S konstatováním, že Itálie se díky dnešnímu vítězství dostává na první místo tabulky H se s Vámi loučím. U dalších fotbalových on-line přenosů nashledanou.
Kvalifikační střetnutí Itálie s Maltou je u konce a domácí si připisují důležité, avšak ne příliš přesvědčivé, tři body. Chabé vítězství 1:0 Itálii zajistil, stejně jako v prvním vzájemném utkání, Graziano Pellé, který se trefil hlavou v 69. minutě.
90+3
90+3
Ještě jednu střelu nakonec vyslali Italové, přesněji řečeno Éder, který napálil jen padajícího obránce před sebou.
90+2
Tak nakonec přichází ještě třetí střídání Malty. Místo Effionga jde na plac Michael Mifsud.
90+2
Effiong byl zřejmě lehce faulován, ale sudí zůstává ledově klidný. To hraje do karet Italům, kteří drží nejtěsnější náskok.
90+1
Na nastavení přichází na hřiště hostující Gereth Sciberras, který nahrazuje kapitána Malty, Rodericka Briffu.
90
Hlavní rozhodčí Ivan Kružliak nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Malťané hrají ve středu hřiště a Italové jim jen tak sekundují pomalou chůzí, která je však očividně dostačující.
88
Dvě minuty před koncem řádné hrací doby vidí žlutou kartu Antonio Candreva, který si nafilmovaným pádem zkusil vykoledovat penaltu.
86
Effiong elegantně patičkou zpracoval míč pro spoluhráče ve středu hřiště a Malta se může pokusit ohrozit Buffonovu svatyni.
85
Předchozí akce Malty však musí být pro domácí velkým varováním. Případný gól na 1:1 by značně zkomplikoval italskou cestu za třemi body.
84
Celá Itálie nyní mohla být v šoku! Effiong se ocitl za obranou italské reprezentace, a pokračoval sám na Buffona. Naštěstí pro domácí je mu odmáván a odpískán ofsajd!
82
Po rohu došlo k menšímu závaru, který je přerušen písknutím hlavního rozhodčího. Na zemi končí Chiellini, který se střetl s jedním z hostujících obránců.
81
Velmi aktivní Matteo Darmian se dokázal uvolnit na pravé straně pokutového území, avšak jeho sražený centr znamená jen rohový kop.
80
Malťané se sice snažili dostat přes záložní řadu Itálie, ale tam také jejich snaha skončila.
79
Na samotném začátku 79. minuty měl gól na kopačce Marco Parolo, ke kterému propadl Candrevův centr. Dobrá rána Parola byla tečována a ještě znepříjemnila Hoggovi již tak těžký zákrok.
78
Třetím a posledním italským hráčem, který je střídán, je Marco Verratti. Na jeho místo přichází Roberto Soriano.
77
Itálie naprosto v pohodě kombinuje u půlící čáry. Domácí již nemají moc, kam spěchat a stačí jim držet míč na kopačkách.
75
Antonio Candreva dokázal protlačit míč před Hoggovu svatyni, ale tam se Pellé s přesným zakončením nepředvedl..
73
První střídání Malty obstarala dvojice Schembri-Kristensen. Na střídačku míří první zmiňovaný, opačným směrem pak pochopitelně Bjorn Kristensen.
72
Další kombinace italské reprezentace končí až u Hogga, který si pro míč bez problémů došel a sebral ho do rukavic.
71
Troufnu si říct, že Malta dnes bodovat nebude. Vzhledem k tomu, že je prakticky celý zápas zatažená na vlastní polovině, nedá se čekat, že se rázem přeorientuje na útok a zavaří Buffonovi.
69
Itálie právě vstřelila branku!
