odchází Vaněček, nastupuje Blažek.
87
Utkání směřuje k remízovému konci, ani jedno z mužstev není schopno si vypracovat šanci.
85
Machek však totálně pokazil rozehrávku standardky, vhazovat tak budou hosté.
84
Jurdík si svým důrazem vybojoval faul na svoji osobu, Baník bude rozehrávat z hranice pokutového území.
83
V sestavě Znojma dochází ke změně, Helíska střídá Ševčík.
82
Oklešťkovo přízemní centr tečoval mimo bránu Hnaníček.
81
Další žlutou dostává Vaněček, který srazil pronikajícího protihráče.
79
Sudí Adam ukazuje Čadovi žlutou za simulování.
77
Holub poslal nekompromisně k zemi Hříbka a dostává žlutou kartu.
76
Po Machkově centru se míč odrazil k Holubovi, jehož tvrdá střela ale zamířila jen do míst, kde stál připravený znojemský brankář Hrubý.
76
Mudra zastavil Vaněčka jen za cenu faulu.
74
Ze hry odstupuje Hrubý, jeho místo zaujme Machek.
74
Z úctyhodné vzdálenosti vystřelil Vondráček, ale branku Znojma netrefil.
73
Nadějný protiútok Sokolova zastavil Čada špatnou přihrávkou Jurdíkovi. Poté se ještě míč dostal k Hrubému, kterému střela ale vůbec nesedla.
70
Ke střídání dochází i u Baníku. Dohrál Šamánek, přichází Holub.
69
Trenér Kalvoda poprvé střídá. Ze hry jde Lacko, nastupuje Cihlář.
68
Okleštěk nacentroval jen na sokolovského Jurdíka, který ve spolupráci se Šamánkem uklidil míč do bezpečí.
67
Hříbek našel Nepožitka, který v souboji s Hoškem vybojoval alespoň rohový kop.
66
Sokolovští se marně snaží přiblížit k brance Znojma, hosté se bez problémů brání.
63
Lukáš Hrubý poslal míč do šestnáctky, ale tam se nikomu ve žlutém nepovedlo gólmana Hrubého ohrozit.
62
Hrubý byl faulován, domácí budou kopat standardku z levé strany.
60
Hošek zezadu sestřelil Hříbka a vidí naprosto zaslouženou žlutou.
60
Lackovi rohový kop vůbec nesedl, míč proletěl nad všemi hráči až do zámezí.
59
Heinz přiťukl patičkou Buchtovi, jehož sražená střela skončila pouze nad bránou Sokolova.
57
Domácí se prokombinovali až do pokutového území, Vaněček přiťukl míč Šamánkovi, který v dobré pozici špatně trefil míč.
54
V úvodních minutách druhé půle působí živějším dojmem hráči v modrobílém. Baník se zatím hledá.
53
Po faulu na Lacka poslal Yonov míč jen ke gólmanovi Baníku.
52
Na Vrtělkův centr si naskočil Vondráček, ale hlavičkou zamířil mimo.
51
Dlouhý nákop Yonova na Oklešťka si pohlídal Dvořák a míč ukryl ve svých rukavicích.
49
Nepožitek zkoušel přejít přes Dřížďala, v pokutovém území po souboji se sokolovským obráncem upadl, ale pokutový kop z toho nebude.
48
Hosté kombinovali před šestnáctkou Baníku, ale do zakončení se nedostali.
47
Vaněček si narazil se Šamánkem, poté odcentroval, ale míč namířil jen do zámezí.
46
V prvním poločase jsme branku neviděli, přesto jsme však sledovali kvalitní fotbal z obou stran. Jak Sokolov, tak i Znojmo se snažili hrát po zemi, konstruktivně a kombinačně. První půle byla vyrovnaná, a proto jsme neviděli tařka žádnou větší šanci. Hrálo se především mezi oběma šestnáctkami. Domácím se povedlo zahrozit standardkou Vaněčka, na druhé straně kontroval Lacko se svým rohovým kopem. Snad se ve druhém poločase dočkáme většího počtu zajímavých akcí.
45
V prvním poločase se bude utkání nastavovat o jednu minutu.
43
Domácí se postupným útokem přibližovali k bráně Znojma, ale Vondráček poté odcentroval jen do zámezí. Na obou stranách by to chtělo více přesnosti.
41
Heinz dostal za hranicí šestnáctky čas na střelu, ale nakonec posunul míč Oklešťkovi, který vystřelil jen vysoko nad.
41
Dřížďal zleva hledal Šamánka, před ním však míč chytil brankář Hrubý.
40
Dřížďal na polovině hřiště ztratil míč, čehož využila trojice znojemských hráčů, která vyrazila okamžitě k brance Sokolova. Míč doputoval nalevo k Oklešťkovi, jenž však celou akci totálně zazdil špatným centrem.
37
Mudra zleva nacentroval na Nepožitka, který hlavičkou zakončil nepřesně mimo tři tyče sokolovské brány.
37
Domácí v posledních minutách přehrávají Znojmo, ale v pokutovém území se nedokážou prosadit.
