Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Žižkov - 5. dubna 2024   18:00

Vlašim
Vlašim
0:1
(0:1)
Žižkov
Žižkov
8' Sodoma
Vlašim
Vágner – Kurka (74. Li. Pernica), F. Dostál (46. Heppner), Breda, Onije – Beran, Nogha, Musil (46. Vachoušek), Pikul (46. Planka) – Šubert (82. Biegon) – Osuagwu.
Černý – Podaný, Pochylý
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
580 diváků
Žižkov
Bajza – Klusák, M. Richter, Broukal, Kozojed – Petrák, Tregler, Sixta (61. Hönig) – Prošek (61. Muleme), Batioja (C) (74. Rosa) – Sodoma (74. Toula).

Viktoria Žižkov vydržela bránit po celých 45 minut ve druhém poločase a ve Vlašimi vyhrála po šesti letech. Navíc díky třem bodům opustila sestupové pásmo a minimálně do víkendu poskočila na 13. místo. Jediným střelcem utkání se stal už v 8. minutě Sodoma. Vlašim naopak ztratila doma body s dalším outsiderem.
90+4'
90+3'
Navíc přichází útočný faul domácího týmu. Je už téměř jisté, že tři body putují do Prahy.
90+2'
Onije vyslal do vápna další centr. I tato hlavička ale skončí mimo ohrožení Bajzy.
90+1'
Vlašim navíc musí začít od Vágnera. Žižkov je blízko prvním třem bodům po měsíci
90'
Poslední minuta utkán a hraje se u rohového praporku hostů.
89'
Jedna z posledních šancí domácího celku. Po hlavičce z rohového kopu míří míč nad břevno.
88'
Vlašimi čas utíká. Poslední minuty se navíc sama vyhání z útočné poloviny.
86'
Beran je jeden z mála domácích, který se snaží něco vymyslet. Nakonec se dopustil útočného faul. Následný gól Vlašimi tak logicky nemůže být uznán.
85'
Žižkov se soustředí jen defenzivu. Vlašim hraje do plných a v její hře se začíná objevovat křeč.
82'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Erik Biegon.
80'
Beran se krásně uvolnil a zpětnou přihrávkou hledal pod sebe hledal někoho. Vápno bylo ale plné hráčů Žižkova.
79'
Centr za obranu v podání Bredy pouze dokumentoval aktuální situaci. Míč skončil až v ochranné síti.
77'
Dlouhé obléhání domácích zakončil až Onije. Těžko říct, zda se mělo jednat o centr či střelu, nicméně Bajza našel míč v rukavicích.
74'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Jiří Sodoma, přichází Adam Toula,
ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Bernardo Rosa.
74'
ze hřiště odchází Petr Kurka, přichází Libor Pernica.
73'
Pro centr Onijeho si došel Bajza a Žižkov si může oddychnout. Navíc přišel lob, který skončil za domácí brankou a Vlašim bude střídat.
71'
Vlašim je bídná ve finální fázi, kdy chce sice vymyslet překvapivou přihrávku, jenomže neví, kde má hráče.
70'
Muleme dlouho zaměstnával obranu Vlašimi, až nakonec započal kombinaci, na jejímž konci byl odkop domácí obrany.
68'
Vachoušek podobně jako před pár minutami Planka promarnil ideální moment na přihrávku a rázem z toho byl brejk hostů, který na poslední chvíli zastavila až nepřesná rozehrávka.
66'
Vlašim už opět naráží na pevnou defenzivu Žižkova, se kterou má problémy už na polovině hřiště.
64'
Sodoma nasbíral cenné vteřinky pro Žižkov, když se nechal ošetřovat před vápnem Vlašimi.
63'
Planka se rozběhl z půlky a přeběhl s míčem téměř celé hřiště. Jeho zakončení ale bylo hodně tristní a skončilo daleko v zámezí.
61'
ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Isaac Muleme,
ze hřiště odchází David Sixta, přichází Michael Hönig.
60'
Žižkov je od začátku druhé půle hodně pasivní a jen se brání. Tohle většinou bývá cesta do pekel. V podání Vlašimi ale zatím není způsob, jak dostat hostující obranu pod tlak.
59'
Z dlouhého dobývání hostujícího vápna vybojovala Vlašim zatím pouze další roh. S centry do velkého čtverce si ale hosté zatím ví rady.
58'
Beran se odhodlal ke střele po rohu. Trefil však prvního soupeře a Žižkov dostává míč alespoň na polovinu.
56'
Nyní ale přišel varovný signál a Bajza si mohl oddechnout, že míč zamířil vedle.
55'
Vlašim zvyšuje obrátky a Žižkov se pouze brání. Zatím odolává.
53'
Planka zkoušel dvakrát hrát z jedničky a v obou případech našel jen hráče Žižkova.
52'
Osuagwu svou aktivitou vybojoval roh pro Vlašim.
50'
Nicméně první pokus přeci jen přišel. Beran se postaral o úvodní pozdrav druhé půle.
48'
Z otevřené obrany domácího celku mohou těžit hosté, kteří nyní zkusil rychlý brejk. Vlašim ho zatím zastavila včas.
47'
Očekáváný impulz přišel. Domácí lavička přichystala hned troje střídání s jediným cílem – otočit skóre. Případná ztráta by byla docela velkou trhlinou do zbytku jara.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Musil, přichází Tadeáš Vachoušek,
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází David Planka,
ze hřiště odchází Filip Dostál, přichází Petr Heppner.
46'
45+2'
45+2'
V posledních vteřinách hledal Osuagwu křižnou přihrávkou přes malé vápno Kurku, ten ale těsně minul míč a tak Žižkov odchází do šaten s vedením 1:0.
