Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Bodo/Glimt : Ajax - 22. února 2024   18:45

1:2
(0:1)
Ajax
Ajax
34' Berghuis  (Brobbey) • 114' Taylor
Bodo/Glimt
Haug – Wembangomo (90+7. Sjövold), Moe, Gundersen (90+7. Amundsen), Björkan (109. Sörensen) – Saltnes (C) (90+7. Kapskarmo), Berg, Grönbaek – Sörli (72. Žugelj), Evjen (106. Gulliksen), Hauge.
Bröndbo, Sjong – Lode, Bassi.
T. Sidiropoulos – P. Kostaras, L. Dimitriadis (všichni GRE)
Aspmyra Stadion (Bodø).
Ajax
Ramaj – Rensch, J. Šutalo, Hato, B. Sosa – van den Boomen, K. Hlynsson (83. Taylor), Tahirović (112. Rijkhoff) – Berghuis (C) (106. Mannsverk), Brobbey (43. Akpom), Borges (53. Gaaei).
Rulli, Gorter – Kaplan, Fitz-Jim, Banel.

S konstatováním, že nizozemský tým si s sebou domů odváží postup mezi nejlepších šestnáct celků EKL se s vámi loučím a přeji hezký večer.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:12.
Dramatický duel nakonec do penalt nedoputoval, ač tomu vše nasvědčovalo. Ajax však šest minut před koncem základní hrací doby prodloužení využil jednu ze svých příležitostí, podruhé se ujal těsného vedení a tentokrát jej už udržel. Je pravda, že soupeř neměl tolik času jako předtím, i tak může litovat, dnes zazdil neuvěřitelné množství příležitostí, třikrát trefil břevno, klidně se z postupu mohl radovat on a to už po 90. minutách, v prodloužení netrefil zcela prázdnou bránu Nino Žugelj. Smůla, jakou měl dnes domácí mančaft, byla opravdu neuvěřitelná.
120+3'
120+2'
Diant Ramaj bude odkopávat od své brány a tohle už vypadá pro jeho celek velmi dobře.
120'
Patrick Berg prudkou ranou trefil dnes už potřetí břevno soupeřovy brány, Ramaj zřejmě míč tečoval.
119'
Hosté zbytečně faulovali a je tu přímý kop pro Bodö.
117'
Diant Ramaj si vyběhl pro balón a schoval jej do své náruče. S rozehrávkou spěchat nebude.
114'
Ajax právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se k míči dostal KENNETH TAYLOR a levačkou parádně zamířil do vzdálenějšího horního rohu domácí brány. Kjetil Haug, jenž předtím předvedl výtečný zákrok, se tentokrát natahoval marně.
114'
Chuba Akpom se dostal do velké příležitosti, když střelou z pravé strany trefil jen vyběhnutého Hauga, jenž vyrazil míč do zámezí.
112'
Střídání v týmu Ajax Amsterdam:
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Julian Rijkhoff.
110'
Po faulu ve středovém kruhu budou rozehrávat fotbalisté nizozemského týmu.
109'
Střídání v týmu Bodö/Glimt:
ze hřiště odchází Fredrik André Björkan, přichází Adam Sörensen.
108'
Dle nepřesností, kterými se prezentují v posledních minutách oba celky, to vypadá, že soupeři chtějí dotlačit duel do penalt.
107'
Borna Sosa se dostal s míčem už za postranní čáru, domácí budou vhazovat.
106'
ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Sivert Mannsverk.
106'
ze hřiště odchází Haakon Evjen, přichází Tobias Gulliksen.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Přetažený centr hostů končí u vzdálenějšího rohového praporku, kde se míče zmocnili domácí.
103'
Brede Moe se málem dostal do šance, ale se střelou až příliš otálel a nakonec nestřílel vůbec.
102'
Domácí si hodně špatně přihráli a o míč v pokutovém území soupeře přichází.
99'
Ajaxu je odpískán faul ve středovém kruhu, jeho hráči se zlobí, ale není jim to nic platné.
96'
Co se dá nedat právě ukázal Nino Žugelj, který se dostal do samostatného úniku, obešel gólmana, načež před sebou měl prázdnou bránu, mohl k ní postoupit ještě blíž, místo toho střílel v záklonu a mezi tři tyče balón neposlal. Teď možná domácí urazili fotbalového Boha.
96'
Žlutá karta pro tým Bodö/Glimt (Haakon Evjen).
93'
Berg až příliš přetáhl svůj centr, míč končí za bránou.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Hosté těsný náskok neuhájili, domácí sice spoustu šancí neproměnili, gólu se ale přeci jen dočkali a za nerozhodného stavu se bude prodlužovat, jakožto jediný duel EKL z těch, které se nyní hrály.
90+8'
Druhý poločas skončil.
90+8'
Oscar Kapskarmo se mohl stát hrdinou, avšak hlavou odehrál míč pouze nad břevno.
90+7'
ze hřiště odchází Jostein Gundersen, přichází Isak Amundsen,
ze hřiště odchází Ulrik Saltnes, přichází Oscar Kapskarmo,
ze hřiště odchází Brice Wembangomo, přichází Fredrik Sjövold.
90+6'
Rohový kop Ajaxu.
90+5'
Nino Žugelj naservíroval Haugemu parádní přihrávku, ten z bezprostřední blízkosti brankáře nepřekonal, z dorážky se sice prosadil Ulrik Saltnes, ovšem stál v těsném ofsajdu.
90+3'
Jorrel Hato se dostal k hlavičce a Devyne Rensch se snažil skluzem míč ještě zblízka tečovat, kdyby se mu to povedlo, Ajax by šel zpátky do vedení.
90+3'
Sražený míč přináší Ajaxu rohový kop.
90+1'
Žlutá karta pro tým Bodö/Glimt (Jostein Gundersen).
89'
Anton Gaaei hrudí tečoval míč ke svému gólmanovi, který tak mohl sebrat míč do rukou.
87'
Kjetil Haug hodně zariskoval při vyběhnutí, situaci i s pomocí spoluhráčů nakonec ustál.
86'
Domácí se dostávali do další příležitosti, avšak špatně si přihráli ve vápně.
83'
Bodø/Glimt právě vstřelilo branku!
Domácí se konečně dočkali a srovnávají se soupeřem krok. PATRICK BERG napřáhl z dálky a míč adresoval do bližší tyče, od níž se balón odrazil do sítě.
83'
ze hřiště odchází Kristian Hlynsson, přichází Kenneth Taylor.
82'
Diant Ramaj celkem v poklidu sebral míč do rukou a nikam se nežene.
81'
Ale ještě předtím hlavní arbitr uklidňuje situaci před bránou.
81'
Rohový kop bude rozehrávat Bodö.
79'
Žlutá karta pro tým Bodö/Glimt (Nino Žugelj).

