Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Sparta B - 29. března 2024   18:00

Brno
Brno
44' Potočný  • 90+5' Potočný
2:3
(1:2)
Sparta B
Sparta B
15' D. Michl   • 36' Šiler   • 77' Šiler
Brno
Sváček – Koželuh (82. Nový), Endl (59. Šural), Lu. Pernica (C), Gyamfi (46. Granečný) – Dav. Jambor – Fousek (46. Jak. Řezníček), Smejkal, Texl (59. Hamza), Potočný – Alijagić.
Berkovec – Jörgensen.
Sparta B
Surovčík – Uhrinčať, Jedlička, Večerka – Hodouš (73. Váňa), Jonáš (C), Lilling (82. Stárek), Okeke (65. Holoubek), Penxa – D. Michl (65. Mokrovics), Šiler.
Nalezinek.

Sparta nakonec jednobrankový náskok z první půle uhájila a bere tři body. Po chybě Alijagiće v rozehrávce získal míč na hranici vápna domácích Radek Šiler, jenž následně vypálil přesně do levé šibenice. Vedení 3:1 vydrželo hostům až do poslední minuty nastavení, kdy sice využil zaváhání Penxy Roman Potočný, jenže více času už Zbrojovce nezbylo, a tak prohrává na domácím hřišti s rezervou Sparty 2:3.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 6:4.
Střely mimo: 9:2.
Rohy: 12:0.
90+6'
90+5'
Brno právě vstřelilo branku!
Centr Hamzy z levé strany nešťastně přihrál bránící Penxa přesně na ROMANA POTOČNÉHO, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Surovčíka. 2:3.
90+3'
Domácí neustále centrují do vápna Sparty, kde však vládne vysoký Surovčík.
90+2'
Potočného oblouček zakončoval Pernica jen do bránících hráčů, osm Pražanů je nahuštěno v malém prostoru před Surovčíkem.
90+1'
Matyáš Jedlička tahal Alijagiće za dres tak dlouho, dokud neuviděl žlutou kartu.
89'
Řezníček nepřihrál Hamzovi dostatečně přesně, a tak musel domácí hráč faulovat.
89'
Nebezpečný centr Smejkala odklidil holení jeden z bránících Pražanů.
89'
Znovu se Surovčík vytáhl po ráně Řezníčka z malého vápna a drží náskok Sparty!
88'
Potočný to i z ostrého úhlu zkusil na bližší tyč, kde byl však Surovčík připraven.
87'
Holoubek navíc Nového ostře sestřelil, a tak si po faulu bere balon Roman Potočný.
87'
Rohový kop Zbrojovky Stárek vrací zpátky na rozehrávajícího Nového.
86'
Váňa byl zatažen Alijagićem a šetří Pražanům cenné vteřinky.
85'
Hamza sice předvedl dobré jesličky, jenže se tím dostal jen dále od branky.
83'
Granečný si zahrával s ohněm, nakonec ale zvládl odehrát míč proti dvojici sparťanů.
82'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Josef Koželuh, přichází Martin Nový.

Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Ondřej Lilling, přichází Josef Stárek.
81'
Žlutou kartu viděl za protesty Jakub Šural.
81'
Tentokrát se Hamza ocitl v ofsajdu, a tak si může Sparta na chvíli oddychnout.
80'
Hamza patičkou tečoval ránu z penaltového puntíku, jenže usměrnil balon jen do břevna!
80'
Aktivní Řezníček se dral k zakončení na zadní tyči a vybojoval roh.
79'
Večerka zůstal po souboji s Řezníčkem ležet ve vlastním vápně a sudí přerušuje hru.
77'
Sparta B právě vstřelila branku!
Alijagić neudržel míč na své kopačce, v nebezpečném prostoru přišel o balon a RADEK ŠILER z hranice vápna zakončuje naprosto neomylně do bližší šibenice! 1:3.
77'
Váňův centr odkopává jeden ze stoperů vysoko nad sebe.
76'
Lilling sice upadl v souboji, ale sudí faul neviděl, a tak hra pokračuje.
74'
Jamborův centr jen tak tak nestihl Alijagić, a tak hosté odkopávají.
73'
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa.
72'
Řezníček znovu zakončoval po otočce, jenže jeho pokus končí daleko vedle prostoru mezi třemi tyčemi.
71'
Hlavní rozhodčí se upískl, ale míč zůstává na kopačkách domácích.
70'
Surovčík zkoušel dlouhatánským výhozem oslovit až na útočné polovině Šilera, jenže obrana Zbrojovky zareagovala včas.
69'
Od Granečného odpadl Hodouš, ale hra pokračovala dále a Večerka na poslední chvíli odehrál na roh.
67'
Hamzův nepřesný pas kazí domácí šance v útoku.
66'
Pernica sice neprocpal přihrávku po čáře, ale může pokračovat autem.
65'
ze hřiště odchází Nelson Okeke, přichází David Holoubek,
ze hřiště odchází Daniel Michl, přichází Roman Mokrovics.
63'
Přes dva Pražany nakonec proskákal míč na nabíhajícího Řezníčka, jenže domácí kapitán to nečekal a nezasáhl balon ideálně.
62'
Okeke zůstává na trávníku a do hry míří tým lékařů.
62'
Řezníček se rval do brány, ale v rozhodující chvíli mu podklouzla stojná noha.
61'
Řezníček skvěle zapracoval u postranní čáry a drží míč na domácích kopačkách.
60'
Roh Smejkala si Surovčík našel ve vzduchu a vyboxoval balon daleko od branky.
59'
ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Jiří Hamza,
ze hřiště odchází Lukáš Endl, přichází Jakub Šural.
58'
Potočný propálil zeď, jenže Surovčík jeho tvrdou ránu vystihl a vyráží míč před sebe!
57'
Večerka sestřelil Řezníčka na hranici šestnáctky a Zbrojovka má k dispozici zajímavý přímý kop.
56'
Zajímavá myšlenky Granečného neoslovila nikoho ze spoluhráčů a hosté odkopávají do zámezí.
55'
Surovčík vyrazil hlavičku Alijagiće z hranice malého vápna a drží Spartu nad vodou!
54'
Potočný znovu pospíchal vpřed, jenže uspěchal finální přihrávku.
53'
Lilling číhal v malém vápně na pas Hodouše, jenže nedokázal usměrnit míč pod horní tyč.
52'
Alijagić přihrával na Řezníčka do malého vápna, jenže kapitán Zbrojovky byl těsně bráněn a nedokázal zakončit.
50'
Dobrou akci Sparty nevyřešili útočníci zrovna dobře, Lilling totiž vybíhal z ofsajdu.
49'
Roman Potočný přebral pas Alijagiće ve vápně a po kontaktu s obráncem se svalil k zemi. Rozhodčí mu za to uděluje žlutou kartu, protože nedovolený zákrok neviděl.
48'
Z velmi nenápadné pozice na hranici vápna se Řezníček rychle otočil, zbavil se bránícího hráče a pálil těsně vedle zadní tyče.
47'
Sváček vypomáhá Pernicovy v rozehrávce, zahraje si i Granečný.
46'
ze hřiště odchází Foster Gyamfi, přichází Denis Granečný,
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jakub Řezníček.
46'
Hosté mají po prvním poločase navrch o jeden gól. Nejprve se po krásné akci Lillinga zapsal do listiny střelců dorážející Daniel Michl, následně po obrovské šanci Brna udeřil na druhé straně hlavičkující Radek Šiler. Zbrojovka ale snížila, a to po tečované dalekonosné ráně Romana Potočného, který snižoval na průběžných 1:2.
45+1'
45+1'
Nepřesná kolmice neoslovila nikoho z domácích, a tak může Sparta odkopávat od vlastní branky.
45+1'
Na hranici vápna Okeke hodně ostře zajel do soupeře, jenž posílal míč zpátky do vápna, ale sudí zákrok pouští a hra pokračuje.
45'
Prudký centr Koželuha z pravé strany končí rohovým kopem, Brno má ještě šanci srovnat před odchodem do šaten.
