To je dnes ode mě vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších on-line zápasů na počtenou.
Itálie si ve druhém poločase pohlídala dvougólové vedení z první půle a po vítězství si tak tak připsala další tři body do tabulky a upevnila si tak své první místo v tabulce skupiny B. Malta znovu nezískala ani bod a stále se krčí na poslední příčce skupiny.
90+2
Cohen se provinil faulem, konec utkání se přiblížil.
90+2
Malta se po delší odmlce usadila na půlce hostů.
90+1
Výkop Habera byl příliš dlouhý a skončil až na druhé straně u jeho protějšku Buffona.
90
Sudí přidá v druhé poločase 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Bonucci zapojil do kombinace i dokonce svého brankáře Buffona.
88
Centr do vápna našel přesně Gilardina, který zády k brance umístil hlavou míč těsně vedle branky.
87
Střídá teď také Malta. Odchází útočník Mifsud, který neproměnil pokutový kop, jeho místo zujme na posledních pár minutek Vella.
86
Poslední změna u Itálie. Odchází dvougólový střelec Balotelli, přichází bývalý věhlasný velký kanonýr Gilardino.
85
Střela Candrevy zpoza vápna skončila vysoko nad brankou domácích.
84
Průběh hry je stále stejný. Itálie drží míč na svých kopačkách, Malta je zakopaná na své polovině.
83
První změna u Malty. Odchází Failla, jeho místo zaujme Cohen.
82
Pirlo rozehrál rohový kop na krátko, ale Candrevovi míč utekl a skončil až v zámezí. Vykopávat bude brankáře Haber.
81
Itálie bude zahrávat rohový kop.
80
Centr do šestnáctky našel pouze stopera Dimecha, který ho hlavou odvrátil do bezpečí.
79
Útočník Cerci uvízl v ofsajdu. Míč uvede zpět do hry brankář Haber.
78
Montolivo si i pod velký tlakem poradil a konstruktivně se dostal ze sevření soupeře.
77
Balotelli si nedokázal poradit s trojicí protihráčů a o míč nakonec přišel.
76
Druhá změna u Italů. Odehráno má již dnes El Shaarawy, přichází Cerci.
75
Candreva se dokázal po pěkném naznačení dostat před dvojice obránců a následně i do vápna, kde se snažil nahrávat na zcela volného spoluhráče. Brankář Haber ale situaci skvěle odhadl a včasným tygřím skokem zastavil přihrávku.
74
Dimech si počínal v souboji nedovoleně a fauloval El Shaarawyho.
73
Herrerův pas do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů a míč skončil až v zámezí.
72
Briffa si vzal příliš velké sousto a přes Montoliva se nedokázal dostat.
71
Bonucciho přestalo vyčkávání bavit a poslal dlouhý pas dopředu, ten byl ale velmi nepřesný a skončil v zámezí.
70
Hra teď velmi opadla a na hřišti se momentálně skoro nic neděje.
69
Faillovi utekl míč po špatném zpracování do zámezí.
67
Itálie má stále míč po kontrolou a v posledních minutách si bez problému kombinuje na polovině soupeře.
66
Brankář Haber raději vyběhl ze svého malého vápna a volný míč ukryl pod svoje tělo.
65
Pirlo zahrával volný přímý kop z dobré pozice, ale nezahrál ho znovu vůbec dobře a obrana Malty, tak mohla zůstat v klidu.
64
Itálie v pohodě kontroluje průběh utkání a stále má i chuť do útoku.
63
Candreva nacentroval míč pouze jen do náruče domácího gólmana Habera.
62
El Shaarawy se dokázal prodrat přes obranu domácích, ale následně na brankáře Habera nevyzrál, neboť ten skvěle vyběhl a jeho pokus bravurně zneškodnil.
61
Briffa střílel z velké vzdálenosti vysoko nad branku Malty.
60
První střídání na straně Itálie. Odehráno má již dnes Giaccherini, na jeho místo přichází Candreva.
