Fotbalová národní liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Olomouc B - 28. května 2023   17:00

Sparta B
Sparta B
0:2
(0:0)
Olomouc B
Olomouc B
52' Fiala   • 88' Mikulenka
Sparta B
Nalezinek – Hodouš, O. Novotný (59. Lehocký), Mokrovics, D. Horák, Tošnar, Váňa, Ambler, Večerka (63. Hušek), Cissé (46. Holoubek), Šilhart.
Tůma – Gedeon, Říha.
Lukáš Raplík – Jakub Bureš, Jakub Mojžíš
Seifertova 2871, Praha 3
269 diváků
Olomouc B
Digaňa – Slaměna (71. Zlatohlávek), Uriča (46. Cahel), Fabiánek (85. Mikulenka), Fiala (82. Šíp), Galus, Vepřek (46. A. Moses), Grečmal, Spáčil, Langer, Bednár.
Fendrich.

Skončilo utkání 30. kola Fortuna Národní Ligy, ve kterém domácí AC Sparta Praha B podlehla týmu SK Sigma Olomouc B 0:2. Po bezbrankové remíze se v druhém poločase dvakrát prosadili hosté, nejprve v dvaapadesáté minutě Fiala, pojistku přidal těsně před koncem střídající Mikulenka. Sigma tak přeskakuje svého soupeře v tabulce a díky vzájemnému zápasu se dostává na konečnou, osmou pozici.
90+3'
90+3'
Digaňa si znovu došel pro centrovaný míč a dělá vše pro to, ať si dnes připíše čisté konto.
90+2'
Sparta je v křeči, druhý poločas není podle jejich představ.
90+1'
Dlouhý míč za obranu, Šíp mohl přidat třetí branku, situaci ale nevyřešil vůbec dobře.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty.
90'
Sigma drží míč na útočné polovině, druhou část druhého poločasu odehráli ve skvělém světle.
89'
Mikulenka dojel brankáře Sparty a dostává od rozhodčího žlutou kartu. K brance si tak připisuje i kartičku.
88'
Olomouc B právě vstřelila branku! Hosté zvyšují vedení a zřejmě si připíšou tři body do tabulky! Dlouhý míč za obranu si našel nově příchozí MATĚJ MIKULENKA, který se nezalekl situace a v souboji jeden na jednoho byl úspěšný! – 0:2.
87'
A opět v hlavní roli Digaňa, který si zakřičel a ukryl ve svých rukavicích centrovaný míč.
87'
Šilhart faulovaný na útočné polovině, Tošnar bude rozehrávat standartní situaci.
86'
Digaňa si zakřičel a došel si pro odražený míč ve svém vápně. Sparta tak musí znovu bojovat o míč.
85'
Další střídání, které připravil hostující trenér. Ze hřiště odchází Fabiánek, místo něj si přichází zahrát Mikulenka.
84'
Domácí obránce Hodouš fauloval Zlatohlávka a další cenné vteřiny pro hosty, kteří už vyhlíží konec zápasu.
83'
Domácí jsou v posledních desítkách minut bezzubí, hostující obrana je téměř bez práce.
82'
Střídání na straně Sigmy. Ze hřiště odchází autor jediné branky Jan Fiala, místo něj přichází Jáchym Šíp.
81'
Domácí Váňa se nedostal přes obránce a musel se tak vracet, následně dělá faul na obranné polovině.
80'
V obranné fázi si teď dobře počínal Hušek, který do zakončení nepustil Fialu.
79'
Sparta se stále nemůže usadit na útočné polovině, čas se jí krátí.
78'
Sigma stále pokračuje v aktivitě, další centr do vápna soupeře, Nalezinek si našel cestu pro míč a ten ukryl ve své náruči.
77'
Dnešní utkání sleduje 269 diváků.
77'
Hodouš si pohlídal finální přihrávku soupeře a tu za sebe nepustil.
76'
Sparta se ubránila, míč končí daleko od jejich šestnáctky.
76'
Sigma byla blízko pojistce, ale Fiala svůj druhý gól v zápase nepřidal. Jeho samostatný únik na poslední chvíli zastavil skluzem obráncem a hostující hráč se tak ke střele nedostal! Sigma ale má k dispozici rohový kop.
75'
Opět o sobě dala vědět Sigma, dlouhý míč Spáčila ale skončil pouze v rukavicích brankáře.
74'
Rychle rozehraná standartní situace, Moses poslal míč na Zlatohlávka, jeho střílený centr si pohlídal brankář Nalezinek.
