To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou!

Fauly: 14-17
Držení míče: 57%-43%
Žluté karty 6-2
Červené karty: 2-1
Skončilo hodně nervózní utkání, ve kterém byly k vidění čtyři góly a tři červené karty. V prvním poločase zazvonily na obou stranách tyčky, nejdříve trefil konstrukci branky Mirko Vučinić, poté na druhé straně Andrej Jarmolenko. V závěru prvního poločasu viděl zbytečnou červenou kartu ukrajinský útočník Roman Zozulja.

Očekávalo se tak, že v druhém poločase bude následovat velký tlak domácích, opak byl ale pravdou. Chvíli po začátku druhého poločasu se prosadil Garmaš, který dorazil Jarmolenkovu tvrdou střelu. Následovala červená karta pro domácího Volkova.

V 77. minutě po další skvělé akci Jarmolenka se trefil přesně k tyči Konopljanka. Dvě minuty poté dostal druhou žlutou kartu v zápase Savo Pavičević, Černohorci tak nakonec museli dohrávat v devíti! Ukrajinci pokračovali v pohledné hře, kterou ještě v závěru korunovali góly Fedeckije a střídajícího Bezuse. Ukrajina tak zvítězila na horké půdě Černé Hory vysoko 4:0!
90+3
Ukrajina právě vstřelila branku!
Demolice Černohorců dokonána! Střídající ROMAN BEZUS prošel kolem celé obrany domácích jako nůž máslem, své sólo navíc vyšperkoval krásným lobem, kterým také uzavřel dnešní utkání!
90+2
A Ukrajinci ještě dostřídají všechny své možnosti, autora všech tří dnešních přihrávek Jarmolenka střídá Oleksandr Kovpak.
90+1
Druhé střídání na straně Ukrajiny, ze hry odstoupil Ruslan Rotan, na jeho místo přichází Roman Bezus.
90
Utkání už se pouze dohrává, sudí Graefe nastaví 3 minuty.
88
Rohový kop pro Ukrajinu.
87
Ukrajinci si už pouze hrají s míčem na vlastní polovině.
86
Domácí fanoušci i přes vysokou prohru nadále povzbuzují své miláčky na hrací ploše, úžasné gesto!
85
Jarmolenko posunul míč do pokutového území na ARŤOMA FEDECKIJE, který nachytal Božoviće na vážkách, když svůj centr téměř z brankové čáry poslal rovnou do branky!
83
Pjatovovi nyní propadla střela Vučiniće za svá záda, naštěstí pro něj se míč vykutálel vedle tyče, domácí tak budou kopat roh.
83
Jarmolenko dnes hraje úžasně, nyní si opět připravil střeleckou parketu na svou oblíbenou levačku, tentokrát netrefil branku.
82
Ještě se přeci jen domácí snaží něco s výsledkem udělat.
81
Ukrajinci si už asi závěr utkání užijí. V poločasové přestávce to s jejich nadějemi na úspěch v dnešním zápase vypadalo hodně špatně, deset minut před koncem zápasu ale vedou 2:0!
79
Máme tu další červenou kartu, Savo Pavičević skluzem zajel do Edmara a už je třetím vyloučeným hráčem v dnešním utkání!
77
Ztráta míče domácích na polovině hřiště znamená druhou branku v jejich síti! Jarmolenko táhl akci po levé straně, předložil míč na hranici pokutového území JEVGENOVI KONOPLJANKOVI, který trefil přesně k tyči!
76
Domácí mají dostřídáno, Fatos Beqiraj nahrazuje Filipa Kasalicu.
75
Naopak na druhé straně musí být pozorný Mladen Božović, který nyná vytáhl úžasný zákrok proti dalekonosné střele Konopljanky!
74
Domácí tlačí svého soupeře na jeho vlastní obranné polovině, Pjatov ale ještě v druhém poločase nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci před jeho brankou.
73
Rotan patičkou posunul míč na střídajícího Chačeridiho, ten ale se svou střelou na Božoviće nevyzrál.
72
Teď možná ani sám Vučinić neví, na koho prodlužoval míč.
70
K hlavičce se procpal Milorad Peković, svou střelu ale namířil hodně mimo.
70
Kasalica byl faulován Gusevem, Černohorci budou mít další standartku.
69
Střídají i hosté, střelce jediné branky utkání Garmaše nahrazuje Jevgenij Chačeridi.
68
Ukrajinci rychle rozehráli, Jarmolenko si naběhl za obranu, nedokázal si ale zpracovat míč tak, aby mohl vystřelit.
67
Filip Kasalica už nestihl míč na hrací ploše, Pjatov bude odkopávat od své branky.
66
Na domácích už je cítit frustrace, Vladimir Volkov zcela zbytečně nalétl do Jarmolenka, za své počínání vidí už druhou žlutou kartu v dnešním zápase a míří tak pod sprchu.
64
Ukrajinští obránci nedovolili Damjanovićovi vypálit.
63
Druhé střídání domácích, ze hry odstupuje Vladimir Božović, jeho místo zaujme Andrija Delibašić.
62
Oleg Gusev získal míč na polovině hřiště, rychle se hnal do protiútoku, nakonec ale byl zastaven.
60
Konopljanka chtěl ukázat, jak je rychlonohý, nakonec vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
59
Ukrajinci hrají i v oslabení více než slušně, domácí se pořádně nemohou dostat k nějaké zajímavé akci.
58
Jarmolenko se snažil obstřelit na zadní tyč, míč ale končí vedle branky.
57
Mirko Vučinić ale poslal míč nad branku.
57
Rakickij stáhl k zemi Vučiniće, Černohorci budou mít možnost rozehrávky volného přímého kopu z nějakých 18 metrů od branky!
55
Po sraženém centru následuje rohový kop domácích.
54
Vučinić sice docílil branky, stál ale v ofsajdu.
53
Pjatov kryje střelu Vučiniće ze střední vzdálenosti.
52
Na druhé straně se teatrálně pokoušel nahrát faul na pokutový kop Dejan Damjanović, za svůj herecký výkon vidí žlutou kartu.
51
Tak to je hodně smolná situace pro domácí! Jarmolenko vypálil z velké dálky, Božović nejistě vyrazil míč pouze před sebe, u dorážky byl jako první DENYS GARMAŠ, který s pomocí tyče otevírá skóre dnešního utkání!
50
Už se opět hraje, míč mají Černohorci, kombinují ale na vlastní polovině.
48
Na hřišti zůstává v nepříjemných bolestech ležet Konopljanka, hra přerušena.
47
Černohorci hrají proti oslabenému soupeři. Uvidíme, jak si v této situaci povedou, v prvním poločase totiž možná trochu překvapivě byli aktivnější Ukrajinci.