59
Soiberras zastavil dobrým skluzem útok Itálie. Následně ale zkazil dlouhou přihrávku a hosté tak u míče nadále zůstali.
58
Mifsud se po souboji ve vápně skácel k zemi, ale sudí nechal pokračovat hráče ve hře.
57
Itálie hraje ve velké pohodě a pohodově kombinuje.
56
Dimech si vedl v obraně velmi dobře a vytlačil El Shaarawyho ze své šestnáctky až do autu.
55
Mifsud se dokázal s míčem dostat pouze za polovinu, kde o něj ihned přišel.
54
Giaccherini se ocitl po přihrávce ze strany zcela sám ve vápně a ihned vystřelil, jeho střelu z těsné z blízkosti vytěsnil skvělým zákrokem brankář Haber mimo svoji branku!
53
Muscat se zorientoval ve vápně nejlépe a ihned poté, co se dostal míči vypálil. Jeho pokus míjel jen těsně vedle pravou tyč branky gólmana Buffona.
52
Herrera byl faulován a Itálie se tak bude moci zkonsolidovat před útokem Malty.
51
Itálie zahrávala hned dva rohové kopy po sobě, ale oba z nich nakonec domácí obrana i přes menší problémy ubránila.
50
Balotelli se dostal po centr ze strany k hlavičce, jeho pokus skončil ale jen na boční síti.
49
Zahraje si i Buffon, který se zapojil do kombinace Itálie.
48
Centr Pirla nikoho z hlavičkářů jeho týmu ve vápně nenašel.
47
Balotelli byl znovu faulován a jeho mužstva bude zahrávat volný přímý kop z dobré pozice.
46
Itálie je zatím po výkopu u balónu. Kupředu se ale příliš nehrne.
46
V prvním poločase byla k vidění zajímavá podívaná. Obě dvě mužstva měla k dispozici shodně po jednom pokutovém kopu. Balotelli se na straně Itálie nemýlil a poslal svůj tým do vedení. Domácí Mifsud mohl následně vyrovnat z téže situace, ale penaltu neproměnil. V závěru poločasu se po pěkné akci prosadil ještě Balotelli a poslal Itálii do dvougólového vedení.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+1
Sudí přidá v první půli 1 minutu.
45
Itálie právě vstřelila branku!

A Itálie navyšuje své vedení po krásné akci! Pirlo našel dlouhým pasem De Sciglia, který míč zavezl do vápna a zde ho předložil nabíhajícímu MARIU BALOTELLIMU, který z voleje poslal míč do dolního rohu branky a přidal tak svůj dnešní druhý gól.
44
Tentokrát střílel Balotelli. Ale ani on branku Malty neohrozil, neboť jeho pokus šel těsně nad branku.
43
Další slibná příležitost pro Itálii v podobě standardní situace.
42
U míče jsou momentálně obránci Itálie a s rozehrávkou vůbec nepospíchají.
41
Další střelecký pokus vyslal směrem na branku Malty Montolivo, ale i jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
40
Giaccherini se znovu ocitl v ofsajdu a u míče jsou tak Malťané.
39
Pirlovi se střela vůbec nepovedla. Italský tvůrce hry trefil pouze zeď Malty.
38
Pirlo byl faulován těsně před šestnáctkou Malty. Itálie bude mít k dispozici standardní situaci z výborné pozice!
37
Hra se v posledních okamžicích odehrává především ve středu hřiště.
36
Balotelli byl faulován Dimenech. Rozhodčí menší rozepři mezi oběma aktéry souboje zatím řeší pouze ústním napomenutím.
36
Daleko se ale nedostala, neboť o míč přišla hned za půlicí čárou.
35
Malta je teď po delší odmlce u balónu a může jít dopředu.
34
Pirlův kolmý pas za obranu byl moc dlouhý a Abate na něj nedosáhl.
33
Montolivo nastřelil z velké vzdálenosti pouze jen hlavu jednoho z obránců.
32
Z něho ale hráči Malty nic nevytěžili a u míče jsou Taliáni.
