Je tu konec rozhodně velmi zajímavého zápasu mezi Švédskem a Ruskem. Hosté se dostali hned v 10. minutě do vedení a v prvním poločase byli lepším týmem. Domácí ale hned v úvodu druhé půle srovnali na 1:1 a v dalším průběhu hry byli o něco živějším týmem. Dalšího gólu jsme se ale již nedočkali a zápas tak končí dělbou bodů.
90+6
90+6
Wernbloom na polovině hřiště faulem na Kokorina zastavil rodící se brejk Ruska a dostává žlutou kartu.
90+5
Wernbloom chtěl dlouhým pasem hledat někoho ve vápně Ruska, tam byl ale pouze brankář Akinfejev.
90+3
Zápas rychle spěje ke svému konci. Po vítězství očividně více touží fotbalisté Švédska.
90+2
Po faulu Larssona budou přibližně z půlící čáry rozehrávat hostující fotbalisté.
90+1
Druhý poločas bude nastavený o dlouhých pět minut.
90
U míče jsou fotbalisté Ruska. Ti ale znovu hodně opatrně kombinují na vlastní polovině.
89
Rychle se blíží závěr dnešního zápasu, u míče jsou nyní domácí fotbalisté.
88
Granat přišel na hřiště místo Kombarova, který nemůže kvůli bolavému stehnu pokračovat ve hře.
88
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Dmitrij Kombarov, přichází Vladimir Granat.
87
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Viktor Fajzulin, přichází Alan Dzagojev.
86
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kim Källström, přichází Pontus Wernbloom.
86
Za postranní čarou zůstal ležet Kombarov. Má očividně problémy se stehenním svalem.
84
Jenže Larsson poslal míč daleko do zámezí, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům, kteří začali hlasitě pískat.
84
Po faulu na Durmaze budou domácí kopat přímý kop z pozice, která by mohla znamenat nebezpečí pro ruskou bránu.
83
Kačaniklić poslal levačkou do vápna Ruska balon na zadní tyč. Tam byl Zengin, jenže jeho zpětná hlavička na malé vápno nikoho ze spoluhráčů nenašla.
82
Rusové se nyní raději nikam neženou a jakmile získají balon, snaží se ho hodně držet.
82
Po centru Källströma se ale nikdo z jeho spoluhráčů k zakončení nedostal.
81
Kačaniklić nyní vybojoval rohový kop pro svůj tým.
81
Nadále ale sledujeme velmi zajímavou podívanou. Především domácí by očividně rádi dokonali obrat v zápase.
80
Elmanderovi byl odpískaný ofsajd. Domácímu hráči se tento verdikt ale nelíbil a za žoviální zakopnutí míče dostal žlutou kartu.
79
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Nabil Bahoui, přichází Alexander Kačaniklić.
78
Fajzulin poslal míč znovu na levé křídlo na Kombarova, jehož další centr do vápna byl mnohem zajímavější. Dzjubovi chyběl k zakončení jen malý kousek.
77
Na druhé straně byl v ofsajdovém postavení Elmander. Míč pro Rusko.
76
Z levé strany se k centrovanému míči dostal Kombarov, gólman Isaksson ale ve velkém poklidu chytil míč do rukavic.
75
Centr Larssona odvrátila hostující defenziva na roh.
74
Střídající Grigorijev poslal v souboji o balon k zemi Zengina a následuje zajímavá standardka pro domácí celek.
73
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Samedov, přichází Maxim Grigorijev.
72
Hosté jsou stále více u balonu, jenže do zakončení se dostávají jen velmi složitě. Švédové ve druhém poločase hodně zlepšili hru defenzivy.
71
Z dálky se pokoušel Akinfejeva překvapit Durmaz, jeho ránu bez přípravy ale ruský gólman v pohodě pokryl.
70
V posledních minutách mají opět o něco více ze hry Rusové, jenže až do zakončení se jim zatím nedaří dostat.
68
Šatov prodlužoval balon znovu na Kokorina, ten se ale tentokrát k zakončení nedostal.
67
Po rychlé narážečce středem hřiště se do zakončení dostával Kokorin. Byl ve velmi dobré pozici, avšak měl to těžké, protože mu pod nohy skákal obránce a navíc byl již hodně blízko k brankáři Isakssonovi.
