Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Jihlava - 19. srpna 2023   17:00

Dukla
Dukla
30' Zeronik
1:0
(1:0)
Jihlava
Jihlava
Dukla
Šťovíček – Hašek, Ludvíček, Barac, Kozel (74. Vondrášek) – Moulis (74. Špatenka), Peterka (C) (52. J. Jeřábek), Ullman, Matějka, Šebrle (60. Douděra) – Zeronik (74. M. Červenka).
Rada – Hrubeš.
Kotala – Bureš, Mikeska
Na Julisce, Praha-Dejvice
1166 diváků
Jihlava
Soukup – Vedral (C), Tonbul, Farka (73. Křivánek), Selnar – Tureček (60. Křehlík), T. Svoboda – Araujo-Wilson (81. T. Franěk), Lacko, A. Pešek (73. Chytrý) – Fila (81. Tall).
Jágrik – Piško.

Z tohoto utkání je to všechno. Odsud z Julisky se s vámi loučím a přeji hezký zbytek víkendu. Na počtenou zase někdy příště.
Utkání je za námi. Dukla ve druhé půli mohutně tlačila Jihlavu a vytvořila si několik dobrých příležitostí, ale žádnou využít nedokázala. Jediným střelcem tak zůstal Zeronik, který ve 30. minutě mířil přesně a zaznamenal čtvrtou trefu v sezóně. Dukla se tak posouvá na první pozici v tabulce, Jihlava je třetí.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Franěk).
90'
Tallova rána mířila doprostřed brány, kde byl nachystaný brankář Šťovíček.
88'
Přímý kop byl ale rozehrán nakrátko a domácí nijak Soukupa neohrozili.
88'
Dukla dostane výhodu volného přímého kopu z relativně dobré pozice.
86'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Matúš Lacko).
84'
Dukla házela aut a letící balon do vápna raději zkrotil Soukup, jenž ho sebral do rukavic.
83'
Další rohový kop pro Duklu. Centr sice doletěl do vápna, ale jeden z domácích hráčů pak zakončoval vedle.
81'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Tomáš Franěk,
ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Mame Tall.
80'
Dukla bude zahrávat rohový kop. Ten byl nakonec rozehrán nakrátko, ale k ohrožení Soukupovy brány to nevedlo.
78'
Dukle se zatím ve druhé půli nedaří skórovat, i když je na hřišti zatím jasně lepším týmem.
Dnešní utkání sleduje 1166 diváků.
74'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Jakub Zeronik, přichází Marek Červenka,
ze hřiště odchází David Kozel, přichází Tomáš Vondrášek,
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Filip Špatenka.
73'
ze hřiště odchází Adam Pešek, přichází Jan Chytrý,
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Radek Křivánek.
73'
Pešek byl faulován a rozhodčí znovu přerušuje hru.
71'
Jeden z hráčů Vysočiny byl faulován a rozhodčí svým hvizdem přerušuje hru.
70'
Rozhodčí nařídil další pauzu na pití.
69'
Zeronik mohl dát svůj druhý gól v utkání, jenže ve stoprocentní šanci mířil z pokutového území jen těsně vedle.
68'
Agilní Moulis vyslal další centr do vápna, ale ten včas odvrátila jihlavská obrana.
68'
Na druhé straně bude rozehrávat odkopem od brány brankář Šťovíček.
67'
Moulisův centr z přímého kopu propadl na zadní tyč, kde ho ale nikdo z domácích nedokázal uklidit do odkryté brány!
65'
Moulis vysunul dopředu Zeronika, který byl ale faulován a domácí budou zahrávat volný přímý kop.
62'
Dukla tlačí Jihlavu stále víc. Nyní se balon pohyboval v pokutovém území, ale nikdo z hráčů Dukly ho za záda Soukupa nedostal.
61'
Také Moulis dnes zlobí obranu Jihlavy. Nyní se dokázal po nahrávce krásně uvolnit a zpoza vápna mířil k pravé tyči, ale jen o kousek bránu minul.
60'
ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Miroslav Křehlík.
60'
ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Martin Douděra.
59'
Zeronik je dnes opravdu při chuti. Po další přihrávce od Moulise.zkoušel z mírného úhlu překonat Soukupa, ale zamířil jen těsně vedle.
58'
Proti Moulisově pokusu se dobře postavil bránící Farka, jenž zabránil v pokračování domácí útočné akce.
58'
Zeronik dostal hezký míč od Moulise, ale jeho rána zpoza vápna skončila v rukavicích Soukupa.
56'
Další šanci měl Moulis, jehož pokus z pokutového území zamířil jen těsně vedle Soukupovy brány.
54'
Lacko posílal centr do pokutového území, ale tam byl rychleji Hašek, který odkopl míč za čáru a bude to roh pro Jihlavu.