Žlutá karta pro tým Ajax Amsterdam (Diant Ramaj).
79'
Emoce pracují na plné obrátky. Nino Žugelj atakoval při rozehrávce hostujícího gólmana a ač se hned omluvil, brankář Ajaxu svému protihráči nic nedaroval a bude se žlutit.
78'
Ulrik Saltnes si už nabíhal na centr před odkrytou část brány Ajaxu, míč k němu však nedoputoval.
75'
Domácí se dostávali do šance, ovšem nepříliš dobrý centr Berga chytá do rukou vyběhnuvší Diant Ramaj.
74'
Anton Gaaei střílel z úhlu na vzdálenější tyč, kterou minul jen o kousek. Nechybělo moc a Ajax přidal druhý gól.
72'
ze hřiště odchází Sondre Sörli, přichází Nino Žugelj.
72'
Sondre Sörli poslal z pravé strany centr na vzdálenější tyč, na který nedosáhl Fredrik André Björkan.
69'
Stejný hráč o chvíli později velice špatně zpracoval přihrávku k postranní čáře, míč mu proklouzl mezi nohama právě za ni.
68'
Borna Sosa byl připraven a nebezpečný centr před svou bránu odkopl do bezpečí.
65'
Albert Grönbaek si byl vědom toho, že už jednu žlutou kartu má, přesto šel do souboje o míč hodně tvrdě, vidí druhou žlutou a tím pádem pro něj duel předčasně končí.
64'
Brede Moe si špatně zpracoval přihrávku na střed, díky čemuž mohou hosté vyvést míč do bezpečí.
63'
Ajax se snaží držet míč na svých kopačkách co nejdéle, čas hraje v jeho prospěch.
62'
Anton Gaaei si před svou bránou zpracoval míč a odehrál jej do bezpečné vzdálenosti.
60'
Nakopnutý míč putuje k domácímu gólmanovi, který rozehrává.
58'
Ajax po dlouhé době pobyl chvíli také na útočné polovině.
57'
Žlutá karta pro tým Bodö/Glimt (Albert Grönbaek).

