Je tu konec zápasu kvalifikace o mistrovství světa mezi Rakouskem a Walesem. Sledovali jsme gólově zajímavé utkání, po kterém asi žádný z týmů nebude skákat radostí. Kromě závěrečné čtvrthodiny, kdy Velšané již pouze drželi skóre 2:2, bylo na obou týmech vidět, že chtějí dnes vyhrát. To se tak nestalo, a tak oba celky berou do skupiny D bod.
90+6
90+5
Již je u konce i pátá minuta nastavení, domácí to zkusí ještě jedním dlouhým nákopem.
90+4
Domácí se vrhají v závěru do útoku, hosté ale ve druhém poločase dobře brání a do šancí je nepouštějí.
90+2
Žlutou kartu nyní dostal domácí útočník Janko, který s kopačkou hodně vysoko ve vzduchu ve skluzu zasáhl nebezpečně Guntera.
90+1
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Neil Taylor, přichází Emyr Huws.
90+1
Je to tak, zápas mezi Rakouskem a Walesem bude nastaven o dlouhých pět minut.
90
Běží poslední minuta druhého poločasu. Dá se očekávat delší nastavení, protože zápas se hodně kouskoval.
88
Čas se oběma celkům rychle krátí a blíží se konec zápasu. Domácí vycítili šanci a pokoušejí se o závěrečný nápor.
87
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Louis Schaub.
86
Z hranice vápna zajímavě vystřelil Schöpf, gólman Hennessey jeho ránu zneškodnil.
85
Ledley nakonec kopal rohy tři, po tom posledním uviděl turecký rozhodčí ve vápně útočný faul a rozehrávat bude domácí gólman.
84
Hosté se dostali k vápnu soupeře a hned je z toho rohový kop.
82
Po dlouhé době zajímavější akce. Domácí dobře zakombinovali na hranici vápna soupeře, bez přípravy zkusil vystřelit Arnautović, jenže balon špatně trefil a poslal ho hodně mimo.
80
Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut. Zdá se, jakoby oběma celkům stav 2:2 vyhovoval. Nikdo nechce udělat chybu.
79
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Zlatko Junuzović, přichází Alessandro Schöpf.
77
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Sam Vokes, přichází Hal Robson-Kanu.
76
Další dlouhý aut posílal do vápna soupeře Bale. Míč se k němu rychle vrátil a Bale mohl ze zajímavé pozice centrovat do vápna. Měl to ale na pravačku, což je jeho výrazně slabší noha. Nakonec zkusil odcentrovat vnějším nártem levé nohy, což k ničemu nevedlo.
74
A další ofsajd domácích. Mimo hru byl tentokrát Janko.
73
Domácí kopali přímý kop, centr Alaby odvrátila hostující defenziva.
72
Baumgartlinger se nebál jít do ostrého souboje kousek před vlastním vápnem. Zvládl ho dobře a míč mají domácí Rakušané.
71
Až do vápna soupeře si pro centr došel Arnautović, jenže zamířil mimo a navíc byl v ofsajdu.
69
Centr od rohového praporku posílal do vápna Ledley, hlavičkující Chester zamířil těsně nad bránu.
67
Do konce zápasu chybí něco přes dvacet minut a stav zápasu je nadále nerozhodný 2:2. I v poli sledujeme hodně vyrovnaný fotbal.
65
Oba týmy měly možnost v krátkém sledu zahrávat rohové kopy, k ničemu to ale nevedlo.
63
Až nyní se zdá, že by se mohlo hrát opět plynuleji. U míče jsou domácí, kteří kombinují v okolí půlící čáry.
61
Úvod druhého poločasu je zatím celkem rozháraný. Hra se často přerušuje a chybí jí plynulost.
60
Žlutou kartu dostává Ben Davies (Wales).
59
Domácí gólman nemohl pokračovat ve hře a v úvodu druhého poločasu, tak musel střídat.
58
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Robert Almer, přichází Ramazan Özcan.
56
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Joe Allen, přichází David Edwards.