Červené karty: 0-1
Ačkoliv v prvním poločase nepadla branka, rozhodně se bylo na co dívat. Na obou stranách zazvonila tyč, nejdříve pomohla konstrukce Pjatovovi, když se na něj řítil zcela sám Mirko Vučinić. O chvíli později se zase před Božovićem ocitl osamocen Andrej Jarmolenko, i jeho střelu ale zastavila tyč. Těsně před tímto momentem zahrál hodně nebezpečně svůj přímý kop Konopljanka, Božović ale vytáhl ze svého repertoáru bravurní zákrok. Vše skončilo hodně nervózním nastavením, ve kterém viděl červenou kartu za zbytečný zákrok mimo hru ukrajinský útočník Roman Zozulja, následně se strhla menší strkanice. Rozhodčí ale vše dokázali uklidnit, první poločas tak skončil bezbrankovou remízou.
45+2
A žlutou karu vidí i domácí brankář Mladen Božović.
45+2
Za následné protesty dostává ještě žlutou kartu Arťom Fedeckij.
45+1
Roman Zozulja nejdříve kopl Vladimira Božoviće, poté přidal ještě úder loktem, vše neuniklo hlavnímu sudímu a v samém závěru prvního poločase hostujícího útočníka vylučuje!
45+1
Německý sudí Graefe nastaví v prvním poločase jednu minutu.
45
Vučinićova dělovka z přímého volného kopu vypadla Pjatovovi z rukavic, u míče byli ale jako první ukrajinští hráči, kteří zachránili celou situaci.
44
Domácí kombinují na vlastní polovině.
43
Černohorci střídají, místo Stevana Jovetiće nastupuje střelec vítězné branky v říjnovém utkání na Ukrajině Dejan Damjanović.
41
Ukrajinci jsou v prvním poločase aktivnějším týmem, dokazují to i nyní.
39
Další žlutou kartu vidí Savo Pavičević, který zasáhl rukou do obličeje Olega Guseva.
38
Andrej Jarmolenko je pověstný svou levačkou, svým způsobem hry připomíná hodně Arjena Robbena, nyní si ale Pavičević jeho pohyb pohlídal.
38
Volkov dobře zasáhl u autové čáry, u míče ale zůstanou Ukrajinci.
36
Centr na Edmara byl až příliš dlouhý, následovat bude odkop od černohorské branky.
34
Rozehrávka Ukrajinců skončila dlouhým nákopem Rakickiho, trefil ale pouze místo, které okupuje Mladen Božović.
33
Další krásná kombinace mezi Jarmolenkem a Zozuljou skončil tak, že Jarmolenko se ocitl tváří tvář Božovićovi, ukrajinský záložník ale trefil pouze tyč!
31
Ukrajinská série vhazování po pravé straně.
29
Konopljanka zakroutil svůj přímý kop krásně k tyči, Božović ale stihl zasáhnout! Po následné dorážce bude následovat rohový kop Ukrajiny, první v dnešním utkání.
28
Jarmolenko byl faulován, další zajímavá pozice pro Ukrajince, míč si postavil Jevgenij Konopljanka.
26
Dalekonosná střela Garmaše končí vysoko nad brankou.
24
Rohový kop pro Černou Horu, Pjatov pokryl střelu Vučiniće.
23
Vučinić si v souboji s Tymoščukem pomohl útočným faulem.
22
Další průchod do otevřené obrany Ukrajiny táhl opět Jovetić, tentokrát míč předložil Volkovovi na levou stranu, ten ale útok domácích zazdil.
21
Obrovská šance Černé Hory! Rychlý protiútok táhl Jovetić, předložil exkluzivní přihrávku do samostatné úniku Vučinićovi, domácí útočník ale trefil pouze tyč!
20
Po volném přímém kopu se v pokutovém území ocitl sám Ivan Kecojević, nedokázal ale míč poslat do branky!
19
Ruslan Rotan dostává žlutou kartu zřejmě za nějaké průpovídky k sudímu Graefemu, Jovetiće totiž fauloval Rakickij.
18
Jovetić si hezky naběhl za obranu Ukrajiny, kam i dostal přihrávku, nedokázal ji ale zpracovat.
17
Ukrajinci zatím hrají hodně slušně, po většinu času mají míč na svých kopačkách.
15
Marko Baša si neporozuměl s Vučinićem, míč sebral Pjatov.
15
První rohový kop utkání zahrají Černohorci.
14
Domácí si hodně zahrávali na vlastní polovině, nakonec vše vyřešil Mladen Božović.
12
Ruslan Rotan se pokusil domácího brankáře překvapit střelou z velkého úhlu, trefil ale pouze boční síť.
11
Zverotić nevybíravě sundal Garmaše, rýsuje se zajímavá standartní situace pro hosty.
10
Ukrajinci se cpali do další šance, Mladen Božović ale byl u míče o něco dříve než Zozulja, ukrajinský forvard poté fauloval.
9
Andrej Jarmolenko se zajímavě probíjel do pokutového území, jeho kombinace se Zozuljou ale ztroskotala.
8
Už se zase hraje, po Jarmolenkově centru se dostal k zakončení z voleje Konopljanka, branku ale přestřelil.
6
Po tvrdém faulu na Arťoma Fedeckiho je potrestán žlutou kartou Vladimir Volkov. Hostující obránce musí být ošetřen.
4
Volkov se cpal za míčem do pokutového území, Pjatov byl ale u míče dříve.
3
U míče už jsou domácí, Kasalicův centr z pravé strany odvrátili ukrajinští obránci.
2
Možná trochu překvapivě začali aktivněji Ukrajinci, kteří se drží s míčem na útočné polovině.
1

