Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Varšava : Molde - 22. února 2024   21:00

0:3
(0:2)
Molde
Molde
1' Gulbrandsen   • 21' Hestad  (Eikrem) • 67' Gulbrandsen  (Kaasa)
Varšava
Tobiasz – Y. Ribeiro, Kapuadi, Pankov – Morišita (70. Dias), Elitim, Augustyniak (61. Kapustka), Wszołek – Gual (70. Rosołek), Pekhart (61. Kramer), Josué (C).
Hładun, Banasik – Burch, Zyba, Rejczyk, Kun, Jędrzejczyk.
Osmers – Beitinger, Schaal – Reichel (GER)
Stadion Wojska Polskiego, Varšava
Molde
O. Petersen – Lövik (84. Stenevik), Haugen, Hagelskjaer, Haugan, Linnes – Hestad (84. Ödegaard), Daehli, Kaasa (89. Nyheim) – Gulbrandsen (84. Kitolano), Eikrem (C) (56. Berisha).
Karlström – Öyvann, Kristoffersen, Juberg-Hovland.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 7:5. Fauly: 7:17.
Legia Varšava je vyřazena z Evropské konferenční ligy hned v prvním kole play off, po souhrnném výsledku 2:6 jde po zásluze dále do osmifinále norské Molde FK. Hlavním hrdinou celého dvojzápasu se stal čtyřbrankový Fredrik Gulbrandsen.

