Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Příbram - 6. října 2023   17:30

Brno
Brno
0:1
(0:1)
Příbram
Příbram
21' Nečas
Brno
Berkovec – Hamza (84. Divíšek), Endl, Šlapanský – Koželuh, Hellebrand (46. Smejkal), Mara, Granečný (64. Gaszczyk) – Alijagić, Jak. Řezníček (C), Fousek (73. Martinek).
Šiman – Juritka, Strnad.
Radina – Kotík, Dresler – Zaoral
ADAX INVEST Arena, Brno
2508 diváků
Příbram
Melichar – Vokřínek (32. F. Matoušek), Jahić, Fišl, Antwi – Švestka, Dudl (84. Dav. Krch) – Nečas (84. Anih), Hušbauer (C), Nkwinga (84. Brabec) – Jandera (55. Andronikou).
Babka – Biricz.

Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:6.
Utkání končí! Domácím se ve druhé půli nepovedlo odpovědět na Nečasův gól ze 20. minuty a připisuje si v součtu s pohárem už čtvrtou prohru v řadě.

Ve druhé půli Zbrojovka byli nejprve blízko srovnání Smejkal s Řezníčkem, dorážku druhého jmenovaného vykopl z čáry Dudl. Následně nepřekonal Melichara ani Alijagič a v asi největší šanci – kdy už domácí hráli bez vyloučeného Koželuha – napálil Řezníček tyč.

Příbram vítězí počtvrté v řadě a bodově se dotahuje právě na Brno na třetím místě. Uvidíme, jaké změny se na jihu Moravy budou dít v reprepauze.
90+5'
90+4'
Mara to zkusil přímo na branku, ale přestřelil...
90+4'
Na přímé zakončení to nejspíš není, do vápna jde i gólman Berkovec...
90+3'
Antwi poté vehementně protestoval a v součtu s faulem uviděl žlutou kartu.
90+2'
Řezníček povalen k zemi těsně před vápnem, domácí budou mít jednu z posledních šancí zahrozit.
90+1'
Martinek vyslal do vápna další vysoký centr, odvracel Hasan Jahić a pokus o brejk Příbrami nevyšel.
90'
Na domácích je vidět značná frustrace, Smejkal teď za zbytečný faul uviděl žlutou kartu.
89'
Střídající Brabec faulován na polovině hřiště, Příbram s rozehrávkou pospíchat nebude.
88'
Ostrý centr Zbrojovky z přímého kopu u pravé lajny propadl ke Šlapanskému, ten se nestihl vytočit k zakončení. Hosté rychle odkopli balon do bezpečí.
87'
Hra je teď kouskována, což moc domácím do karet nehraje a nemohou si vytvořit ustálenější závěrečný tlak.
86'
Domácí vyrazili do kontru, zprava pádil Řezníček, který ještě střílenou přihrávkou hledal na zadní tyč Smejkala, ale ten měl k míči daleko.
85'
Hosté na závěr udělali hned trojí střídání, které má pomoci podpořit bránění těsného náskoku. Zbrojovka vsadila na zkušenosti v podobě Divíška.
84'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jiří Hamza, přichází Josef Divíšek.
84'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází David Krch,
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Emmanuel Anih,
ze hřiště odchází Vinny Loic Nkwinga, přichází Jan Brabec.
83'
Na hřiště přilétl někam k rozhodčím kelímek od piva, sudí na chvíli hru přerušil, ale už se bude pokračovat.
82'
Hosté z rohu předvedli parádní signál, kdy Hušbauer načechral svůj centr před vápno na Matouška, jeho rána z voleje Berkovcovi vypadla, ovšem Endl zažehnal další nebezpečí.
80'
Nakonec měl centr směřovat někam na bližší tyč na Andronikoua, výsledkem je roh pro Příbram.
79'
Hosté vyrukovali do otevřené obrany, jenže nakonec celou v přečíslení zbrzdili a budou se jen držet v kombinaci.
