Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:13.
Dnešní čtvrtfinále rozhodl první poločase. Domácí z velké převahy dokázali vstřelit dvě branky. O oba se postaral Valere Germain, který tak posunul svůj tým do semifinále. Navíc již ve čtyřicáté minutě přišli hosté o vyloučeného Carlense. I v deseti se Lille podařilo alespoň snížit, když se fantasticky prosadil z volného přímého kopu Anwar El Ghazi. To už ale nic nezměnilo na konečném postupu vedoucího celku Ligue 1 do semifinále poháru.
90+3
90+3
Lille právě vstřelilo branku!
V úplném závěru zápasu fauloval před vápnem Moutinho a Lille mělo ještě jednu šanci alespoň na snížení. Míč si vzal pro sebe možná nejaktivnější hráč hostů ANWAR EL GHAZI a parádní střelou nad zdí do levé šibenice uzavírá dnešní zápas.
90+3
U středového kruhu zůstal ležet Fabinho. Po krátkém pobytu na trávníku se však zvedá a konec zápasu již dohraje.
90+2
El Ghazi si vyměnil míč s Éderem. Následně se dostal prvně jmenovaný až do pokutového území, ale pod tlakem bránících hráčů si odkopl míč za brankovou lajnu.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90
Již v devadesáté minutě se dostal do rychlého sprintu Dirar. Zpětnou nahrávkou našel rozběhnutého Fabinha ve druhé vlně, ale domácí záložník si nezpracoval míč a poté u něj je už obránce.
88
Ani kolumbijský reprezentant nedokázal přidat třetí branku. Z dobrého místa ve vápně napálil jen do hrudi bránícího Xeku.
87
Falcao získal míč ve středu pole, hned se díval, kam při balon přesunul. Chtěl najít mezi obránci Silvu, ale k souhře střídajících hráčů nedošlo. Palmieri byl v defenzivě přesný.
85
Radamel Falcao si vzal míč k rozehrávce volného přímého kopu. Na zadní tyč mířil monacký snajpr přesně, ale na tom místě stál Maignan.
84
Posledních zhruba deset minut pro oba týmy. O postupujícím je zřejmě rozhodnuto, ale Lille může ještě zdramatizovat závěr zápasu.
83
Falcao je po příchodu na trávník velmi aktivní. Ještě rozpumpuje útočné snažení domácího týmu. Jorge však ve skluzu ztrácí balon ještě před vápnem.
82
Touré hlavičkoval z bodu pro pokutový kop po rozehrání od rohového praporku. Z vyložené šance je jen hlavička metr nad břevno.
81
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Germain, přichází Falcao.
80
Domácí již přehrávají situace, které by se daly zakončovat. Ještě vymýšlejí lepší přihrávku na volného spoluhráče, ale střely nepřicházejí.
78
Ani teď nezkompletoval Germain svůj hattrick. Měl dostatek času na umístěnou střelu, ale těsně míjí vzdálenější tyč.
77
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Mavuba, přichází Éder.
76
De Sanctis musel do souboje o míč. Centr z pravé strany se nakonec pohlídal a sebral ho před dobíhajícím El Ghazim.
75
Hostující fanoušci se dožadovali červené karty pro Diallo. El Ghazi šel podobně jako v prvním poločase na druhé straně Germain při červené kartě sám na brankáře, ale Diallo stačil před hostujícím útočníkem vypíchnout balon špičkou kopačky.
74
Nabil Dirar si šel po pravé straně pro faul. Proti velké přesile se mu to podařilo a ještě navíc nepříjemně zasáhl kolenem soupeře.
73
Po faulu na Mavubu mohli hosté poslat míč před De Sanctise. Kishna opravdu kroutil míč na zadní tyč, ale ani jeden z hostujících hlavičkářů se k balonu nedostal.
72
El Ghazi je stále při chuti směrem dopředu. Zabíhal si za obranu, ale jako poslední obránce mu překazil brejk Diallo.
71
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cardona, přichází Silva.
70
Hosté již otvírají obranu více než by měli. Do další šance se hnal Jorge, ale jeho přihrávku na zcela osamoceného Germaina zastavil poslední bránící hráč.
69
Byl z toho alespoň rohový kop pro Monaco. Přetažený centr končí daleko za vápnem a nakonec dojíždí až za brankovou lajnu.
68
Tak to byla až exhibiční akce domácího týmu. Hned čtyři hráči byli v pokutovém území, ale ani jeden nedokázal balon dopravit do sítě.
66