V dresu domácího týmu odehrál hodinku Tomáš Pekhart, ani on však i přes několik sympatických náběhů nedokázal probudit z letargie ofenzivu Legie, které absolutně chyběla nápaditost a překonávání kompaktní skandinávské obrany pro ni bylo příliš tvrdým oříškem.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům evropského fotbalu.
90+4'
90+4'
Po pravé straně potáhl míč Blaž Kramer, míč však ve vápně v poklidu stahuje Petersen.
90+3'
Stále probíhá boj o střed pole.
90+1'
Tak tentokráte to nevyšlo, Varšava se s Evropou loučí kombinací na vlastní půli.
90+1'
Chyba Tobiasze v rozehrávce dopřává zajímavou příležitost v podobě autu Molde.
89'
Střídání v týmu Molde FK:
ze hřiště odchází Markus André Kaasa, přichází Gustav Nyheim.
88'
Útočný faul Diase byl vzhlede k hrozícímu protiútoku ještě poměrně dobrým taktickým řešením.
87'
Nadýchaný centr do vápna hostí neprošel.
85'
Následný rohový kop úspěchem polské ofenzivy rovněž neskončil.
85'
Maciej Rosołek zasáhl pouze uskupení blokujících plejerů soupeře.
84'
ze hřiště odchází Mathias Fjörtoft Lövik, přichází Halldor Stenevik,
ze hřiště odchází Eirik Hestad, přichází Niklas Ödegaard,
ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Eric Kitolano.
82'
Vybojovat se po sérii nahodilých odrazů nepodařilo ani rohový kop.
82'
Varšavané neúspěšně dobývají norské vápno.
80'
Veliká šance Varšavy na čestný gól! Poté, co Petersen nedokázal zachytit centr se míč dostal k volnému Josuému, ten však před zdánlivě odkrytou brankou zasáhl pouze brankáře.
78'
Hosté zápasu stále dominují a jsou vstřelení další branky i v závěru zápasu výrazně blíže než jejich soupeř.
77'
Rohový kop od nespokojenými fanoušky odpadem zasypaného praporku našel pouze bránícího hráče.
76'
Fredrik Gulbrandsen útočil na hattrick, svůj únik ale zakončil pouze nepříliš nápaditou střelou do středu branky, kterou Tobiasz dokázal vyboxovat na roh.
75'
Pankov se dral přes obranu Molde, o balon byl však nakonec dobře postaveným bekem obrán.
73'
Hráči Varšavy už jsou opravdu hodně frustrovaní a právě odtáhli zdržujícího hráče Molde mimo hřiště, sudí nicméně uznal jejich argument o úmyslném zdržování hry a udělil žlutou kartu Lövikovi.
73'
Hráči Molde kontrolují míč v utočné třetině, Legie již je bez energie.
71'
Další nedovolený zákrok téhož muže, tentokráte již hlavní sudí benevolenci nenašel.
71'
Eirik Haugan se dopustil nedovoleného zákroku, vzhledem k průběžnému výsledku ho to však zřejmě příliš mrzet nebude.
70'
Střídání v týmu Legia Varšava:
ze hřiště odchází Rjója Morišita, přichází Gil Dias,
ze hřiště odchází Marc Gual, přichází Maciej Rosołek.
67'
Molde právě vstřelilo branku!
FREDRIK GULBRANDSEN dává svou čtvrtou branku v tomto dvojzápase a definitivně ukončuje naděje Poláků! Skvělou práci nicméně tentokráte odvedl nahrávající Markus André Kaasa, který úspěšného střelce našel ve výborné pozici skvěla nebráněného.
64'
Po tomto autu se již k balonu rychle dokázali dostat hráči, kteří se aktuálně těší ze tříbrankového náskoku. Na řadě je odkop od branky.
64'
Centr Josuého po rozehrávce na krátko je odražen na aut.
64'
Nákop na Guala je odražen na rohový kop.
63'
Hlavička aktivního Kramera poměrně výrazně přelétla brankovou čáru.
62'
Ve skrumáži před Petersenem se lépe vyznali hosté, kteří vyhazují míč na autové vhazování.
62'
Nedovolený zákrok Daehliho odnesl nováček Kramer.
61'
ze hřiště odchází Rafał Augustyniak, přichází Bartosz Kapustka,
ze hřiště odchází Tomáš Pekhart, přichází Blaž Kramer.
60'
Branka Marca Guala platit nebude, španělský snajpr byl v ofsajdovém postavení.
59'
Snaha Molde i rychlý brejk byla zastavena pohotovým zákrokem domácího beka.
58'
Hráči Varšavy kombinují na vlastní polovině.
56'
ze hřiště odchází Magnus Wolff Eikrem, přichází Veton Berisha.
56'
Ostrý skluz Augustyniaka přišel pozdě a polský bek vidí zaslouženou žlutou kartu.
54'
Po delší době ofenzivní aktivita také na druhé straně, Marcus Andre Kaasa ale svým pasem dobře postaveného Eikrema najít nedokázal.
54'
Dlouhý nákop na Morišitu bere do rukavic Petersen.
53'
Tentokráte si již obrana Molde dokázala poradit.
52'
Po krátké kombinaci Varšavanů následuje ještě jedna příležitost od rohového praporku.
51'
Tomáš Pekhart vyskočil nejvýše, jím směřovaný míč však prokouzal kolem levé tyče mimo.
51'
Míč končí za brankovou čarou, hlavní rozhodčí Harm Osmers ukazuje k rohovému praporku.
50'
Ne, zase to nevyšlo, po úvodní neúspěšné hlavičce bal v ofsajdové pozici nachytán Radovan Pankov.
49'
A ještě jeden, tentokráte již je výsledkem zajímavá standardka pro domácí.
48'
Další nedovolený zákrok hostujícího týmu.
47'
Žlutý kartonek si zblízka prohlíží Fredrik Gulbrandsen.
46'
Brzká příležitost pro Legii! Zcela volný Marc Gual hlavičkou orazítkoval tyč!
46'
První půle je za námi, putování Legie Varšava Evropou zřejmě pro tuto sezónu také. Hosté, kteří si do Polska přivezli jednobrankový náskok, ho dokázali zdvojnásobit již v první minutě, kdy se po zákroku Kacpera dostal míč ke střelci dvou branek z úvodního duelu Fredriku Gulbrandsenovi a ten pohotovou ranou nedal brankáři šanci. Následně se Molde prosadil ještě jednou ve 21. minutě a vzhledem k tomu, že následné prakticky nepřetržité dobývání norského vápna úspěch nepřineslo, chybí Varšavanům i k pouhému prodloužení tři góly.

