Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Varnsdorf - 23. září 2023   10:30

Prostějov
Prostějov
35' P. Jaroň
1:0
(1:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
Prostějov
Vejmola – P. Jaroň (90. Gábriš), K. Spáčil, Elbel, R. Látal – Bartolomeu, Schaffartzik (C), Habusta, Slaměna (76. Macháček), Koudelka (63. Šimek) – Malec.
Krynskyj – Silný, Bolf, Zapletal.
Všetečka – Kubr, Pečenka.
Stadion 1.HFK Olomouc
Varnsdorf
Vaňák – Ambler, Kubista, Kouřil (C), Kosař (69. Podzimek) – Kříž (84. Omon), Samko – Zálešák (84. Švanda), Stránský (76. Hodek), Gembický (76. Dufek) – Firbacher.
Porcal – Michal.

Prostějovští v bojovném utkání nakonec uhájil zisk všech tří bodů na holickém stadionu, ač Varnsdorf tlačil zejména v závěru utkání.
90+4'
90+4'
Vejmola sebral do rukavic pravděpodobně poslední centr soupeře, tohle již vypadá na tři body pro Prostějov.
90+3'
Samkova rána byla nepříjemně zblokována na rohový kop, Varnsdorf tlačí Hanáky drtivým tlakem.
90+2'
Prostějov se řítil do protiútoku, který je zastaven faulem, domácí pochopitelně s rozehrávkou nepospíchají.
90+1'
Důrazné dohrání ve středovém kruhu přisuzuje míč k rozehrávce hostům, ti už posílají všechny hráče do pokutového území.
90'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Šimon Gábriš.
89'
Těsný souboj o čáry pro Prostějov, domácí Vejmola bude vykopávat.
88'
Nepřehledná situace ve vápně domácích nakonec zachraňuje Bartolomeu, který vykopává balón z malého vápna.
87'
Hosté už hrají totální vabank. Všichni hráči hostí jsou v blízkosti pokutového vápna, centr ale odvrací domácí do bezpečí.
86'
Samko napřáhl ze středu pole k sympatikému obstřelu na zadní tyč, jeho technický pokus ale zapadl těsně vedle tyče.
85'
Dlouhý nákop Prostějova nakonec vyústil až v rohový kop domácích.
84'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Roman Zálešák, přichází Josef Švanda,
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Simon Omon.
83'
Nepříjemné dohrání ze strany Macháčka ve středu pole přerušuje hru, hosté budou znovu střídat.
81'
Vejmola sbírá hlavičku Hodka bez větších potíží do svých rukavic.
80'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Elbel).
79'
Hosté už vrhají všechny síly do útoku, Samkovo roztažení hry do strany se ale nesetkalo s úspěchem.
78'
Jeden z hráčů Varnsdorfu byl nepříjemně dohrán před vlastním vápnem, jeho zranění si vyžádá i ošetření.
77'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Tomáš Malec).
76'
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází David Macháček.
76'
ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Jakub Hodek,
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Ladislav Dufek.
75'
Bartolomeu si splnil velmi dobře obranné povinnosti a zastavil rychlý kontr hostí.
74'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Dominik Kříž).
73'
Šimek zblokoval snahu o rychlou rozehrávku Varnsdorfu, Hanáci se navíc drží znovu na míči.
72'
Prostějovští pochopitelně s rozehrávkou standardní situace nepospíchají a spoří další cenné vteřiny.
71'
Prostějov nadále kontroluje míč na svých kopačkách.
70'
Domácí útočí po pravé straně hřiště, nedaří se jim ale dostat míč do pokutového území.
69'
Prostějov kombinuje na polovině hřiště a drží míč na svých kopačkách.
69'
ze hřiště odchází Jakub Kosař, přichází Ondřej Podzimek.
67'
Hosté drží míč na kopačkách na útočné polovině, nedaří se jim ale najít recept na důraznou obranu soupeře.
66'
Varnsdorf přebírá útočné tažení s blížícím se koncem utkání a jednogólovou ztrátou, prostějovská obrana ale prozatím brání bez větších obtíží.
65'
Varnsdorf se dostal do nebezpečné šance až na malé vápno, pokus z bezprostřední blízkosti ale končí mimo.
64'
Aktivní prostějovský přístup nakonec vyústil v nedovolený zákrok.
63'
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Samuel Šimek.
62'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Robert Bartolomeu).
61'
Na straně Prostějova je znát velká frustrace, domácí střídačka nevybíravými výrazy nadále komentuje poslední situaci.
59'
Velmi kuriózní situace v Holici! Sudí nejprve uznali gól Prostějova, čárový sudí po konzultaci s hlavním ale až po nějakých dvou minutách mává ofsajdové postavení.
58'
Slaměna byl faulován ve středu pole, Prostějov bude rozehrávat standardní situaci.
57'
Na druhé straně napřáhl Kříž, pozemní pokus ale letí mimo tři tyče.
56'
Slaměna napřáhl k pumelici na hranici vápna, pokus mu opětovně ale stejně jako před malou chvíli vůbec nesedl.
55'
Slaměna se opřel do míče z voleje ve vápně, pokus mu ale příliš nesedl, navíc byl zblokován obráncem soupeře.
54'
Nepřesnosti na obou stranách drží míč ve středu pole, Hanáci po hrozivém úvodu ale přebírají otěže utkání.
53'
Hlavní sudí dopískává pro Prostějov faul krátce za polovinou hřiště.
52'
Malec dobře prodloužil výkop Vejmoly, Jaroň se ale proti silnějšímu stoperovi neprosadil.
51'
Vejmolův nákop sbírá do své moci pouze brankář Vaňák, hosté jsou znovu na balónu.
50'
Hanáci se po delší odmlce ocitli na útočné polovině, o míč ale rychle přišli.
49'
Křížův pokus z krátké vzdálenosti blokuje obrana domácích na rohový kop.
48'
Prostějov rozjel skvělý kontr, Jaroňův finální centr ale letí daleko do zámezí holického stadionu.
47'
Hosté pokračují v aktivním vstupu, Firbacherovu hlavičku nyní Vejmola z bezprostřední blízkosti vytáhl na rohový kop!
46'
Varnsdorf vstoupil do druhé půle hned aktivně, Firbacherův centr do vápna ale odvrací obrana na rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:31.
První půle dvou nejhůře tabulkově postavených týmů přinesla v Holici neproměněnou penaltu Bartolomea v 15. minutě, ale také gólový zásah Petr Jaroně z 35. minuty.