Hráči Lille ještě nic nezabalili. Nyní měli k dispozici rohový kop, který ale končí jen nepřesnou hlavičkou.
65
Germain nebyl daleko od třetí branky. Ve skluzu však nedosáhl na přízemní centr do vápna.
64
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Mendy, přichází Sidibé.
63
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Bahlouli, přichází De Préville.
62
Domácí nechávají příliš mnoho prostoru hostujícím útočníkům. Nyní se prodral až do gólovky El Ghazi, ale ani on nedokázal domácího brankáře překonat.
60
I po hodině hry vede Monaco o dvě branky. Ve druhém poločase téměř nepouští soupeře k míči, ale stále nemůže zlomit odpor třetí brankou.
59
Mohlo být sníženo. Z velké dálky napřáhl hostující Kishna. De Sanctis naprosto střelu nečekal. Ta však končí jen na břevnu.
58
Také Jorge šel příliš agresivně za míčem a je za to potrestaný žlutou kartou.
57
Domácí šli ve třech do protiútoku, ale Moutinho zcela zazdil nadějnou situaci nepřesnou přihrávkou.
55
Lille se nemůže dostat na útočnou polovinu. Mendy si nabíhal po zisku míče do dobré pozice, ale balon mu po mokrém trávníku utekl.
54
Dirar si počínal na pravé straně nedovoleně a vidí za to žlutou kartu.
53
El Ghazi byl hodně aktivní směrem dopředu, po nepřesném prvním doteku musel do skluzu, ale tím nezachránil balon ve hře.
52
Monako mělo k dispozici rohový kop, ale Maignan vyskočil ze všech nejvýše a bere míč do rukavic.
51
Bissouma po dlouho době vybojoval míč pro Lille. Následně ale ve středu pole přichází o balon a po jeho ztrátě musí hasit nebezpečí jen za cenu faulu Amadou.
50
Touré to zkoušel zprava, ale nepřešel ani jednoho hostujícího hráče. Dokázal ještě alespoň otřít balon o soupeře a bude vhazovat.
49
Monako kontroluje hru ve středu pole a čeká na vhodnou příležitost k finální fázi. Zatím se však nedaří rozhodit hostující obranu.
48
Jorge si našel volný míč na levém kraji, chtěl posla přízemní centr do vápna, ale ještě před ním je zastaven pro ofsajdové postavení.
47
Lille rozehrálo druhý poločas ze středového kruhu. Kishna ztrácí míč už po několika sekundách hry.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
Tři nastavené minuty uplynuly a první poločas končí. Po úvodních pětačtyřicetiminutovce jsou mnohem blíže postupu domácí hráči Monaka, kteří se dostali do vedení zásluhou Germaina. Ten si skvěle obhodil obránce a zakončil na přesní tyč. Poté musel předčasně pod sprchy Carlens, který obdržel červenou kartu. V /plném závěru ještě jednou rozvlnil domácí útočník Germain síť a s Lille to už vypadá velmi zle.
45+3
45+2
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Soumaoro, přichází Xeka.
45
Monaco právě vstřelilo branku!
To se jim však vůbec nepodařilo. Cardona se dokázal uvolnit před Soumaorem, který upadl na trávník. Následně z velkého úhlu nacentroval před brankáře, kde uplatnil své zkušenosti VALERE GERMAIN, který jen doklepl míč do branky.
45
Hráči Lille uklidňují hru před koncem poločasu, Rozhodně už nechtějí v posledních sekundách první půle inkasovat.
44
Minutu před pauzou získal míč Moutihno. Hned hledal přihrávkou rozběhnutého Germaina, ale ten byl tentokrát obsazený.
42
Domácí chtějí pochopitelně ještě před pauzou využít početní převahu. Nyní ale fauloval domácí Dirar.
41
Domácí měli k dispozici ještě volný přímý kop z nadějné pozice. Moutihno chtěl najít Jorgeho ve vápně, ale hostující obrana zapracovala na jedničku.
40
Germain upaloval za míčem, šel už téměř zcela sám na brankáře. Na poslední chvíli ho sestřelil Carlens, který tak musí po červené kartě opustit trávník.
39
První poločas míří pomalu ke svému závěru. Monaco potvrdilo roli favorita a vstřelilo první branku zápasu.
37
Domácí jsou najednou plní sil. Po rohovém kopu hlavičkoval Cardona, ale ještě před brankářem byl pokus zblokován.
35
Domácí jdou z ničeho nic do vedení. VALERE GERMAIN dostal přihrávku před vápno, ale byl zády k brance. Parádním obhozením soupeře se dostal do dobré pozici pro střelu a dělovkou na přední tyč otevírá skóre.
35
