Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Olomouc B - 23. července 2023   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
40' Stránský
1:1
(1:1)
Olomouc B
Olomouc B
20' Galus
Varnsdorf
Vaňák – Ambler (82. Podzimek), Kouřil, Kubista, Švanda – Kříž (75. Michal), Samko (64. Firbacher) – Gembický (75. Osaghae), Stránský, Rudnytskyy (C) (64. Zálešák) – Hodek.
Pešl – Omon.
Kotala – Kotík, Dresler
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
755 diváků
Olomouc B
Digaňa – Galus (76. Cahel), Vepřek (C), Jaja, Slavíček (46. Coufal) – F. Uriča (76. Šíp), Langer, Fabiánek, J. Spáčil – Fiala (57. Mikulenka), Moses (87. A. Uriča).
Koutný – Dohnálek.

Utkání prvního kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Varnsdorfem a béčkem Olomouce končí remízou 1:1. Hosté se ve dvacáté minutě dostali do vedení zásluhou Michala Galuse, pět minut před přestávkou se ale o vyrovnání postaral Vojtěch Stránský. A protože ve druhé půli se ani jeden z týmů už trefit nedokázal, připisují si Varnsdorf i Sigma do tabulky po jednom bodu.
90+4'
90+3'
Skrumáž ve velkém vápně a žlutou kartu vidí jeden z hráčů. Protože je tam zhruba 10 hráčů, nelze nyní určit, který z hráčů ji dostal.
90+2'
Kotlina zuří, sudí signalizuje nedovolený zákrok hráčů ve žlutém.
90'
Sudí nastavuje 4 minuty.
89'
Varnsdorf hraje na polovině hostů. Má aut.
87'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Amasi Emmanuel Moses, přichází Adam Uriča.
86'
Moc nechybělo! Zálešák vypustil tvrdou střelu, kterou Digaňa vyrazil k Podzimkovi. Jeho dorážku ale hostující brankář parádním zákrokem také likviduje.
85'
Míč na zadní tyč ale nikoho ve žlutém nenašel.
84'
Kotlina ožívá a chce vidět další gól, protože domácí mají další standardku.
83'
Jeden z domácích to chtěl vzít na sebe a vystřelil z větší dálky. Chyběl tak metr.
82'
82 Trenér Holeňák, byť mají jeho svěřenci poslední minuty problém ubránit Hanáky, posílá do hry ofenzivního hráče.
82'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Martin Ambler, přichází Ondřej Podzimek.
81'
Šíp se znovu utkal s Amblerem, tentokrát však dle pravidel. Vaňák vytahuje další skvělý zákrok a drží svůj tým.
80'
Šíp si v souboji s Amblerem pomohl faulem. Vaňák bude rozehrávat.
79'
Langer zkusil prodloužit hlavičkou míč do malého vápna, nakonec je z toho odkop od brány.
77'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Solomon Osaghae). Solomon je na hřišti minutu a už poslal k zemi Fabiánka. Za odměnu vidí žlutý kartonek.
76'
ze hřiště odchází Michal Galus, přichází Mikeš Cahel,
ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Jáchym Šíp.
75'
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Kristian Michal,
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Solomon Osaghae.
74'
Langer vyškolil Švandu, nasadil mu ve vápně jesle a zkusil vysvětlit. Jeden z domácích míč na poslední chvíli zablokoval.
73'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Dominik Kříž).
72'
Firbacher sprintoval za nabídkou za obranu, míč přesto nestihl.
71'
Stejně jako hra, i diváci na tribuně utichli.
70'
Varnsdorf zahrával další centr. Ale ani tentokrát z toho žádné nebezpečí nebylo.
69'
Nacvičený signál Varnsdorfu nevyšel. Kouřil přihrával do zámezí.
68'
Uriča si pomohl faulem. Sudí jeho provinění viděl.
67'
Hanáci teď presovali varnsdorfské hráče a je z toho standardní situace.
66'
Na přetažený míč Stránský nedosáhl.
65'
Hosté si připisují další faul. Hráči ve žlutém se shromažďují ve velkém vápně.
64'
ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Filip Firbacher,
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Roman Zálešák.
63'
Samko skvěle vybídl do úniku Gembického, jehož centr proletěl až na zadní tyč. Nakonec je z toho roh.
62'
Varnsdorf se ubránil bez větších potíží. Vaňák vykopává až za polovinu hřiště.
61'
Kouřil neodkopl míč a je z toho roh pro Olomouc.
60'
Hodina hry za námi. Více ze mají teď hosté.
59'
Moses utancoval Amblera a hledal zpětnou přihrávkou Mikulenka. Novic na hřišti ale minul bránu.
58'
Další akci domácích zastavuje opětovný faul hostů.
57'
ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Matěj Mikulenka.
56'
Další akci hostů ukončuje hvizd sudího, ofsajd.
55'
Hanáci servírovali míč do velkého vápna, Kouřil si pomohl s Vaňákem.
54'
Uběhlo pár vteřin a je faulován Samko. Tohle není pohledný fotbal.
53'