Jinak toho zápas mnoho nenabídl, pokus Guala v nastaveném čase byl jedinou nególovou přesnou střelou v tomto zápase.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+3'
45+2'
K hlavičce se dostal Tomáš Pekhart, Oliver Petersen ji ale tlumí.
45+1'
Obrovská šance Varšavy! Nejlepší příležitost domácího celku v utkání ztlumil po zakončení Marca Guala Petersen! Gua velmi hezky pohotově přinutil gólmana k pádu k zemi, rána však měla být trochu lépe utažená k tyči.
44'
Yuri Ribeiro předvedl názornou ukázku svých atletických dovedností když doběhl daleký balon a ukryl ho před svými zády dokud nepřekročil brankovou čáru.
43'
Martin Linnes se dokonce dostal ke střele, z velkého úhlu ale pouze protáhl Kacpera Tobiasze.
43'
Molde kontroluje míč ve středu pole.
42'
Hlavička ve vápně měla jistě dostatečnou razanci, mířila však pouze k nebesům.
41'
Přímý kop pro Varšavu.
40'
Lob přes celé hřiště končí o kousek před Pekhartem, kde ho kontroluje Oliver Petersen.
40'
Rozehrávka na krátko znamená opět úmornou kombinaci Legie a snahu o nalezení jakékoliv mezírky v defenzivě hostujícího družstva.
40'
Po jeho úspěšném odvrácení nás čeká rohový kop.
39'
Za Hestadův zákrok je nařízen volný přímý kop.
38'
Yuri RIbeiro byl postrčen Hestadem a velmi bolestivě spadl na nohu Linnese.
38'
Nic vážného to snad nebude, pokračuje se dál.
37'
Mírné zdravotní problémy má zdá se Fredrik Gulbrandsen, který si žádá pomoc lékaře.
36'
Mírná nepřesnost a je po všem. Jeden z bránících hráčů dokázal vypíchnout balon a okamžitě ho odkopává daleko od nebezpečného území.
35'
Nyní už zbývá hráčům Legie do vápna jen kousek, obrana Molde je nucena ustupovat.
34'
Josué svou ranou zpoza vápna příliš vrásek Petersenovi nenadělal, k ráně se navíc dostal jen díky ofsajdu jeho spoluhráče.
33'
Obraz hry se stále nemění, Varšavané kombinují kousek za půlící čarou, další poziční progres jim zatím však není souzen.
32'
Nyní se k míči konečně dostává Legie, pokus o pas do otočky a následně do vápna ovšem nevyšel a domácí se musejí stáhnout až k půlící čáře.
31'
Molde úspěšně tahá čas na vlastní polovině.
30'
Sporný zákrok jednoho z Norů u hlavního rozhodčího prošel.
29'
Příliš vysoký centr z pravé strany Tomáše Pekharta nenašel.
28'
Žlutou kartu za nevybíravý zákrok vidí také Andre Kaasa.
27'
Rjója Morišita poměrně výrazně překročil ofsajdovou linii.
26'
I kdyby došlo k zázraku a Varšava postoupila, po tomhle faulu si příští utkání odpustí Juergen Elitim, který dostal žlutou kartu.
25'
Hráčům Legie chyběla kreativita a tváří v tvář neprostupné zdi se raději i s balonem vracejí k půlící čáře.
24'
Molde je logicky s dosavadním průběhem nadmíru spokojeno, nyní se stahuje na vlastní polovinu a nechává kombinovat polský tým.
23'
Centr Josueho dokázali hráči v modrých dresech odrazit mimo nebezpečné území.
23'
Legia Varšava získává díky přesné kombinaci rohový kop.
21'
Hráči Molde FK předvedli hned tři akce v jedné, hlavním aktérem 21. minuty je však skórující EIRIK HESTAD. Nejprve na parádní křižný pas před odkrytou branku jen těsně nedosáhl Fredrik Gulbrandsen, následně daleká rána zpoza vápna přistála po odrazu od tyče u kapitána Eikrema a ten svým nákopem našel ve vápně připraveného Hestada po jehož teči vede Molde 2:0.