53'
Na zemi se po faulu ocitl Araujo-Wilson a hra je přerušena.
53'
Rohový kop se ale Vysočině moc nevyvedl a centr z něj odvrátila domácí obrana.
52'
Jihlava bude zahrávat roh.
52'
ze hřiště odchází Jan Peterka, přichází Jakub Jeřábek.
51'
Balón skončil v zámezí. Aut bude házet Jihlava.
49'
Jihlava se dostala s míčem až do vápna, ale tam nic nevymyslela, a tak se k míči dostali domácí.
47'
Selnar se málem dostal k míči a šel by sám na Šťovíčka. Jeden z domácích obránců se ale skvěle vrátil a míč, který mířil na Selnara, v poslední chvíli odebral.
47'
Míč v zámezí. Aut pro Duklu.
46'
Moulis se hezkou kličkou zbavil protihráče a centroval do vápna, ale míč si našel Soukup a sebral míč do rukavic.
46'
Druhá půle začne zhruba v 18:05.
První poločas je za námi. Více ze hry v něm měla Dukla, která zatím vede 1:0. První šanci měl ale hostující Araujo-Wilson, jenž patičkou zády k bráně netrefil branku. V 16. minutě mohla Dukla vést, ale parádní rána kapitána Peterky zpoza vápna skončila na břevně. Dukla se nakonec prosadila ve 30. minutě, kdy centr z rohového kopu našel Zeronik, jenž nechytatelně k levé tyči otevřel skóre utkání. Poté unikl do brejku po nahrávce Matějky Zeronik, ale neuspěl. V závěru první půle mohl navýšit skóre Šebrle, ale střelu z pokutového území poslal jenom doprostřed brány, kde stál připravený Soukup.
45+3'
45+1'
Svobodova slabá střela skončila pouze vedle domácí branky. Šťovíček bude rozehrávat odkopem od své brány.
44'
Šebrle se dostal do velké šance. Po obdržení nahrávky do pokutového území, ale vypálil jen doprostřed brány, kde byl připraven Soukup.
42'
Hlavní trenér domácích Petr Rada byl napomínán asistentem rozhodčího. Těžko říct, co se domácímu kouči nelíbilo.
41'
Míč v zámezí. Autové vhazování pro Jihlavu.
40'
Faulován hostující Araujo-Wilson.
39'
Jihlavský hráč byl ošetřován a musel zamířit za postranní čáru, ale vypadá to, že se za pár okamžiků vrátí zpět na hřiště.
37'
Matějka vysunul do běhu Zeronika, jenž se řítil sám na bránu, jenže balón si moc předkopl a k pořádné střele se nedostal. Posléze se chtěl ještě vytočit do lepší střelecké pozice, ale byl v pokutovém území faulován, nicméně penalta se nepíská, protože se Zeronik nechtěně srazil s jedním z jihlavských hráčů!
35'
Zeronik šel sám na bránu, ale byl zastaven nedovoleně a píská se faul.
34'
Dlouhá přihrávka Vysočiny směřovala do vápna na Filu, ale nahrávka byla až moc přetažená a Fila se k míči nedostal.
34'
Barac napřáhl z velké vzdálenosti, ale trefil jenom bránícího hráče Jihlavy.
33'
Kozel si vezme na starost rozehrání standardní situace.
32'
Na útočné polovině Jihlavy se srazili Araujo-Wilson a Peterka. Oba dva jsou ale naštěstí v pořádku a budou moci pokračovat dál.
30'
Dukla právě vstřelila branku! Dukla odskakuje do vedení! Centr z rohového kopu proletěl do pokutového území, kde si balon našel JAKUB ZERONIK, jehož následná střela skončila nechytatelně v horní části Soukupovy brány. Soukup se po míči natahoval marně.
30'
Moulisovu ránu z pokutového území vytáhl Soukup na roh.
27'
Rohový kop bude zahrávat také Dukla.
26'
Dukla nyní měla štěstí, že se Fila v pokutovém území netrefil do míče, protože jinak by byl mladý útočník úplně sám před Šťovíčkem.
25'
Svoboda hledal před brankou Arauja-Wilsona, ale centr byl na něj příliš vysoký a k míči se tak dostala Dukla.
24'
Jenže roh Jihlavě vůbec nevyšel a centr odvrátila obrana Dukly.
24'
Rána Arauja-Wilsona byla tečována a Jihlava bude zahrávat roh.
23'
Míč se dostal k Soukupovi, který ale žádné komplikace připustit nechtěl a sebral míč do rukavic.
22'
V tomto horkém počasí, které dnes panuje právě nařídil rozhodčí přestávku na pití.
21'
Před brankářem Soukupem zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. Nakonec se ale zvedl a bude pokračovat.