77'
A vyrovnání bylo znovu blízko! Smejkalův povedený centr na zadní tyč našel volného Řezníčka, který zblízka orazítkoval brankovou konstrukci!
77'
Obraz hry se nicméně nemění, domácí už musejí úplně vše vrhnout směrem dopředu.
75'
A další kombinace pro domácí, kteří budou dohrávat v deseti. Koželuh namazal Švestkovi a poté jej musel faulovat, rozhodčí mu ukázal žlutou kartu, která v součtu s tou první za simulování před šesti minutami znamená červenou!
75'
Hosté klidně mohli rozhodnout. Dudl doběhl dlouhý míč a Hušbauer následně vysunul Nečase, ten místo střely v jasné pozici ještě hledal Antwiho, který z těžké pozice pálil nad.
73'
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Nicolas Martinek.
72'
Dlouhý křižný nákop doputoval k Smejkalovi, ten kolem Matouška chtěl nabít Řezníčkovi, jenže si se spoluhráčem v útoku moc nerozuměli.
71'
Řezníček je teď hodně aktivní, další centr zleva k němu nedoletěl a z následného rohu se k zakončení taky nedostal.
70'
Řezníček dobře presoval vyběhnutého Melichara, který měl pořádně starosti a nakonec Musel pod tlakem hrát do autu, domácí chtěli poté rychle vhodit, ale kombinace jim nevyšla.
69'
Koželuh si chtěl obhodit Antwiho, místo dalšího postupu si ale zkoušel pádem k zemi vynutit faul a rozhodčí mu udělil žlutou kartu za simulování.
68'
Fousek dostal parádní míč za obranu od Hamzy, místo střely v jasné pozici ale ještě přihrával a hosté jeho úmysl přečetli...
67'
Domácí už hru více otevírají a jsou nastěhováni ve větším počtu na polovině soupeře, hosté se v posledních minutách spíše zatáhli.
65'
Zbrojovka v další akci, centr se k Řezníčkovi nedostal, ale odraženého míče se chopil. Z dálky to zkoušel Jiří Hamza, rána šla vysoko nad.
64'
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Pavel Gaszczyk.
64'
Fouskova hlavička neměl dobré parametry, domácí chystají následně střídání.
63'
Domácí teď zazmatkovali při odkopu ve vlastním vápně, Berkovcovi vypadl míč proti Hušbauerovi, ale nadvakrát ho poté přeci jen kryl.
62'
Po rohu nejprve Melichar vyboxoval míč, Smejkala rána byla zablokována a následný pokus Mary šel nad branku.
61'
Zbrojovka v šanci! Nejprve to kolem vápna vypadalo krkolomně, než Řezníček lehkou kolmicí dokázal uvolnit za stopery Alijagiče, ale ten po zemi nepropálil Melichara.
60'
Tahle pasáž hry však jasně patří aktivně hrající Příbrami, ta skvěle kombinuje i na malém prostoru a šetří cenné vteřiny.
59'
Antwi se zleva cpal do vápna a po souboji s bekem se skácel k zemi, rozhodčí však dal jasně najevo, že penaltu pískat nebude.
58'
Matoušek po pravé straně podpořil útok hostů, centroval přízemně pod sebe, ale trefil jen soupeře.
57'
Koželuh pod tlakem odcentroval z brankové čáry do ohně, ani jeden z tří domácích borců se ale k zakončení neprokousal.
56'
Akce ale pokračovala a Dudl krásným přetaženým centrem našel na zadní tyči volného Fišla, ten v nadějné pozici v pádu pálil nad.
56'
Příbram vybojoval opět rohový kop a centr na zadní tyč nadělal obraně Brna lehké starosti, nakonec nadvakrát míč odvrátila.
55'
ze hřiště odchází Rostislav Jandera, přichází Theodoros Andronikou.
