Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Jihlava - 6. dubna 2024   10:15

Chrudim
Chrudim
51' D. Látal  • 66' Míka
2:1
(0:1)
Jihlava
Jihlava
38' Vedral
Chrudim
Floder – Kutík, Toml, Míka – Jan Řezníček (C), Skwarczek, Záviška (87. Borkovec), Langhamer (87. Bauer), F. Novotný – D. Látal (70. Kesner), Mašek (90. Zvolánek).
Šerák – Čolić, Koukola.
Kotala – Dresler, Bureš
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
1085 diváků
Jihlava
Soukup – Chytrý, Vedral (C), Tonbul, Farka (70. T. Svoboda) – Lacko (70. Tureček), Křehlík (77. Ogiomade), Shudeiwa (70. Šancl), A. Pešek – Araujo-Wilson, Selnar (77. T. Franěk).
Mastný – Piško.

90+2'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Daniel Kutík).
90'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Michal Zvolánek.
90'
Roh nic nepřinesl, aut pouze ruku ve vápně v podání jihlavského hráče.
89'
Hosté se po delší době vydali směrem dopředu, tečovaný centr zprava přinese Jihlavě rohový kop.
87'
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází David Bauer,
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Adam Borkovec.
85'
Famózní dlouhý pas od Michala Skwarczeka našel na levé straně rozběhnutého Daniela Kutíka, jehož ukázková rána se zarazila o tyčku!
84'
Ogiomade rozjel na levé straně rychlou akci, jenže ztroskotal na nepřesné narážečce se Svobodou. Následně je na druhé straně pískán útočný faul Lukáše Maška.
82'
Dnešní utkání sleduje 1085 diváků.
80'
Začala poslední desetiminutovka řádné hrací doby a Chrudim I nadále drží míč daleko od vlastního pokutového území.
77'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Tomáš Franěk,
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
75'
Po zásahu Vedrala následuje rohový kop Chrudimi. Domácí stále hrají daleko od vlastní branky.
74'
Lukáš Mašek se hnal do další příležitosti, znovu ale ztroskotal na Soukupovi.
70'
ze hřiště odchází David Látal, přichází Ondřej Kesner.

ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Miroslav Tureček,
ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Filip Šancl,
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Tomáš Svoboda.
68'
Domácí ale nemají rozhodně dost. Daniel Langhamer se také chtěl zapsat do střelecké listiny. Čas na střelu měl dostatek, nakonec ji ale umístil přímo do náruče připraveného brankáře Pavla Soukupa.
66'
Chrudim právě vstřelila branku!
Jenže z následného rohu přichází otočka! Centr od praporku přistál míč přesně na hlavě VÁCLAVA MÍKY, který se pověsil do vzduchu a o zem ho poslal do sítě – 2:1!
66'
A znovu práce pro brankáře Soukupa! Jan Záviška tentokrát zkusil štěstí z velké dálky, přízemní rána skončila přesně u tyče, kde ale byla levá ruka Soukupa!
65'
Zakončení Václava Díky již branku Jihlavy netrefilo.
64'
David Látal to znovu pálil do vápna z pravé strany, dostal se až před brankáře, ale jeho prudké zakončení vytěsnil Pavel Soukup na rohový kop!
63'
V rozmezí několika sekund jsme viděli po velké příležitosti na každé straně! Nejprve šel ze strany sám Lukáš Mašek, tvrdou ranou ale donutil Soukupa ke skvělému zákroku, ještě lepší zásah předvedl na druhé straně Floder proti obrovské šanci Jakuba Selnara!
61'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Michal Skwarczek).
60'
Další útočnou akci Chrudimi maří Maškův ofsajd.
59'
David Látal po vstřelené brance hodně ožil, tentokrát znovu procpal míč do šestnáctky a skluzující Novotná ho minul opět jen o kousek.
56'
A mohlo to být 2:1 pro domácí! Střílený centr Michala Skwarczeka tečoval šikovně Martin Tomu, balon nakonec proskákal jen decimetry od pravé tyče Soukupovy branky!