73'
Sparta se nemůže zmocnit míče, minuty utíkají a hraje se převážně na jejich polovině.
72'
Langer se zjevil na zadní tyči úplně sám, míč ale zpracovával a to byla chyba, ten mu utekl do zámezí. Tohle si říkalo o zakončení z první.
71'
Moses našel ve vápně nově příchozího Zlatohlávka, jeho finální přihrávka ale k adresátovi nedošla.
71'
Střídání na straně hostů. Ze hřiště odstupuje Slaměna, místo něj si přichází zahrát Zlatohlávek.
70'
Zbývá dvacet minut do konce utkání, Sparta stále prohrává o jednu branku a nyní nemá míč na svých kopačkách.
69'
Mokrovics se aktivně rval na pravé straně, víc než autové vhazování ale pro svůj tým nevybojoval.
68'
Velká šance Sparty, Šilhart vedl míč a rozhodl se ke střele, jeho technický pokus ale těsně minul pravou šibenici branky Sigmy!
66'
Sparta se usadila na polovině soupeře, z pravé strany ale nic nevymyslela.
65'
Hostující Grečmal vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
65'
Moses je v druhém poločase velmi aktivní, hráči Sparty s ním mají problémy.
64'
Hosté po vstřelené brance ožili, zbytečně se nezatáhli a stále hrají aktivně.
63'
Sigma na útočné polovině, Galus a Moses operují s míčem na levé straně.
63'
Trenér Sparty musí nuceně střídat. Dalibor Večerka tento zápas nedohraje, místo něj přichází Lukáš Hušek.
62'
Míč za obranu na Lehockého nebyl přesný a míč má v moci Digaňa, který s rozehrávkou nikam nespěchá.
61'
Večerka je za postranní čarou a hra pokračuje.
60'
Na hrací ploše zůstává ležet jeden z hráčů Sparty a hra je přerušena.
59'
Další střídání na straně Sparty, ze hřiště odchází Novotný, místo něj přichází Lehocký.
59'
Ambler se rval v útoku o míč, úspěšnější ale byli obránci Sigmy.
58'
Domácí obrana bez problémů míč odvrátila mimo nebezpečný prostor.
57'
Hosté mají k dispozici rohový kop.
56'
Další rychlý brejk Olomouce, Moses ale nebyl u míče první a domácí stoper míč odkopává pryč.
55'
Domácí měli k dispozici rohový kop, Sigma se ubránila.
54'
Šance na srovnání! Digaňa podcenil situaci a míč mu vypadl, k němu ale měl blíž obránce Sigmy, než útočník Sparty.
53'
Velmi kruté pro Spartu, která vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně, nicméně jako první inkasuje. Začíná tedy s kombinací a obranné polovině a snaží se něco vymyslet.
52'
Olomouc B právě vstřelila branku! Tentokrát to hostům vyšlo! Sparta propadla, Moses a Fiala šli do brejku, první jmenovaný předal míč svému spoluhráči a JAN FIALA prostřeluje brankáře Sparty! – 0:1.
52'
Poprvé v akci střídající Moses na straně Sigmy, jeho náběh ale byl nedovolený, signalizuje se ofsajd.
51'
Sparta se zmocnila míče a hned šla do útoku, tentokrát ale nepřesně přihrál Mokrovics. Digaňa tak má míč zpět ve své moci.
50'
Váňa poslal míč za obranu, na ten si ale žádný z útočníků nenaběhl a míč končí až za brankovou čarou. Digaňa uvede míč do hry odkopem od své branky.
49'
Sigma se vytáhla až na polovinu soupeře a toho nahání. Sparta si pomáhá v kombinaci i s brankářem.
48'
Od úvodních minut druhého poločasu jsou na míči domácí.
47'
O první útočnou akci se postarali domácí, Sigma ale v obraně pozorná a nepustila nikoho do zakončení.
46'
Oba trenéři sáhli o poločase ke střídání. Na domácí straně skončil Cisse, místo něj nastupuje Holoubek. Na hostující straně dohrál Uriča s Vepřekem, místo nich přicházejí Cahel a Moses.
46'
Oba týmy se pomalu vrací zpět na hrací plochu.
Skončil první poločas 30. kola Fortuna Národní Ligy, ve kterém domácí
AC Sparta Praha B hraje s SK Sigma Olomouc B zatím bez branek. Viděli jsme vyrovnané utkání, oba týmy si vytvořily zajímavé šance, ani jeden z brankářů ale zatím neinkasoval. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 18:03.
