Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Jihlava - 17. dubna 2024   18:00

Brno
Brno
85' Granečný
1:0
(0:0)
Jihlava
Jihlava
Brno
Sváček – Granečný, Gyamfi, Hamza (90+3. Lu. Pernica), Šural – Endl, Štepanovský (56. Nový) – Potočný, Jak. Řezníček (C) (90+3. Juritka), Smejkal (88. Dav. Jambor) – Alijagić.
Berkovec – Šlapanský, Večeřa.
Zaoral – Pochylý, Lakomý
ADAX INVEST Arena, Brno
2 120 diváků
Jihlava
Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Tonbul, Farka (75. T. Svoboda) – Lacko, A. Pešek, Selnar (63. Šancl) – T. Franěk, Araujo-Wilson (63. Ogiomade).
Mastný – Tureček, Shudeiwa, Sládek.

Klání mezi Zbrojovkou Brno a Jihlavou je již minulostí.

Po prvním poločase, ve kterém se nic nestalo, se oba celky do druhého poločasu dostaly v lepším tempu. Oba týmy se snažily více útočit. Zlomový bod přišel až na konci základní hrací doby, kdy Denis Granečný umístil svou střelu k tyči a od ní se míč odrazil do brány. Brno po zásluze Granečného a Sváčka, který předvedl několik zákroků, vítězí a odskakuje Jihlavě na rozdíl 3 bodů.

Brno v rámci 23. kola vítězí nad Jihlavou 1:0.
90+6'
90+5'
Faulem na polovině hřiště se provinil hráč hostí, a tak domácí nebudou nikam spěchat s rozehrávkou.
90+4'
Ještě jeden z pokusů Jihlavy o srovnání skóre, tento pokus skončil ale v náruči brankáře
90+3'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jiří Hamza, přichází Luděk Pernica.
90+3'
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Peter Juritka.
90+1'
Centr poslal do vápna Piško, jeho pokus odvrátil jeden z obránců Zbrojovky.
88'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází David Jambor.
88'
Dnešní utkání sleduje 2120 diváků.
87'
Hosté chtějí odpovědět. Teď krásný projektil vyslal na bránu jeden z hráčů Jihlavy, Sváček musel předvést opět jeden ze svých luxusních zákroků a vysloužil si i potlesk od domácích příznivců.
85'
Brno právě vstřelilo branku!
První gól vidíme až v 85. minutě, kdy se DENIS GRANEČNÝ dostal k míči, utíkal na brankáře skoro sám a míč, který orazítkoval i tyč, doletěl až do brány. Domácí vedou 1:0!
83'
Domácí poslali centrovaný míč do vápna, tam ale nikoho nenašel.
82'
Hráči Brna ztratili míč na polovině soupeře a ten teď prchá dopředu, šance ale ztroskotala na nedorozumění a míč bude poslán do hry brankářem domácích.
80'
Kombinace dvou hráčů Jihlavy ve vápně soupeře, jednomu z nich ale míč uskočil a cestu si našel až ke gólmanovi.
78'
Brno chce vybojovat tři body. Teď u lajny utíkal Potočný, který chtěl svým centrem najít spoluhráče, ovšem našel opět skvěle připraveného Soukupa.
76'
Dvě střely na bránu zaznamenali hosté, brankář Sváček ale obě šance svým krásným zákrokem zastavil.
75'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Tomáš Svoboda.
74'
Ve velké šanci opět domácí, tentokrát míč letěl ale vedle.
71'
Na polovině hřiště vybojoval krásně míč hráč domácích, jeho nahrávka našla i Smejkala, ten si ale už nevedl tak dobře a o míč přišel.
68'
Z rohového kopu vybojovali domácí další stejnou situaci.
67'
Smejkal krásnou individuální akcí obešel svého soupeře, akci ale zakončil střelbou míče do protihráče a domácí budou rozehrávat rohový kop.
66'
Standardka, kterou mělo Brno, nebyla využita. Brankář si pro centrovaný míč skočil, ovšem u zákroku svalil svého hráče a hra je přerušená.
66'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Řezníček).
65'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Jan Chytrý).
65'
Krásný kombinační fotbal předvedli domácí na polovině hřiště a nyní se blíží k bráně soupeře.
63'
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
63'
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Filip Šancl.
62'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Dominik Farka).
60'
Sérii dobrých příležitostí teď mělo Brno. Ta poslední skončila ve vápně, kdy hráč opět netrefil míč, z jeho pozice mohl ohrozit bránu Soukupa.
58'
V další šanci si opět domácí nepočináli dobře. Jeden z hráčů ve vápně totiž promáchl centrovaný míč.
57'
Alijagić rozehrál rohový kop, který našel spoluhráče. Ten ale ve velké příležitosti bránu minul.
56'
ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Martin Nový.
54'
Nákop až od Soukupa měl nastartovat své spoluhráče, míč ale nikým nebyl zastaven na hrací ploše.
52'
Další šance ze strany Jihlavy skončila v rukavicích Sváčka. Hráči hostí měli další šanci změnit skóre z přímého kopu.
49'
Hosté šanci bohužel nezužitkovali.
49'
Faulovaný Pešek hráčům Jihlavy přinesl přímý volný kop na polovině soupeře.
47'
Hráči Brna drží míč na kopačkách. Gyamfi se snažil nacentrovat do vápna, obranný zákrok předvedl jeden z hráčů Jihlavy.
46'
První poločas toho moc nenabídl. Nejblíže ke vstřelen gólu byli domácí. Ovšem zákrok předvedl Soukup, a tak výsledek zápasu je stále nerozhodný.

