Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 2:0. Na branky v dnešním utkání jsme si museli počkat až do druhé půle, kdy nejdříve v 51. minutě otevřel skóre utkání Burak Yilmaz a následně v 55. minutě zvýšil na konečných 2:0 Volkan Sen. Hosté se ve druhém poločase prakticky k ničemu nedostali a zaslouženě dnes odchází s porážkou 2:0.

Držení míče: 65% – 35%
Střely celkem: 14 – 7
Střely na branku: 8 – 1
90+4
90+3
Už nám běží poslední nastavená minutka utkání a rozhodčí tak zápas za pár vteřin ukončí zřejmě za stavu 2:0.
90+2
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště a zápas se tak už prakticky pouze dohrává.
90+1
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minutky.
90
Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.
88
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se s ním příliš neženou.
87
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Cenk Tosun.
86
Perdedajovi se příliš nepovedl centr z pravé strany hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.
85
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
84
Hosté se ještě snaží vstřelit alespoň jednu branku. To se jim však zatím nedaří, neboť často přicházejí o míč po nepřesných přihrávkách.
83
Çalhanoğlu to zkusil přímo na branku. Tentokrát jí však vysoko přestřelil.
83
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
82
Muriqi dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
81
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
80
Hostům se teď sice podařilo vstřelit branku, ale ta nemůže být uznána z důvodu ofsajdu, ve kterém se nacházel Berisha. Stav utkání je tak stále 2:0.
79
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
78
Domácí si mezi sebou neporozuměli ve vápně soupeře a o míč tak přišli.
77
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Volkan Şen, přichází Cengiz Ünder.
76
Sen má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.
75
Turecko zatím stále vede po dvou rychlých gólech na začátku druhého poločasu 2:0.
74
Tento rohový kop se však hostům vůbec nepovedl a hrát tak mohou domácí.
73
Muriqi se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho střelecký pokus však zblokoval jeden z obránců do zámezí.
72
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se příliš neženou.
71
Sen se dostal s míčem podél pravé postranní čáry až do vápna, tam však o něj vzápětí přišel.
70
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
69
Tempo hry nám nyní poněkud polevilo a zvlášt domácí se soustředí spíše na obranu.
68
Muriqi už se dostal s míčem na polovině soupeř do zámezí a domácí tak budou vhazovat.
67
Gönül poslal do vápna přízemní centr z pravé strany. Ve vápně se dostal ke střele Malli, ale střela mu příliš nevyšla a Ujkani tak neměl problém míč chytit do svých rukavic.
66
Domácí momentálně hodně chybují a o míč často zbytečně přicházejí.
64
Rashica se už už dostával zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře. Na poslední chvíli mu však skluzem vlétl pod nohy jeden z vracejících se Turků a míč odkopl mimo vápno.
63
61
Hosté zahrávali další rohový kop, po kterém se dostal ve vápně k hlavičce Rrahmani, ale svým hlavičkovým pokusem na Babacana nevyzrál.
60
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
60
Hosté budou zahrávat rohový kop.
59
Hosté se na malou chvíli podívali s míčem na polovinu soupeře. Po nepřesné přihrávce Rashicy však míč skončil pouze u jednoho z obránců.
58
Rashica dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
57
Hosté jsou stále u míče a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
56
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině hřiště.
55
Turecko právě vstřelilo branku!
A domácí vedou 2:0! Yilmaz dostal skvělou přihrávku do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů. Tomu se sice podařilo přehodit vyběhnuvšího brankáře, ale míč skončil pouze na břevně, od kterého se odrazil k volnému VOLKANU ŞENOVI, a ten už se střelou do poloprázdné branky nemýlil.
54
53
Sen už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
52
Sen se při oslavě gólu zranil a momentálně je ošetřován na hrací ploše.
51
Domácí se dostávají zaslouženě do vedení! Malli se po skvělé individuální akci středem hřiště dostal s míčem až do vápna, kde ho předal BURAKU YILMAZOVI, a ten už se střelou k přední tyči nemýlil.
50
49
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
49
Perdedaj má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.
48
Inan přišel o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
47
Zeneli napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
46
Senův centr do vápna z pravé strany skončil pouze v rukavicích Ujkaniho.
46
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Yunus Mallı.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas je za námi. Domácí byli po většinu první půle lepším týmem, ale hosty podržel v několika situacích Ujkani, který pochytal všechny vyložené šance Turků. Hosté se v prvním poločase dostali prakticky do jediné vážnější šance, a to když v samotném závěru trefil Berisha tyčku. Druhý poločas tak bude ještě velmi zajímavý, tak si ho nenechte s námi ujít.