55'
Langhamer znovu šikovným křižným pasem hledal nabíhajícího Závišku, míč ho ale o metr minul.
54'
Domácí nemají dost a i nadále pokračují v útočné aktivitě směrem dopředu.
51'
Rychlé rozehraný aut Danielem Kutíkem až na brankové čáře stojícího Jana Řezníčka přinesl centr před branku, kde nikým nehlídaný DAVID LÁTAL trkl do balonu a srovnal stav zápasu na 1:1!
51'
Střela Daniela Langhamera vypadala zajímavě, nakonec ale trefila jednoho z bránících hráčů do hlavy a odrazila se na další roh.
50'
Domácí nastoupili do druhé půle hodně aktivně, po faulu na Langhamera budou nyní zahrávat standardku z opravdu zajímavé pozice.
49'
Skvělá práce Jana Závišky, který přesprintoval posledního obránce a střelou protáhl Soukupa! Následně mohl dorazit míč do branky dobíhající Mašek, jeho dorážku ale zmíněný zadák odrazil na roh!
48'
Araujo-Wilson se dostal k hlavičce v pokutovém území, nepříliš razantní pokus skončil mimo chrudimskou branku.
47'
Po faulu na Langhamera poslal nadýchaný míč do šestnáctky Michal Skwarczek, defenzíva Jihlavy ale připravena.
46'
Úvodní polovina rozhodně nereflektovala postavení obou mužstev v tabulce. Jihlava byla v Chrudimi rozhodně nebezpečnější a o jejím vedení se dá mluvit jako o zaslouženém, se štěstí se trefil kapitán Filip Vedral. Před chrudimskými trenéry je teď práce vymyslet noty k obratu.
45+2'
45+1'
Hosté se v nastavení hnali do rychlého protiútoku, vše nakonec dospělo až k nepřesnému zakončení Araujo-Wilsona.
44'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (David Látal).
43'
Filip Vedral zakončoval na přední tyči tentokrát hlavou, prostor mezi třemi tyčemi ale tentokrát nezasáhl.
42'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Matúš Lacko).
40'
Domácí chtěli odpovědět z rohového kopu, centr sice zasáhl hlavu Maška, ale jeho pokus v záklonu nebyl nebezpečný.
38'
Jihlava právě vstřelila branku!
A po standardní situaci se hostující celek dostává do vedení! Střela Adama Peška zpoza pokutového území byla ve vápně přesně tečována FILIPEM VEDRALEM zcela mimo dosah Jiřího Flodera a k radosti hostujících hráčů skončila v brance – 0:1!
37'
Fares Shudeiwa na poslední chvíli poslal míč na branku, ale nakonec tak nebezpečně, že musel balon Floder odrazit na roh. Vysočina tak bude znovu posílat balon do šestnáctky.
36'
Domácí si stále nemohou vypracovat větší brankovou příležitost, nejlepší ofenzíva soutěže tak zatím rozhodně nepotvrzuje svá čísla.
35'
Střílený centr Langhamera byl jedním z jihlavských hráčů přizvednut na roh.
34'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Jan Chytrý).
33'
Kolmice Lacka za chrudimskou defenzívu vypadala hodně zajímavě, na poslední chvíli ji ale zastavil účinný skluz Jana Řezníčka.
30'
Trocha nervů pro Jiřího Flodera, který se rychle vyřítil ven z branky a před rozběhnutým Selnarem na poslední chvíli odpaloval balon daleko do bezpečí.
29'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Václav Míka).
28'
Píská se další faul na straně Jihlavy, Křehlík si tentokrát vyšlápl na Závišku. Domácí zůstanou u balonu.
27'
Z pravé strany přišel centr od Maška na Závišku, ten se ale k hlavičce nakonec nedostal.
24'
Teď už to přece jen bude roh pro chrudimské barvy.
23'
Dobrý forčekink domácího mužstva přinesl odkop na poslední chvíli a vhazování kousek od rohového praporku.