44'
ROMAN POTOČNÝ si na hranici vápna srovnal krok, vypálil a po teči blokujícího Jedličky zaplul míč přesně na přední tyč! Je sníženo na 1:2.
42'
Fousek se po dlouhém centru dostal k hlavičce z malého vápna, jenže Surovčík předvedl skvělý reflexivní zákrok a míč vyráží!
42'
Okeke dobře zapracoval a pozdržuje kombinaci Zbrojovky už v zárodku.
41'
Domácí nechtějí nic uspěchat a volí pomalou rozehrávku z obranných řad.
40'
Fousek si navedl balon na levačku, jenže z kraje vápna nepropálil blokující hráče.
39'
Faulovaný Smejkal vybojoval míč u levé postranní čáry.
38'
Domácí se trápí v kombinaci, další akci zastavuje faul Gyamfiho.
36'
Nedáš, dostaneš! Krásně zakroucený centr Michla z pravé strany usměrnil RADEK ŠILER v rybičce mimo dosah Sváčka a posílá rezervu Sparty do dvoubrankového vedení! 0:2.
35'
Adam Fousek se zpoza vápna opřel k náramné střele a orazítkoval břevno!
34'
Texl tělem odstavil soupeře, vpřed míří Potočný.
32'
Naprosto volný unikl Šiler, jenže míč nedokázal levačkou usměrnit na zadní tyč!
31'
Centr byl pro Fouska příliš dlouhý, a tak domácí hráč nechal míč odskákat do zámezí.
30'
Fousek zpracoval nešťastně pro Večerku, jenže směrem dozadu skvěle zapracoval Penxa.
30'
Po chvíli se Gyamfi odhodlal k centru, který však postrádal přesnost.
29'
Fouskův přetažený centr si nakonec Surovčík našel a vyboxoval ho na Gyamfiho.
28'
Jiří Texl sice zasáhl ve skluzu míč, sestřelil přitom ale i Jonáše.
27'
Zbrojovka se neustále snaží o kombinační hru, dlouhé nákopy jí totiž příliš nevycházejí.
25'
Penxa radši vrátil Večerkovi, Okeke ale nepřihrál přesně na Šilera.
24'
Lilling si pomohl tvrdším zákrokem, ani tak ale míč nezískal na své kopačky.
23'
Fousek rozehrál na hranu vápna na Koželuha, jehož střela z první míří vysoko nad.
22'
Hezká souhra skončila centrem Potočného z levé strany, po bloku si Zbrojovka zahraje od rohového praporku.
22'
Pernica rozehrává na Jambora, který posunuje balon dále do strany.
21'
Dobrý centr zakončoval vyskakující Potočný hlavou, jenže jen těsně míjí zadní tyč!
20'
Fousek byl rychle pokryt a proti přesile se neprosadil.
19'
Sparťané se chystají na dlouhý aut, který ale končí jen odkopem od svatyně Sváčka.
17'
O odpověď se snažil Koželuh, jenže ve vápně Sparty byl v přesile obrán.
16'
Domácí se snaží uklidnit hru ve vlastních obranných řadách, ale vědí, že musí také vpřed.
15'
Lilling krásně proklouzl až do vápna Zbrojovky a místo rány přes vystupujícího Sváčka posunul míč na volného DANIELA MICHLA, jenž uklidil do prázdné sítě. 0:1.
14'
Sparta po autu na vlastní obranné půlce jen odkopává míč na kopačky Jihomoravanů.
13'
Foster Gyamfi se sice snažil pokračovat ve hře, když sebral prodloužený míč, jenže vybíhal z ofsajdu.
12'
Jakub Uhrinčať znovu dobře zakročil na dlouhou nohu a dává domácím možnost rohového kopu.
11'
Nedovolený zákrok Tomáše Jonáše jen zastavuje hru ve středu pole.
10'
Jakub Uhrinčať tentokrát přihrál jen na hlavu Pernicy, hosté následně poslali míč jen do zámezí.
8'
Jakub Uhrinčať na dlouhou nohu odvrací krásný pas na Denise Alijagiće!
7'
Smejkalovi se nepovedla přihrávka, skvěle totiž vystoupil Večerka.
6'
Poklidný úvod se snaží kontrolovat Zbrojovka, která nyní rozehrává po pravé straně.
5'
Sváček skvěle vyběhl proti pomalé malé domů ze strany Gyamfiho a hasí nebezpečí.
3'
Jedlička dobře zakročil v obraně a dlouhou přihrávkou se míč dostal až k Penxovi.
2'
Autové vhazování proskákalo až k brance Brna, kde zasahuje gólman Sváček.
1'
Roman Potočný místo centru trefil jen prvního bránícího hráče, a tak se musí vracet.
1'

FC Zbrojovka Brno: Sváček – Koželuh, Endl, Lu. Pernica (C), Gyamfi – Dav. Jambor – Fousek, Smejkal, Texl, Potočný – Alijagić.
Náhradníci: Berkovec – Hamza, Granečný, Jörgensen, Šural, Nový, Jak. Řezníček.
Trenér: Tomáš Polách

AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Jedlička, Večerka – Hodouš, Jonáš (C), Lilling, Okeke, Penxa – D. Michl, Šiler.
Náhradníci: Nalezinek – Holoubek, Váňa, Stárek, Mokrovics.
Trenér: Luboš Loučka.