Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Švýcarsko - 23. března 2024   20:00

Dánsko
Schmeichel – Andersen, Kjaer (C) (65. Nelsson), Vestergaard – Kristiansen (83. Jelert), Delaney (59. Hjulmand), Hojbjerg (83. Jensen), Eriksen, Maehle – Højlund (83. Dolberg), Poulsen (59. Wind).
Lindhout (NED) – Honig (NED), van Zuilen (NED)
Stadion Parken, Kodaň
30 731 diváků
Švýcarsko
Sommer (37. Mvogo) – Windmer (65. Steffen), Akanji, Schär, Rodriguez – Freuler, Xhaka (C), Zakaria (76. Aebischer) – Ndoye (Mbabu), Okafor (65. Amdouni), Vargas (76. Shakiri).

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 7:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:9.
Víc se už nestane. Hlavní arbitr utkání ukončuje dnešní vyrovnané utkání, ve kterém branka nepadla a končí tak remízou 0:0. Švýcaři dokázali dorovnat lehkou převahu Dánů z prvního poločasu a díky tomu byly v tom druhém o něco lepším týmem právě oni. Děkuji vám za sledování a přeji příjemný zbytek dne.
90+5'
90+3'
Granit Xhaka to v souboji o míč přehnal s agresivitou a hlavní sudí správně píská faul.
90+1'
Nepřesná kombinace hostujícího celku končí za bránou Schmeichela, který pouze nakrátko rozehrává na jednoho ze svých obránců.
90'
Volný kop v podání Shaqiriho končí vedle pravé tyče domácí branky. Schmeichel se chystá rozehrávat.
88'
Elias Jelert šel do souboje až moc agresivně a hlavní arbitr utkání píská faul.
88'
Pokus Manuela Akanjiho z levé strany prosvištěl kolem pravé tyče domácí branky.
86'
Asistent rozhodčího zvedá praporek, protože jeden z hráčů Švýcarska byl chycen v ofsajdu.
85'
Hosté nikam nespěchají a s pomocí svého brankáře pomalu rozehrávají.
84'
Střídání v týmu Dánsko:
ze hřiště odchází Kristiansen, přichází Jelert,
ze hřiště odchází Hojbjerg, přichází Jensen,
ze hřiště odchází Højlund, přichází Dolberg.

Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Ndoye, přichází Mbabu.
82'
Zeki Amdouni šel do souboje příliš agresivně a rozhodčí píská faul.
81'
Hjulmandův pokus ze střední vzdálenosti letí několik metrů nad branku brankáře Mvoga, který se chystá na rozehrávku.
79'
Hráči Švýcarska mají opět balón na svých kopačkách a vyměňují si svižné přihrávky.
78'
Dnešní utkání sleduje 30 731 diváků!
76'
Zakaria se sice snažil chvíli hrát, ale zranění mu nedovolí pokračovat v utkání a musí tak vystřídat.
76'
ze hřiště odchází Zakaria, přichází Aebischer,
ze hřiště odchází Vargas, přichází Shaqiri.
75'
Zakaria se v souboji poranil a je nyní ošetřován zdravotníky. Nevypadá to na nic vážného a hráč nejspíš bude pokračovat v utkání i nadále.
71'
Højlund v samostatném úniku přestřelil o pár centimetrů břevno hostující branky!
70'
Ndoye minul svojí přihrávkou všechny své spoluhráče a ta zamířila až za domácí branku. Dánský brankář se chystá rozehrávat.
68'
Hjulmand nedovoleně srazil k zemi Xhaku, kterému se zákrok nelíbil a svého protihráče chytil pod krkem. Oba tak dostávají odměnu v podobě žluté karty.
68'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Hjulmand).

Žlutá karta pro tým Švýcarsko (Xhaka).
65'
ze hřiště odchází Kjaer, přichází Nelsson.

