Fotbalová národní liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Jihlava - 16. března 2024   15:00

Táborsko
Táborsko
73' Zeman  • 79' Dordić
2:1
(0:1)
Jihlava
Jihlava
42' Lacko
Táborsko
Pastornický – Nsunzu (63. Kopáček), Novák (C), P. Plachý, Varačka – Kateřiňák, Bláha – Osmančík (63. Zeman), Sojka (46. Koné), Dordić (90+4. J. Matoušek I) – Šašinka (46. Svatek).
Kerl – Šplíchal.
Vokoun – Líkař, Cichra
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
862 diváků
Jihlava
Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka (86. Sagna) – Lacko (75. A. Pešek), Tureček (86. Šancl) – Křehlík (80. Peřina), Selnar (80. T. Franěk), Shudeiwa – Araujo-Wilson.
Soukup – Chytrý.

90+4'
Konec zápasu. Táborsko nakonec nepříznivý výsledek první půle otočilo a po brankách Zemana a z penalty Dordiče vítězí nad Jihlavou 2:1. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+4'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Jakub Matoušek.
90+3'
Táborsko střádá čas u rohového praporku.
90+3'
Roh pro Táborsko.
90+3'
Táborsko se drží poblíž branky hostů.
90+1'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Pavel Svatek).
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
88'
Blíží se konec zápasu, ne však závěrečný tlak Jihlavy.
86'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Landing Sagna,
ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Filip Šancl.
86'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Kateřiňák).
84'
Domácí šli do brejku a Dordič našel na levé straně Svatka. Čerstvý muž na hřišti však netrefil míč dobře a střelu po zemi poslal mimo bránu.
83'
Kateřiňák prověřil pozornost Mastného ze standardní situace.
82'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Svoboda).
80'
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Jaroslav Peřina,
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Tomáš Franěk.
79'
Táborsko právě vstřelilo branku! Míč si postavil na penaltový puntík BOJAN DORDIČ a poslal Mastného na opačnou stranu. Dordič uspěl přízemní střelou a Táborsko vede nad Jihlavou 2:1.
78'
Byla nařízena penalta pro Táborsko!
77'
Vedral se šrouboval do vzduchu a k zakončení hlavou měl poměrně dost klidu. Kapitán Jihlavy ale netrefil míč dobře, škoda pro hosty.
75'
Dnešní utkání sleduje 862 diváků.
75'
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Adam Pešek.
73'
Táborsko právě vstřelilo branku! Domácí celek se konečně dočkal vyrovnání. Technicky umístěnou střelu vyslal VLADIMÍR ZEMAN. Jihlavský gólman si na balon asi sáhl, vytlačil ho ale jen na tyč, od které se balon odrazil do sítě. Táborsko srovnává na 1:1.
72'
Prudká střela domácích skončila přesně v náruči Mastného.
71'
Araujo Wilson se dostal po rohu k hlavičce, která minula branku Táborska.
69'
Jihlava získala ze standardní situace alespoň rohový kop.
65'
Táborsko bylo hodně blízko vyrovnání! Po tlaku před Mastným zakončil Matouš Varačka, jehož rána skončila na břevnu! Povedená akce probudila i fanoušky, kteří teď ženou domácí celek kupředu.
64'
Tlak Táborska vyústil v rohový kop.
63'
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Vladimír Zeman,
ze hřiště odchází Ngosa Nsunzu, přichází Jakub Kopáček.
60'
Standardka nedopadla pro Jihlavu nijak dobře. Selnar poslal míč z dobré pozice jen do zdi, Farka poté pálil pouze mimo branku.
59'
Kateřiňák zfauloval Selnara a Jihlava rozehraje standardku téměř z hranice pokutového oblouku.
56'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Miroslav Křehlík).
56'
Na druhé straně se dral do zakončení Dordič, jehož pokus hosté srazili.
55'
Lacko zakombinoval na pětníku se spoluhráčem a Pastornický se musel vydat pod jeho nohy, aby zabránil gólové situaci.
55'
Bláha zastavil útok hostů jen za cenu faulu.
53'
Lacko zahrál ve středu hřiště rukou, míč pro domácí.
52'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).
50'
Svatek se tlačil do slušné pozice, na balon ale nedosáhl.
48'
Táborsko vstoupilo do druhé půle aktivně a nové tváře se hned zapojily do hry. Jihlava však zatím domácí celek do ničeho nepouští.
46'
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Mamadou Koné,
ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Pavel Svatek.
46'
45+3'
První poločas skončil. První dějství příliš šancí nenabídlo, nicméně v závěru půle přece jen padla branka. O jediný gólový úspěch se postaral po rohovém kopu Matúš Lacko, díky němuž vede Jihlava v Táboře 1:0. Druhý poločas začne asi v 16:04.
45+3'
Další neúspěšný roh Táborska.
45+2'
Domácí z rohu nezahrozili a první půle pomalu končí.
45+1'
Tečovaná rána Táborska končí nad brankou, roh pro domácí.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
45'
Táborsko je i nadále pod tlakem a Jihlava prožívá dosud nejlepší okamžiky zápasu.
42'
Jihlava právě vstřelila branku! Po rohovém kopu se hosté nejprve neprosadili, když se balon odrazil mimo nebezpečí. Poté však všechna těla před sebou propálil nepokrytý MATÚŠ LACKO, jehož pokus se zatřepetal v síti. Jihlava vede v Táboře 1:0.
41'
Největší šanci utkání má na svědomí Matúš Lacko. Jihlavský fotbalista mířil pěkně do šibenice, kde byl Pastornický pozorný.
37'
Osmančík se jen těžko zvedá z vápna hostů, penalta to ale nebude.
36'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Fares Shudeiwa).
35'
Kateřiňák potřebuje ošetření a chvíli se nehraje.
33'
Dordič se prokličkoval přes několik hráčů a ve vápně ho zastavil až Svoboda. Hosté srazili Dordičův centr na roh.
32'
Novák si dal souboj s Křehlíkem a vyšel z něj jako vítěz. Roh pro Jihlavu.
31'
Dordič měl ve středu hřiště vcelku dost prostoru, jenže nenačasoval přihrávku dobře. Z nadějně vypadající akce tak nic není.
28'
Fanoušci stále čekají na první gólovku či na kloudnou střelu na branku.
25'
Kateřiňákova standardka adresáta nenašla.
23'
Shudeiwa našel ve vápně nepokrytého Selnara, který pálil pohotově z otočky. Ke smůle Vysočiny Selnar jen přestřelil.
21'
Faul na Dordiče zastavil akci Táborska středem hřiště.
20'
Prudký centr vápnem Jihlavy nikdo netečoval.
20'
Plachého centr našel jen hráče Jihlavy.
18'
Kateřiňák ztratil míč ve středu hřiště a hosté šli do brejku. Na konci akce byl Selnar, kterého účinně vykryl gólman Pastornický.
17'
Araujo Wilson se šrouboval do vzduchu, nebezpečí však z jeho hlavy Táborsku nehrozí.
15'
Táborsko teď mohlo těžit z rychlého přenesení hry. Šašinka našel dlouhým balonem na hraně ofsajdu Dordiče, jehož jedovatou ránu srazili hosté v šestnáctce na roh. Pro následný roh si Mastný v klidu došel a balon zkrotil.
14'
Hosté rozehráli roh nakrátko, následný centr byl však na dva nabíhající hráče příliš dlouhý.
12'
Selnar odcentroval zleva, Táborští odvrátili hlavou.
11'
Domácí zatáhli balon do vápna, k úspěchu jim chyběla kvalitní finální přihrávka.
9'
Nakonec se snažil zakroutit balon do sítě Jakub Selnar, jeho pokus však branku míjí.
8'
Hosté vybojovali zajímavou standardku před vápnem.
7'
Pastornický šel pro nakopnutý míč, trochu podklouzl, nicméně situaci kontroloval a nechal doskotačit míč mimo hřiště.
7'
Hosté řeší problémy zfaulováním Kateřiňáka.
6'
Araujo Wilson balon nestihl, aut pro domácí.
5'
Hosté roh přetáhli, načež se po hlavičce vrátili před branku, kde hlavičkoval Shudeiwa mimo branku.
5'
Útočná akce Jihlavy vyústila v rohový kop.
4'
Araujo Wilson už se chystal do brejku, ovšem jeden z domácích beků ho dokázal zastavit.
3'
Varačkova útočná snaha končí jen v autu.
2'
Snaha Vysočiny skončila útočným faulem.
1'
Útok Jihlavy zastavili domácí faulem, rozhodčí výhodu hostům neponechal.
1'
Zástupci klubu před začátkem utkání pogratulovali k dnešním 60. narozeninám Jozefu Vankovi, někdejšímu trenérovi FK Tábor.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Osmančík, Nsunzu, Novák (C), P. Plachý – Kateřiňák, Bláha – Varačka, Sojka, Dordić – Šašinka.
Náhradníci: Kerl – J. Matoušek I, Zeman, Šplíchal, Koné, Svatek, Kopáček.
Trenér: Roman Nádvorník