54'
Poprvé ve druhé půli se dopředu dostali hosté, rohový kop byl Endlem odvrácen jen k Matouškovi a jeho rána z voleje zamířila o kousek nad.
52'
Ten však pro domácí barvy nic nepřinesl, stejně jako další prudký centr z dílny Fouska.
51'
Fousek tentokrát zleva centroval na přední tyč, obětavý Hasan Jahić ve skluzu odehrál na roh.
50'
Jakub Řezníček po souboji s Fišlem signalizoval lehké zdravotní potíže, nejde však o nic vážného a utkání pokračuje.
49'
Brno do druhé půle každopádně vletělo velmi aktivně a je ho plné hřiště, další kombinace začíná z obranné poloviny.
48'
Domácí byli centimetry od vyrovnání! Fouskův rohový kop propadl na vápno ke Smejkalovi, jehož utaženou ránu plackou vyrazil Melichar před sebe. Řezníček špičkou dorážel a Dudl dokázal míč vykopnout z brankové čáry!
47'
Fousek měl dost prostoru na centr z levé strany a prudkým míčem na zadní tyč chtěl oslovit Řezníčka, Daniel Fišl skvěle zasáhl ve skluzu.
46'
Zbrojovka se pokusí hru oživit směrem do druhé půle střídáním, poločas načínají domácí kombinací na své polovině.
46'
ze hřiště odchází Jan Hellebrand, přichází Tomáš Smejkal.
46'
Úvodní dějství je minulostí a do kabin jdou spokojenější hosté. Ti nejprve přežili velkou šanci Řezníčka hned v úvodu, aby po dvaceti minutách hry otevřel skóre parádním volejem z dálky Jakub Nečas. Dobrou šanci měl po půlhodině i Hasan Jahić, ale toho Berkovec vychytal, podobně jako následně Melichar zastavil ve velké šanci na srovnání Fouska.
Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
45+3'
45+2'
Další faul zastavil akci Příbrami, první půle míří ke svému konci.
45+1'
Tečovanou ránu rychle lapil Berkovec a dlouhým výkopem hledal rozběhnutého Alijagiče, toho v pohodě ustrážil Fišl.
45'
Hasan Jahić opět na polovině hřiště v souboji s Řezníčkem, tentokrát rozhodčí píská faul domácímu kapitánovi.
44'
Hušbauer při napadání zajel do Šlapanského, tentokrát se vše obejde bez karty. Domácí rozjíždějí jednu z posledních akcí.
43'
Středočeši jsou v závěru půle aktivně na míči, Matoušek si dobrým pohybem na polovině hřiště vybojoval další faul.
42'
Po chybě domácích ve středu přišel brejk Příbrami, Nečas nakonec centroval zprava, ovšem našel jen hlavu Endla.
41'
Řezníček se na polovině uvolnil kolem Jahiče, který jej musel stáhnout k zemi, a vidí zaslouženou žlutou kartu.
39'
Zbrojovka má teď více ze hry a dopředu se vydal i mladíček Šlapanský, dokonce se dostal k hlavičce, ale poslal ji nad branku.
38'
Následný Fouskův centr z rohu na přední tyč našel sice Řezníčka, ten ale hlavou mířil vysoko nad.
37'
Domácí mohli srovnat! Řezníček si před vápnem pokryl míč a místo střely patičkou vysunul do šestnáctky Fouska, jehož prudkou ránu na přední tyč Melichar skvěle vyrazil na roh.
35'
Antwiho přetažený centr doběhl Nečas, nově příchozí Matoušek pak zprava přes Fouska neodcentroval.
34'
Jandera při snaze získat míč na Marovi zajel skluzem do soupeře a první žlutá karta duelu je na světě.
33'
Koželuh se trochu se štěstím protáhl po pravé straně, přetažený centr našel Granečného, jenže jeho střela z dobré pozice šla vysoko nad branku.
32'
ze hřiště odchází Jan Vokřínek, přichází Filip Matoušek.