Žlutá karta pro tým Ajax Amsterdam (Devyne Rensch).
57'
Jens Petter Hauge poslal svou střelu také pouze do břevna brány Ajaxu, domácí musí být hodně frustrovaní.
56'
Borna Sosa raději odhlavičkoval centrovaný míč do zámezí, tlak domácích pokračuje.
54'
Patrick Berg střílel hezky z dálky, avšak míč skončil pouze na břevnu. Fotbalový Bůh je dnes proti domácím hodně nepřející.
53'
ze hřiště odchází Carlos Borges, přichází Anton Gaaei.
52'
Penalta se nepíská a upřímně řečeno se tomu hodně divím a asi nejsem sám. Tohle měl být pokutový kop.
51'
Znovu se řecký rozhodčí radí s VAR, pravděpodobně uvidíme penaltu.
50'
Další neuvěřitelná tutovka norského celku, která zůstává nevyužita. Míč už směřoval do prázdné brány, byl však zastaven obráncem na lajně.
48'
Červená karta pro tým Ajax Amsterdam (Josip Šutalo). Po zhlédnutí videa rozhodl hlavní arbitr o tom, že červený trest opravdu udělí. Hosté tak budou dohrávat o deseti.
47'
Ale pozor, řecký sudí se jde podívat na video, takže se červené karty možná ještě dočkáme.
46'
Domácí se dožadovali faulu, po kterém by musela následovat červená, je sice pískáno, ale ne pro faul, nýbrž kvůli ofsajdu.
46'
Domácí sice začali aktivně, byli lepším týmem a měli více šancí, jenže doplatili na jejich neproměňování. Lekci z efektivity jim udělil soupeř, kterou jedinou velkou příležitost proměnil a do kabin si odnáší těsný náskok, jenž jej v tuto chvíli posouvá dál. Avšak troufám si říct, že pokud bude norský tým hrát pořád takto aktivně, gólu se jistě dočká také.
45+2'
45'
Nový muž na hřišti Chuba Akpom si počínal hodně smělým zákrokem, za který měl inkasovat žlutý trest, ale neděje se tak.
43'
ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Chuba Akpom. Asistent u vedoucí branky má zřejmě nějaké zdravotní potíže.
42'
Domácí zahazují neuvěřitelné šance, Haakon Evjen střílel na vzdálenější dolní roh brány, Ramaj však výtečně vyrazil. K dorážce se dostal Jens Petter Hauge jenž trefil protihráče. Další pokus měl Fredrik André Björkan poté, co se k němu balón odrazil, avšak levačkou trestuhodně mířil nad bránu.
41'
Diant Ramaj musel být ve střehu, avšak zatím má dobré reflexi, díky nimž včas vyběhl k hranici vápna, sklouzl se po trávníku a míč ukryl do náruče.
41'
Další špatná souhra Bodö, Ajax znovu pouze odkopává balón až ke gólmanovi.
39'
Špatnou kombinací před vápnem přichází domácí celek o míč, hosté jej ale pouze nakopávají.
37'
Domácí se dožadovali penalty, ta jim nebyla dopřána, ovšem norský tým se i tak dostal do velké příležitosti, Jens Petter Hauge napřed z bezprostřední blízkosti neuspěl, když Ramaj levou nohou míč vyrazil. K dorážce se ještě dostal Sondre Sörli, jenže jeho pokus letí do zámezí. Tohle měl být gól.
34'
Hosté z první šance střílí gól. Vše začalo hodně špatným vhazováním domácího týmu, po kterém se soupeř vydal dopředu, Brobbey přihrával z levé strany po zemi, míč se dostal na penaltový puntík k volnému STEVENU BERGHUISOVI, jenž bombou pod břevno nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci k zásahu. Krásný gól.
32'
Hosté nikam nepospíchají a dlouho si přihrávají ve svém vápně, do kombinace zapojují i gólmana.
30'
Ofsajd zastavuje nizozemský tým, do sítě se chytil Devyne Rensch, ovšem opakovaný záběr ukázal, že tomu tak nebylo.
28'
Hosté reklamovali míč v zámezí a dožadovali se rohového kopu, dle hlavního arbitra jej však Kjetil Haug stačil odehrát na hrací ploše.
26'
Málem se Ajax poprvé dostal do šance, ovšem obrana norského celku stačila zblokovat nebezpečnou přihrávku, která směřovala do vápna.
23'
Albert Grönbaek se málem dostal do šance, avšak přihrávku na střed si nedokázal zpracovat a balón mu utekl.
21'
Hosté mají v tuto chvíli míč poprvé více na kopačkách, z hlediště se však neozývá ohlušující pískot, jak bývá na jiných stadionech zvykem, když drží hostující celek balón. Zde diváci pískají pouze, když hráči Ajaxu zdržují rozehrávku.
19'
Bodö zastavuje ofsajd, jeho hráči se tak musí stáhnout.
18'
Hosté pouze odkopli míč k Haugovi, který rozehrává na krátko.
16'
Ulrik Saltnes byl velmi blízko vedoucí brance, Fredrik André Björkan dobře odcentroval a zmíněný hráč hlavičkoval před malým vápnem, ovšem jen do míst, kde stál připravený gólman, jenž míč vyrazil a pak jej odehrál do zámezí.
16'
Kjetil Haug vyběhl hodně daleko z brány, aby pomohl spoluhráčům.
13'
Haakon Evjen se dostal ke střele v pokutovém území, tu ale zastavil bránící Borna Sosa.
12'
Míče se dotkl po dlouhé době i Kjetil Haug, který pomohl s rozehrávkou. Moc práce zatím neměl, prakticky žádnou.
10'
A brankář nizozemského celku se musel znovu činit, tentokrát zareagoval rychlým vyběhnutím z brány, díky čemuž byl u balónu jako první a před protihráčem jej odkopl do bezpečné vzdálenosti.
9'
Diant Ramaj po malé domů odehrál míč do bezpečí v poslední chvíli.
8'
Albert Grönbaek to myslel dobře, ovšem jeho otočka s míčem nebyla příliš dobrá, ten mu utekl za brankovou čáru a rozehrávat bude gólman Ajaxu.
6'
Haakon Evjen střílel levačkou velice hezky do vzdálenějšího dolního rohu brány, Diant Ramaj však dokázal konečky prstů míč vyrazit mimo tři tyče. První velká možnost utkání.
4'
Další nepovedený přechod do útoku v podání norského celku, jenž se snaží být aktivní.
2'
Kteří teď špatnou kombinací dali míč protivníkovi.
1'
Úvod zápasu začíná opatrně, míč drží domácí.
1'