67
Po delší době jsou u balonu Rusové. Podobně jako v prvním poločase za stavu 0:1 se rozhodně nikam neženou.
66
Po rohovém kopu Källström se k balonu ve vápně dostal Durmaz, jenže míč mezi tři tyče nenasměroval. Na zadní tyči chtěl dorážet Granqvist, míč ale na hrací ploše o kousek nestihl.
65
Centr v podání Bengtssona byl hostující defenzivou odehraný na rohový kop.
64
Hosté jsou již v plném počtu, nyní se ale musí nadále bránit.
63
Kokorin není ale úplně fit a musí být ošetřovaný za postranní čarou.
62
Kokorin fauloval domácího brankáře Isakssona a hra je přerušena.
61
Ve vápně soupeře se o míč snažil prát Dzjuba, měl to ale proti přesile těžké a domácí se nyní ubránili.
61
Šatovovi odskočil míč do zámezí a bude z toho autové vhazování pro domácí.
60
Z levé strany zkoušel do vápna centrovat domácí Olsson, míč ale skončil na horní síty hostující brány.
59
Po zaváhání domácí defenzivy se do samostatného úniku dostal nyní Šatov. Dokázal obejít i brankáře Isakssona, jenže z úhlu a v plném běhu nedokázal míč usměrnit do prázdné brány!
58
Druhý poločas dnešního zápasu je opticky vyrovnanější než ten první. Švédové po vstřelené brance zabrali a také oni se nyní již dostávají do zajímavých pozic.
57
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ola Toivonen, přichází Johan Elmander.
56
Na trávníku zůstal sedět Toivonen a zdá se, že mu zdravotní stav nedovolí pokračovat ve hře.
56
Na polovině hřiště nyní Källström fauloval Dzjubu, míč budou mít hosté.
55
Po autovém vhazování byl ale v ofsajdu Bengtsson a hra je přerušena.
55
Na pravé straně byl Bahoui, do vápna soupeře ale odcentrovat nedokázal.
54
Kombarov poslal centr přesně do míst, kde stál gólman Isaksson, který ve velké pohodě schoval míč do rukavic.
53
Míč mířící na zadní tyč prodloužil Isaksson raději na rohový kop.
53
Na druhé straně nyní fauloval také Larsson a je z toho podobná standardka pro Rusko.
52
Centr do pokutového území posílal levačkou Källström, jenže Granqvist ve vápně fauloval a domácí se k zakončení nedostali.
51
Glušakov poslal ostře k zemi Durmaze a dostává žlutou kartu.
50
Švédové nejsou dnes zatím rozhodně lepší, nyní se ale po hezké akci vrátili zpět do zápasu a jsou již znova u balonu.
49
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jimmy Durmaz měl na levé straně hodně prostoru a po jeho přihrávce do pokutového území se prosadil tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti OLA TOIVONEN – 1:1!
47
Hosté začali i druhý poločas s míčem na kopačkách, Švédové se musí bránit.
46
Oba celky vstoupily do druhého poločasu ve stejném složení jako končily první půli.
46
Fotbalisté obou týmů jsou již znovu na hrací ploše. Zápas bude za pár chvil pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Před zápasem se hodně diskutovalo o zdravotním stavu Zlatana Ibrahimoviče. Nyní se asi ukáže, jak na tom švédský forvard je. Protože hra Švédska nebyla vůbec dobrá, a pokud to bude jen trochu možné, objeví se Zlatan určitě na hrací ploše.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Švédskem a Ruskem. Domácí fotbalisté zůstali zatím hodně za očekáváním a je nutné konstatovat, že vedení Ruska je naprosto zasloužené.
Hlavní rozhodčí Rizzoli nenastavil ani minutku a hned po vypršení normální hrací doby poločas ukončil.
45
45
Po centru z levé strany byl v ofsajdovém postavení Dzjuba a hra je přerušena.
45
Po centru z pravé strany se na hranici vápna bil o míč Dzjuba, v tomto souboji byl ale tentokrát úspěšnější Granqvist. Míč mají Švédové.
44
Hodně pozvolným postupným útokem se domácí dostali na polovinu soupeře, jenže k ohrožení brány Akinfejeva se ani zdaleka nedostali.
43
Hosté hrají dnes výborně a svého soupeře k ničemu prakticky nepouštějí.
