To je z mé strany vše, hezký nedělní večer přeji.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:5.
Střely mimo: 3:7.
Je konec! Anglie zvládla těžký zápas v Estonsku a po velké bitvě nakonec vyhrála 1:0. O jedinou branku se postaral kapitán Wayne Rooney, který se štěstím překonal domácího brankáře. Nutno ale dodat, že hosté byli jasně lepší, měli několik šancí, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. Estonsko pouze bránilo a směrem dopředu nevymyslelo vůbec nic. Anglie tedy vyhrála zaslouženě.
90+4
90+4
Rooney to ještě zkusil z dálky, ale jeho pokus nebyl přesný a branku tedy vůbec neohrozil.
90+3
Definitivní tečku mohl udělat Rooney, který se řítil sám na branku, ale Pareiko to zvládl a skvělým zákrokem ho vychytal!
90+2
Anglie kontroluje konec utkání a vypadá to, že o tři body ji už Estonsko nepřipraví.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minutky.
90
Obrovská šance Anglie! Na malém vápně se objevil Rooney, ale v akrobatické pozici branku přestřelil!
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Ve vápně se uvolnil Raheem Sterling, ale jeho pokus byl zblokovaný a míč pohodlně sebral Pareiko.
88
Žlutou kartu uviděl hostující Wilshere.
87
Po chybě hostů se hnal dopředu Antonov, ale nakonec byl zdvojen a kulatý nesmysl ztratil.
85
Domácí se vůbec nedostávají k míči a Anglie tedy kontroluje konec zápasu a kráčí za dalším vítězstvím.
84
Estonsko naposledy střídalo. Odešel Vunk a zahraje si Kruglov.
83
Domácí borci to zkusili dlouhým nákopem, ale ani jeden z útočníků se k míči nakonec nedostal.
80
A střídala také Anglie. Welbecka nahradil žolík Lambert.
80
Estonsko střídalo. Zenjova nahradil útočník Ojamaa.
78
Ani z tohoto rohu nic nebylo a k míči se nakonec dostal Pareiko.
77
Po další akci je tu rohový kop pro Anglii.
76
Hosté jsou o poznání klidnější a přesněji kombinují. Uvidíme, zda domácí v deseti zaberou a dokáží vyrovnat, je před námi posledních zhruba patnáct minutek.
74
Anglie právě vstřelila branku!
K míči se postavil WAYNE ROONEY, který ho poslal přes zeď, ale do míst, kde byl Pareiko, jenže ten si s pokusem neporadil a kulatý nesmysl si nešťastně srazil do branky. Anglie se tedy dočkala a jde do vedení o jednu branku.
73
Hodně zajímavá standardní situace pro Anglii, přesně z hranice velkého vápna.
72
Po další akci už Rooney mířil lépe, ale Pareiko byl na svém místě a s tímto pokusem si v pohodě poradil.
70
Ani další centr k ničemu nevedl, protože pro míč si opět došel dnes zatím velmi pozorný Pareiko.
69
Po rohu se k míči výborně dostal Cahill, ale v těžké pozici hlavičkoval jen nad branku.
68
Hosté se vydali okamžitě dopředu a vybojoval další rohový kop.
67
Bleskovou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
66
Angličané to zkouší všemi možnými způsoby, ale zatím ani jeden k úvodní brance nevedl. Bude to ještě hodně zajímavé.
65
Anglie podruhé střídala. Hendersona nahradil Raheem Sterling.
64
Dlouhý nákop na Welbecka byl hodně nepřesný a míč opět sebral pozorný Pareiko.
63
Anglie střídala. Delpha nahradil Alex Oxlade-Chamberlain.
61
Na druhé straně musel zasahovat Pareiko, ale s centrem si výborně poradil a pomohl tak svým spoluhráčům.
60
Cahill zahrál rukou a domácí zahrávali standardní situaci. Do míče se opřel Jääger, ale jeho dělovka byla hodně nepřesná.
58
I tentokrát se ale Estonsko dokázalo ubránit a na první branku tedy i nadále čekáme.
57
56
Aktivní Welbeck se dostal ke střele, ale hradbu těl nepropálil a Pareiko ani tentokrát zasahovat nemusel.
54
Na malém vápně se k míči tlačil Danny Welbeck, ale nakonec se k němu nedostal a nic z toho tedy nebylo.
53
Po faulu je tu další žlutá karta, tentokrát ji uviděl hostující Jordan Henderson.
51
Hosté to tentokrát zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč sebral Pareiko.
50
Z dálky to zkusil Wayne Rooney, ale rána mu nesedla a míč skončil nad brankou Estonska.
48
Tak to je velká komplikace pro domácí! Klavan fauloval a uviděl žlutou kartu a protože už byla dnes druhá, musí ze hřiště!
48
Nakonec z toho ale byl pouze přetažený centr, po kterém míč skončil v zámezí.
47
Angličané se okamžitě tlačí před branku domácího celku, tak uvidíme, co vymyslí.
46
Estonsko v poločase střídalo. Na trávník se nevrátil Konstantin Vassiljev a zahraje si Joel Lindpere.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhý poločas.
