Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Líšeň - 27. dubna 2024   17:00

Táborsko
Táborsko
53' Dordić
1:0
(0:0)
Líšeň
Líšeň
Táborsko
Pastornický – Tusjak, Bláha, Koné, Nsunzu – Sojka (59. Skopec), Zeman (59. P. Plachý), Varačka (68. J. Mach), Dordić (90+1. Osmančík), Kateřiňák (C) – Svatek (68. Šašinka).
Kerl – Kopáček.
Starý – Novák, Zoufalý
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
1090 diváků
Líšeň
Šulla – Joković, M. Jeřábek (C), Lutonský – Čermák, Mionić (74. Raab) – Aldin (33. Hapal), Dziuba, Sokol, Rolinek (59. Tauš) – Gerža (74. Rimovičs).
Cupal, Hochman.

90+5'
Konec zápasu. Ve druhém poločase přece jen branka padla. Po osmi minutách mířil po zemi k tyči Dordič, který rozhodl o vítězství Táborska nad Líšní 1:0. Hosté v závěru hodně útočili a snažili se o vyrovnání, Táborsko ale náskok ubránilo. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+5'
Další centr do šestnáctky museli domácí odhlavičkovat.
90+4'
Domácí vysoký míč odvrátili a blíží se konec duelu.
90+4'
Roh pro hosty.
90+3'
Táborsko otupilo tlak marvanů a je na půlce soupeře.
90+1'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Pavel Osmančík.
89'
Další centry chodí do vápna před Pastornického, domácí by jistě již rádi slyšeli poslední fouknutí do píšťalky.
88'
Líšeň mocně útočí a hra Táborska viditelně hoří.
87'
Dnešní utkání sleduje 1090 diváků.
86'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Martin Tauš). Fotbalista hostů nasimuloval pád ve vápně, čímž sudího neobelstil.
83'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Dušan Joković).
82'
Pastornický si musel dojít pro vysoký balon. Po několika střídáních se hosté více dostávají do hry, pořádné zakončení jim však stále chybí.
78'
Krásný míč zleva skončil na hlavě Šašinky, odkud se balon odrazil pouze nad branku Líšně.
74'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Patrik Gerža, přichází Renards Rimovičs,
ze hřiště odchází Antonio Mionić, přichází Lukáš Raab.
73'
Fauly na obou stranách kouskují hru.
71'
Lutonský se snažil doběhnout dlouhý míč, jenže tak rychlý nebyl. Odkop od branky Táborska.
69'
Plachý hledal za obranou Šašinku, u míče byl ovšem první gólman Líšně.
68'
ze hřiště odchází Pavel Svatek, přichází Jakub Šašinka,
ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Jan Mach.
67'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Pavel Svatek).
65'
Marvani chvíli kombinovali a dostali se do hry, zakončení zatím chybí.
61'
Šulla ukázal skvělý zákrok a vyrazil bombu nad branku.
59'
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází David Skopec,
ze hřiště odchází Vladimír Zeman, přichází Petr Plachý.

ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Martin Tauš.
59'
Svatek unikal zprava, úplně ovšem zkazil přihrávku.
58'
Šulla musel opět více z brány, aby sebral míč nabíhajícímu Svatkovi.
57'
Nakonec zůstal u míče jen Čermák, zkusil přímou střelu, branku ale minul.
56'
Marvani vybojovali standardku, ke které se staví Jeřábek s Čermákem.
53'
Táborsko právě vstřelilo branku! Varačka zatáhl míč po pravé straně a přesně odcentroval před branku, kde číhal BOJAN DORDIČ. Nejlepší střelec Táborska poslal balon po zemi k tyči, kam se Šulla natahoval marně. Dordič střílí svůj desátý gól v sezoně a Táborsko vede nad Líšní 1:0.
52'
Dordič posílal do brejku Svatka, což Šulla přečetl. Gólman Líšně byl u míče jako první.
51'
Táborsko zahnalo hostující celek až před Šullu.
48'
Domácí jsou opět aktivnější a dobývají defenzivu hostů.
46'
45+2'
První poločas skončil. Jedinou střelu na branku nabídl fanouškům Vladimír Zeman v 10. minutě, kdy hlavičkoval doprostřed branky. Táborsko bylo v první půli aktivnějším týmem, kloudné zakončení už ale příznivci fotbalu neviděli. První půle tak končí remízou 0:0. Druhá část hry začne asi v 18:05.
45+2'
Čermák hledal pěkným centrem hlavu Rolinka, ten však ke smůle marvanů nedoskočil.
45'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Michal Jeřábek).
43'
Obě strany už se po faulu na Koného uklidnily a domácí vymýšlí, kudy by pronikli do vápna.
40'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Martin Rolinek). Fotbalista hostů nepěkně zajel do Koného a za takový faul bez míče může být rád, že to nebyla jeho poslední akce v utkání.
36'
Akce vedená Dordičem znovu úspěch neměla, hosté se dokázali opět ubránit.
33'
ze hřiště odchází Ibrahim Aldin, přichází Ondřej Hapal.
32'
Kapitán Jeřábek dostal míč z vápna hlavou.
30'
Kateřiňák si šel pro penaltu, rozhodčí Starý je po jeho pádu v klidu.
29'
Centroval Sojka, jehož pokus nikoho pořádně nenašel.
28'
Aldin zfauloval Dordiče a domácí rozehrají standardku z hodně nadějné pozice.
27'
Vysoký centr do vápna poslal Šulla na rohový kop pro Táborsko.
26'
Kateřiňák poslal zakroucený míč nepovedeně nad bránu.
25'
Tusjakův centr hosté znovu odvrátili. Líšeň se zatím úspěšně brání.
21'
Poslední minuty toho zatím příliš nenabídly. Táborsko se snaží prorazit po levé straně Dordičem, kterého marvani pozorně hlídají.
17'
Dordič prošel přes dva hráče, k dokonalosti akce chybělo, aby našel někoho v šestnáctce. Míč skončil na kopačkách hostů, kteří mohou zahájit vlastní akci.
15'
Centr Tusjaka nikoho nenašel a Šulla si pro něj v klidu došel.
13'
Aldinův centr srazil Kateřiňák mimo vápno.
12'
Táborsko se usadilo na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
10'
Vladimír Zeman si naskočil na centr a poslal prudkou hlavičku přímo do brankáře Šully. Zatím největší šance zápasu.
10'
Na druhé straně zahrozil podobně Dordič, v šestnáctce si ale předkopl míč až příliš.
9'
Gerža se probojoval do vápna, kde ho zastavil Koné.
7'
Svatek se prosadil přes několik hráčů, následně byl odzbrojen.
6'
Líšeňští zakončili vysoko nad bránu, až to na tribuně zahučelo.
5'
Standardku hostů táborská obrana odhlavičkovala mimo nebezpečí.
3'
Domácí jsou na míči, zatím se ale brance Líšně nepřiblížili.
1'

FC SILON Táborsko: Pastornický – Tusjak, Bláha, Koné, Sojka – Nsunzu, Zeman, Varačka, Dordić, Kateřiňák – Svatek.
Náhradníci: Kerl – Šašinka, J. Mach, P. Plachý, Skopec, Kopáček, Osmančík.
Trenér: Roman Nádvorník

SK Líšeň 2019: Šulla – Joković, M. Jeřábek (C), Lutonský – Čermák, Mionić – Aldin, Dziuba, Sokol, Rolinek – Gerža.
Náhradníci: Rimovičs, Cupal, Hochman, Hapal, Raab, Tauš.
Trenér: Petr Maléř

Rozhodčí: Starý – Novák, Zoufalý.
Šestá Líšeň ani jeden ze čtyř venkovních jarních zápasů neprohrála. Naposledy uspěla ve Vlašimi po divoké přestřelce 5:4. Před týdnem se jí nezadařilo doma s rezervou olomoucké Sigmy, které podlehla 1:2. Marvani jsou vzdálení od baráže šest bodů, tudíž ani pro ně není v boji o nejvyšší příčky stále nic ztraceno. Ačkoliv jsou Jihomoravané šestí, bojují s produktivitou. Méně nastřílených branek mají v soutěži pouze tři mužstva. Dočká se Líšeň další kanonády na hřišti soupeře? První měření sil skončilo na konci září bezbrankovou remízou.
Třetí Táborsko se netají ambicemi zahrát si po závěrečném kole baráž o nejvyšší soutěž. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka jdou za svým snem hlavně v domácích zápasech, v nichž drží sérii tří výher, přičemž poslední dva domácí duely proti zachraňujícím se mužstvům zvládli ozdobit ještě kupou nastřílených branek. Nejprve vyprovodili 4:1 Varnsdorf, poté vyprášili 5:0 Viktorii Žižkov. Venku už to Jihočeši tak veselé nemají. Ve čtyřech jarních utkáních ani jednou nevyhráli a v minulém kole remizovali 1:1 v Příbrami. „Nesmíme nic podcenit. Byť to bude náročné, chceme za každou cenu doma zvítězit,“ plánuje trenér Jihočechů Nádvorník před soubojem s Líšní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.