Moutinho se musí omlouvat za svou nepřesnou přihrávku. Dirar byl v dobrém náběhu, ale na téměř střelu nemohl dosáhnout.
34
El Ghazi šel z pravé strany do pokutového území domácího celku. Po zblokovaném centru z toho byl jen nepřesný rohový kop.
32
Dirar měl trochu prostoru na pravé straně. Ani se nedíval před branku a hned tam posílal centr. Našel jen připraveného Maignana.
31
El Ghazi měl nakročeno k samostatnému úniku, ale k důležitý moment si nestačil zpracovat balon.
30
Ani půlhodina hra nepřinesla větší brankovou příležitost. Monaco je sice více u balonu, ale její pověstná ofenziva zatím dnes mlčí.
29
Hostující obrana byla opět pod tlakem při rozehrávce. Vše vyřešil až dlouhým odkopem Maignan.
28
Také na druhé straně bylo horko před brankou. Kishna centroval z dobré pozice, ale balon mu nesedl na kopačku a De Sanctis měl lehkou úlohu.
27
Jorge hraje velmi aktivně směrem dopředu. Nyní vypracoval prostor pro Dirara. Jeho počínání však končí už na prvním obránci.
26
El Ghazi čekal na míč na ofsajdové hraně, opravdu se k němu dostal, ale hostující útočník byl až za posledním obráncem.
25
Domácí se dostali do tlaku, více drží míč na kopačkách, ale nyní zastavil postup vpřed odpískaný ofsajd.
23
Po faulu na Jorga mohli domácí znovu zahrozit z volného přímého kopu. Maignan si nechal postavit pětičlennou zeď ve vápně. Znovu jako v předchozím případě pálil Moutinho, ale nebyl přesný.
23
Za zákrok na Jorgeho dostává žlutou kartu Mavuba.
22
Germain dlouho držel míč, na poslední chvíli ho ve vápně přenechal centrujícímu Cardonovi. Jeho zpětná přihrávka však Jorgeho nenašla.
21
Kishna si chtěl vybojovat odpískání faulu, ale po jeho pádu rozhodčí mlčí. Balon tak mají na kopačkách domácí.
20
Po dvaceti minutách hry se dostal k balonu Mendy, jeho nadýchaný centr ale končí bez doteku hráčů za brankovou lajnou.
19
Dirar měl před sebou dostatek prostoru na pravé straně. Balon proti bránícímu Carlensovi neudržel a musí se vracet do obrany.
18
El Ghazi měl být adresátem dlouhého pasu, ale zradil ho první dotek s míčem.
17
Moutinho si našel míč na pravém kraji, velmi rychle se přesunul až k centru. Těsně před dobíhajícím Germainem uklidil balon na rohový kop Palmieri.
16
Už už se do zakončení hnal domácí Germain. Po sklepnutí šel po autovém vhazování do vápna, ale ještě před střelou ho zastavuje odpískaný ofsajd.
15
Domácí hodně přitvrdili při napadání. Nebezpečně skluzoval Jorge, následně po něm také Dirar, ale balon je stále na kopačkách hráčů z Lile.
13
Tentokrát to byl Mendy, který byl u míčem na levém kraji. Jeho centr se však neujal, domácí fotbalisté zůstávají u míče.
De Sanctis zůstal při centru na brankové lajně, domácí obránci si však s balonem poradili a nenechali soupeře zakončovat.
12
Bissouma vybojoval míč ve středu pole na nepřesném Moutinhovi. Rychle se vydal do útoku, kde byl faulován. Nebezpečná situace také na druhé straně.
11
Hosté měli velké problémy s rozehrávkou. Tři domácí se vrhli po míči, ale vše ve spolupráci zvládla hostující obrana s brankářem.
9
Hned tři hráči Lille se dostali do rychlého protiútoku. Kishna centroval na El Ghaziho, ale hostující snajpr si při souboji o míč pomohl faulem.
7
El Ghazi se dostal k míči na středu trávníku. S balonem se však nestačil ani otočit a hned o něj přichází.
6
Poprvé musel zasahovat také De Sanctis. Měl o poznání těžší situaci než jeho kolega přesnou malou chvíli. Před dobíhajícím soupeřem stačil balon vzít do rukavic.
5
Moutinho to zkusil z volného přímého kopu přes zeď na přesní tyč, ale Maignan byl na místě.
4
Mendy byl faulován na dvaceti metrech od hostující branky a vybojoval tak pro Monaco první příležitost k přímému ohrožení.
3
Maihnan musel poprvé zasahovat. Nebylo to však nic obtížného, jen zvedl ze země nepřesný centr, který ale šel k pravé tyči.
2
Domácí fotbalisté měli k dispozici rozehrávku zápasu ze středového kruhu. Hned to zkusil na pravé straně Dirar, ale jeho centr nenašel spoluhráče.
1