31'
Rohový kop Hušbauera odvrácen, ale hra je opět přerušena. Zdravotní trable Vokřínka jsou nakonec vážnější a bude muset střídat...
30'
Už to bylo málem o dvě branky! Dlouhý míč za obranu prodloužil hlavou do ohně Fišl a ve skluzu si jej za domácími stopery našel Hasan Jahić, který špičkou kopačky zakončoval do protipohybu Berkovce, ale ten dokázal v pádu skvěle reflexivně zasáhnout!
29'
Ve hře se po delší odmlce pokračuje, ale jen na chvíli, kdy byl dostal pořádně naloženo Jan Vokřínek. Ten ale ošetření nakonec nebude potřebovat.
27'
Hůř situaci odnesl domácí borec, který je viditelně otřesený. Ve hře ale nejspíš bude moci pokračovat.
26'
Koželův centr odvrácen, následně se nepříjemně hlavami srazili před vápnem Kamso Mara a Hasan Jahić. Hra je přerušena a na hrací plochu míří lékaři obou týmů.
25'
Endl faulován při odkopu a míč tak budou mít opět domácí. Ti se ale momentálně nemohou dostat do přímočařejší kombinace.
24'
Fouskův další centr našel místo Řezníčka jen Fišla, ten odvrátil nebezpečí vysokým odkopem.
23'
Hostů je najednou plné hřiště a opět hrozil Nečas, když se k němu ve vápně dostal nedůrazný odkop Endla, ovšem tentokrát rána z voleje tolik nesedla a šla vedle branky.
21'
Příbram právě vstřelila branku!
Hosté jdou z ničeho nic do vedení. Vysoký nákop sklepla obrana Brna jen k JAKUBU NEČASOVI, který si míč dvakrát sklepl hrudí a parádní ranou z voleje z velké dálky napasoval svou střelu k pravé tyči, kam se Berkovec natahoval marně. Nečas se tak prosazuje proti klubu, ve kterém ještě loni působil – 0:1.
20'
Dudlovi akce kolem vápna nevyšla, opačným směrem vyvezl míč Fousek a na polovině hřiště jej taktickým faulem zastavil Švestka.
19'
Fousek se dostal nalevo k centru, kterým chtěl hledat v náběhu Alijagiče, ten byl zdvojen a vůbec se k zakončení nedostal.
18'
Následně dlouhý nákop Vokřínka našel v náběhu Nkwingu, ten se ke střele neodvážil a následný pokus o centr byl zablokován.
18'
Nakonec z toho byl již několikátý centr zkušeného Hušbauera, obrana domácích byla na místě.
17'
Švestku poslal k zemi na polovině hřiště Mara, hosté bleskově rozehráli a kombinují nakrátko.
15'
Hlušší pasáž hry, kdy Příbram je u míče, ale nedaří se jí najít další cestu směrem vpřed do útočné kombinace.
14'
Prudký centr z rohu Berkovec vyboxoval, tlak zelených však pokračoval. Další míč z dílny Hušbauera poté skončil u Řezníčka, kapitán Zbrojovky vypomohl svým spoluhráčům v obraně odkopem.
13'
První šance Příbrami! Vokřínek skvěle kolem Granečného vysunul do vápna Nečase, který chtěl přelobovat vyběhnutého Berkovce, ale ten stihl míč lehce tečovat a nasměrovat na rohový kop.
12'
Nakonec opět kooperovali kolem vápna Nečas s Hušbauerem, centr kapitána Příbrami jen proletěl vápnem.
11'
Momentum je nyní na straně Příbrami, která aktivně kombinuje kolem poloviny hřiště. Domácí se lehce zatáhli.
9'
Také Středočeši vybojovali první roh, po rozehrávce Nečase nakrátko s Hušbauerem centroval druhý jmenovaný, Hasan Jahić se v těžké pozici nedostal k zakončení.