20'
Jeden z hráčů Jihlavy byl faulován a rozhodčí přerušil hru.
19'
Fila dostal před vápnem hezkou nahrávku, jenže jeho rána nebyla vůbec přesná a skončila vedle Šťovíčkovy branky.
17'
Moulis se s míčem uvolnil na pravé straně a svým centrem hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale centr nebyl přesný a nikdo z domácích se k míči nedostal.
16'
Kapitán domácích Peterka se zpoza vápna nádherně napřáhl, ale jeho pokus zastavilo břevno, míč by jinak mířil do horního růžku! Následná dorážka domácích skončila nad brankou.
16'
Lacko fauloval Šebrleho a rozhodčí píská faul proti domácím.
14'
Jihlava nyní zaznamenala nepřesnost při nahrávce a balón skončil v zámezí. Míč tak budou mít domácí.
13'
Moulisovu kličku dobře vystihl bránící Lacko, který míč odehrál do zámezí a Dukla bude házet aut.
12'
Šebrle si hezky navedl v pokutovém území míč ke střele, ale přes obranný val Jihlavy se k razantnější střele nedostal.
10'
Moulis byl úplně sám v pokutovém území před gólmanem Soukupem, ale ten jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil.
10'
Jihlava rozehrávala volný přímý kop, jenže centr nebyl vůbec přesný a míč skončil vedle domácí branky.
9'
Další nepřesnost Dukly při zpracování míče. Balon končí za autovou čarou a vhazovat tak bude Jihlava.
7'
Ludvíček dostal dobrou nahrávku do běhu, ale jeden z obránců Jihlavy se dobře vrátil a čistým skluzem mu míč odebral.
7'
Jihlava teď kombinuje na své polovině hřiště a snaží se založit nějakou útočnou akci.
6'
Jeden z hráčů Dukly byl přistižen v ofsajdu a v akci tak nemohl pokračovat.
6'
Autové vhazování budou mít hosté.
5'
Kozel poslal míč dopředu na svého spoluhráče, ale ten míč špatně trefil a místo na bránu ho poslal do zámezí. .
4'
Araujo-Wilson měl první šanci ke skórování, ale jeho patička zády k bráně skončila těsně vedle Šťovíčkovy brány.
2'
Moulis byl faulován a Dukla bude rozehrávat.
1'
Dobrou práci v obraně předvedl jeden z hráčů Jihlavy, jenž srazil míč za autovou čáru. Dukla tak bude vhazovat.
1'
Jihlava začala kombinací na své vlastní polovině.
1'
Před začátkem zápasu se bude ještě držet minuta ticha za tragicky zesnulého trenéra mládeže Jana Votavu.
Oba týmy už nastupují za aplausu domácích tribun na hrací plochu.
Dukla nastoupí v tradiční vínovo- žluté kombinaci, hosté z Vysočiny budou hrát v modrém.
Za malou chvíli přijdou oba týmy na trávník.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Hašek, Ludvíček, Barac, Kozel – Moulis, Peterka (C), Ullman, Matějka, Šebrle – Zeronik.
Náhradníci: Rada – Vondrášek, Douděra, J. Jeřábek, M. Červenka, Hrubeš, Špatenka.
Trenér: Petr Rada

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Farka, – A. Pešek, Lacko – Fila, Tureček, Selnar – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Jágrik – Chytrý, Piško, T. Franěk, Křivánek, Křehlík, Tall.
Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Kotala – Bureš, Mikeska.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA pokračuje 6. kolem a my se zaměříme na šlágr kola mezi pražskou Duklou a hostující Jihlavou. Svěřenci trenéra Petra Rady zatím prožívají úspěšný start do sezóny. Po 5. kole se drží na třetím místě se ziskem 12 bodů. V minulém kole se Dukla představila v pražském derby na Žižkově a zvítězila jednoznačně 5:1. Dvěma góly se na výhře podílel Lukáš Matějka. Nejlepším střelcem týmu z Julisky je ale syn bývalého desetibojaře Romana Šebrleho Štěpán, který v 5 utkáních dal 4 góly, Matějka tři. Jihlava je aktuálně na první pozici se ziskem 13 bodů. Svěřenci trenéra Oulehly v minulém kole doma porazili do té doby suverénní Táborsko 3:0 a vystřídali ho v čele soutěže. Hattrickem se na vítězství podílel devatenáctiletý záložník Lukáš Fila, který už má na kontě 5 branek a je nejlepším střelcem Jihlavy. Vzhledem k postavení v tabulce by měl být favoritem tým z Vysočiny, ovšem tohle utkání bude hodně napínavé a zajímavé. Výkop je na stadionu Na Julisce naplánován na sobotních 17:00. Srdečně zveme ke sledování našeho přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.