Černá Hora: M. Božović – Pavičević, Kecojević, Baša, V. Božović – Kasalica, Zverotić, Peković, Volkov – Jovetić – Vučinić

Ukrajina: Pjatov – Fedeckij, Tymoščuk, Rakickij, Gusev – Rotan, Edmar – Jarmolenko, Garmaš, Konopljanka – Zozulja

Rozhodčí: Graefe – Schiffner, Kleve (vš. Německo).
ČERNOHORCI VEDOU SKUPINU, UKRAJINCI TÁPOU

Už pár let patří Černá Hora k černým koňům kvalifikací, na ME v loňském roce se nedostali z baráže, letos ale mají slušně nakročeno na MS. Po šesti odehraných zápasech vedou skupinu se 14 nasbíranými body, druhá Anglie ztrácí dva body.

Ukrajinci se loni na ME kvalifikovat nemuseli, jelikož ho pořádali. Poslední kvalifikační skupinu tak zažila Ukrajina na MS 2010, kam se ale nedostala. Ve skupině H mají na svém kontě pouhých 8 bodů, oproti dnešnímu soupeři mají ale zápas k dobru.

V ŘÍJNU VYHRÁLI ČERNOHORCI 1:0

V prvním vzájemném utkání, které se hrálo v říjnu loňského roku na Ukrajině zvítězili Černohorci 1:0. Jedná se o první vzájemné měření sil v historii, což je dáno krátkou dobou působnosti Černé Hory na evropské fotbalové scéně. Jediný gól utkání vstřelil krátcé před poločasovou přestávkou Dejan Damjanović.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého mezinárodního fotbalu, dnes je na programu hned několik zajímavých zápasů evropské kvalifikace na MS 2014 v Brazílii, v rámci skupiny H přivítá Černá Hora na svém hřišti reprezentaci Ukrajiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.