45+1'
45+1'
Slaměna poslal dlouhý míč do vápna, po shrumáži ve ve velkém vápně se ale hosté k zakončení nedostali.
45'
Za nesportovní chování vidí v nastaveném čase žlutou kartu hostující Fiala.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
45'
Střelecký pokus na straně Sparty, Šilhart se dostal k míči na hranici malého vápna, z těžké pozice branku přestřeluje.
44'
Cisse je zatím ve své činnosti bezchybný, nyní vybojoval míč a vyslal své svěřence do útoku, centr Amblera ale nenašel správného adresáta.
43'
Novotný neudržel míč na útočné polovině, Sigma se tak zmocňuje míče a kombinuje na své polovině.
42'
Zmatky v domácí obraně, nakonec vše řeší hlavní rozhodčí, který píská útočný faul na brankáře Sparty.
41'
Centr šel na přední tyč, obrana Sparty si s ním poradila.
41'
Po delší době Sigma v útoku a hned z toho je výhoda rohového kopu.
40'
Posledních pět minut prvního poločasu, Sparta přebírá inciativu, je aktivnější a zásobuje soupeře svými útoky. Nyní byl na zadní tyči Ambler, jeho hlavička ale nebyla razantní a Digaňa si s ní bez problémů poradil.
39'
Souboj Spáčil – Šilhart vyšel lépe pro obránce, Šilhart se nedostal do šance a Sparta stále čeká na úvodní branku.
38'
Olomouc si nyní koledovala, špatná rozehrávka znamenala další šanci, ve které byl Šilhart, Digaňa ale napravil zaváhání a míč zneškodnil!
37'
Další obrovská šance Sparty! Centr propadl na zadní tyč, kde se zjevil osamocený Horák, který ale nevyzrál na brankáře, který míč vyrazil před sebe, Mokrovics se dostal k dorážce, technickou střelou na zadní tyč ale trefil pouze svého spoluhráče.
36'
Sparta bude mít k dispozici rohový kop.
35'
Fiala to přehnal s agresivitou, faulem zastavuje hru.
34'
Míč pouze proletěl velkým vápnem, hosté přicházejí o míč.
34'
Nakonec se obránce Sigmy rozhodl pro dlouhý nákop na Fialu a byla to dobrá myšlenka, hosté z tohoto náznaku vybojovali rohový kop.
33'
Sigma kombinuje na obranné polovině, Sparta vyčkává a nechává soupeře s míčem.
31'
Ostrý zákrok na polovině Olomouce, Ambler poslal k zemi Grečmala a tady nemohlo přijít nic jiného, než žlutá karta.
31'
Pohledná akce Sparty, Cisse poslal míč na levou stranu, Ambler centrem na zadní tyči hledal Novotného, který na míč o krok nedosáhl.
30'
Třetina zápasu za námi, na branku stále čekáme, oba týmy měly šance ke skórování, Nalezinek ani Digaňa však míč ze své sítě zatím nelovili.
29'
Hra se nyní kouskuje, Sparta drží míč uprostřed hřiště a poněkolikáté má autové vhazování.
28'
Fabiánek ve středu hřiště vybojoval míč, jeho přihrávka za obranu ale neměla oči.
27'
Dobře si v obranné fázi počínal Bednár, který Novotného dobře bránil a ten neměl šanci něco vymyslet směrem dopředu.
26'
Hosté kombinovali poblíž vápna, Langer se ale přes Cisseho nedostal. Sparta tak získává míč.
25'
Pro míč do vápna si došel Digaňa a uklidňuje hru.
24'
Po rychlé akci z pravé strany vybojovala Sparta rohový kop.
23'
Na útočné polovině faulovaný Ambler a Sparta může útočit.
22'
Hosté zahráli roh nakrátko, centr do vápna odvrátila obrana pouze na hranici vápna, kde se do míče opřel Uriča, trefil ale pouze připraveného brankáře.
21'
Galus rychle rozehrál na pravou stranu, Langer poslal střílený centr do vápna a obránce Hodouš raději míč posílá do zámezí. Roh pro Sigmu.
20'
Ambler byl faulovaný na levé straně a Sparta byla u míče, nicméně při rozehrávce ztratila míč a do samostatného úniku se hnal Fabiánek, který ale nedokázal prostřelit Nalezinka!