22'
Na straně Chrudimi už delší dobu čekáme na šanci, tentokrát si u rohového praporku nerozuměli Látal se Skwarczekem.
20'
Teď se pro změnu píská na druhé straně, Maška poslal k zemi Křehlík.
19'
Míka otravoval na půlce Araujo-Wilsona tak silně, že sudí nakonec odpískal faul. A tak se Jihlava může těšit na postupnou kombinaci směrem dopředu.
18'
Chrudimská snaha po centru Kutíka končí odmávaným ofsajdem Lukáše Maška.
17'
Teď to však Jihlava vymyslela skvěle! Rychlá kombinační akce skončila až na noze Jakuba Selnara, který byl již ve vápně a pohotově po zemi zakončil. Skvělý Jiří Floder ale vytáhl další parádní zákrok, kterým chytil dosavadní největší příležitost tohoto utkání!
16'
Útočná aktivita hostujícího celku končí po špatně vhozeném autu.
15'
Langhamer v rychlé akci směrem dopředu hledal rozběhnutého Závišku, u míče byl ale jako první pozorný brankář Soukup, jenž odpálil balon do bezpečí.
14'
Přetažený centr odvrácený Řezníčkem, hosté si zkusí kop od rohového praporku také z opačné strany.
14'
Po dlouhém autu a zásahu Kutíka bude Jihlava kopat roh.
13'
Domácí se nyní hrubě nedohodli před vlastním pokutovém území a Jihlavští z toho vytěžili první střelecký pokus. Araujo-Wilson napřáhl levačkou zpoza vápna a hodně nepříjemně prověřil pozornost brankáře Flodera!
11'
Rozehrávka nakrátko na nohu Daniela Langhamera skončila nepřesným zakončením obávaného střelce ze střední vzdálenosti.
10'
Řezníček vybojoval míč na Selnarovi a nechal se faulovat. Domácí přichystají první zajímavou standardní situaci.
8'
A znovu vše končí u Látala, tentokrát při snaze odrazit balon o soupeře smolně zasáhl míč a hostující brankář tak bude vykopávat.
6'
Další útočnou snahu domácích eliminoval faul Davida Látala.
5'
Po faulu Kutíka zahrávala Vysočina úvodní standardku. Centr do pokutového území ale chrudimská defenzíva odvrátila.
4'
Do chrudimské kombinace se zapojil také brankář Floder, který lehkým obloučkem vyšachoval ze hry Araujo-Wilsona. Následně však domácí o balon přišli.
3'
A rázem měli domácí první zajímavou příležitost! Centr z pravé strany propadl až na nohu Lukáše Maška, který ale z bezprostřední blízkosti minul pravou tyč jihlavské branky!
2'
Chrudimští vstoupili do utkání aktivněji a zatím jsou stále na balonu.
1'
To Jihlavští mají zcela opačné problémy. Na jaře za čtyři zápasy nedokázali zvítězit a uhráli pouhý bod za domácí remízu proti Kroměříži. Výsledkem toho je propad až na desáté místo tabulky a nepříjemné starosti s bojem o případnou záchranu.
Chrudim se zatím zcela vyhýbá záchranářským starostem a svým soupeřům ze spodku tabulky razantně utíkají. Výrazně jim pomohly dvě výhry za sebou, kdy se jim povedlo doma porazit po skvělém výkonu Zbrojovku Brno a o minulém víkendu přivezli cenné vítězství ze hřiště posledního Prostějova. Nyní jsou na páté pozici a mají šanci proniknout dokonce na barážové pozice.
Příznivci chrudimského MFK se mají na co těšit, je tu další domácí zápas. Po Zbrojovce Brno dorazí k Vodojemu další známé jméno – soupeřem Chrudimi bude FC Vysočina Jihlava. Svěřenci trenéra Radka Kronďáka budou chtít potvrdit skvělou formu z jarní části, ve které zatím nepoznali pachuť porážky. Zápas startuje tradičně v sobotu v 10:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.