56
Allen nebude moci pokračovat ve hře a bude střídat. Mezitím zkoušel střílet Janko, avšak zamířil mimo.
54
Na trávníku zůstal sedět zraněný Allen a hra je přerušena. Na hřiště míří lékařský tým Walesu.
52
Junuzovič kopal rohový kop, po kterém se k zakončení dostal Alaba. Míč ale poslal mimo a gólman Hennessey zasahovat nemusel.
50
Arnautović nyní loktem zasáhl obličej protihráče a ač se jednalo o nechtěný zákrok, je z toho žlutá karta a přímý kop pro hosty ze zajímavé pozice.
48
Rakousko právě vstřelilo branku!
MARKO ARNAUTOVIĆ sebral váhajícím balon, následně se dostal do rychlého brejku, který zakončil tvrdou ranou. Gólman Hennessey neměl nárok a domácí srovnávají na 2:2!
47
Domácí kopali Junuzovićem přímý kop ze zajímavé pozice, jenže gólman Hennessey byl pozorný a míč lapil.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Rakouskem a Walesem. Sledujeme velmi průměrné utkání, avšak k vidění byly hned tři góly. Spokojenější jsou rozhodně hosté, kteří se díky Allenovi dostali do vedení. Domácí sice srovnali, jenže remízový stav nevydržel do konce poločasu, když si v nastavení první půle míč do vlastní brány srazil obránce Wimmer.
45+1
45+1
Wales právě vstřelil branku!
Velká smůla pro domácí. Po dalším dlouhém autu Balea se k hlavičce dostal Chester, jehož hlavičku gólman Almer skvěle vyrazil. Jenže balon se odrazil do nohou padajícího domácího KEVINA WIMMERA, který si srazil míč do vlastní brány.
44
Arnautovič byl nyní ve velké šanci, jenže ho vychytal Hennessey a následně mu byl odmávaný ofsajd.
42
Williams dohrál souboj s Dragovićem, který teatrálně upadl a následně se s bolestivou grimasou divoce zmítal na trávníku. Očividně mu ale nic není, protože Williams ho prakticky nezasáhl.
40
Již se pokračuje ve hře, u míče jsou hráči domácího týmu.
38
Nyní byl Almer dokonce ošetřován u postranní čáry a hra musela být přerušena. Má očividně problémy se zadním stehenním svalem.
36
Domácí gólman Almer má již od začátku zápasu zdravotní problémy a pokaždé, když se hraje na druhé straně hřiště, konzultuje svůj stav s lékařským týmem.
35
Domácí následně kopali dva rohové kopy, ani jeden z nich ale nebezpečí nepřinesl.
35
Obrat ve skóre mohl nyní dokonat domácí Junuzovič, jeho jedovatou ránu ale bravurně vyrazil gólman Hennessey!
33
O dlouhý aut do vápna soupeře se pokoušel nezvykle Gareth Bale. Poslal tam dobrý "centr", domácí se ale ubránili a míč odvrátili mimo vápno.
32
Teď jsou to opět hosté, kteří kombinují na polovině hřiště. Až do zakončení se ale zatím nedostávají.
30
Máme za sebou půlhodinu hry a stav je nerozhodný 1:1. Zatím sledujeme jen průměrné utkání, aby celky jsou hodně produktivní a ke vstřelení gólů jim stačilo málo.
28
Alaba poslal ze středu hřiště střílený balon do vápna, kde se nejlépe zorientoval rozběhnutý MARKO ARNAUTOVIĆ, který hlavičkou o zem poslal míč podél vybíhajícího Hennesseye.
27
Rakušané se ženou do útoku a tým Walesu je nyní pod tlakem.
26
Zpoza vápna se do odraženého míče opřel domácí Alaba, balon ale skončil mimo a Hennessey nemusel zasahovat.
24
Domácí hodně zabrali a snaží se rychle odpovědět. Hráči Walesu se musí nyní bránit.
22
To byla fotbalová paráda. Po centru Balea z levé strany se po zásahu obránce dostal balon ke Gunterovi, který ho přiťukl JOE ALLENOVI a jeho rána bez přípravy zapadla přesně k tyči.