Tak až nyní se vrátka otevřely a hrdina minulého vzájemného zápasu, GRAZIANO PELLÉ, dostává Itálii do vedení i dnes! Antonio Candreva se předvedl opravdu parádním centrem do blízkosti brankáře Hogga a zde se k hlavičce protlačil právě útočník anglického Southamptonu, který otevírá skóre dnešního utkání!
68
Italové stále kombinují na útočné polovině, ale vrátka do maltské obrany se stále neotvírají.
67
Střílenou přihrávku z levé strany dokázali Malťané srazit a Hogg tak měl jednoduchou práci se zkrocením zdánlivě nezkrotného míče.
65
André Schembri má v 65.minutě křeče a zřejmě bude muset být vystřídán. S hostujícím hráčem to nevypadá moc dobře.
64
Muž, který před chvílí napálil břevno, Manolo Gabbiadini, je střídán Antoniem Candrevou.
62
Velmi šikovně si ofsajdovou past pohlídal Graziano Pellé, který se následně dostal ke střele, ale tou rozvlnil pouze boční síť.
61
Rowen Muscat nám nyní ukázal fotbalové umění, když dokázal umotat hned čtveřici Italů. Následně sice na krátko ztratil míč, ale jeden ze spoluhráčů mu vypomohl a téměř dokázal vysunout Effionga.
60
Italové Maltu stále přehrávají, ale kromě střely Gabbiadiniho Hogga prakticky neohrozili. Nyní se navíc dopustili faulu, který přisuzuje míč hostům.
59
Fantastická střela Gabbiadiniho! Domácí záložník si nachystal míč na krásnou točenou ránu, kterou orazítkoval břevno Hoggovy brány!
57
Italové se dožadují pokutového kopu, ale slovenský sudí atak na Graziana Pellého nepíská.
57
Nebezpečný přízemní centr mířící na hranici malého vápna zastavil včasným ulehnutím Andrew Hogg.
56
Leonardo Bonucci si skvěle splnil obranné povinnosti a místo rohu zařídil odkop od Buffonovy brány.
55
Naprosto neviditelného Bertolacciho nahrazuje Marco Parolo.
55
Leonardo Bonucci pro změnu fauloval Effionga a Itálie chystá první střídání.
53
Veratti byl po odehrání míče ve skluzu tvrdě atakován a Zach Muscat může být rád, že neviděl žlutou kartu.
52
Velmi chytře rozehraný volný kop skončil po přihrávce Pirla u jednoho z domácích, který si zaběhl do pokutového území, ale poté neprostřelil jediného bránícího hráče Malty, kterého měl před sebou. Další rána zpoza velkého vápna skončila na Hoggovi.
51
Veratti s Pellém dostali míč až k Éderovi, ale ten byl v rozhodujícím momentě odzbrojen. Následně se však Muscat dopustil faulu a Itálie bude zahrávat velmi slibnou standardku.
50
Rowen Muscat zezadu atakován Pirlem a tomu je odpískán faul. Hodně chabý začátek druhého poločasu ze strany italské reprezentace.
48
Pasqualův hodně nepovedený centr přeletěl celé pokutové území a skončil za brankovou čárou.
47
Hoggova rozehrávka po faulu jednoho z domácích fotbalistů skončila na hlavě Darmiana, který přeskočil svého soka.
46
Příliš přetažená kolmice Bonucciho končí v rukavicích Hogga. Itálie začala druhý poločas stejně jako skončila ten první.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:52.
Je za námi první poločas tohoto utkání a domácí Itálie jde do kabin jistě značně nespokojená. Po 45 minutách totiž domácí hrají s Maltou 0:0 a to rozhodně není výsledek, který by si Italové přáli.
45+2
45+2
Výborná rychlá kolmice na Effionga našla svého adresáta, který se statečně pral s Chiellinim, ale nakonec se dopustil faulu.
45+1