36
Jurdík si nasprintoval na Vrtělkovo pas, ale jeho následný střílený centr nikdo netrefil.
34
Čada získal na vlastní polovině míč a založil rychlý brejk Sokolova po pravé straně. Do nadějné příležitosti se dostával Jurdík, ale příliš si předkopl míč a poté fauloval Yonova.
33
Hošek našel na levé straně Hrubého, jehož centr na Vaněčka lapil gólman Znojma.
31
Hostům se roh nepovedl, dopředu vyrazil Vaněček a Okleštěk jej musel zastavit pouze za cenu žluté karty.
30
Lacko pronikl za obranu Baníku a vybojoval pro hosty rohový kop.
28
Vaněček dvakrát centroval, ale ani jednou se mu nepodařilo najít své spoluhráče. Znojemští poté zkoušeli přejít do rychlého brejku, ale Dřížďal si vše pohlídal a získal míč pro Sokolov.
27
Hnaníček vletěl do Vaněčka, baníkovci budou opět rozehrávat z pravé strany.
25
Míč poskakoval mezi hráči, ale než stačil někdo z nich do míče kopnout, sudí Adam odpískal ofsajd jednoho z domácích fotbalistů.
25
Okleštěk zahrál rukou a tím Baníku nabídl standardku z pravé strany.
23
Hrubý ve vzdušném souboji sestřelil znojemského matadora Yonova, sudí Adam správně odpískal faul.
22
Zdá se, že Dvořákovi nic není a hra může pokračovat.
20
V pokutovém území se nepříjemně srazili dobíhající Nepožitek a sokolovský gólman Dvořák, který bude muset být ošetřen.
20
K míči se dostal Vrtělka, který pasem hledal Hrubého, ale ten na míč nedoskočil.
19
Šamánek byl ve vzduchu postrčen, kapitán Sokolova Vaněček bude rozehrávat standardku.
17
Heinz nedovoleně zastavil Jurdíka, domácí rychle rozehráli, ale Vaněčkův přetažený centr nikoho z baníkovců nenašel.
16
Lacko poslal do pokutového území parádní centr, který jeho dva spoluhráči číhající u zadní tyče nedokázali usměrnit za záda bezmocného Dvořáka!
16
Po faulu Čady na Heinze hosté chytře rozehráli, ale Dvorník stačil míč odhlavičkoval do zámezí. Znojmo má k dispozici roh.
14
Z pravé strany centroval Helísek, ale míč poslal pouze do zámezí.
13
Na opačné straně vystihl malou domů Znojma Jurdík, jenže gólman Hrubý stačil míč odkopnout do zámezí.
13
Po dlouhém nákopu Yonova hledal Nepožitek volného Heinza a jen dobrý postřeh Dvorníka zabránil tomu, ale se Heinz ocitl sám před brankářem Baníku.
12
Heinz se vyhnul Hoškovi, ale následná střela hostujícímu útočníkovi vůbec nevyšla.
11
Vaněček zakroutil míč do vzdálenější šibenice, ale míč nakonec skončil jen těsně nad břevnem znojemské brány!
10
Šamánek byl při průniku faulován, zajímavý standardka pro Sokolov.
10
Dvorník prodloužil aut z levé strany za sebe, ale tam číhal hostující kapitán Yonov a balón poslal pryč.
8
Mudra se prohnal kolem Hoška a zničehonic upadl. Vysloužil si důrazné upozornění hlavního sudího, že příště už to bude za žlutou.
7
U šestnáctky Baníku se Heinz pokoušel něco zajímavého vymyslet, bohužel pro hosty zůstal osamocen a proti přesile hráčů ve žlutém se neprosadil.
6
Sokolovští vybojovali zpět téměř ztracený míč, ale Lukáše Hrubého pak zradilo zpracování a možnost nadějného útoku je minulostí.
5
V úvodu mají míč na kopačkách častěji domácí fotbalisté, ale k brance, kterou stráží Hrubý, se dostat nemohou.
3
Na druhé straně předvedl pěkný centr Hříbek, jeho spoluhráč v pokutovém území na něj však nedosáhl.
2
A do třetice Hrubý, jeho centr zleva odhlavičkoval Yonov.
2
Po kombinaci se Šamánkem se k centru dostal opět Hrubý, ale ani jeho druhý pokus nemohl obraně Znojma nadělat problémy.
1
Rozehrávky se ujali domácí, Hrubý zleva centroval, ale obrana Znojma míč v pohodě odvrátila.
1
Hlavní sudí Adam konečně přivádí obě mužstva na hrací plochu. Sokolovští nastupují komplet ve žlutém, zatímco fotbalisté Znojma oblékli modrobílé dresy.
-10
Dobré dopoledne ze západu Čech. Deset minut před začátkem utkání obě mužstva odchází do kabin pro závěrečné pokyny. Trenér Jindra udělal oproti poslednímu zápasu dvě změny, do sestavy se vrací Vondráček a uzdravený Hrubý. Hostující kouč Kalvoda postavil stejnou jedenáctku, který minulý týden porazila Bohemians Praha 1905.