Bodö/Glimt: Haug – Wembangomo, Moe, Gundersen, Björkan – Saltnes (C), Berg, Grönbaek – Sörli, Evjen, Hauge.
Náhradníci: Bröndbo, Sjong – Lode, Amundsen, Sörensen, Bassi, Sjövold, Gulliksen, Kapskarmo, Žugelj.
Trenér: K. Knutsen.

Ajax Amsterdam: Ramaj – Rensch, J. Šutalo, Hato, B. Sosa – van den Boomen, K. Hlynsson, Tahirović – Berghuis (C), Brobbey, Borges.
Náhradníci: Rulli, Gorter – Gaaei, Kaplan, Taylor, Mannsverk, Fitz-Jim, Akpom, Rijkhoff, Banel.
Trenér: J. van´t Schip.

Rozhodčí: T. Sidiropoulos – P. Kostaras, L. Dimitriadis (všichni GRE).
První vzájemný mač

První duel před týdnem byl vůbec prvním soubojem těchto mužstev. Favorizovaný nizozemský tým odvracel katastrofu, neboť ještě po základní hrací době prohrával s norským protivníkem 0:2, v nastavení však dvěma zásahy dokázal vyrovnat, čímž si vypracoval do odvety o poznání lepší pozici.
Ajax Amsterdam

Hostům vůbec nevyšel úvod sezóny, kdy se dokonce nacházeli na posledním místě tabulky nizozemské soutěže. Poté přeci jen přišel postupný vzestup na současné páté místo. Před Vánoci si svěřenci kouče Johna van 't Schipa připsali ještě jednu velkou ostudu, když ve 2. kole domácího poháru vypadli na půdě amatérského týmu USV Hercules po porážce 2:3. Pohárovou sezónu začal Ajax v Evropské lize a ve své skupině obsadil třetí místo za Brightonem a Marseille, čímž se propadl do play-off Konferenční ligy.
Bodö/Glimt

Domácí celek prožívá v posledních letech obrovský vzestup. V minulých pěti ročnících žlutočerní svoji ligu třikrát vyhráli a dvakrát skončili druzí. Kromě toho začali svěřenci kouče Kjetila Knutsena vystrkovat růžky i v pohárové Evropě a především na stadionu Aspmyra si vylámalo zuby i několik věhlasných klubů, např. AS Řím schytalo potupný debakl 1:6, ale svému protivníkovi porážku vrátilo a zastavilo jej ve čtvrtfinále soutěže. Loni si Bodö zahrálo skupinovou fázi Evropské ligy, kde skončilo třetí a následně vypadlo v předkole play-off KL. V předkole letošního ročníku pocítili sílu tohoto celku u fotbalisté pražských Bohemians, kteří prohráli na severu Evropy 0:3 a doma pak 2:4. Ve skupině pak Bodö v konkurenci Brugg, Besiktase a Lugana obsadilo druhou příčku, která znamená účast v předkole play-off.
Dobrý den, Evropská liga a Evropská konferenční liga mají dnes na programu odvetné zápasy 1/16 finále. V tomto klání budeme sledovat norsko-nizozemský souboj mezi celky Bodö/Glimt a Ajaxu Amsterodam. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.