Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Česko - 9. října 2017   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
9' Karačić  • 36' Vlašić  • 47' Brekalo  • 63' Moro  • 81' Vlašić
5:1
(2:0)
Česko
Česko
70' Mihálik
Chorvatsko
Posavec – Karačić, Šimić, Benković, Sosa – Balić (84. Ivanušec), Šunjić (C), Moro – Vlašić, Jakoliš (89. Ćorić), Brekalo
Šemper – Ćorić, Turčin, Mamić, Katić, Ivanušec, Bosančić
Mete Kalkavan – Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar (vš. TUR)
Stadión NK Varaždín, Varaždín
Česko
Staněk – Matějů, Pokorný, Král, Knejzlík – Černý (C), Kulhánek, Sáček (77. Wiesner), Machalík (46. Trubač), Mihálik – Pulkrab (64. Provod)
Stejskal – Kratochvíl, Trubač, Wiesner, Piško, Zajíc, Provod

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale již od 20:45 se na vás budu těšit u online přenosu ze zápasu mezi Srbskem a Gruzií. Do té doby na shledanou.
Dnešní utkání je tedy u konce a Česko z Chorvatska odjede s ostudnou porážkou. Vše v 9. minutě načal Fran Karačić, který zblízka dorazil Brekalovu předchozí střelu. Na další branku se čekalo do 36. minuty, avšak znovu se prosadili domácí, jmenovitě Nikola Vlašić. Další chybu české obrany pak ještě v 47. minutě potrestal Josip Brekalo a o šestnáct minut později se mezi střelce zapsal i Nikola Moro. Češi korigovali aspoň trefou Ondřeje Mihálika, ale poslední slovo měli přesto domácí. Účet zápasu totiž v 81. minutě uzavřel Nikola Vlašić. Češi tedy dnešní utkání zakončili s bůrem na kontě.
90+3'
90+2'
Právě Josip Brekalo ještě střídá. Na hřiště je poslán Petar Mamić.
90+2'
Josip Brekalo (CRO) si chtěl vymodlit penaltu, ale místo toho dostává žlutou kartu za nafilmovaný pád.
90+1'
Hostující výběr se sice chvíli držel na útočné polovině, ale nyní už dopředu znovu spěchá Chorvatsko. Uvidíme, zda si ještě vypracuje šanci.
90'
Z rohového kopu již Chorvati nezahrozili. Na další branku však ještě mají dvě mnuty, neboť právě 120 vteřin hlavní rozhodčí nastavuje.
89'
Poslední minuty zápasu si zahraje Ante Ćorić, který vystřídal Marina Jakoliše.
88'
Chorvati si ne a ne dát pokoj. Po nedůrazně odvráceném centru zakončoval Brekalo a Staněk musel bleskově na zem.
87'
Nadějnou pozici teď na konci 87. minuty zazdil Josip Brekalo. Ten sice dostal dobrou přihrávku na levou stranu šestnáctky, ale poté vypálil vysoko nad.
86'
Faulem si však velmi záhy po Vlašićovi pomohl také jeden z českých ofenzivně laděných hráčů. Na hřiště míří lékaři chorvatského týmu.
85'
Do další šance se pomalu dostával Vlašić, nicméně tentokrát si chorvatský útočník pomohl faulem, když zezadu povalil Knejzlíka.
84'
Pnví střídání domácích. Odpracováno má Andrija Balić, který své místo přepouští Lukovi Ivanušecovi.
83'
Hosté by ještě rádi korigovali velmi nepříznivé, ba dokonce ostudné skóre, avšak chorvatská defenzíva veškeré akce v pohodě brání.
81'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Místo snížení přichází pátá branky do sítě Česka. Krásná kombinace za šestnáctkou vyústila v uvolnění NIKOLY VLAŠIĆE, jenž se tak zjevil sám před Staňkem a vyběhnuvšího gólmana v pohodě přehodil.
80'
Na začátku 80. minuty se Češi mohli dostat na rozdíl dvou branek. Přihrávka zprava totiž propadla mezi dva obránce Chorvatska, ale Mihálik byl naprosto dezorientován a nestačil zakončit.
79'
Výborně si počínal Vlašić, který u strany obehrál Karla Knejzlíka, jenž si musel pomoct nedovoleným způsobem.
78'
Krátké obléhání pokutového území soupeře skončilo nepřesnou střelou Provoda. Jeho zakončení bylo zablokováno hned prvním bránícím hráčem.
77'
Poslední střídání české reprezentace. Tomáš Wiesner zaujímá pozici Michala Sáčka.
76'
Ne a ne se teď Češi vymanit z vlastní poloviny. Jenže Chorvati nyní spíše kombinují a čekají na nějakou výrazně kvalitnější střeleckou pozici.
