MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hlučín : Olomouc - 8. srpna 2017   17:00

1:3
(1:0)
Olomouc
Olomouc
52' Manzia   • 101' Moulis   • 118' Moulis
Hlučín
Kolenko – Massaniec (82. Ságner), Heiník, Macík, Žižka (K) – Málek, Foltýn, Mac, Fojtík (86. Hudeczek)– Krejčí (65. Dostál) – Kraut
Kodeš – Ságner, Dostál, Hudeczek, Bernatík, Jančík
Marek Emanuel – Podaný Marek, Polák Jiří
Městský fotbalový stadion
235 diváků
Olomouc
Reichl – Štěrba, Polom, Vepřek (K), Antl (46. Zahradníček)– Obročník (69. Chorý) – Texl, Moulis – Buchvaldek (61. Falta) – Manzia, Linhart
Buchta – Jemelka, Houska, Chorý, Falta, Kalvach, Zahradníček

Skončil zápas druhého kola MOL cupu, ve kterém domácí FC Hlučín hrál s ligovým týmem SK Sigma Olomouc nerozhodně 1:1, následně v prodloužení dostal dva góly a podlehl. Sledovali jsme vyrovnané utkání, postupem času ale domácím docházely síly a prodloužení nedokázali ubránit. Sigma tak postupuje do dalšího kola.
120'
120'
Sigma drží míč na vlastní polovině a čeká na závěrečný hvizd.
119'
Utkání se dohrává, Hlučín předvedl dobrý výkon a nemá se za co stydět.
118'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté definitivně rozhodující o svém postupu! Do přečíslení se dostal Chorý, který ještě nahrával do výhodnější pozice. PAVEL MOULIS tak neměl problém zakončit přesně. – 1:3.
116'
Hlučín se snaží vyrovnat, pomezní rozhodčí ale signalizuje ofsajd a čas se krátí..
115'
Nyní jsme viděli něco, čemu se nechce věřit. Linhart dostal míč před prázdnou branku, úplně sám ale trefil břevno!
114'
Dostál byl ve výborné pozici, finální přihrávku ale zkazil a hosté si mohou oddechnout.
113'
Centr Foltýna sražený na rohový kop.
112'
Oba týmy hrají v plném počtu, kombinaci nyní předvádí hosté na vlastní polovině.
111'
Zahradníček je zpět na nohou a hra pokračuje. Sigma momentálně v deseti.
110'
Hra je nyní přerušena, na hřišti zůstává ležet jeden z hostujícícj hráčů.
110'
Žlutou kartu dostává domácí Málek.
108'
Hudeczek nasadil Faltovi jesličky, jeho následnou střelu zablokoval Vepřek.
107'
Žižka nezpracoval míč ideálně a domácí kapitán se ve vápně k zakončení nedostal.
106'
Hlučín začal na míči, Kraut vybojoval standartku na útočné polovině.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V prvním prodloužení jsme viděli branku, když Vepřek našel ve vápně své spoluhráče a Moulis dotlačil míč do branky. Hlučín už fyzicky nestačí a v prodloužení se ukázal výkonnostní rozdíl obou týmů. Za malou chvíli začne druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
105'
Sigma kombinuje na polovině soupeře.
104'
Stejná situace jako před malou chvíli, tentokrát ale Vepřek hledal Chorého, který byl ale včas ozbrojen.
103'
Sigma se vstřeleným gólem uklidnila a kombinuje na vlastní polovině.
101'
Domácí byli ve velkém obranném bloku a hosté toho využívají! Vepřek dostal přesný míč za obranu, jeho střílený centr našel přesně adresáta, kterého ale vychytal skvělým zákrokem Kolenko, na dorážku už byl ale krátký! Autorem branky PAVEL MOULIS. – 1:2.
100'
Veselo není ani na lavičce Sigmy, