Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Sev. Irsko - 8. října 2017   20:45

Norsko
Norsko
71' Brunt(vl.)
1:0
(0:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
Norsko
Nyland – J. Svensson, Nordtveit, Reginiussen, Meling – M. Elyounoussi (71. T. Elyounoussi), S. Berge, Henriksen (83. Selnaes), Johansen (C) (87. Linnes) – Sörloth, Söderlund.
Bojko – Volodin, Plužnyk (všichni Ukrajina)
Ullevaal Stadion, Oslo
Sev. Irsko
McGovern – C. McLaughlin, McAuley, J. Evans, Brunt – S. Davis (C), C. Evans (79. Ferguson), Norwood (46. Saville) – Magennis, Washington (69. K. Lafferty), Dallas.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Přímý postup na Mistrovství světa, které se v roce 2018 bude konat v Rusku, si už s předstihem zajistilo Německo. Suverén skupiny C zvítězil ve všech deseti kvalifikačních utkáních. I přes porážku v závěrečném zápase se druhé Severní Irsko porve o vstupenku na světový šampionát v baráži, o jeho protivníkovi rozhodne los.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:7.
90+3'
90+2'
Pojistku na norské vítězství mohli připnout T. Elyounoussi a Sörloth! Dělovku prvně jmenovaného vyrazil McGovern do strany a následná dorážka Sörlotha jen o chlup minula pravou konstrukci brány.
90'
Hrát se bude ještě tři minuty.
89'
Pozor! Lundův přízemní pas proskotačil předbrankovým prostorem. Domácí si hodně zhluboka oddechli.
87'
Třetí výměna v týmu Norsko: Stefan Johansen se nechal vystřídat Martinem Linnesem.
87'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Chris Brunt (Severní Irsko) a stává se vůbec prvním takto potrestaným hráčem duelu.
85'
Mohlo být vyrovnáno! Saville se uvnitř vápna po rohovém kopu dostal k odraženému míči, ale k překvapení všech trestuhodně přestřelil. Tato neproměněná šance může hosty hodně mrzet.
84'
Proti hráčům Severního Irska už nehraje pouze norský výběr, ale také čas. Ten neúprosně ubývá.
83'
Střídání v týmu Norsko: hrací plochu opouští Markus Henriksen, opačným směrem míří Ole Selnaes.
81'
V žádném případě se hostům nedá upřít snaha. Faktem ale je, že recept na defenzivu Norska hledají svěřenci Michaela O'Neilla marně.
79'
Severní Irsko vystřídalo naposledy: dohrál Corry Evans, naopak pracovní zatížení čeká na Shanea Fergusona.
77'
Zazlobili také domácí. Vzdušný pas si na hlavě nechal přistát Sörloth, avšak ani on nezamířil přesně.
75'
Krátce po rozehrávce rohového kopu vypálil také K. Lafferty (Severní Irsko), ale netrefil se.
74'
Na inkasovaný gól hosté odpověděli střelou Dallase, kterou si Nyland zkušeně pohlídal.
71'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Tarik Elyounoussi.
71'
Norsko právě vstřelilo branku!
Tak se diváci gólu přeci jen dočkali. Johansen se rozběhl po levém křídle a téměř od koncové čáry poslal vzduchem míč do předbrankového prostoru. McGovern ho dlaní odsunul za sebe a nešťastník CHRIS BRUNT byl tím, kdo balon usměrnil do vlastní branky.
69'
Střídání v týmu Severní Irsko: Conor Washington pustil do hry Kylea Laffertyho.
69'
Bruntova exekuce rohového kopu v pokutovém území domácího ceku žádnou paseku nenadělala.
68'
No vida. Po dlouhé době Severní Irové navštívili norské území a hned na něm rozehrají rohový kop.
66'
K hranici pokutového území obdržel míč Elyounoussi (Norsko), ale hradbu těl neprostřelil.
65'
Johansenův pas z levé strany daleko nedoletěl, alespoň ale domácí provedou autové vhazování.
64'
Nepřesnosti v severoirské rozehrávce dávají příležitost fotbalistům domácího celku.
63'
Hosté se nemohou vyhrabat ze své poloviny a to se snaží, seč jim síly stačí. Prostě to nejde.
61'
Ani napodruhé domácí neuspěli, přestože po centru Johansena vypadl McGovernovi míč z rukavic.
60'
Roh pro norský tým. A ještě jeden.
57'
Domácím se povedlo prostrčit míč do vápna, kde Sörloth nastřelil jednoho ze svých protivníků.
55'
Na střelu si míč navedl Berge (Norsko), ale netrefil ho vůbec ideálně. Tohle byla promarněná příležitost.
54'
Norové oplývají útočnou aktivitou a vytrvale zaměstnávají obranu soupeřova celku.
52'
Potěšit norské fanoušky chtěl aspoň Elyounoussi, ten však z hlubokého záklonu zamířil vysoko nad.
51'