74'
Znovu se domácí poměrně jednoduše dostali až do blízkosti pokutového území. Z následného rohového kopu sice zakončoval Šimić, ale míč z jeho hlavy vylétl vysoko nad.
73'
Jedovatý centr do pokutového území málem přistál přesně na noze Lukáše Provoda, který si naběhl na střed šestnáctky. Místo toho však Chorvati odkopávají kulatý předmět do bezpečí.
72'
Bleskový protiútok Chorvatska měl vyústit v zakončení z levé strany. Josip Brekalo si míč sice naváděl na střelu, ale do cesty mu dobře vstoupil jeden z obránců.
70'
Česko právě vstřelilo branku!
Jenže zničehonic přichází snížení. Nyní už to domácí obrana přehnala, když Benković ze strany přihrával na střed pokutového území. Tam byl totiž osamocený ONDŘEJ MIHÁLIK, který zblízka bez problémů prostřelil zaskočeného Posavece.
70'
Domácí naprosto v pohodě kontrolují vývoj zápasu a nebojí se zapojit do kombinace i Posavece.
69'
Alex Král (CZE) s při bránění Jakoliše pomohl faulem. Žlutá karta!
68'
Jenže volný kop Češi rozehráli nakrátko a okamžitě pak přišli o míč. Dopředu míří aktivní Chorvati.
66'
Další akce české reprezentace je zastavena nedovoleným způsobem. Po faul Baliće si míč postaví Václav Černý.
64'
Hosté odpovídají dalším střídáním. Nevýrazného Matěje Pulkraba nahrazuje Lukáš Provod.
63'
Další trefa domácí reprezentace. Naprosto nepochopitelnou hrubku teď vyprodukovala dvojice českých obránců, která doslova darovala tutovku NIKOLA MOROVI. Chorvat postupoval sám na Staňka a vše ukončil přesným zakončením k tyči.
62'
Češi hodně rychle rozehráli volný kop, ale kombinace na nějakých padesáti metrech od brány byla hodně nepřesná.
61'
Na výborný centr si naskočil urostlý Andrija Balić, nicméně ten si při hlavičce hodně pomohl rukama. Pískán faul chorvatského záložníka.
60'
Po důrazném souboji s Knejzlíkem se Lorenco Šimić s výkřikem poroučel na trávník. Rozhodně to sice nevylo tak hrozné, jak Šimić ukazoval, ale volný kop pro Chorvaty přichází.
59'
Znovu se Chorvati poměrně dlouho drželi u míče, nicméně následný centr ze strany šel pouze k pozornému Staňkovi.
58'
Jenže po rohovém kopu už Češi nezahrozili a naopak se museli znovu soustředit na defenzívu. Nikola Vlašić ale z těžké pozice nestřílel do brány.
57'
Konečně se Češi dostali k velké šanci. Přízemní střelu zpoza pokutového území totiž vyslal Daniel Trubač a Posavec se musel hodně natahovat, aby míč posunul aspoň na roh.
55'
Znovu se k zakončení odhodlal Mihálik, jenž tentokrát vyslal technickou střelu. Ani v tomto případě však kulatý předmět neskončil mezi třemi tyčemi.
54'
Na druhé straně se také rozehrával rohový kop. Skákavou přihrávku však Mihálik netrefil dobře a poslal míč vysoko nad břevno Posavecovy brány.
53'
Po dvou rohových kopech Chorvatska musel znovu zasahovat Staněk, kterého střelou z hranice šestnáctky prověřil Nikola Vlašić.
52'
Další tutovka domácích. Výbornou kolmici za obranu soupeře obdržel rozběhnutý Marin Jakoliš a div, že Staněk nohou dokázal vyrazit přízemní zakončení na vzdálenější tyč.
51'
Kousek od poloviny hřiště se faulem provinil Ivan Šunjić (CRO). Jeho došlápnutí Trubačovy nohy je odměněno žlutou kartou.
50'
Trochu světlejší okamžik byl k vidění od Mihálika, který vybojoval míč, nicméně poté si ho posunul jen do zámezí.
49'
Češi se pochopitelně snaží o obsazení útočné poloviny, nicméně jejich kombinace nenabízí moc kvality. Domácí hru naprosto v pohodě kontrolují.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu domácí trestají obrovskou chybu české reprezentace. Jeden z Chorvatů získal Černého nepřesnou přihrávku, nalevo našel JOSIPA BREKALA a ten už si věděl rady. Navedl si totiž míč do pokutového území a levačkou v pohodě skóroval.