Držení míče: 68% – 32%
Střely celkem: 8 – 4
Střely na branku: 5 – 1
45+2
45+1
Hosté byli blízko gólu! Berisha dostal do vápna skvělou přihrávku z pravé strany od Rashicy. Svým následným střeleckým pokusem však orazítkoval pouze levou tyč Babacanovy branky!
45+1
Sen poslal krásný centr do vápna z pravé strany. Ve vápně se dostal k hlavičce Yilmaz, ale ten míč poslal následně jen těsně vedle levé tyče Ujkaniho svatyně.
45
Burak Yilmaz vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za nějaké zbytečné řeči směrem k rozhodčímu.
44
Domácí se teď svou kombinační hrou ve vápně soupeře ukombinovali a míč tak skončil pouze v zámezí.
43
Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich pouze v zámezí.
42
Yilmaz se dopustil faulu na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.
41
Turan byl čistě obrán o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
39
Kaldirim poslal do vápna nadýchaný centr z levé strany. Ve vápně se dostal k hlavičce zcela osamocený Sen. Jeho hlavičkový pokus však dokázal Ujkani opět skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče.
38
Sen poslal do vápna centr z pravé strany, který skončil pouze v rukavicích brankáře Ujkaniho.
37
Domácí jsou od začátku zápasu lepším týmem, ale hosty zatím drží skvělý brankář Ujkani, který pochytal zhruba tři tutové šance domácích.
36
Enis Alushi po tvrdém zákroku zhruba na polovině hřiště vidí od rozhodčího žlutou kartu.
36
Yilmaz se dopustil faulu zhruba na hranici vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
35
Netrvalo to však dlouho, neboť po jedné z přihrávek míč skončil od Muriqiho v zámezí.
34
Hosté se po dlouhé době usadili s míčem na polovině soupeře.
33
Sen dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
32
Turci kombinují s míčem na polovině soupeře.
31
Následný rohový kop se domácím příliš nepovedl a jeden z hostujících hráčů tak míč poslal svou hlavou mimo vápno.
30
Çalhanoğlu to zkusil přímo na branku. Jeho povedenou ránu však dokázal opět Ujkani skvěle vyrazit mimo tři tyče!
30
Topal byl faulován zhruba šestadvacet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat další zajímavý přímý kop.
29
Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže a jeden z nich tak míč dokázal pohodlně poslat mimo vápno.
29
Senův centr do vápna z pravé strany dokázal poslat do zámezí Perdedaj.
28
Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.
27
Çalhanoğlu vyslal na branku jedovatou střelu z hranice vápna. Jeho pokus však Ujkani opět dokázal vyrazit mimo tři tyče.
26
Sen poslal do vápna centr, který se dostal na hlavu Çalhanoğlua. Ten však míč následně poslal svou hlavou daleko vedle levé tyče.
25
Sen se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči však dokázal Ujkani fantastickým zákrokem vyrazit mimo tři tyče.
24
Muriqi napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, ale branku vůbec netrefil.
24
Zeneli si tak dlouho hrál s míčem poblíž vápna soupeře, až o něj přišel.
23
Arda Turan dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
22
Tento přímý kop však tentorkát hostům nenadělal větší potíže.
21
Amir Rrahmani tvrdě fauloval zhruba pětadvacet metrů od vlastní branky Yilmaze a domácí tak budou zahrávat slibný přímý kop.
20
Özyakupovi se příliš nepovedl centr z pravé strany a míč tak skončil pouze v zámezí.
19
Çalhanoğlu poslal do vápna skvělý centr, na který si na zadní tyči naskočil zcela osamocený Topal. Jeho následný hlavičkový pokus však skončil pouze na tyči, od které se odrazil k jednomu z hostujících hráčů.
19
Domácí ale ihned vybojovali míč zpět na své kopačky a nyní budou zahrávat přímý kop zhruba z osmadvaceti metrů.
18
Sen si neporozuměl na pravé straně hřiště s Gönülem a míč tak získávají na své kopačky hosté.
17
Yilmaz dostal skvělý pas za obránce, ale v momentě této přihrávky se nacházel v ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
17
Muriqi dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od Shaly a míč tak skončil pouze u Babacana.
16
Sen si skvěle vyměnil míč poblíž hranice vápna soupeře s Özyakupem, ale jeho následný střelecký pokus uvnitř vápna zablokoval Pnishi.
15
Muriqi dostal skvělou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů, ale v momentě přihrávky se nacházel v ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
14
Turanův centr z levé strany skončil ve vápně pouze u Pnishiho, který ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od vlastní branky.
13
Gönülův centr z pravé strany zablokoval Alushi a míč tak následně skončil pouze v zámezí.
12
Sen poslal do vápna centr z pravé strany, který však skončil pouze na hlavě Rrahmaniho, a ten ho tak následně neměl problém poslat svou hlavou mimo vápno.
12
12
Rashica se snažil poslat do vápna centr z levé strany. Jeho pokus však zblokoval do zámezí Calik a hosté tak budou zahrávat rohový kop.
11
Berisha opouští hřiště po svých a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
10
Berisha zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů na polovině soupeře a musí tak být ošetřen.
9
Sen byl čistě obrán o míč poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté. Senovi se to příliš nelíbí, ale s tím nic nenadělá.
8
Domácí to opět zkusí směrem dopředu od svého brankáře.
7
Berisha napřáhl ke střele z velké dálky. Střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil vysoko nad brankou.
6
Turci zahrávali první rohový kop v dnešním utkání, avšak rozehráli ho bídně a hrát tak mohou hosté.
6
Yilmaz se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře. Rozhodčí však zůstal v klidu a pokutový kop neodpískal.
5
Çalhanoğlu poslal do vápna centre, který však odvrátil mimo vápno jeden z hostujících hráčů.
4
Turci budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů. Perdedaj ještě dostává od rozhodčího důrazné napomenutí, že příště už to bude za kartu.
4
3
Sen dostal příliš nepřesný pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze u brankáře Ujkaniho.
2
Çalhanoğlu se snažil poslat do vápna centr z pravé strany. Jeho pokus však zablokoval Kololli.
1
Domácí rozehráli první poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Turecko dnes nastupuje v bílých dresech, Kosovo dnes oblékne žluté dresy.