Domácí vstřelili gól, který není uznán! Hlavní arbitr ho neuznal na základě signalizace asistenta, jenž Reginiussenovi odmával ofsajd.
48'
A právě Saville (Severní Irsko) se probil do pokutového území a tam po kontaktu se soupeřem upadl. Odpískání penalty se pak dožadoval marně.
46'
Během poločasové pauzy proběhlo v celku Severní Irsko střídání: do druhé půle nenastoupí Oliver Norwood, nahradil ho George Saville.
46'
Sergij Bojko povolává fotbalisty zpátky na hřiště a to znamená, že druhé dějství zanedlouho začne.
Úvodní půle gól nenabídla a dlouho se zdálo, že se v ní neurodí ani žádná šance. Pasáž od 36. do 39. minuty ale tyto spekulace zcela vyvrátila. Za domácí si v ní vytvořili příležitosti Meling a Johansen, za hosty zahrozil Davis. Gólmani obou celků mají na svých kontech po dvou zákrocích a po první pětačtyřicetiminutovce drží bezbrankový stav.
45'
45'
První poločas uzavřel Johansenův rohový kop, který hostující ekipa snadno ubránila.
43'
Svěřencům Michaela O'Neilla se zatím nedaří projít přes půlící čáru, tu domácí hlídají pečlivě.
41'
Na tahu je zase Severní Irsko.
40'
Na centr z avizovaného rohu si naskočil Meling, ale hostující branku vůbec netrefil.
39'
Johansen (Norsko) dobrou střelou z přímého kopu pořádně zaměstnal McGoverna, který konečky prstů vyškrábl míč na roh. Tato pasáž hry se divákům velmi zamlouvá.
37'
Problémy měl také Nyland (Norsko), jenž nadvakrát zkrotil pumelici Davise! Vypadá to, že se hráči konečně rozstříleli.
36'
První šanci si vytvořili domácí! Po Johansenově odvráceném centru z rohového kopu se před vápnem opřel do balonu Meling a s jeho nepříjemným pokusem měl McGovern plné ruce práce. Nakonec se štěstím vyrazil míč na roh.
35'
K balonu se dostali Norové a je z toho roh.
33'
Nad Sörlothem sklapla ofsajdová past a to znamená, že hosté rozehrají nepřímý volný kop.
31'
Ze střední distance vyrobil střelecký pokus Norwood, který bohužel pro hosty pálil slepými.
30'
Půlhodina fuč a stále jsme se nedočkali žádné gólové šance. Snad se to co nejdříve změní.
29'
Domácí zleva procpali balon až do vápna a Henriksen tam trefil pozorně bránícího Davise.
28'
Před hranicí šestnáctky si prostor pro zakončení vytvořil Sörloth (Norsko), ale balon poslal vysoko nad branku. McGover tak zůstal úplně v klidu.
26'
A hostům pořád činí potíže přechod středem hřiště. Záložní řada Norska pracuje opravdu výborně.
25'
Až teď se hráči Severního Irska osvobodili. Tahle tříminutovka jasně patřila výběru Norska.
24'
Ani centr ze strany úspěch neslavil. Norové ale stále pořádně zatápějí hostující obraně.
23'
Obránci Severního Irska jsou pozorní a svým protihráčům vůbec nedovolují vystřelit.
22'
Norští reprezentanti kombinují na útočné polovině a hledají otvory v severoirské defenzivě.
20'
Söderlund (Norsko) ve středovém kruhu odhodil Evanse jako kus nějakého papíru. Jasný faul.
17'
Sörloth (Norsko) zprava procpal balon před bránu, nicméně tam stáli připravení obránci.
16'
Tato pasáž hry je velice nezáživná, už by se konečně zase mohlo něco začít dít.
14'
Pokus o rozběhnutí Söderlunda Norům nevyšel, výsledkem je pouze jejich autové vhazování.
13'
Momentálně hra probíhá v blízkosti středového kruhu, kde mezi sebou hráči svádějí usilovné bitvy o balon.
11'
Elyounoussi (Norsko) pak navíc fauloval Evanse.
10'
Norští fotbalisté navštívili území Severního Irska, nevydrželi však na něm příliš dlouho.
8'
Před hranicí vápna dostal nabito Evans (Severní Irsko), ale střelecký pokus mu vůbec nesedl.
7'
Ofsajd a v něm Washington (Severní Irsko).
6'
Zaútočili si také hosté. Davisovu skákavou ránu zpoza šestnáctky Nyland bez problémů pokryl.
4'
Po mizerném odkopu brankáře McGoverna se ke střele dostal Elyounoussi (Norsko), který od pravé lajny napálil balon někam na tribunu.
3'
Při dalším norském útoku si Sörloth nepohlídal ofsajdovou linii. Následuje nepřímý volný kop.
2'
První náznak šance je tady. Elyounoussi hledal Söderlunda, jenomže tomu balon v hostujícím vápně odskočil od kopačky.
1'
Norsko, které obstaralo úvodní výkop, hraje v červeném a hosté odehrají zápas v bílém.
1'
Formality jsou za námi. Pojďme na to!
Ukrajinec Sergij Bojko společně se svými krajany právě přivádí fotbalisty obou týmů na hrací plochu. Stadionem se rozezní národní hymny.