AS Monaco FC: De Sanctis, Raggi, Mendy, Touré, Fanbinho, Diallo, Jorge, Didar, Moutinho, Germain, Cardona
Náhradníci: Subašić, Sidibé, Jemerson, Bakajoko, Mbappé, Silva, Falcao

Lille OSC: Maingan, Palmieri, Soumaoro, Alonso, Arcus, Mavuba, Amadou, Bahlouli, Bissouma, Kishna, El Ghazi
Náhradníci: Bauthéac, Éder, de Préville, Sliti, Corchia, Enyeama, Xeka.

Lille OSC

Lille se letos v domácí soutěži příliš nedaří. Je až na třináctém místě a na sestupové pozici má náskok jen desíti bodů. Poslední zápas se ale Lille vydařil, když na půdě posledního týmu Ligue 1 Bastie zvítězilo o jednu branku. Právě nejlepší střelec týmu De Préville dokázal vstřelit jedinou branku zápasu a vybojoval tak pro svůj tým důležité tři body.

Ani Lille neměla rozhodně lehkou cestu do čtvrtfinále. Druhý zápas rozhodla až penalta deset minut před koncem. V osmifinále vystřelil Lille postup až ve čtvrté minutě nastavení Eder.
AS Monaco FC

Monako v letošním roce válcuje Ligue 1. Po třiceti odehraných kolech má k dispozici na čele tabulky tříbodový náskok na PSG. Lídr francouzské soutěže se může pyšnit především fantastickou produktivitou v útoku. V domácí soutěži má průměr téměř tři branky na jedno utkání. Poslední zápas ale Monaku vůbec nevyšel. Ve finále ligového poháru se muselo sklonit před PSG výsledkem 1:4 a trofej tak putovala do Paříže.

Do čtvrtfinále francouzského poháru nevedla snadná cesta. Všechny tři zápasy zvládlo Monako jen o jednu branku. Proti Chambly a Marseille musel vedoucí celek Ligue 1 dokonce až do prodloužení, ale roli favorita zvládl a postoupil.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzský pohár se dostal již do čtvrtfinálové fáze a my se společně zaměříme na zápas Monaka, které před domácím publikem přivítá Lille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.