Druhý poločas začne v 19:05.
45+1'
45+1'
Střela byla kopnuta skvěle. Domácí mohli jít před koncem poločasu do vedení. Bránu ale exekutor minul.
45'
Možnost přímého kopu z blízké vzdálenosti budou mít po faulu domácí hráči.
45'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).
43'
Další rohový kop pro Jihlavu. Hosté ale s šanci nenaložili správně a domácí mohou založit útok.
41'
Jihlava se hnala dopředu, jeden z hráčů vystřelil na domácího Sváčka. Ten pohotově zasahoval a míč vyrazil.
40'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Tomáš Smejkal).
39'
Jeden z hráčů zůstal ležet na zemi po střetu se soupeřem. Hra je přerušena.
38'
Centr zpoza vápna zachytil hlavu Arauja-Wilsona, ten míč nenamířil ideálně a Sváček zůstal klidným.
37'
Hraje se zatím v klidnějším tempu, jak bylo řečeno. Pár akcí, fauly a jinak se míč pohybuje okolo středu hřiště.
34'
Hráči Jihlavy utíkali k bráně Sváčka, defenzíva Brna ale zůstala pozorná, akci ubránila.
33'
Do šance se dostal Lacko, ten ale bránu minul o pořádný kus.
32'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Roman Potočný).
30'
Na straně soupeře byl faulován jeden z domácích hráčů, a tak mají výhodu volného přímého kopu.
29'
V zápase se toho krom pár šancí obou celků nic neděje. Oba týmy hrají stejný fotbal a snaží se dostávat do obrany soupeře.
27'
Do šance se hnal hráč Brna, akci ale nedotáhl do finální fáze. Brankář mu totiž vzal míč.
24'
Hráči Brna se snaží kombinovat na polovině soupeře, ovšem ten se brání a odolává tlaku Zbrojovky.
22'
Další rozehraný rohový kop Jihlavy nevedl ke gólu. Centrovaný míč doletěl k Hamzovi a ten míč odkopl.
19'
Z rohového kopu nehrozilo nebezpečí, a tak hráči Brna mohou založit útok.
19'
Z protiútoku chtěl Araujo-Wilson překvapit brankáře, ovšem ho zastavil obránce Zbrojovky a následuje rohový kop.
18'
K prvnímu gólu moc nechybělo. Řezníček musel poslat střelu rychleji, aby do brány doletěla. Jeden z obránců Jihlavy míč stihl zastavit.
17'
Do šance se hnal jeden z hráčů Jihlavy, o míč byl ale obrán.
15'
Centr letěl do vápna, kde našel jednoho z hráčů Brna, ten míč poslal vysoko nad bránu soupeře.
14'
První velká šance utkání. K bráně se hnal Potočný, který svou střelu mířil do brány. Proti byl ale Soukup a domácí budou mít možnost rohového kopu.
13'
Dlouhým nákopem chtěl najít Šural svého spoluhráče, míč doletěl ale až do zámezí a hosté budou mít autové vhazování.
11'
Centr letěl mimo vápno, pro obranu Brna žádná hrozba.
10'
Z prvního rohu v zápase mohou hosté něco vytěžit.
7'
Araujo-Wilson chtěl svou nahrávkou najít jednoho ze spoluhráčů, ve vápně se míč dostal k obránci Brna a ten míč odkopnul.
7'
Hra se vyrovnala a nyní se oba týmy snaží aktivně napadat.
4'
Delší nahrávka mířila na Smejkala, ten nahrál do vápna, kde si na míč počkal brankář a pokryl ho.
2'
K první akci zápasu se ovšem dostávali domácí. Finální nahrávka byla ale pomalá a obrana Jihlavy zareagovala pohotově.
1'
Hosté začali aktivně, drží míč na svých kopačkách.
1'