Výborný centr mířící doprostřed pokutového území sice Pellé dokázal usměrnit, ale nakonec míč poslal jen více než metr vedle tyče.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45
Steve Borg si s napadáním Édera poradil po svém, napálil do něj míč a získal vhazování ve prospěch Malty.
44
Nevím, co Pirlo svými rohovými kopy zamýšlí, ale zatím se mu vůbec nedaří. Centr, který mířil na hranici velkého vápna bez problémů odstavili obránci Malty.
43
Rohový kop pro Itálii! Další parketa pro Andreu Pirla!
42
Rowen Muscat se drží za levé stehno a nevypadá na to, že by se měl rychle zvednout z trávníku a pokračovat ve hře.
41
Italové si šikovně narazili, k míči se dostal opět Éder, ale ten byl tentokrát opravdu hodně důrazně odstaven Borgem, který předvedl veledůležitý obranný zákrok.
39
Tak nyní byli Italové opravdu blízko gólu! Éder prošel celou záložní řadou Malty jako nůž máslem a vyslal přízemní střelu, za kterou se Hogg jen podíval. Naštěstí pro něj šel míč vedle.
37
Pomalu se nám blíží poločasová přestávka a Itálie hraje s Maltou stále bez branek. To rozhodně není fakt, se kterým bude trenér Antonio Conte spokojen.
36
Andrea Bertolacci natáhl ke střele zpoza velkého vápna, rána byla nepříjemně tečovaná, ale Hogg i tak dokázal zareagovat a vytáhl míč na roh.
35
K vidění je první žlutá karta zápasu. Tu po zbytečném faulu vidí Paul Fenech.
Roh rozehraný na krátko zřejmě není to pravé ořechové. Míč se prakticky okamžitě dostal až k půlící čáře, kde hrají stopeři Itálie.
33
Graziano Pellé dostal po delší době kolmici ze hry a vybojoval rohový kop. Jak s ním Italové naloží?
32
Přihrávka přistála na hlavě Pellého, který se k zakončení protlačil přes dva hráče, ale poté poslal míč nad.
31
Hosté faulovali u rohového praporku a míč si tak může postavit Andrea Pirlo, který obstará další standardní situaci.
29
A další maltské zakončení! Effiong běžel téměř od poloviny hřiště nikým neatakován a jedovatou střelou na vzdálenější tyč vystrašil Buffona.
28
Co se týče střelby, tak v ní jsou Malťané srovnatelní s Itálií. Po rohu letěla nad Buffonovu bránu nepřesná střela.
27
Téměř minutu nyní hráli Malťané na polovině italské reprezentace a také nakonec došli k zakončení. Tedy abych to uvedl na pravou míru, k zakončení se dostal Bonucci, který míč odkopl tak nešťastně, že z toho bude rohový kop hostujícího celku.
25
Italové stále operují na útočné polovině. Matteo Darmian se v pokutovém území snažil prosadit přes Zacha Muscata, ale ten celou situaci ustál a odehrál míč do bezpečí.
24
Výborný centr od rohového praporku skončil na hlavě Graziana Pellého, ale ten se v trochu krkolomné pozici mezi tři tyče netrefil.
23
Konečně je tady aspoň nějaké zakončení. Veratti si přibližně 25 metrů od brány nachystal míč na střelu, avšak jeho pokus byl přizvednut na rohový kop.
22
Na pravé straně měl trochu času na zpracování přihrávky Darmian, ale centr již přes jeho strážce neprošel. Po autovém vhazování přiletěla do vápna přihrávka, které profičela vysoko nad hlavami všech hráčů.
21
Ne zrovna povedený centr Andrey Pirla skončil v rukavicích Andrew Hogga. Italové stále čekají na střelu, která by zaměstnala hostujícího gólmana.
20
André Schembri se sice hodně diví a ukazuje na míč, ale slovenský sudí mu i přesto píská faul na Pirla.