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tak začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl a na první branku stále čekáme. Aktivnější byla Anglie, která se dostala k několika střelám, ale nic z toho nebylo. Nutno dodat, že Estonci zatím výborně brání a drží cennou remízu. Uvidíme, co hráči předvedou ve druhém poločase.
45+2
45+1
Žlutou kartu uviděl hostující Baines.
45+1
Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Z dálky to zkusil Henderson, ale Pareiko si s jeho střelou poradil.
43
I tentokrát se ale Estonci v pohodě ubránili. Anglie se směrem dopředu dnes trápí.
42
Zenjov fauloval a u míče jsou tedy opět hostující fotbalisté, kteří v klidu kombinují.
40
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
39
Po centru z levé strany hlavičkoval Rooney, ale v těžké pozici poslal míč nad branku Estonska.
38
Na levé straně se objevil Baines, ale skvělým skluzem ho zastavil Morozov.
37
Na druhé straně to zkusil Vassiljev, ale jeho pokus se neujal a na tahu jsou opět borci z Anglie.
36
A další šance! Z hranice penalty vystřelil Jack Wilshere a míč skončil na boční síti!
35
Ve vápně se hezky uvolnil Danny Welbeck, který to zkusil z levé strany, ale Pareiko si s jeho přízemní střelou skvěle poradil a míč vyrazil!
34
Po rychlé akci domácích to zkusil Vassiljev, ale jeho přízemní pokus byl hodně nepovedený a od své branky bude rozehrávat Hart.
33
A opět se Anglie k ničemu nedostala, protože sprintující Baines byl podle rozhodčího v ofsajdu.
32
Estonci jsou pod tlakem, ale zatím to zvládají. Uvidíme, zda se v prvním poločase, který se blíží ke svému konci, dočkáme nějaké branky.
30
První třiceti minutovka nám toho příliš nenabídla. Na branku stále čekáme. Aktivnější jsou Angličané, ale domácí skvěle brání a drží cennou remízu.
29
Klavan fauloval Welbecka a vyfasoval žlutou kartu.
27
Po další akci domácích poslal míč do vápna Vunk, ale jeho přihrávce scházela přesnost a nic z toho nebylo.
26
Estonci nyní vybojovali míč a šli do přečíslení, ale nevyřešili to dobře a nakonec se nedostali ani do zakončení.
25
A stejně dopadl o chvilku později také Lallana, který minul branku Estonska.
23
Zatím se hosté zastřelují. Tentokrát to vyzkoušel Delph, ale ani on nemířil přesně a Pareiko zasahovat nemusel.
22
Ani tentokrát to nevyšlo, protože Rooneyho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
21
Obraz hry je stále stejný. Hosté se tlačí dopředu, ale domácí dobře brání a na první branku i větší šanci stále čekáme.
20
Jenže domácí o kulatý nesmysl velmi rychle přišli. Hosté se vydali dopředu, ale vše skončilo nepovedenou přihrávkou do vápna.
19
Vzápětí to Cahill přehnal s důrazem a akce Anglie skončila dalším útočným faulem. U míče jsou tedy po delší době domácí.
18
Ale ani z druhého rohu hosté nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění.
17
Rohový kop pro hostující celek.
16
Angličané stále tlačí a snaží se něco vymyslet, ale zatím marně, protože domácí výborně brání.
14
A další akce Anglie skončila útočným faulem, který se provinil Wayne Rooney, který sestřelil Metse.
12
Po tvrdém souboji zůstal na trávníku ležet Jack Wilshere, ale hlavní rozhodčí nepíská a hraje se dál.
11
Po delší době se dopředu vydali i domácí hráči, ale vše skončilo hodně nepřesnou přihrávkou a míč sebral Hart.
10
Hosté jsou podle předpokladů aktivnější a stále se tlačí dopředu. Po další akci to vzal na sebe Lallana, ale ani tentokrát branku neohrozil.
8
A ani Henderson nepropálil hradbu těl. Estonci zatím velmi dobře a hlavně obětavě brání.
7
Ke střele se po další akci dostal Lallana, ale jeho rána byla zblokována a Pareiko nemusel zasahovat.
6
Míč poslal do vápna Baines, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil.
5
První rohový kop pro Anglii.
5
Anglie přidala a je to znát. Hosté jsou nyní aktivnější a stále se hraje na polovině Estonska.
4
Nakonec se reprezentanti Anglie dostali před vápno domácího celku, ale ke střele už nikoliv. U míče jsou opět Estonci.
3
U míče jsou hostující hráči, kteří v klidu kombinují okolo středového kruhu.
2
A po rohu se do zakončení natlačil opět Henri Anier, ale tentokrát branku vysoko přestřelil.
1
Do vápna hostů se dostal Henri Anier, který i vystřelil a po jeho sraženém pokusu skončil míč těsně vedle pravé tyče!
1
Úvodní duel obstarali hosté, kteří se okamžitě vydali dopředu, ale z první akce nebylo vůbec nic a na tahu jsou Estonci.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči přicházejí na trávník. Na řadě jsou státní hymny obou celků.