Norsko: Nyland – J. Svensson, Nordtveit, Reginiussen, Meling – M. Elyounoussi, S. Berge, Henriksen, Johansen (C) – Sörloth, Söderlund.
Náhradníci: Grytebust, Almenning Jarstein – Valsvik, Skjelvik, Johnsen, Rosted, T. Elyounoussi, Elabdellaoui, Linnes, Selnaes, Berget.

Severní Irsko: McGovern – C. McLaughlin, McAuley, J. Evans, Brunt – S. Davis (C), C. Evans, Norwood – Magennis, Washington, Dallas.
Náhradníci: Mannus, R. Carroll – Ferguson, Hodson, D. Lafferty, McGinn, K. Lafferty, T. Flanagan, Saville, Lund, Morris, Paton.

Rozhodčí: Bojko – Volodin, Plužnyk (všichni Ukrajina).
Přibližně půl hodiny před začátkem zápasu probíhá na hřišti stadionu Ullevaal rozcvička hráčů.
Severní Irsko

Už dříve bylo jasné to, že v kvalifikační skupině obsadí Severní Irsko druhou pozici a o jeho barážové účasti bude tedy rozhodovat tabulka druhých týmů. V ní mají svěřenci Michaela O'Neilla nahráno, takže i v případě nedělní porážky si baráž pravděpodobně zahrají. Severní Irové však určitě nechtějí nic ponechat náhodě a v Oslu se porvou o vítězství. Navíc Norům už o nic nejde, takže ze své výkonnosti mohou polevit.
Norsko

Norská reprezentace se v kvalifikační skupině nachází na čtvrté pozici, o kterou se dělí s Ázerbájdžánem. Na třetí Česko ztrácejí Norové dva body, ale jejich posun tabulkou se neočekává. Češi totiž v Plzni hostí trpaslíka ze San Marina, který všechny své dosavadní zápasy v kvalifikaci vysoko prohrál, a měli by tedy snadno zvítězit. Na druhou stranu Seveřané nemohou očekávat velké riziko od Ázerbájdžánu, který svůj poslední zápas odehraje na půdě suveréna z Německa. Norsko tak ve své skupině s nějvětší pravděpodobností skončí čtvrté.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný nedělní večer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Norsko – Severní Irsko, které se odehraje v rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2018. Zápasem, jehož zahajovací výkop je naplánován na 20:45, vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.