19
Pellé natahoval kopačku po míči, ale těsně před ním zahrál hlavou Agius a domácímu útočníkovi je pískán faul, protože kopacím ústrojím trefil obránce Malty.
17
Dva rychlé fauly v krátkém sledu vyprodukovali Italové a následně registrujeme první střelu mířící mezi tři tyče. Vyslal ji hostující Rowen Muscat, který donutil Buffona k jednoduchému zákroku.
16
Hostující kapitán Roderick Briffa sice získal proti přesile míč, ustál následný souboj, ale poté nepřesně přihrál na Effionga a k míči se dostanou opět Italové.
15
Po rohovém kopu Itálie se k zakončení dostal zcela osamocený Giorgio Chiellini, ale již před jeho pokusem bylo pískáno, neboť míč opustil hrací plochu.
14
Několik narážeček v italském útoku neznamenalo cestou k Hoggově bráně. Pellé sice reklamoval ruku, ale penalta se kopat nebude.
13
Obránci Itálie si v pohodě kombinují na vlastní polovině. Nutno říci, že zatím nemají, kam spěchat.
12
Steve Borg se s Pellém vůbec nepáral, zezadu ho naremploval a italský hráč končí na trávníků. Signalizováno je však pouze vhazování.
11
Opět je míč až u kopaček brankáře Malty. Italům se stále nedaří kolmé přihrávky na útočníky.
10
Obléhání Hoggovy brány končí hodně nepovedeným centrem z levé strany, který zamířil přesně do rukavic maltského gólmana.
10
První větší šanci Itálii likviduje Hogg, který se včas položil na zem a zastavil přihrávku mířící před jeho odkrytou bránu.
9
Příliš dlouhá kolmice na Édera končí až u Hogga. Kombinace Itálie je zatím poněkud jalová.
8
Graziano Pellé se v pokutovém území natahoval po míči, ale hodně důrazným způsobem ho odstavil Andrei Agius a Hogg je tak stále bez zákroku.
7
Menší zmatky před bránou Malty hasil Hogg razantním odkopem na půli hřiště, kde se statečně rval Effiong. Míč bohužel pro hosty nezískal.
6
Hostům se zatím velmi dobře daří přirážet k italským hráčům a nedávají jim prostor. Útočníci Itálie se zatím k ničemu nedostali.
5
Jeden z hostujících hráčů již s míčem opustil hřiště a domácí si vyzkoušeli první vhazování. Krátce po něm fauloval Chiellini.
4
Hosté v rámci fair play vrací míč domácím hráčům. Poprvé se kulatého nesmyslu dotkne i Gianluigi Buffon.
4
Po rohovém kopu se na zemi svíjí jeden z Malťanů, kterého sestřelil jeho vlastní brankář. Hra je proto přerušena.
3
Andrea Pirlo nakopl mičudu výborně, ale ve zdi došlo k přizvednutí míče a bude z toho pouze rohový kop.
2
První standardní situaci budou mít Italové. Skvělá pozice pro Pirla! Jak si s "přímákem" italský matador poradí?
2
Prakticky celou první minutu strávili domácí na útočné polovině. Můžeme předpokládat, že v takovém duhu se bude odvíjet většina zápasu.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali Malťané, kteří vyzkoušeli bleskový nákop dopředu, avšak výsledkem byla jen ztráta míče a kombinaci mohou rozjet Italové.
1
Státní hymny Malty a Itálie jsou za námi, následovat bude minuta ticha za nedávno utopené uprchlíky a poté již začne samotný zápas.
Ještě jednou vítejte u on-line přenosu ze zápasu kvalifikace ME, ve kterém se střetne favorizovaná Itálie s outsiderem skupiny, reprezentací Malty. Utkání by mělo začít přibližně za 10 minut.