Asistence: Magnus Wolff Eikrem
19'
Zajímavý průnikový pas zastavil těsně před Pekhartem Eirik Haugan.
18'
Protiútok Varšavy končí pouze nepřesným centrovaným míčem, který za brankovou čáru zaslal Rjója Morišita.
18'
Pokus o překonání kompaktní defenzivy dlouhým nákopem nevyšel.
17'
Norové kombinují ve středu pole.
16'
První čtvrthodinka je za námi, lepší fotbal zatím rozhodně hrají Skandinávci, kteří vyslali zatím vůbec jedinou střelu na branku a i díky mírné převaze v držení míče po zásluze vedou.
15'
Rafał Augustyniak, který pochybil při předcházející hlavičce, se dopouští nedovoleného zákroku.
14'
Pankovova rozehrávka adresáta sice našla, ten ovšem svou hlavičku poslal daleko od branky Olivera Petersena.
14'
Po faulu Martina Linnese jdou hráči Varšavy rozehrávat perspektivní volný přímý kop.
13'
Bleskový únik Kaase se zdál být velmi nebezpečným, kteréžto nebezpečí bylo znásobeno hraničním skluzem RIbery, pomezní sudí však celou situaci zastavuje zdvižením ofsajdového praporku.
12'
Přihrávka jednoho z Poláků teď vyloženě neměla oči a mířila přímo na gólmana hostí.
11'
Fredrik Gulbrandsen byl nachytán v ofsajdovém postavení.
10'
Po chybě v rozehrávce hostí se vpřed pro míč hnal Paweł Wszołek, obrana Molde však situaci nakonec dokázala vyřešit a pokrytím balonu neutralizovat polské snažení.
9'
Velmi cenný obranný zákrok si připsal Eirik Haugan, který obral v domácím vápně čistě o balon RIbeiru.
8'
Pokus o dlouhý míč Josueho končí pouze odevzdáním balonu na kopačku Petersena.
7'
Tentokráte ovšem balon vůbec nedosáhl do vápna a po následném útočném faulu Eirika Haugana mohou naopak rozehrávat Poláci.
6'
Také tento rohový kop končí nepřesnou hlavičkou, vzápětí však hráči Molde získávají ještě jeden pokus od rohového praporku.
5'
Hosté rychle přenášejí hru na opačnou stranu a také oni po zblokovaném centru získávají rohový kop.
4'
Josue rozehrál na Pekharta, ten však svou hlavičkou branku soupeře nezasáhl a čeká nás tak pouze odkop Petersena.
3'
Rohový kop získává polský celek.
1'
FREDRIK GULBRANDSEN již v první minutě otevírá skóre zápasu, neskutečná rána pro domácí celek! Po bleskové akci hostujícího týmu se Guldbrandsen nejrychleji zorientoval v domácím vápně a pohotovým přesným zakončením otevírá skóre duelu.
1'
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu, brzy začínáme!

Legia Varšava: Tobiasz – Y. Ribeiro, Kapuadi, Pankov – Morišita, Elitim, Augustyniak, Wszołek – Gual, Pekhart, Josué (C).
Náhradníci: Hładun, Banasik – Burch, Kramer, Zyba, Dias, Rejczyk, Kun, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka.
Trenér: Kosta Runjaić

Molde FK: O. Petersen – Lövik, Haugen, Hagelskjaer, Haugan, Linnes – Hestad, Daehli, Kaasa – Gulbrandsen, Eikrem (C).
Náhradníci: Karlström – Öyvann, Berisha, Kitolano, Stenevik, Ödegaard, Kristoffersen, Juberg-Hovland, Nyheim.
Trenér: Erling Moe

Rozhodčí: Osmers – Beitinger, Schaal – Reichel (GER).
Koho sledovat?

Tomáš Pekhart – 34letý český útočník v dresu Legie odehrál v úvodním mači pouze prvních 45 minut

X

Fredrik Gulbrandsen – 31letý Nor se v prvním utkání dvojzápasu hned dvakrát zapsal na listinu střelců
Vážení, již ve čtvrtek večer mi bude ctí vás provázet odvetným utkáním playoff Evropské konferenční ligy, které spolu sehraje tentokráte domácí Legie Varšava a norské Molde FK. Lepší výchozí pozici mají hosté, ze Skandinávie si po výsledku 3:2 přivezli nejtěsnější možný náskok.

Situace přitom již ve 24. minutě prvního duelu vypadala naprosto jednoznačně, Norové na své soky nastoupili jako uragán a vypracovali si tříbrankový náskok, který si tak odnesli do šaten. Německý lodivod Kosta Runjaic ovšem své svěřence dokázal i díky čtyřnásobnému střídání probrat a prozatímní výsledek tak učinit o poznání vyrovnanějším.

Příležitost generální zkoušky měli pouze hráči polského celku, těm se ovšem příliš nevyvedla, když remizovali se 16. Pusczou a propadli se v Ekstraklase až na pátou příčku. Norská soutěž s atypickým harmonogramem bude startovat teprve v březnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.