31
A Buffon musel znovu zasahovat. Faillovu střelu ze standardní situace vytěsnil z velkými potížemi alespoň na rohový kop.
30
Dlouhé obléhání šestnáctky domácích ukončil Balotelli, který zpoza vápna střílel několik metrů mimo branku.
29
Balotelli výborně zabojoval, ale i přes velkou snahu se nakonec k míči v blízkosti branky domácích nedostal.
28
Centr Pirla do šestnáctky našel pouze domácího gólmana Habera, který míč chytil do svých rukavic.
27
Zblokovaný centr Marchisia skončil v zámezí. Následuje roh pro Itálii.
26
Itálie kombinuje na své polovině hřiště a snaží se najít nějakou cestu k brance Malty.
25
Giaccherini mohl postupovat sám na branku, bohužel pro Itálii se ale nacházel v ofsajdu a po hvizdu sudího, tak nemohl pokračovat.
23
Montolivo se po pěkné přihrávce od Pirla dostal do zajímavé pozice, jeho střela skončila na horní síti branky domácích.
22
Hra se v posledních minutách uklidnila. Míč mají na kopačkách převážně hráči Itálie.
20
A Malta mohla málem vyrovnat! Mifsud se po pěkné akci Malty dostal po pěkné přihrávce ke střele a z úctyhodné vzdálenosti napálil míč do břevna branky hostů!
18
Itálie je má v posledních minutách stále míč pod kontrolou a neustále se tlačí na polovinu Malty.
16
Nejlepší maltský kanonýr Michael Mifsud ale vystřelil velmi špatně a brankář Buffon, který trefil stranu jeho střely ji tak následně skvěle zneškodnil.. Itálie tak stále vede.
16
Gianluigi Buffon vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
15
Velká šance i pro domácí. Po faulu Buffona budou zahrávat taktéž penaltu!
12
El Shaarawy se dostal do nadějné pozice, nezamířil však přesně.
8
MARIO BALOTELLI se z penaltového puntíku nemýlil a posílá svůj tým do vedení. Brankář Haber netrefil ani stranu jeho střely, a tak byl bez šance.
7
Je nařízen pokutový kop proti domácím. Favorit zápasu tak může rychle otevřít skóre.
3
Itálie začala aktivně, El Shaarawy byl ale nachytán v ofsajdu.
1
Favoritem dnešního zápasu je beze sporu tým Itálie, neboť rozdíl mezi oběma mužstvy je vzhledem do kvality i šířky velmi značný. Malta ale určitě bude chtít bojovat s cílem udržet, co nejdéle bezgólový stav. Určitě pak nebude chtít domácí celek navázat na minulý zápas proti Bulharsku, ve kterém dostali šest gólů.
Itálie teď v pátek neměla v programu kvalifikace žádný zápas a nastoupí až v rámci dnešního úterního utkání. Taliáni zatím ve všech zápasech potvrdili své kvality. Mrzet je možná může první zápas proti Bulharsku, na jehož hřišti remizovali 2:2. V následujících zápasech si ale připsali tři vítězství. Nejdříve porazili svého dnešního soupeře Maltu 2:0, následně zdolali na horké půdě v Arménii místní celek 3:1 a naposledy zdolali Dánsko 3:1.
Maltě se poslední zápas vůbec nepovedl. Na půdě Bulharska podlehla jednoznačně 0:6 místnímu reprezentačnímu výběru. Jediný gól, který Malta vstřelila, byl proti naší české reprezentaci, ale ani ten jí k bodům zatím nepřivedl.
V dnešním zápase se v rámci kvalifikačních bojů o Mistrovství světa v Brazílii se utkají týmy z opačného pólu tabulky. Zatímco Malta nezískala ze čtyř zápasů ani jeden bod a nachází se na poslední 6. příčce skupiny B, tak Itálie si zatím vede suverénně a po třech vítězstvích a jedné remíze se nachází na 1. místě skupiny se ziskem 10-ti bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.