45+2'
V závěru poločasu přišla střela Šuberta, která ale byla hodně nepřesná.
45'
Až přišla střela Noghy, která ale ohrozila spíše sanitku za brankou hostů. V kabině Vlašimi bude o přestávce hodně rušno.
44'
Vlašim chce dohrát úvodní dějství na polovině soupeře a pouští se do delší kombinace
43'
Bajza si připisuje první zákrok zápasu. Pikul se dostal do zakončení. Jeho křižná střela na zadní tyč ale skončila přímo v rukavicích hostujícího gólmana.
42'
Na druhé straně zaváněla situace penaltou. Žižkov se dostal až do vápna a po přihrávce na druhou vlnu přišel střet, po kterém se realizačním tým hostů dožadoval pokutového kopu, ale marně.
40'
Vlašim už možná přišla na způsob, jak překonat obranu hostů. Z levé strany se objevují díry, odkud mohou přijít centry. Teď ale ještě vyřešit, jak dostat míče na vlastní hráče.
39'
Dostál hraje zatím bídný zápas. Po žluté kartě nyní lacino daroval aut hostům kteří se zdarma dostali až před Vágnera.
38'
Pikul se rozhodl jít do individuální akce a prošel přes několik soupeřů. Ukázkového stroma mu ale nasadil Osuagwu a Vlašim přišla o míč.
37'
Prošek dal o sobě vědět na pravé straně a Vlašim se musela bránit, čelila rohu a přišla hlavička ze druhé vlny, která šla hodně vysoko nad bránu.
35'
Rohový kop v podání Vlašimi byl hodně slibný, ale po teči jednoho z domácích skončil míč na boční síti.
33'
Poprvé Vlašim dostala míč až před Bajzu, když přišel centr z pravé strany. I obrana hostů dokázala míč odhlavičkovat do bezpečí.
31'
Až nyní se poprvé lehce otevřela obrana hostů a hned přišla přihrávka za ní, nicméně byla hodně nepřesná.
30'
Kombinace Vlašimi je hodně pomalá a bojácná. Domácí obrana si neví rady. Trenér Hyský marně udává hlasité pokyny.
28'
Nakonec z toho vznikla nebezpečná hlavička a Vágner musel do vzduchu, zasahovat ovšem nikoliv. Míč šel nad břevno. Hosté jsou ale nebezpečnější než domací.
27'
Prošek opět pozlobil domácí obranu a vybojoval roh.
26'
Kurka si narazil na levé straně s Pikulem, nicméně si míč ukopl a tak se Viktoria může osvobodit.
25'
Jediné, co domácím zbývá, je kombinace beků na polovině hřiště a zkoušet hrát do plné obrany.
24'
Žižkov se na Vlašim evidentně dobře připravil, protože domácí tým se marně snaží dostat do většího tlaku.
23'
Až nyní propadl míč na hranici malého vápna a vlašimská defenziva ho odkopla za cenu rohového kopu, který vzápětí odvrátila.
21'
Žižkov se znovu dostal až před šestnáctku Vlašimi a vynutil si další přímý kop. Vzduchem to ale dnes hostům nepůjde. Domácí obrana posílá míč opět do bezpečí.
19'
Právě Prošek nyní zfauloval na polovině hřiště Pikula. Hostující lavička protestuje, ale marně.
18'
Prošek se ujal rozehrávky standardky a zkoušel na zadní tyči najít někoho, nakonec minul všechny.
17'
Aktivní Sodoma se dral do další šance. Dostálovi nezbylo nic jiného, než ho stáhnout za dres k zemi, za což vidí žlutou kartu.
15'
Inkasovaný gól Vlašim probudil a domácí se tlačí před bránu. Vybojovali si i roh, ale z toho nic nebylo.
13'
Na obou stranách nyní mohly padnout góly. Nejprve se Sixta dostal do nadějné pozice, ale místo toho aby šel dopředu, tak zbytečně zasekl míč a zkoušel najít spoluhráče ze druhé vlny. Nakonec z toho byl brejk a Osuagwu na druhé straně prováhal ideální moment ke střele a po zemi neohrozil nikoho.
12'
Domácí se navíc dopouštějí útočného faulu a Žižkov může v klidu rozehrát od vlastní brány.
11'
Vlašim se snaží o rychlou odpověď, nicméně v okolí šestnáctky se jí nedaří překonat obranu Viktorie.
8'
Žižkov právě vstřelil branku! Nyní se ale hosté ujímají vedení. Aktivní JIŘÍ SODOMA se postupně z pravé strany dostal až do nebezpečné zóny, odkud halfvolejem propálil Vágnera. Domácí gólman byl bez šance.
7'
Úvodní minuty jsou hodně opatrné z obou stran a ani jeden z týmů si zatím nedokázal dostat do vápna.
6'
;Také domácí celek se už dostává postupně dopředu. Zatím zkouší postupnou kombinaci na polovině hřiště.
5'
Pražané se postupně dostávají až před Vágnera. Domácí obrana ale zatím bez problémů odolává.
3'
Úvod zápasu patří Žižkovu, který překvapivě hraje na polovině Vlašimi.
1'
Příjemný páteční večer. FORTUNA:NÁRDONÍ LIGA nabízí už tradiční nášup před víkendem a v rámci 21. kola se utkají Vlašim a Viktoria Žižkov, tady dva celky s rozdílným rozpoložením. Domácí tým na jaře ještě neprohrál, naopak Pražané se už nachází v pásmu sestupu.