Turecko: Babacan – Gönül, Çalık, Topal, Kaldırım – Inan – Şen, Özyakup, Çalhanoğlu, Arda Turan (C) – Yılmaz.
Náhradníci: Tekin, M. Yıldırım – Özbayraklı, Köybaşı, Tolga Ciğerci, Tosun, Batdal, Ünder, Y. Ayhan, Mallı, Colak, K. Ayhan.

Kosovo: Ujkani (C) – Perdedaj, Rrahmani, Pnishi, Kololli – Alushi – Rashica, Shala, Valon Berisha, Zeneli – Muriqi.
Náhradníci: Nurković, Hajdini – Vojvoda, Pepa, Halimi, Meha, Paqarada, Zejnullahu, Aliti, B. Berisha.

Rozhodčí: Bognár – Varga, Buzás (vš. Maďarsko).
x

Poslední vzájemné utkání

Kosovo – Turecko 1:6 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

Kosovo

Kosovo se momentálně nachází v tabulce skupiny I na poslední šesté příčce s pouhým jedním bodem. Po třech odehraných zápasech má na svém kontě 1 remízu a 2 porážky. Venku zatím Kosovo odehrálo dva zápasy, ze kterých 1x remizovalo a 1x prohrálo.

Posledních 5 zápasů

Ukrajina – Kosovo 3:0
Kosovo – Chorvatsko 0:6
Finsko – Kosovo 1:1
Kosovo – Faerské ostrovy 2:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Kosovo – Albánie 2:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)

Turecko

Turecko se momentálně nachází v tabulce skupiny I na čtvrté příčce se dvěma body. Po třech odehraných zápasech má na svém kontě 2 remízy a 1 porážku. Na domácí půdě zatím Turecko odehrálo jeden zápas, ve kterém remizovalo s Ukrajinou 2:2. Dnes tak budou muset svěrenci trenéra Fatiha Terima zvítězit, pokud ještě chtějí pomýšlet na postup na MS 2018.

Island – Turecko 2:0
Turecko – Ukrajina 2:2
Chorvatsko – Turecko 1:1
Turecko – Rusko 0:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Česko – Turecko 0:2 (EURO 2016)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu kvalifikace na MS 2018 mezi Tureckem a Kosovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.