Itálie: Buffon (C) – Darmian, Bonucci, Chiellini, Pasqual – Verratti, Pirlo, Bertolacci – Gabbiadini, Pellè, Éder.
Náhradníci: Sirigu, D. Padelli – De Sciglio, Barzagli, Florenzi, Candreva, F. Vázquez, R. Soriano, Parolo, De Rossi, L. Insigne, Zaza.

Malta: Hogg – A. Muscat, S. Borg, Z. Muscat, Agius, Failla – R. Muscat, P. Fenech, Briffa (C) – Effiong, Schembri.
Náhradníci: Bonnello, Haber – Camilleri, Baldacchino, Zerafa, Sciberras, Cohen, Kristensen, Mifsud, Mifsud Triganza, T. Vella, S. Pisani.

Rozhodčí: Ivan Kružliak – Tomáš Somolani, Tomáš Mókoš (vš. SVK).
DELEGOVANÍ ROZHODČÍ

Hlavní rozhodčí: Ivan Kružliak (SVK)
Asistenti rozhodčího: Tomáš Somolani, Tomáš Mókoš (oba SVK)
Čtvrtý rozhodčí: Ondrej Brendza (SVK)
Pomocní brankoví rozhodčí: Vladimír Vnuk, Mário Vlk (oba SVK)
FAKTA A ZAJÍMAVOSTI

Itálie vyhrála všech sedm dosavadních vzájemných zápasů a to se skóre 20:2.

Malta Itálii nevstřelila branku od proměněné penalty Carmela Busuttiliho ve kvalifikaci MS v roce 1993.

Itálie neprohrála 46 kvalifikačních utkání v řadě (33 V, 13 R).

Malta nevyhrála deset kvalifikačních utkání v řadě.
POSLEDNÍCH TŘI VZÁJEMNÉ ZÁPASY

13.10.2014 Malta – Itálie 0:1 (kval. EURO)
16.3.2013 Malta – Itálie 0:2 (kval. MS)
11.9.2012 Itálie – Malta 6:0 (kval. MS)
MALTA

Outsider skupiny H je zatím dle očekávání na poslední, šesté příčce. V dosavadním průběhu kvalifikace Malta získala pouhý jeden bod a ani dnes nemůžeme očekávat nějaký zisk. Zmiňovaný jeden jediný bodík Malťané získali v Bulharsku, kde remizovali 1:1.

NOMINAČNÍ LISTINA MALTY

Brankáři: Andrew Hogg (AEL Kalloni), Justin Haber (Birkirkara), Hnery Bonello (Valletta)

Obránci: Andrei Agius, Clayton Failla (Hibernians), Steve Borg (ARIS Limassol), Ryan Camilleri (Valletta), Clifford Gatt Baldacchino, Alex Muscat (Sliema Wanderers), Zach Muscat, Joseph Zerafa (Birkirkara)

Záložníci: Roderick Briffa (Valletta), Andrew Cohen, Bjorn Kristensen (Hibernians), Paul Fenech, Rowen Muscat, Gereth Sciberras (Birkirkara), Dylan Grima (Balzan), André Schembri (Omonia)

Útočníci: Alfred Effiong (Balzan), Michael Mifsud (Sliema Wanderers), Jean Pierre Mifsud Triganza (Valletta), Stephen Pisani (Floriana), Terence Vella (Birkirkara)
ITÁLIE

Domácí Squadra Azzura je jednoznačným favoritem dnešního utkání a nic jiného než tři body chtít nebude. V tabulce skupiny H je Itálie zatím na druhé pozici a to především vinou posledních tří zápasů, ve kterých získala jen tři body.

NOMINAČNÍ LISTINA ITÁLIE

Brankáři: Gianluigi Buffon (Juventus), Daniele Padelli (Turín), Salvatore Sirigu (PSG)

Obránci: Francesco Acerbi (Sassuolo), Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Zenit), Matteo Darmian (Manchester United), Mattia De Sciglio (AC Milán), Manuel Pasqual (Fiorentina), Andrea Ranocchia (Inter Milán)

Záložníci: Andrea Bertolacci (AC Milán), Daniele De Rossi, Alessandro Florenzi (AS Řím), Marco Parolo (Lazio), Andrea Pirlo (NY City), Roberto Soriano (Sampdoria), Marco Verratti (PSG), Lorenzo Insigne (Neapol)

Útočníci: Antonio Candreva (Lazio), Éder (Sampdoria), Stephan El Shaarawy (Monako), Manolo Gabbiadini (Neapol), Ciro Immobile (Sevilla), Graziano Pellé (Southampton), Franco Vázquez (Palermo), Simone Zaza (Juventus)
Vítáme vás u on-line přenosu z kvalifikace ME, ve kterém Itálie přivítá na svém hřišti reprezentaci Malty. Utkání začíná v 20:45.