FC Vysočina Jihlava: Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Lacko, Tureček – Křehlík, Selnar, Shudeiwa – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Chytrý, Šancl, Peřina, Sagna, T. Franěk, A. Pešek.
Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Vokoun – Líkař, Cichra.
Také Jihlava na první jarní gól stále čeká. Svěřenci Davida Oulehly nejprve prohráli 0:3 na hřišti olomoucké rezervy, poté remizovali doma 0:0 s Kroměříží. Pro Vysočinu hraje ovšem podzimní výsledek. Jihlava doma porazila Táborsko 3:0, kterému tak uštědřila jednu z nejvyšších porážek v sezoně. Jihlavu by měli táhnout za úspěchem Araujo-Wilson či Selnar, Vysočina to ale nebude mít snadné. V brance Táborska by totiž měl opět stát Martin Pastornický, jehož výkony vyústily letos už v deset čistých kont. Dočkají se fanoušci na obou stranách konečně prvního jarního gólu?
Jihočeši stále drží v tabulce 3. místo zajišťující baráž a dnes ho budou hájit proti šesté Jihlavě, která ztrácí na Táborsko pouze dva body. Svěřenci Romana Nádvorníka vstoupili do jarní části dvěma remízami 0:0, na první trefu tak stále čekají. Nejprve remizovali na domácím stadionu s Chrudimí, poté přivezli výsledek 0:0 z horké půdy Zbrojovky Brno. Táborští jsou si vědomi, že je čeká těžký duel. „Víme, že půjde o důležitý zápas. Pokud ho zvládneme, a uděláme pro to všechno, naše šance zahrát si baráž zase o něco stoupnou. Říkali jsme před jarem, že po čtyřech kolech budeme vědět, jak na tom jsme. Musíme vyvinout maximální úsilí a v sobotu nad Jihlavou vyhrát,“ uvedl pro klubový web trenér Táborska, který věří, že v jeho týmu se kromě precizní defenzivy probudí i výborná ofenziva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.