46'
Český tým jde do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Davida Machalíka nahrazuje Daniel Trubač.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Úvodní půle dnešního kvalifikačního utkání české jednadvacítky je u konce. Spokojenější jsou rozhodně fotbalisté domácího Chorvatska, které se dostalo do vedení již v deváté minutě. Po gólu Frana Karačiće měli domácí jednoznačně více ze hry a nakonec se dočkali také druhého zářezu. O ten se ve 36. minutě postaral Nikola Vlašić. Kouč Vítězslav Lavička určitě bude mít menší proslov, neboť s takovou by si Češi odvezli nelichotivý výsledek.
45'
45+1'
Prakticky celá minuta nastavení se odehrála na obranné polovině českého týmu. Na ohrožení Staňka to ale nevypadá.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Velmi dobře to nalevo udělal Jakoliš, který se prohnal kolem Pokorného, ale poté si míč ukopl až za brankovou čáru. Následovat bude odkop od brány.
44'
Po delší době se Češi nastěhovali na útočnou polovinu. Z levé strany dokázal odcentrovat Sáček, avšak míč prolétl až do zámezí na druhé straně hřiště.
42'
Zodpovědnost si na bedra naložil Moro, nicméně jeho střela z volného kopu vůbec neletěla do prostoru vymezeného třemi tyčemi.
41'
Zmar českého výběru pokračuje. Kombinujícího Šunjiće nedokázal čistě odzbrojit Machalík a následkem je volný kop ve prospěch Chorvatska.
40'
Další velmi dobrá příležitost domácího celku. Už poněkolikáté se k zakončení dostal Jakoliš, avšak opět byl proti inkasování solidně chytající Staněk!
39'
Českým fotbalistům se zatím ani zdaleka nedaří podle svých představ. Chorvatsko má první poločas pevně ve svých rukou a za 39. minut hry dopustilo jen jednu střelu mířící do prostoru Posavecovy brány.
38'
S dalším zakončením domácí reprezentace přispěchal Balić. Jeho pokus byl ale zablokován a Staněk tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
36'
Místo vypracování si šance na vyrovnání přichází druhý zářez domácích. Skvěle to totiž udělal NIKOLA VLAŠIĆ, který se po vhazování zjevil na levé straně pokutového území, pohrál si s nedůraznou defenzívou a parádním zakončením na vzdálenější tyč překonal bezmocného Staňka.
35'
Ani s blížícím se koncem poločasu se Česku nedaří vytvořit si nějaký výrazný tlak, který by mohl vést k pořádnému ohrožení brankáře Posavece.
33'
V pokutovém území před Staňkovou bránou si dělal prostor Brekalo, nicméně ten si počínal za hranicí pravidel a je pískán faul na Pulkraba.
32'
Bohužel se standardní situace Česka zrovna nevyvedla a po bleskové akci soupeře následuje rohový kop Chorvatska.
31'
Rohový kop tentokrát rozehrají čeští fotbalisté. Zdá se, že si míč postaví Sáček, jenž se pokusí najít některého ze spoluhráčů.
29'
Tentokrát už centroval Andrija Balić, avšak ani jeho rozehrávka nevedla k ohrožení Staňkovy brány. Navíc byl po chvíli odpískán ofsajd Marina Jakoliše.
28'
Jenže Brekalův nepříliš povedený centr byl českou obranou znovu posunut pouze za brankovou čáru. Další standardní situace pro Chorvatsko.
27'
Prakticky okamžitě z protiútoku se Chorvatsko nastěhovalo do blízkosti pokutového území a vybojovalo svůj třetí rohový kop v utkání.
26'
Sám faulovaný Černý si postavil míč na místo předchozího přestupku a svým skákavým zakončením protáhl Posavece. První zajímavější možnost českých lvíčat.
25'
A další přestupek už je odměněn žlutou kartou. Tu vidí Filip Benković (CRO), který poměrně nevybíravě zastavil Černého.
24'
Záhy po Pulkrabovi fauloval také Sáček, ale nyní už se pro změnu proti pravidlům provinil Benković.
23'
Chorvati ale pokračují v útoku, neboť Pulkrab se u poloviny hřiště dopustil faulu, když povalil rozehrávajícího Benkoviće.
22'
Na druhé straně zahrozil Marin Jakoliš, avšak ani ten nyní netrefil bránu. V posledních desítkách vteřin hráči ne a ne seřídit mířidla.
20'
Zajímavou standardní situaci nyní rozehrávali také čeští reprezentanti. Tak trochu podle očekávání zakončoval Václav Černý, jehož střela však dopadla stejně jako před chvílí Morova.
19'
Tentokrát to vzal na sebe záložník Nikola Moro, nicméně jeho svižná střela minula cíl. Staněk se za míčem mohl pouze ohlédnout.
18'
Hra je teď hodně rozkouskovaná. S velmi aktivním Brekalem měl problémy Matějů, který se už podruhé v utkání dopustil faulu. Připomínám, že po jeho prvním přestupku Češi inkasovali.