42
Kombarov rozehrál rohový kop nakrátko a po následném centru do pokutového území se hosté k zakončení nedostali.
42
Kokorinova střela z hranice vápna byla domácí defenzivou zblokovaná na roh.
41
Ve velké pohodě ale míč udělal kolečko a zamířil až ke stoperům. Ti v poklidu rozehrávají další útočnou akci.
41
Hosté se pozvolným útokem přiblížili až k vápnu soupeře a nyní budou zahrávat autové vhazování.
39
O chvilku později byl Smolnikov faulovaný Zenginem a hosté jsou nadále u míče.
39
Olsson nyní přistrčil u brankové čáry Ruska Smolnikova a je pískáno.
38
První poločas pomalu spěje ke svému konci a u balonu jsou nyní hráči Ruska.
37
Do další šance se nyní dostávali hosté. Kokorin byl sice na hranici vápna poslaný k zemi, avšak faul se nepískal. Balon se odrazil k Dzjubovi, jenže ten stál opět v ofsajdu a navíc ho vychytal gólman Isaksson.
35
Stále platí, že jsou Rusové o něco fotbalovější než jejich soupeř. Hráči Švédska hrají dnes hodně za očekáváním.
34
Po centru do pokutového území se k hlavičce dostal Toivonen, míč ale zamířil vysoko nad.
33
Berezuckij předvedl další dobrý zákrok v defenzivě. Tentokrát z toho domácí vytěžili alespoň roh.
32
Zengin měl sice balon pod kontrolou. Jenže na polovině soupeře o něj přišel a po následném skluzu na Berezuckého dostává žlutou kartu.
31
Z levé strany zkoušel centrovat Olsson, balon ale skončil v zámezí a bude následovat odkop od ruské brány.
30
Po dlouhém nákopu z hloubi pole byl v ofsajdu nyní Dzjuba. Míč pro Švédsko.
29
Zengin zkoušel přihrávat z levé strany do vápna Ruska, trefil ale hned prvního v řadě stojícího Glušakova.
28
Kontr jako z fotbalové učebnice nyní ve čtyřech proti dvěma předvedli Rusové. Vše ale skončilo ofsajdem Dzjuby. Domácí měli velké štěstí.
27
Hosté pokračují v naprosté pohodě. Hodně drží balon a čekají na skulinku v defenzivě Švédska.
26
Z levé strany posílal centr do vápna Zengin, tam ale zaúřadoval Ignaševič, který odhlavičkoval balon mimo zónu nebezpečí.
25
Domácí fotbalisté se stále nemohou dostat do ideální provozní teploty. Rusové mají otěže zápasu pevně ve svých rukou.
23
Rohový kop Ruska rozehrával Fajzulin, jeho centr na zadní tyč odrazil brankář Isaksson.
22
Po rychlé kombinaci Ruska se ve vápně dostal ke střele z výborné pozice Dzjuba, do střely mu ale vložil nohu poslední švédský obránce a následuje rohový kop.
21
Hosté jsou zatím o něco lepším celkem. Hodně drží balon a dostávají se snadno k vápnu soupeře.
20
Rohový kop zahrával Larsson, nikoho ze spoluhráčů ve vápně ale nenašel.
20
Centr do pokutového území posílal Källström, stoper Berezuckij ale dokázal míč odhlavičkovat na roh.
19
Smolnikov nyní poslal k zemi Durmaze a je z toho zajímavá standardka pro domácí.
17
Jenže dobrý defenzivní zákrok předvedl Glušakov a míč mají hosté.
17
Míč nyní doputoval až k brankáři Isakssonovi, nyní budou tedy na tahu domácí fotbalisté.
16
Hosté mají nyní balon ve své moci a v poklidu kombinují před vlastním vápnem.
14
V dalším postavení mimo hru byl nyní Toivonen a hra je opět přerušena. Míč budou mít Rusové.
13
Jenže Larsson nekopl penaltu vůbec dobře! Jeho polovysokou ránu mířící z jeho pohledu k levé tyči vyrazil gólman Akinfejev!
12
Durmaz vlétl do vápna, kde ho po lehkém kontaktu poslal k zemi Smolnikov. Je z toho penalta a žlutá karta.
12
Penalta pro Švédsko!
11
Domácí samozřejmě zvýšili své úsilí a snaží se se stavem něco udělat.
10
Rusko právě vstřelilo branku!