19'
V posledních minutách přebírá iniciativu Sparta, která svého soupeře nepouští k delší kombinaci a presinkem získává míč zpět na své kopačky.
18'
Jistě zatím působí ve středu pole Cisse, který rozdává balóny na obě strany hřiště.
17'
Dobrý průnik Novotného, víc než autové vhazování ale pro svůj tým nevybojoval.
16'
Zajímavá šance Sigmy, která ale nabídla zbytečné vzrušení, neboť pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd.
15'
Prvních patnáct minut nabídlo dost nepřesností na obou stranách a jednu velkou šanci Sparty.
14'
Sparta o míč přišla a do akce šli hosté, kteří se mohli dostat k zakončení, domácí obrana ale vše vyřešila odkopem pryč z vápna.
13'
Sparta drží míč na svých kopačkách, kombinuje ale daleko od branky soupeře.
11'
Další útočné snažení zastavuje faul Fialy.
10'
Na druhé straně se z pravé strany dostal k centru Slaměna, Fiala se ale k zakončení nedostal.
9'
První obrovská šance zápasu! Novotný se dobře dostal do vápna, jeho následnou střelu zneškodnil brankář Sigmy.
8'
Útočné snažení Sigmy končí nepřesnou finální přihrávkou, Nalezinek rozehraje od své branky.
7'
Digaňa byl pozorný, zařval si o míč a ukryl ho ve své náruči.
6'
Hodně brzy vytahuje hlavní rozhodčí žlutou kartu. Hostující Fabiánek ve středu hřiště zastavil nadějně se rodící brejk soupeře.
4'
Oba týmy si od začátku nedarují ani metr na hřišti, hraje se v dobrém tempu.
3'
Poprvé v útoku Sparta, brankář Digaňa ale včas zakročil a zažehnal tak nebezpečí.
2'
Domácí rozehráli dnešní utkání, ale hned udělali v obranné fázi chybu a hosté toho mohli využít, střela jednoho z hráčů Sigmy ale minula prostor mezi třemi tyčemi.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Hodouš, O. Novotný, Mokrovics, D. Horák, Tošnar, Váňa, Ambler, Večerka, Cissé, Šilhart.
Náhradníci: Tůma – Hušek, Lehocký, Gedeon, Holoubek, Říha.
Trenér: Petr Janoušek

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Slaměna, Uriča, Fabiánek, Fiala, Galus, Vepřek, Grečmal, Spáčil, Langer, Bednár.
Náhradníci: Fendrich – Šíp, Zlatohlávek, A. Moses, Mikulenka, Cahel.
Trenér: Augustin Chromý

Rozhodčí: Lukáš Raplík – Jakub Bureš, Jakub Mojžíš.
Poslední vzájemný zápas
Oba týmy se spolu utkaly v této sezóně na konci července. V Olomouci se radovalo domácí mužstvo.

SK Sigma Olomouc B 1:0 (1:0) AC Sparta Praha B
Branky: 45. Slaměna. ČK: 22. Večerka (SPA)
AC Sparta Praha B
Rezerva mistrovské Sparty se momentálně nachází na 8. místě tabulky, na kterém má při bilanci 11-6-12 a skóre 32:37 celkem 39 bodů. Sparta naposled bodovala před čtyřmi zápasy, když dokázala doma porazit Varnsdorf 2:0. Od té doby dvakrát remizovala (Třinec 2:2, Dukla 1:1) a v posledním kole prohrála v Příbrami 0:1. Doma patří Sparta mezi ty lepší celky, má bilanci 6-5-3 a při skóre 17:13 má celkem 23 bodů. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Schánělec s osmi brankami.
SK Sigma Olomouc B
Tým z Hané se momentálně nachází na 11. místě, na kterém má při bilanci 9-9-11 a skóre 39:46 celkem 36 bodů. V posledních dvou kolech nezískala rezerva Sigmy ani bod, když nejprve prohrála s Vyškovem 0:2, následně doma nestačila na Táborsko, kterému podlehla 0:3. Poslední bodový zisk se datuje k 14.5., kdy Sigma doma remizovala s Chrudimí 2:2. Venku má Sigma bilanci 3-4-7 a při skóre 15:24 má celkem 13 bodů. Nejlepším střelcem týmu je Denis Kramář se sedmi brankami.
Druhá liga míří do svého závěru. Oba celky se pohybují uprostřed tabulky a dělí je od sebe tři body. AC Sparta Praha B přivítá v Praze tým SK Sigma Olomouc B. Tento zápas Vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.