16'
Jenže velmi brzy přichází další přestupek proti pravidlům. Před chvílí zakončujícího Jakoliše totiž nedovoleným způsobem atakoval Alex Král a Chorvatsko pokračuje v ofenzívě.
15'
A záhy přichází další zakončení mířící na brankáře Staňka. Tentokrát to zkoušel Jakoliš, avšak český gólman byl opět na správném místě.
13'
Balićův solidní centr nadělal menší problémy, neboť do prudké hlavičky se opřel nejvýše skákající Šunjić. Ten však minul Staňkovu bránu.
12'
Po předchozí akci hostů se dopředu vydali zase o něco aktivnější Chorvati. Díky rychlému postupu mohou těžit ze zisku dalšího rohového kopu.
11'
Jenže Sáček si při vzdušném souboji v pokutovém území pomohl faulem a standardní situace tak nepřinesla ohrožení Posavecovy brány.
10'
Okamžitě po navázání hry se česká jednadvacítka vydala na útočnou polovinu. Výsledkem je zisk volného kopu, jenž bude rozehrávat Václav Černý.
9'
A je tady první branka zápasu. Aktivita domácího výběru je odměněna poté, co se k volnému kopu postavil Brekalo. Jeho zakončení z velkého úhlu Staněk neodkázal udržet a dorážku FRANA KARAČIĆE zblízka už český gólman nestačil zastavit.
8'
Čeští reprezentanti si poměrně často pomáhají nedovolenými zákroky. Další takový teď předvedl Aleš Matějů, jenž zastavil Sosu.
7'
Velmi dobře si na centrovaný míč Breakala naskočil stoper Lorenco Šimić, avšak Staněk jeho zakončení poměrně v pohodě zneškodnil.
6'
Domácí reprezentace po akci na straně vybojovala první rohový kop zápasu.
5'
Začátek utkání je z obou stran hodně opatrný. Jde poznat, že se potkaly dva týmy, které si dělají zálusk na postup.
3'
Až nyní se zase do další akce dostali také fotbalisté Česka, avšak jejich snaha končí nedovoleným zákrokem Ondřeje Mihálika.
2'
Chorvaté kombinují, nicméně zatím se nekoná nějaký výrazný posun k pokutovému území Česka. Staněk tak v úvodu zůstává klidný.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarala hostující reprezentace. Moc daleko se však Češi s míčem nedostali a velmi záhy přišla ztráta, neboť Pulkrab se provinil faulem.
1'

Chorvatsko: Posavec – Karačić, Šimić, Benković, Sosa – Balić, Šunjić (C), Moro – Vlašić, Jakoliš, Brekalo
Náhradníci: Šemper – Ćorić, Turčin, Mamić, Katić, Ivanušec, Bosančić

Česko: Staněk – Matějů, Pokorný, Král, Knejzlík – Černý (C), Kulhánek, Sáček, Machalík, Mihálik – Pulkrab
Náhradníci: Stejskal – Kratochvíl, Trubač, Wiesner, Piško, Zajíc, Provod

Rozhodčí: Mete Kalkavan – Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar (vš. TUR).
Poslední vzájemný zápas chorvatských a českých fotbalistů do 21 let se odehrál až v roce 2000 a z vítězství se radovali naši mladíci. Ti totiž zajímavou přestřelku ovládli 4:3.
ČESKO U21

Na rozdíl od svého dnešního soupeře se mladí Češi loni zúčastnili EURA a dokonce do posledního utkání proti Dánsku bojovali o postup do semifinále. Nakonec to sice neklaplo, ale přesto si naši hráči udržují stabilní výkonnost. V posledních třech zápasech totiž neprohráli a před pár dny si v poměru 3:1 poradili s Bohemians 1905. Kromě toho Češi vybojovali remízu s Tureckem a remízu s Běloruskem. Jenže ta byla opravdu hořká, neboť naši mladíci vedli a o plný zisk přišli až ve třetí minutě nastavení.
CHORVATSKO U21

Domácí reprezentace dnes bude v pozici mírného favorita. Minulý rok se sice Chorvatsko o účast na evropském šampionátu připravilo, když z posledních tří utkání kvalifikace vytěžilo jen dva body a skončilo na třetím místě tabulky. Po dvou odehraných utkáních dalšího kvalifikačního cyklu však Chorvaté drží druhé místo tabulky, když získali šest bodů a to při skóre 5:1. Jenže v dosud posledním hraném zápase bylo Bělorusko velmi blízko vítězství. Vedlo totiž až do nastavení druhého poločasu, ve kterém však dvakrát inkasovalo a z Chorvatska si neodvezlo ani bod.