21
Hosté se jen velmi postupným útokem blíží k bráně soupeře.
20
Stále sledujeme stejný obraz hry. Týmy se přetahují o balon, zatím ale jen ve středu pole.
18
Domácí Rakušané se sice hodně snaží, na jejich první velkou šanci ale zatím marně čekáme.
16
Po faulu na domácího kapitána Baumgartlingera kopali Rakušané přímý kop skoro až z půlící čáry, centr směrem k bráně Walesu byl ale hodně nepovedený a hosté se ubránili.
14
Po delší době se k balonu dostali také domácí. Ani jejich kombinace ale zatím neznamenají nebezpečí pro bránu Hennesseye.
12
Hosté v posledních minutách hodně drží balon, zatím ale jen mezi stopery, kteří čekají na skulinku v defenzivě soupeře.
10
U míče jsou nyní hráči Walesu, kteří se snaží velmi aktivním způsobem natlačit na polovinu soupeře.
9
Hraje se ve velmi slušném tempu a další roh v zápase kopal Alaba, jeho rozehrávka ale tentokrát šanci pro Rakušany nepřinesla.
8
Po dalším rohovém kopu se hosté již do zakončení nedostali.
7
Po rohovém kopu na druhé straně se centr Ledleye odrazil za vápno, odkud následovala okamžitá střela Daviese, kterou hlavou pod břevno tečoval Bale. Gólman Almer skvěle zasáhl!
6
Roh rozehrál centrem do vápna Alaba. Na přední tyči se obránce zbavil Wimmer a jeho hlavičku z gólové pozice musel likvidovat Hennessey.
5
Hráči Rakouska pokračovali ve velmi důrazném pojetí hry, a to jim přineslo ovoce. Je z toho rohový kop pro Rakousko.
4
Úvod zápasu je velmi opatrný. Jakmile jeden nebo druhý tým získá balon, jen velmi pozvolně kombinuje a nikam se nežene.
3
Domácí hrají pěkně od podlahy a hráči Walesu mají zatím problém prokousat se k vápnu Rakouska.
2
V šedivých dresech hrajícího hosté začali s míčem na vlastní polovině. Poklidně kombinují a nikam se neženou.
1
Hráči obou týmů jsou již na trávníku a slušně zaplněným stadionem ve Vídni zní státní hymny.

Rakousko: Almer – Klein, Dragović, Hinteregger, Wimmer – Baumgartlinger, Alaba – Sabitzer, Junuzović, Arnautović – Janko.
Náhradníci: Lukse, R. Özcan – Stangl, Ilsanker, Suttner, Schaub, Prödl, Hinterseer, Schöpf, Gregoritsch, Lazaro, Alar.

Wales: Hennessey – Gunter, Chester, Davies, A. Williams, Taylor – Ledley, Allen, A. King – Bale, Vokes.
Náhradníci: Fôn Williams, Davies – Robson-Kanu, Huws, MacDonald, D. Edwards, Cotterill, Collins, Lawrence, P. Dummett, Bradshaw, Crofts.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun (TUR).
Ve skupině D máme za sebou pouze první zápasy, ve kterých se dařilo Rakousku i Walesu. Rakousko vyhrálo na půdě Gruzie 2:1 (góly dali Hinteregger a Janko) a Wales si doma hladce porazil s Moldavskem, které porazil vysoko 4:0 (góly zaznamenali Bale 2, Vokes a Allen).
Kvalifikace o MS je teprve na svém startu a těžko se tak dají odhadovat ambice jednotlivých týmů. Jisté ale je, že jak Rakousko, tak Wales budou patřit k tomu nejlepšímu, co skupina D nabídne.
Hezký čtvrteční večer všem fanouškům fotbalu. Máme tu reprezentační pauzu, během které bude pokračovat kvalifikace o mistrovství světa, které se odehraje v roce 2018 v Rusku. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj ve skupině D mezi domácím Rakouskem a hostujícím Walesem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.