Estonsko: Pareiko – Jääger, Morozov, Klavan (C), Pikk – Mets – Antonov, Vassiljev, Vunk, Zenjov – Anier.
Náhradníci: Aksalu, Londak – Bärengrub, Teniste, Artjunin, Dmitrijev, Lindpere, Kams, Kruglov, Saag, Ojamaa, Hunt.

Anglie: Hart – Chambers, Cahill, Jagielka, Baines – Henderson, Wilshere, Delph – Lallana – Rooney (C), Welbeck.
Náhradníci: Foster, Forster – Gibbs, Clyne, Townsend, Milner, Sterling, Shelvey, Oxlade-Chamberlain, Lambert.

Rozhodčí: Strahonja – Premužaj, Krmar.
Poslední vzájemné zápasy

Anglie – Estonsko 3:0
Estonsko – Anglie 0:3
Anglie

Hostující celek začal kvalifikace také skvěle. V úvodním duelu hrál ve Švýcarsku, kde nakonec těžký zápas zvládl na výbornou a po dobrém výkonu vyhrál 2:0. V dalším zápase hostila Anglie San Marino a po pohodovém tempu vyhrála vysoko 5:0.
Estonsko

Estonci vstoupili do kvalifikace skvěle. V úvodním duelu hostili Slovinsko a nakonec to byla velká bitva. Lépe zápas zvládli Estonci, kteří nakonec vyhráli 1:0 a vybojoval hodně cenné body. V dalším zápase ale hrálo Estonsko v Litvě a zápas skončil stejným výsledkem, jako ten se Slovinskem, jenže tentokrát Estonsko 0:1 prohrálo.

6. San Marino 0:7 0 bodů
Zdravím všechny příznivce kopané. Kvalifikace na Mistrovství Evropy má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Estonskem a Anglií. Favoritem tohoto zápasu je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.