FC Zbrojovka Brno: Sváček – Granečný, Gyamfi, Hamza, Šural – Endl, Štepanovský – Potočný, Jak. Řezníček (C), Smejkal – Alijagić.
Náhradníci: Berkovec – Nový, Lu. Pernica, Dav. Jambor, Juritka, Šlapanský, Večeřa.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Tonbul, Farka – Lacko, A. Pešek, Selnar – T. Franěk, Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – T. Svoboda, Tureček, Shudeiwa, Ogiomade, Šancl, Sládek.

Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Lakomý.
Forma

Zbrojovka Brno má za posledních 5 zápasů bilanci 0-1-4. Přitom střelecky se netrápí. Pouze remíza, kterou uhráli, byla bez vstřeleného gólu.

Dnešní soupeř je na tom s formou podobně. Akorát viděl remízový stav na konci utkání dvakrát. Jihlava má tedy bilanci 0-2-3.

Posledních 5 utkání
Jihlava 0:1 Zbrojovka Brno
Zbrojovka Brno 0:0 Jihlava
Jihlava 0:3 Zbrojovka Brno
Zbrojovka Brno 4:0 Jihlava
Jihlava 1:2 Zbrojovka Brno

Z posledních vzájemných klání má lepší bilanci Zbrojovka Brno, která vyhrála čtyřikrát a remízovala pouze jednou.
Jihlava

Svěřenci Davida Oulehly na tom nejsou o poznání lépe. Po 22 zápasech jsou sousedem právě dnešního soupeře. V tabulce jim patří 11. místo a mají stejný počet bodů jako Zbrojovka.

Letos dokázali sedmkrát zvítězit, šestkrát remízovat a prohráli celkově devětkrát. Poslední zápas pro Jihlavu dopadl dobře. Ve špatné formě dokázali uhrát alespoň bod proti Vlašimi. Zápas skončil 1:1.

Hráč ke sledování: Jihlavě se sice nedaří, za to má v obraně Filipa Vedrala, který v této sezóně vstřelil 4 branky. Právě on byl tím hráčem, který vstřelil gól proti Vlašimi a jeho branka přinesla Jihlavě bod.
Zbrojovka Brno

Trenér Lukáš Kříž se bude chtít uvést výhrou ve svém prvním zápase na lavičce Brna, kterou domácí potřebují jako sůl. Celek, který obklopuje 12. místo s 27 body, má na jaře nejhorší formu ze všech celků v lize a to budou chtít napravit právě proti Jihlavě.

Za 22 zápasů mají na svém kontě 8 výher, 3 remízy a 11 proher. V posledním zápase podlehli Varnsdorfu vysoko 1:4.

Hráč ke sledování: Jak v předchozích sezónách, i letos se Brno může spoléhat na Jakuba Řezníčka. Ten nastoupil do 21 utkání a nastřílel 12 branek. To z něj činí nejlepšího hráče Brna v této sezóně.
Preview

V rámci 23. kola druhé nejvyšší soutěže přivítá Zbrojovka Brno v brněnské ADAX INVEST Areně Jihlavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.