ze hřiště odchází Okafor, přichází Amdouni,
ze hřiště odchází Widmer, přichází Steffen.
64'
Noah Okafor vypálil z hranice pokutového území, ale jeho střela díky pozorné domácí obraně neohrozila Schmeichelovu branku.
62'
Přímý kop v podání Eriksena, který ho zamířil ho pravého horního růžku perfektně vyráží hostující brankář Mvogo!
61'
Manuel Akanji po nedovoleném zákroku na prchajícího Højlunda fasuje žlutou kartu.
60'
Žlutá karta pro tým Švýcarsko (Akanji).
59'
ze hřiště odchází Poulsen, přichází Wind,
ze hřiště odchází Delaney, přichází Hjulmand.
58'
Ve velké šanci se ocitl Ruben Vargas, který ve vápně obdržel přihrávku a pohotově vystřelil na branku. Míč ale pouze plachtil vedle pravé tyče.
55'
Højlund chtěl otestovat pozornost brankáře Mvoga z ostrého úhlu, ale jeho střela končí pouze na boční síti švýcarské branky.
54'
Šýcarsko oproti prvnímu poločasu mnohem lépe kombinuji a i teď se díky svižným přihrávkám drží na balónu.
53'
Útočnou akci Švýcarska přerušuje ofsajd ve kterém byl přistižen Ruben Vargas.
51'
Rodriguez byl faulován Hojbjergem a rozhodčí píská faul.
50'
Rohový kop Švýcarů byl sražen k Vargasovi, který svojí střelou trefil prvního bránícího hráče.
48'
Poulsen vlétl do souboje jako utržený ze řetězu a hlavní rozhodčí píská faul.
48'
Načechraný centr z levé strany v podání Rodrigueze hlavičkuje jeden z domácích obránců mimo pokutové území.
47'
Rodriguez neprošel přes domácí obránce a míč skončil mimo hřiště. Dánové se chystají vhodit aut.
46'
Hráči Švýcarska rozehráli druhý poločas a drží se na balónu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:08.
Ve vyrovnaném prvním poločase jsme byly svědky nadějných akcí ze kterých branka nepadla a hráči tak odchází do kabin za stavu 0:0. Ze zdravotních důvodů musel hřiště předčasně opustit hostující brankář Yann Sommer, kterého nahradil Yvon Mvogo.
45+5'
45+2'
Příliš agresivní hra v podání Dana Ndoyeho je potrestána žlutou kartou.
45+2'
Žlutá karta pro tým Švýcarsko (Ndoye).
45+2'
Vargasův centr z přímého kopu zneškodňuje obrana domácího týmu.
45+1'
Joachim Andersen surově zastavil Ndoyeho a hlavní arbitr utkání mu uděluje žlutý kartónek.
45+1'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Andersen).
44'
Rodriguez byl sice první u odraženého balónu, ale svojí střelu umístil pouze mezi diváky za domácí brankou.
43'
Vargasův další pokus z levé strany blokují domácí obránci. Švýcarsko bude rozehrávat z rohového kopu.
42'
Vargas se na levé straně dostal do velice dobré pozice ze které pálil po zemi k levé tyči Schmeichelovi branky. Domácí brankář byl ale připraven a skóre se nemění.
40'
Útočnou akci Dánska přerušuje ofsajd!
39'
Nedovolený obranný zákrok Zakaria přerušuje hru.
39'
Yvon Mvogo začne svojí dnešní šichtu rozehrávkou od vlastní branky.
37'
Zranění nedovolí Yannu Sommerovi dál pokračovat ve hře a tak jej ve švýcarské brance nahradí Yvon Mvogo.
37'
ze hřiště odchází Sommer, přichází Mvogo.
35'
Proti úniku Højlunda, který neměl míč pod kontrolou dobře vystoupil hostující brankář a odkopl míč do zámezí.
34'
Rohový kop Švýcarů odhlavičkoval jeden z domácích obránců přímo na kopačku Freulera, který ihned pálil na branku. Jeho pokus ale kryje do svých rukavic domácí brankář Schmeichel.
33'
Ve 33. minutě utkání je stále počet střel na bránu 0:0!
31'
Akanjiho dlouhý balón mířil pouze na domácího obránce Kjaera, který jej hlavičkuje do bezpečí.
30'
Maehle se bleskově vrátil a skluzem zastavil prchajícího Okafora.
29'
Po nedovoleném zákroku Rodrigueze rozhodčí přerušuje hru a Dánové se chystají na volný kop.
28'
Domácí tým se svižnou kombinací dostává na útočnou polovinu kde hledá skulinu v soupeřově obraně.
26'
Yann Sommer se zdá v pořádku a hra tak může pokračovat.
24'
Po rohovém kopu v podání Eriksena si hostující brankář špatně došlápl, zůstává ležet na trávníku a spěchají k němu zdravotníci.
23'
Rasmus Højlund byl na hranici pokutového území atakován protihráčem, ale rozhodčí na protesty hráčů nereaguje a penaltu nepíská!
22'
Vargasův centr do vápna nenašel nikdo v bílém a jeden z domácích obránců jej odkopává mimo dánskou branku.
22'
Okafor nepřesnou přihrávkou odevzdal míč soupeři.
20'
Hojbjerg nedovoleně zastavil Zakariu a rozhodčí píská faul. Rozehrávat bude hostující tým.
17'
Vestergaard našel dlouhou přihrávkou před hranící vápna Maehleho, který se prokličkoval až před hostující branku. Tam mu ale míč poskočil a Sommer ho bez potíží pokryl do svých rukavic.
15'
Eriksen nezpracoval přihrávku a míč mu odskočil od nohy k jednomu z hráčů Švýcarska, který ho odkopává za středovou čáru.
14'
Rohový kop domácího celku v podání Eriksena zneškodňuje pozorná obrana Švýcarska.
13'
Rodriguezova rozehrávka na Zakariu nebyla přesná a míč si přebírá jeden z hráčů v červeném.
12'
Poprvé v utkání měl hostující tým delší pasáž, kdy měl míč delší dobu pod kontrolou. Tato část je ale u konce a balón je zpět na kopačkách domácích hráčů.
10'
Ndoyeův pokus z levé strany odkopává domácí obránce do bezpečí.
8'
Vestergaard dal do souboje až příliš moc síly a hlavní arbitr utkání píská faul.
7'
Delaneyho pokus z levé strany končí pouze v rukavicích brankáře Sommera.
6'
Domácí tým kombinuje na útočné polovině a se svým soupeřem se o balón nedělí.
5'
Eriksen hledal dlouhou přihrávkou na levé straně Kristiansena, který byl ale obsazen a míč si tak přebírají hosté.
4'
Pokus o další centr domácího týmu zblokoval jeden z obránců Švýcarska. Domácí tým se i tak nadále drží na balónu.
3'
Poulsen hlavičkoval načechraný centr pouze nad branku brankáře Sommera.
2'
Zakaria se z levé strany neprodral do vápna a dopředu vyráží domácí hráči.
2'
Domácí kombinovali dlouho na vlastní polovině i se svým brankářem, který nakonec míč odkopává za středovou čáru na kopačku jednoho z obránců hostujícího celku.
1'
Úvodní výkop mají na svých kopačkách hráči Dánska.
1'
Domácí Dánsko nastoupí v červených dresech. Hosté ze Švýcarska nastoupí v dresech bílých. Utkání začne za několik minut.
Před utkáním zazní ještě státní hymny Švýcarska a Dánska.