FK Baník Sokolov: Dvořák – Dřížďal, Dvorník, Hošek, Vondráček – Vrtělka, Čada – Vaněček (K), Šamánek, Hrubý – Jurdík

1. SC Znojmo: Hrubý – Hříbek, Yonov (K), Hnaníček, Mudra – Helísek, Lacko, Buchta, Nepožitek, Okleštěk – Heinz

Rozhodčí: Adam – Hock, Arnošt, DS Kroh.
Historie vzájemných duelů:
Sokolov se ve druhé nejvyšší soutěži pohybuje od ročníku 2006/2007, Znojmo pak od sezóny 2010/2011, kdy se do FNL vrátilo po dlouhých 17 letech. Oba týmy se tak potkaly zatím pětkrát, nepatrně lépe se daří Západočechům:

2010/2011: Znojmo – Sokolov 2:5, Sokolov – Znojmo 1:2

2011/2012: Znojmo – Sokolov 0:1, Sokolov – Znojmo 2:2

2012/2013: Znojmo – Sokolov 1:1
1. SC Znojmo: Trenér Leoš Kalvoda může být zatím s průběhem sezóny 2012/2013 spokojený. Jeho mužstvo v posledním kole porazilo Bohemians 1905 2:0 a posunulo se na vedoucí příčku FNL. Na jaře pak znojemští fotbalisté dokázali porazit Karvinou 3:0 a prohrát ve Zlíně 1:3. V jarních kolech se již čtyřikrát prosadila nejvýraznější posila týmu, zkušený Marek Heinz. Zatím se mu tak daří nahrazovat nejlepšího střelce Václava Vašíčka.
FK Baník Sokolov: Svěřenci Aleše Jindry vylepšili svou pozici po podzimní části, když se z 8. místa posunuli na šesté. Na jaře však odehráli jen dva ze čtyř zápasů. V nich však naplno bodovali a ani jednou při tom neinkasovali. Proti Táborsku vystřelil tři body Dvořák II., proti Vlašimi pak vítězství zařídil dvěma góly Milan Jurdík. Ten je jednou ze čtyř zimních posil. Dále do klubu přišli Hoffmann, Šamánek a Hošek.
V zápase 21. kola Fotbalové národní ligy přivítá sokolovský Baník, kterému v současné době patří 6. místo, fotbalisty 1. SC Znojmo, kteří se po dobrých výkonech dostali na 1. místo druholigové tabulky. Ambiciózní západočeský celek tak před sebou má obrovskou výzvu, naopak Jihomoravané by rádi na vedoucí pozici setrvali a v Sokolově nějaký ten bod urvali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.