Pro tento zápas se s vámi loučím a přeji příjemný fotbalový večer.
Zákroky Ilie Cebanu – 4
Zákroky Igora Akinfejeva – 3
Moldavsko může slavit. Sice se jim nepodařilo takové překvapení, jako když Poláci porazili Němce nebo Slováci Španěly, avšak remíza z moskevského stadiónu je určitě velmi dobrým výsledkem. Za domácí se sice v 73. minutě trefil z penalty Dzjuba, ale o minutu později srovnal hlavou Epureanu a od té doby se již stav nezměnil.
90+4
90+4
Cebanu si došel pro centrovaný míč a to je také poslední, co se v dnešním utkání událo.
90+4
Běží poslední minuta utkání a Moldavsko je blízko dalšího překvapení v rámci evropské kvalifikace.
90+3
Kombinace Paršivljuka s Berezuckim končí odkopem od brány moldavské reprezentace.
90+2
Žlutou kartu si ještě prohlédl Sidorenco, ale to hostům vůbec nevadí.
90+2
Myslím, že jestli moldavská obrana nepředvede vyloženě zkrat, tak tento zápas už zvládne.
90+1
Glušakov nyní vzal Dzjubovi balón, který letěl přímo k nohám ruského útočníka. Sám Glušakov hlavičkoval nad.
90
Rozhodčí Jakobsson nastavuje čtyři minuty.
89
Teď se však dostal k hlavičce Ščenikov, kterou Cebanu chytá na brankové čáře. Glušakov se ještě snažil nějakým způsobem ovlivnit rozhodčího a napovědět mu, že to byl gól, ale ruský hráč s touto snahou nepochodil.
89
Moldavská obrana pracuje opravdu skvěle.
88
Asi se budu opakovat, ale svěřencům Fabia Capella opravdu nic nevychází.
87
Denis Glušakov se otočil ve vápně, ale jeho střela byla tečována na roh.
86
Další rychle rozehraný aut, ale domácí hrají na polovině hřiště.
85
Domácí se snaží, to jim nemůžu upřít, ale jejich snaha je opravdu jalová.
84
Dzjuba se tlačil k hlavičce, ale přitom přistrčil Epureana, který neváhal spadnout. Pískán faul ruského hráče.
83
Ze hřiště odchází autor asistence na 1:1 Dedov. Trenér Curtianu ho nahrazuje Sidorencem.
82
Situace, kdy hosté obléhají domácí obranu je zpět. Ignaševič se na to však nemohl dívat a namířil svou střelu do desáté řady.
80
Paršivljuk rychle rozehrává autové vhazování. Rusové opravdu nemají moc času.
79
Střelec první branky Dzjuba dostal ve vápně trochu místa, avšak s jeho střelou neměl Cebanu velké problémy.
79
Rusové zatím kombinují na útočné polovině.
77
Domácí jsou opravdu otřeseni, ale nezbývá jim nic jiného než se tlačit do útoku. Rohový kop zakončil nepřesnou střelou Ščenikov.
74
Ještě před rohovým kopem vystřídali hosté. Racu nahradil Cojocariho.
74
Trenér Capello ihned reaguje střídáním. Ščenikov jde na plac místo Ionova.
74
Moldavsko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Obrovský šok domácím připravil ALEXANDRU EPUREANU, který si naskočil na roh Dedova a vyrovnává na 1:1.
74
Hosté se ihned snažili zaútočit a vybojovali rohový kop.
73
Rusko právě vstřelilo branku!
Cebanu sice vystihl směr penalty, ale ARŤOM DZJUBA vystřelil dostatečně razantně a míč končí v síti.
72
Golovatenco navíc dostává žlutou kartu.
72
Golovatenco stáhl Dzjubu v pokutovém území a byla nařízena penalta!
71
Celá domácí jedenáctka opět nastěhovaná na útočné polovině, uvidíme, co Rusové vymyslí.
70
Polozův přetažený centr končí opět za branou.
69
Domácím zbývá posledních 20 minut a zatím se jim nedaří vypracovat nějakou tutovou šanci.
68
Cojocari se po jednom ze zákroků svíjel na hrací ploše, ošetření nakonec nebude potřeba.
66
Nepovedená rozehrávka končí za branou.
65
Dzagojev nyní při jednom zákroku dokonce přišel o kopačku a domácí tak mají šanci volného kopu.
65
Následuje však špatná přihrávka domácích a z brejku nic nebude.
65
Hosté sice vybojovali aut, ale u balónu byli tak 20 sekund.
64
Arťom Dzjuba se dostal po rohovém kopu k hlavičce, která minula bránu jen o decimetry.
63
Čeryševa střídá Dmitrij Poloz.
62
Hosté jsou v útoku bezzubí, Gatcan se hodně jednoduše nechal obrat o balón.