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Kjaer, Vestergaard – Kristiansen, Delaney, Hojbjerg, Eriksen, Maehle – Højlund, Poulsen.
Náhradníci: Hermansen, Ronnow – Daramy, Dolberg, Dreyer, Hjulmand, Jelert, Isaksen, Jensen, Nelsson, O'Riley, Rasmussen, Roerslev Rasmussen, Wind.
Trenér: Kasper Hjulmand

Švýcarsko: Sommer – Windmer, Akanji, Schär, Rodriguez – Freuler, Xhaka, Zakaria – Nyode, Okafor, Vargas.
Náhradníci: Mvogo, von Ballmoos – Aebischer, Amdouni, Bislimi, Comert, Elvedi, Kutesa, Mbabu, Omeraganic, Shaqiri, Sierro, Steffen, Zesiger.
Trenér: Murat Yakin

Rozhodčí: Allard Lindhout (NED).
Dánsko se stejně jako jeho dnešní soupeř kvalifikovalo na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Kaspera Hjulmanda i přes překvapivou prohru se Severním Irskem 2:0 v posledním utkání ovládli svojí skupinu a udrželi prvenství před doléhajícím Slovinskem. Porážka 2:0 byla pro Dány krutá, protože to bylo poprvé, co po dvou letech prohráli soutěžní utkání o více než jeden gól. Seveřané v kvalifikaci prohráli pouze dvakrát, jednou remizovali a sedmkrát zvítězili. Dánové budou chtít proti Švýcarům pokračovat ve skvělé bilanci, kterou mají na svém stadionu Parken (13-0-1) a do dnešního utkání vstupují jako jasní favorité.
Švýcarsko si již zajistilo účast na mistrovství Evropy a tak ani země s bílým křížem ve vlajce nebude na letním turnaji chybět. Švýcaři si prošli velice dlouhou kvalifikací na již zmiňované mistrovství Evropy, kterou zakončili s velice přívětivou bilancí jedné porážky, pěti remíz a čtyř výher když nestačili pouze na výběr Rumunska, kterému podlehli těsně 1:0. Svěřenci trenéra Yakina takl ve své skupině skončili tak na druhém, postupovém místě. Švýcarsko by rádo vylepšilo svojí nepřívětivou bilanci se severským soupeřem, protože ani v jednom ze vzájemných utkání neodcházelo jako vítěz. Poslední vzájemné utkání v kvalifikaci na mistroství Evropy 2019 zvítězily Dánové 1:0.
Krásný sobotní večer z Kodaně! Od 20:00 zde budeme svědky utkání mezi Dánskem a Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.