8'
Fouskův centr od rohového praporku skončil jen na hlavě Dudla, hosté se pohodlně ubránili.
7'
Granečný zatím dostává na levém kraji hodně místa a znovu toho využil, když posunul do běhu Řezníčkovi, jeho centr do druhé vlny byl sražen na roh.
6'
U opačné lajny dobře zapracoval Mara a po jeho akci centroval Koželuh, dlouhý míč našel hlavu Řezníčka a ten míč poslal přímo doprostřed branky do rukavic Melichara.
5'
Denis Alijagić se vpřed nedostal, ale chvíli poté centroval zleva opět Granečný, tentokrát si hosté však nabíhajícího Koželuha pohlídali.
4'
Na druhé straně Emmanuel Antwi dlouhým nákopem vpřed nikoho nenašel, Brno rozjíždí akci od Berkovce.
3'
Na konci třetí minuty první velká šance! Granečný utekl po levé lajně a přetaženým centrem našel Koželuha, který hrudí sklepl Řezníčkovi. Ten se zbavil dvou soupeřů a pálil z ideální pozice sám před brankou, leč nad břevno!
2'
Vinny Loic Nkwinga se dostal k první střele z dálky, přízemní pokus byl snadným soustem pro brankáře Berkovce.
1'
Domácí stopeři byli při rozehrávce pod tlakem, nakonec Hamza vyslal vpřed dlouhý pas, při souboji o odražený balon však přišel faul Fouska.
1'
Hosté rozehrávkou načali dnešní duel, první nákop směrem k levé lajně byl ale nepřesný. Zbrojovka rozjíždí útok z obranné poloviny.
1'
Oba celky jsou již na hřišti. Domácí hrají tradičně v červeném, hosté v zeleném.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Šlapanský, Hamza, Endl, Koželuh – Mara, Hellebrand, Granečný, Fousek – Alijagić, Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Divíšek, Gaszczyk, Martinek, Smejkal, Juritka, Strnad.
Trenér: Luděk Klusáček

FK Příbram: Melichar – Vokřínek, Jahić, Fišl, Antwi – Švestka, Dudl – Nečas, Hušbauer (C), Nkwinga – Jandera.
Náhradníci: Babka – Brabec, Biricz, Andronikou, Anih, Dav. Krch, F. Matoušek.
Trenér: Karel Krejčí

Rozhodčí: Radina – Kotík, Dresler – Zaoral.
FK Příbram

Hosté ze středu Čech po loňské účasti v baráži, kde nestačili na Pardubice, mají i letos vysoké ambice, leč tabulkové postavení tomu zatím tolik nenapovídá. Jsou na 9. místě se ziskem 16 bodů, v případě výhry v Brně by se tak mohli na svého soupeře bodově dotáhnout. Forma Příbrami je naprosto opačná oproti Zbrojovce, neboť čítá tři výhry v řadě. Příbramští nejprve vyhráli doma 2:1 s béčkem Sparty, následně 1:0 v Táborsku a naposledy 2:1 doma s Chrudimí. Nejlepším střelcem týmu je se třemi góly Nor Hasan Jahič.
FC Zbrojovka Brno

Domácí dál platí po svém loňském sestupu za jednoho z největší favoritů na postup, ovšem poslední výsledky rozlet Brněnských značně zastavily. V tabulce patří Zbrojovce třetí místo s 19 body a pětibodovou ztrátou na vedoucí Vyškov. Právě s tímto jihomoravským sokem začala poslední pročerní šňůra Zbrojovky při domácí porážce 0:1, následně pak přišly dvě porážky s Opavou – v poháru 2:3 a v lize minulou sobotu v poměru 1:2. Střelcům Zbrojovky stále vévodí se sedmi zásahy Jakub Řezníček, který se ale trefil naposledy na konci srpna v Prostějově.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu! FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA nabídne tento víkend už své 12. kolo, které otevře souboj Zbrojovky Brno proti Příbrami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.