61
Dzjuba pěkně sklepl pro Dzagojeva, který opět střílí mimo. Další velká šance domácích. Je jen otázkou času, kdy se konečně prosadí.
60
Po nepovedeném zakončení hostů se bude začínat od svatyně Igora Akinfejeva.
58
Ozdojeva pravděpodobně nebavilo toto obléhání, napřáhl ke střele a ta končí hodně vedle brány.
56
Dobrá kolmice na Dzagojeva. Ten situaci nezvládl a odkopávat bude Cebanu.
56
Hosté měli šanci na protiútok, ale ten rázným způsobem zastavil Ignaševič.
55
Další odvrácený centr, ale u míče jsou opět a zas Rusové.
55
Domácí začínají opravdu svírat moldavskou obranu.
54
Dzagojev nedokázal akrobaticky zakončit, avšak odražený balón se dostal ke Glušakovi, který z takových dvanácti metrů přestřeluje Cebanovu bránu.
53
Rusové pomalu přebírají kontrolu a dostávají se ke kombinaci.
52
Čeryšev nyní nezvládl dobrou šanci k přečíslení, balón si příliš ukopl a ztratil ho.
51
Ignaševič nyní zastavil postup Dedova. Domácím se zatím nedaří dostat Moldavsko pod tlak a vypracovat si tak šanci.
50
Dedov se dostal ke střele, avšak jeho pokus kryje Akinfejev.
49
Skvělou práci s balónem nyní předvedl Ionita, který podržel balón mezi třemi domácími hráči.
48
Dlouhou přihrávku na Dzjubu zastavuje Epureanu.
46
Ihned po výkopu byl faulován hostující hráč. Následnou slabou hlavičku kryje Akinfejev.
46
Do druhé půle si oba trenéři připravili jedno střídání. Na domácí straně nahrazuje Keržakova Ozdojev, na straně hostí odešel Picusceac, kterého nahradil Patras,
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
První poločas se odvíjel převážně v režii domácích, avšak ti si zatím nedokázali vypracovat stoprocentní příležitost a stav utkání je po první půli 0:0.
45+2
45+2
Poslední standardní situaci prvního poločasu rozehráli domácí, avšak míč Berezuckiho hlavou přizvednut a končí za branou.
45+2
Úplně volný byl ve vápně Dzjuba, ale míč nedoputoval až k domácímu útočníkovi. Obrovské štěstí nyní stálo na straně Moldavska.
45
Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu.
45
Celá situace se opakuje.
45
Další přihrávku do vápna odvrací hostující obrana. Rusové však zůstanou u balónu.
44
Nepovedené přenesení hry končí v autu a z hlediště se začíná ozývat pískot.
43
Skvěle Čeryšev, ale Dzjuba mu narážečku vrátil do autu.
41
Přetažená přihrávka Jardana se dostala až ke Gatcanovi, který nedokázal trefit odkrytou část branky a míč končí vedle. Obrovská šance hostujícího výběru.
40
Aktivní Čeryšev rozvíjel další útok domácích, ale obrana Moldavska zatím pracuje na sto procent.
38
Po autu se dobře uvolnil Ionita, našel Picusceac, který se však nacházel v ofsajdu. Následná střela tudíž neznamenala příliš vzrušení.
38
Velká nepřesnost v domácí rozehrávce. Akinfejev vyhodil balón jen do autu.
37
Dzagojev přišel o míč a moldávci následně vybojovali aspoň aut na útočné polovině.
36
Odražený balón se dostal ke Glušakovi, který opět pálil na bránu. Podruhé byl úspěšnější brankář Cebanu.
35
Alan Dzagojev měl dostatek prostoru ve vápně, rozhodl se vystřelit a vybojoval již několikátý rohový kop.
33
Glušakovu střelu zpoza vápna tlumí Cebanu. Nutno říci, že tento pokus nebyl příliš razantní.
32
Velice dobře si nyní počínal Ionov a Erhan ho fauloval jen za cenu žluté karty.
32
Dlouhý balón našel hlavu Dzjuby, ale ten byl příliš v záklonu na to aby mohl ohrozit Cebanovu svatyni.
31
Po rohových kopech se daří domácím dostat se k míči, avšak následné akce zatím neznamenají příliš nebezpečí.
31
Dzagojevův sražený centr sebral Cebanu už za čarou a bud následovat roh.
30
Igo Armas nyní vystrašil Akinfejeva dalekou střelou, ale domácí brankář byl připraven.
29
Hodně prostoru má Keržakov, ale situaci vyřešil velmi špatně a na druhou stranu spěchá Jardan.
28
Dobrý rychlý brejk, který vedl Čeryšev, ale následně právě jmenovaný přetáhl centr až do zámezí.
27
Rusové si poradili s nepříjemným balónem a vyráží do útoku.