Na obou stranách je k vidění řada nepřesností, kterým odpovídá i obraz hry a prozatimní skóre.
45'
45'
Hosté se snaží ještě zatlačil soupeře s přicházejícím nastavením, Hanáci již ale konsolidují všechny síly do obrany.
44'
Vejmola vykopává od své brány, Prostějov před koncem první půle uklidňuje hru.
43'
Severočeši pěkně vykombinovali útočnou akci na jeden dotek, pozemní míč Zálešáka do ohně ale odvrací obrana soupeře na rohový kop.
42'
Domácí obléhali pokutové území soupeře, vlastní nepřesnou kombinací se ale o míč připravili.
41'
Autové vhazování Elbela do vápna nebezpečí pro bránu hostí nepřineslo, Varnsdorf vykopává do bezpečí.
40'
Koudelkův centr do vápna byl příliš krátký, obrana hostí bez potíží odvrací do bezpečí.
39'
Malec sebral míč ve středu pole a rozehrál útok domácího týmu, který je zastaven nedovoleným zákrokem.
38'
Z rohu ale hráči ve žlutých dresech nic nevytěžili, přesto zůstávají v držení míče.
37'
Hosté se dostávají alespoň k rohovému kopu.
36'
Varnsdorf se nenechává obdrženým gólem zaskočit a ihned vrhá všechny síly do útoku, kombinaci po levé straně ale zatím kontroluje obrana domácích.
35'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hanáci jdou z ničeho nic do vedení! PETR JAROŇ si našel volný prostor okolo pokutového puntíku a technickou ranou do protipohybu brankáře posílá svůj tým do vedení.
33'
Hanáci se zmocňují míče okolo pokutového území.
32'
Látalův nákop do území nikoho sbírá do svých rukavic Vaňák, hosté se znovu dostávají k balónu.
31'
Varnsdorf se drží na útočné polovině, nedaří se mu ale najít cestu do vápna soupeře, odkud by mohl vytěžit první gól utkání na svou stranu.
30'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Schaffartzik).

Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Filip Firbacher).
29'
Firbacher se po skvělé průnikové přihrávce řítil sám na gólmana středem hřiště, Vejmola ale včas vyběhl ze své brány a stačil sebrat míč na hranici pokutového území do svých rukavic.
28'
Nepřesná kombinace Prostějova znamená zisk míče pro Varnsdorf.
27'
Atak Hanáků z pravé strany zastavuje obrana hostí, Prostějov ovšem zůstává v držení míče.
26'
Prostějov po delší odmlce drží balón na svých kopačkách, útočnou aktivitou ale příliš nehýří.
25'
Vejmola šel rychle po nakopnutém míči do svého vápna a i se štěstím jen s pomocí obránce dopravil do bezpečí.
24'
Varnsdorf se vřítil do vápna z pravé strany, Vejmola už sebral míč do své moci, nedovoleným zákrokem byl ale o něj připraven.
23'
Útok hostí se tentokrát nesetkal s úspěchem, Vejmola bude vykopávat od své svatyni.
22'
Slaměna se dobře uvolnil od svého obránce, ten jej ale nakonec znovu dostoupil a čistým zákrokem obral o míč.
21'
Varnsdorf rozjel dobrý útok po levé straně hřiště, Kříž už se ale dostal po průnikové přihrávce do ostrého úhlu, ze kterého dokázal vybojovat pouze rohový kop.
20'
Kontr Hanáků byl zbržděn na polovině hřiště, domácí ale zůstávají na míči.
19'
Ten ale skvěle odvrátila obrana domácích, Varnsdorf přesto zůstává v tlaku.
18'
Hosté se ale také více osmělují směrem dopředu, rohový kop bude rozehrávat Zálešák.
17'
Koudelkův nadýchaný míč našel své místo pouze v rukavicích Vaňáka, Malec byl na bohužel pro Prostějov nepříliš důrazný.
16'
Varnsdorf přebírá po chycené penaltě otěže utkání a drží míč na svých kopačkách.
15'
Brankář Vaňák ale skvěle vystihl střelu Roberta Bartolomea, který nekopl penaltu vůbec dobře a do ideální výšky pro brankáře!
14'
Penalta pro Prostějov! Elbel byl dohrán ve vápně a Prostějov bude moci jít do vedení!
13'
Malec využil svých fyzických parametrů a podržel míč pro Prostějov, který si vytváří tlak.
12'
Na druhé straně se po rychlém kontru zaskvěl také Vaňák včasným výběhem, kterým posílá po zákroku míč na rohový kop.
11'
Firbacher utržil nepříjemné dohrání na hlavu krátce za polovinou hřiště, následný Křížův kroucený centr do vápna ale sbírá pouze brankář Vejmola.
10'
Hosté si zbytečně zkomplikovali situaci po vhazování a brankář Vaňák nakonec posílá míč do zámezí.
9'
Habusta hledal dlouhým nákopem na levé straně svého spoluhráče, tomu ale na kluzkém terénu utíká míč do autu.
8'
Útočný faul Malce přisuzuje míč k rozehrávce Varnsdorfu.
7'
Ani oni ale nenašli recept na nezformovanou obranu domácích, Hanáci přesto zůstávají bez držení míče.
6'
Prostějovský roh se s úspěchem taktéž nesetkal, hosté vyráží do bleskového protiútoku.
5'
Kříž si vzal na starost rozehrávku rohového kopu, hlavička na zadní tyč ale přeletěla horní břevno Vejmolovy brány.
4'
Nákop hostí z obrany blokuje obrana ve středu pole do zámezí, Varnsdorf bude vhazovat.
3'
Látal se řítil po levé straně do vápna, v momentě přihrávky byl ale zablokován kapitánem Kouřilem.
2'
Varnsdorfští se po rozehrávce Prostějova zmocnili míče a hledali cestu k pokutovému území, nepřesnosti v rozehrávce ale hosty o míč připravily.
1'

1. SK Prostějov: Vejmola – P. Jaroň, K. Spáčil, Elbel, R. Látal – Bartolomeu, Schaffartzik (C), Habusta, Slaměna, Koudelka – Malec.

Náhradníci: Krynskyj – Silný, Šimek, Bolf, Gábriš, Zapletal, Macháček.

Trenér: Josef Mazura.

FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kubista, Kouřil (C), Kosař – Kříž, Samko – Zálešák, Stránský, Gembický – Firbacher.

Náhradníci: Porcal – Omon, Dufek, Švanda, Michal, Hodek, Podzimek.

Trenér: Miroslav Holeňák.

Rozhodčí: Všetečka – Kubr, Pečenka.
1. SK Prostějov

Prostějovští si stejně jako jejich soupeř v dalším kole nemůžou příliš hvízdat, po relativně slibném začátku sezóny v srpnových týdnech přišel velký útlum a Hanáci dokázali posbírat v posledních pěti kláních pouze jediný bod. Na poslední Varnsdorf pak drží náskok pouhých dvou bodů společně s B týmem pražské Sparty.

Prostějovu pochopitelně nehraje do not ztráta významné podpory domácích fanoušků, která je zapříčiněna rekonstrukcí domácího svatostánku, ač své domácí zápasy sehrávají modrobílí v nedaleké Olomouci.
FK Varnsdorf

Tradiční účastník druhé nejvyšší fotbalové soutěže z nejsevernějšího města České republiky neprožívá vskutku povedený vstup do sezóny. Varnsdorfští posbírali v dosavadních devíti kláních pouhopouhé 4 body za čtyři remízové duely, stále tak čekají i na první vítězství sezóny.

Svěřenci trenéra Holeňáka se krčí na nelichotivém posledním místě tabulky, které by na konci sezóny pochopitelně znamenalo sešup do nižší soutěže. Šanci odrazit se k lepším zítřkům mají Severočeši ve venkovním klání na půdě předposledního Prostějova, který navíc své domácí duely sehrává v azylu v olomouckých Holicích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.