Vypadá to na kotník, nic vážného to ale nebude. Už se zase hraje.
52'
Centrovaný míč do vápna uklízí Vaňák, je při tom ovšem faulován. Povolán je doktor.
51'
Hra je nyní často přerušována. Fauluje se na obou stranách.
Dnešní utkání sleduje 755 diváků.
49'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Amasi Emmanuel Moses).
48'
Nad Kotlinou se spustil hustý déšť, hráči mezitím faulují. Nedovolený zákrok si připisuje jak Olomouc, tak Varnsdorf.
47'
Vaňák vystihl stranu a pokus Galuse chytá!
46'
Hosté budou kopat penaltu! Filip Uriča dostal nabídku na vápna, při tom ho nedovoleně zastavil Kříž a sudí ukazuje na penaltový puntík!
46'
ze hřiště odchází Filip Slavíček, přichází Jakub Coufal.
46'
45+2'
45+2'
Skrumáž před Vaňákem ukončuje hvizd sudího.
45+1'
Gembický se snažil protlačit přes Davida, ten mu ovšem nedal prostor.
45'
Hlavní sudí nastavuje v první půli dvě minuty.
44'
Rudnytskyy při snaze odcentrovat trefil prvního hráče v modrém.
43'
Domácí vybojovali autové vhazování téměř u rohového praporku hostů.
42'
Rezerva Olomouce svou standardní situaci nevyužila. Míč letěl vysoko nad Vaňáka.
41'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Denny Samko).
40'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Tak už to VOJTĚCHU STRÁNSKÉMU vyšlo! Míč po standardní situaci proletěl malým vápnem až ke Stránskému, který ho v pádu štouchl hlavou o tyč do sítě a srovnal na 1:1.
39'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (David Lawrence Jaja).
38'
Ale i ten má problém s přihrávkami a daruje Olomouci autové vhazování.
37'
Hanáci se s míčem moc neohřáli, hraje opět Varnsdorf.
36'
Domácí kapitán obešel Fabiánka, následně si ale míč příliš předkopl a je z toho aut. Hrát bude Digaňa.
35'
Langer se snažil projít přes dvojici bránicích hráčů ve žlutém, marně. Hraje Samko.
33'
Rudnytskyy, Švanda a hlavička Stránského jen těsně vedle! Varnsdorf cítí šanci srovnat s Hanáky krok.
32'
Varnsdorf si připisuje další velkou šanci. Po rohovém kopu propadl míč až k Samkovi, který zamířil jen do boční sítě.
30'
Digaňa vytáhl perfektní zákrok, když se do zakončení hlavou tlačil Rudnytskyy. Konečky prstů vytáhl míč na roh.
29'
Fabiánek si počínal nedovoleně, když poslal k zemi Kříže.
28'
Gembický na druhé straně centroval na zadní tyč, míč jen propadl vápnem až do zámezí.
27'
Pozorný Vaňák zachytil centr na Mosese a zakládá útok.
26'
Hosté jsou po vstřelené brance aktivnější. Chybí ale přesnost.
25'
Hanáci otočili hru a chtěli založit protiútok, Ambler si tak musel pomoci faulem.
24'
Oba týmy mají problém s přesností. Míč se přelévá z jedné strany na druhou.
22'
Hra pokračuje, jenže hned se provinil Kříž, hrát bude Olomouc.
21'
Sudí nařídil občerstvovací pauzu.
20'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Olomouc se ujímá vedení. Z nenápadné akce hostů se z dorážky prosazuje MICHAL GALUS. Proti razantní střele z malého vápna neměl Vaňák šanci.
19'
Kouřil trefil připravenou zeď.
18'
Varnsdorf vybojoval slibnou standardní situaci. Zhruba čtyři metry za velkým vápnem.
16'
Gembický si ťukl míč se Stránským a zkusil vystřelit. Přízemní střele ale chyběly parametry.
15'
Olomouc kombinuje na polovině hřiště.
14'
Hanáci prožili těžké minuty, vše ale zvládli a míří do útoku.
13'
To není možné! Situace jako přes kopírák, ale i tentokrát Stránský stoprocentní šanci neproměňuje! Míč z brankové čáry vykopl Galus.
12'
Obrovská šance domácího mužstva! Ambler skvěle naservíroval míč na zadní tyč, kde číhal Stránský, ve stoprocentní šanci ale těsně minul olomouckou branku!
10'
Hosté vybojovali rohový kop. Varnsdorf ale bez problémů odvrací a osvobozuje.
8'
Sledujeme poměrně nezáživnou pasáž hry.
7'
Hanáci se teď dostali na dostřel brány. Vaňák nakonec zasahovat nemusel.
6'
Rudnytskyy na centr na zadní tyč nedosáhl.
5'
Domácí jsou stále aktivní a tlačí hráče v modrém před svou bránu.
3'
Olomouc se ubránila i tentokrát. Míč má ale opět Varnsdorf. Při snaze projít po lajně je nakonec signalizován faul.
3'
Stránský přichystal další centr domácích. Nakonec je z toho roh.
2'
Zajímavý centr propadl až k rohovému praporku a Hanáci odkopávají.
1'
Varnsdorf to zkusil po levé straně, Fabiánek si hned připisuje ostrý zákrok a je sudím napomínán.
1'
Úvodní výkop obstará Varnsdorf, konkrétně Samko.
Hráči obou mužstev jsou na hrací ploše. Domácí mají dnes žluté dresy, hosté modré.

FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kouřil, Kubista, Švanda – Kříž, Samko – Gembický, Stránský, Rudnytskyy (C) – Hodek.
Náhradníci: Pešl – Omon, Osaghae, Michal, Firbacher, Podzimek, Zálešák.
Trenér: Miroslav Holeňák

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Galus, Vepřek (C), David, Slavíček – F. Uriča, Langer, Fabiánek, J. Spáčil – Fiala, Moses.
Náhradníci: Koutný – Coufal, Dohnálek, Šíp, A. Uriča, Cahel, Mikulenka.
Trenér: Tomáš Janotka

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Dresler.
Úvodní výkop je naplánován na 17.00 hodin. Hlavním arbitrem bude Filip Kotala, kterému budou na čárách pomáhat Radek Kotík a Radim Dresler.
FK Varnsdorf

Uplynulý ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se do historie varnsdorfského fotbalu zapsal jako velmi úspěšný. Svěřenci Miroslava Holeňáka totiž dlouhou dobu atakovali barážové příčky, v našlapané tabulce ale nakonec skončili šestí. Týmu ze Šluknovského výběžku se dařilo převážné na domácím hřišti v Kotlině, kde v patnácti zápasech stačil nastřílet rovnou 38 branek. Nejvíce z celé soutěže.

Povedená sezóna samozřejmě spustila zájem ostatních klubů o klíčové hráče Varnsdorfu. Abdullahi Tanko odešel do Baníku Ostrava, Patrik Schön zamířil do Jablonce nad Nisou. Adam Ondráček našel nové útočiště v Opavě, Ondřej Bláha zase v Táborsku a Marek Richter na Žižkově. Dalším hráčům skončilo hostování a vrátili se do svých mateřských klubů – Jan Sirotník, Petr Kurka, David Ludvíček a Pavel Osmančík. Poslední jmenovaný nakonec přestoupil do Českých Budějovic a také si zahraje nejvyšší fotbalovou soutěž.

„Je jedno, s kterým týmem budeme hrát. Vždycky nás čeká silný soupeř. Na jaře jsme s nimi hráli a uhráli remízu. Olomouc má mladé mužstvo, které je hodně šikovné. Příprava jí výsledkově vyšla. Věřím, že se dobře připravíme a utkání zvládneme,“ řekl pro klubový web trenér Miroslav Holeňák.
SK Sigma Olomouc B

Olomoucká rezerva byla v minulé sezóně nováčkem soutěže. A nevedla si vůbec špatně. Po třiceti kolech skončila ve středu tabulky, tedy na osmém místě s devětatřiceti body. Za sebou pak nechala týmy jako Opavu či Jihlavu. Vzájemná bilance dopadla lépe pro Varnsdorf. V prvním střetnutí vyhráli Severočeši 1:0, při odvetě z toho byla remíza 1:1.

V novém ročníku se ale začíná od nuly. Premiéru na lavičce Hanáků si odbude Tomáš Janotka. Jeho mužstvo má za sebou výsledkově vydařenou přípravu, když prohrálo pouze jediné utkání, a sice hned v úvodním proti Jihlavě. Bilance rezervy Olomouce je tak 3 výhry (Prostějov, Kroměříž, Kvítkovice), 2 remízy (Žilina, Vyškov) a 1 prohra (Jihlava).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.