27
První rohový kop hostů, po dobré práci Berezuckiho.
26
Gatcan si na půlce dobře pokryl balón a Dzagojev si pomohl nedovoleným způsobem.
25
Další dobývání hostující obrany utnul nepovedeným centrem Paršivljuk.
24
Golovatencův dlouhý hod letěl až do vápna, kde ho v pohodě odkopl Ignaševič. Další nákop končí za branou Akinfejeva.
23
Ze této série rohových kopů domácí nic nezískali a po zastaveném protiútoku budou vhazovat hosté.
22
A do třetice.
22
Po rohu střílel Čeryšev. Bude z toho jen další rohový kop.
21
Tentokrát Čeryšev posouval míč k Dzjubovi, avšak jeho postup zastavil další obranný skluz domácích.
21
Opět se ve skvělém světle předvedla domácí obrana a bez problémů získala balón pro své barvy.
20
Berezuckij obral hostujícího hráče, ale jeho dlouhý pass odvrací Erhan.
18
Kolmou přihrávku na Keržakova zastavil skvělým skluzem Epureanu! Důležitý zákrok moldavského kapitána. Keržakov by byl v gólové šanci.
18
Na chvíli se osmělili také hosté, jenže od Dedova jde míč za brankovou čáru.
16
Denis Čeryšev si zpracoval krásnou přihrávku, ale jeho střela mířila vedle. Velká šance končí nevyužita.
15
Opět letí balón do vápna, stopeři mají opravdu hodně práce.
13
Domácí začínají svírat hostující obranu a ta musí odvracet jeden centr za druhým.
11
Jedovatý centr mířil na Dzjubovu hlavu. Cebanu dobře vyběhl a vyboxoval míč mimo velké vápno.
10
První střelecký pokus si připsal Alan Dzagojev. Dobře se uvolnil, ale střela mířila vedle.
9
Nepřesnost v moldavské rozehrávce. Domácí začínají útočnou akci od obránců.
8
Podruhé v krátké době budou vhazovat hosté.
7
Jenže hráči moldavské reprezentace zatím nejsou schopni jakékoliv kombinace a Rusům nedělá problém získat balón.
6
Keržakov po odkopu zboural Golovatenca a rozhodčí Jakobsson mu píská faul.
6
Míč mají u nohou znovu domácí, avšak přichází nepřesná přihrávka, kterou sbírá Cebanu.
5
Akinfejev se nepotkal s přesností a jeho kop končí v autu.
3
Hostující obraně se podařilo odvrátit tuto standardku a následně fauloval Paršivljuk. Moldávci si tak budou moct poprvé osahata balón.
3
Dzjuba byl obětí prvního nedovoleného zákroku. Provinil se Golovatenco.
2
Zatím sledujeme poklidnou kombinaci domácích.
1
Úvodní výkop obstarali domácí hrající v červených dresech a mohou tak rozjíždět první akci.
1
Vše je připraveno k úvodnímu výkopu.

Rusko: Akinfejev – Paršivljuk, Ignaševič, V. Berezuckij (C), Granat – Ionov, Dzagojev, Glušakov, Čeryšev – Keržakov – Dzjuba.
Náhradníci: Lodygin, Rebrov – Smolnikov, Semenov, Ščennikov, Gazinskij, Šatov, Samedov, Fajzulin, Ozdojev, Poloz.

Moldavsko: Cebanu – Jardan, Armas, Erhan, Golovatenco – Cojocari, Ionita, Epureanu (C), Gaţcan – Picușceac, Dedov.
Náhradníci: Calancea – Posmac, Racu, A. Antoniuc, Sidorenco, Rata, Patraș, Gheorghiev, Carp.

Rozhodčí: Kristinn Jakobsson – Gunnar Gunnarsson, Gylfi Mar Sigurdsson.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se střetly naposledy v roce 2000 a v přátelském utkání vyhráli Rusové na moldavské půdě 1:0. Od té doby se však v žádném zápase dnešní soupeři nepotkali.
Moldavsko
Hostující tým je pro změnu na v odlišné pozici. Po prohře s Černou Horou 0:2 a s Rakouskem 1:2 jsou se ziskem nula bodů na místě posledním. Před Moldavskem se nachází dokonce i slabé Lichtenštejnsko, které dokázalo ukopat remízu s Černou Horou.
Rusko
Rusové zatím potvrzují roli favoritů na vítězství ve skupině. V úvodním střetnutí si na domácí půdě poradili s bezzubým Lichtenštejnskem v poměru 4:0 a v druhém utkání vybojovali na švédské půdě remízu 1:1. V tabulce se tak nachází na prvním místě o skóre před Černou Horou a Rakouskem. V dnešním zápase budou jasnými favority.
Vítejte u zápasu kvalifikační skupiny G mezi Ruskem a Moldavskem.