Při následném rychlém protiútoku Ruska poslal Samedov míč na střed hřiště na volného ALEXANDRA KOKORINA, který svou technickou ránu po zemi trefil ideálně a ranou k tyči překonal brankáře Isakssona – 0:1!
10
Z plného běhu zkoušel vystřelit Toivonen. Balon ideálně netrefil a ruský gólman zasáhl.
9
Rohový kop Švédska rozehrál centrem na zadní tyč Källström, gólman Akinfejev měl situaci pod kontrolou a míč vyboxoval.
8
Z pravé strany centroval do vápna Bahoui, míč byl ruskou defenzivou odvrácený na rohový kop.
7
Hluboko za posledním obráncem Ruska byl nyní Toivonen, a jelikož se zapojil do hry, je mávaný a pískaný ofsajd.
6
Ignaševič našel dlouhým nákopem Dzjubu. Ten hlavou sklepával míč zpět na spoluhráče, jenže domácí defenziva dobře zafungovala.
5
Na druhé straně dostal hodně těžkou malou domu od Fajzulina gólman Akinfejev. Ten byl rád, že míč odkopl alespoň do zámezí.
4
Pod tlak se nyní dostal Bengtsson, který ale dobře přihrál zpět brankáři Isakssonovi. Jeho odkop nebyl nijak povedený, přesto mohou být Švédové v klidu.
3
Do první střelecké pozice se dostal hostující Glušakov, jeho tvrdá rána prolétla těsně mimo.
2
Domácí předvedli nyní bleskový protiútok, po kterém přišla velmi zajímavá přízemní přihrávka do vápna Ruska, zakončení jsme se ale nedočkali.
1
Domácí o balon ale rychle přišli a dobrým defenzivním zákrokem se u lajny musel prezentovat Granqvist.
1
O výkop se postarali domácí fotbalisté. Ti mají svou tradiční žlutomodrou kombinaci dresů. Hosté jsou celí v červeném.
1
Hráči se již pomalu rozmisťují po hrací ploše, zápas může za pár okamžiků začít.
Po státních hymnách následují tradiční předzápasové oficiality.
Hráči obou mužstev za doprovodu rozhodčích právě nastoupili na hrací plochu. Následovat budou státní hymny obou mužstev.
Podle očekávání se v sestavě Švédska neobjevil hvězdný Zlatan Ibrahimovič. Ten musel vynechat také atraktivní duel Ligy mistrů svého PSG s Barcelonou a dnes se objevuje jen na lavičce náhradníků. Je velmi nepravděpodobné, že by do zápasu zasáhl.

Švédsko: Isaksson – Bengtsson, Granqvist, Antonsson, Olsson – Källström, Larsson, Durmaz – Bahoui, Toivonen, Zengin.
Náhradníci: Nordfeldt, Dahlin – Lustig, Olsson, Forsberg, Wernbloom, Hult, Kačaniklić, Hysen, Elmander, Ibrahimović, Johansson.

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, Ignaševič, V. Berezuckij, D. Kombarov – Glušakov, Fajzulin – Samedov, Šatov, Kokorin – Dzjuba.
Náhradníci: Lodygin, Rebrov – Paršivljuk, Semenov, Granat, Ščennikov, Dzagojev, Čeryšev, Gazinskij, Ionov, Keržakov, Grigorijev.

Rozhodčí: Rizzoli – Faverani, Stefani (všichni Itálie).
Fotbalisté Švédska měli na úvod kvalifikace o poznání silnějšího soka. První zápas odehráli na hřišti Rakouska, kde uhráli remízu 1:1. Hned v 7. minutě poslal domácí do vedení Alaba, o pět minut později ale srovnal po přihrávce od Zlatana Ibrahimoviče záložník Erkan Zengin.
Oba národní týmy mají za sebou v kvalifikaci po jednom zápase. Lépe do boje o fotbalové Euro vstoupili fotbalisté Ruska, kteří v domácím prostředí vyhráli nad Lichtenštejnskem vysoko 4:0, když se střelecky prosadili Kombarov a Dzjuba. Dva další góly si vstřelili hosté sami.
Hezký čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu kvalifikace o mistrovství Evropy, které se v roce 2016 uskuteční ve Francii. V této online reportáži budeme sledovat souboj ve skupině G mezi domácím Švédskem a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.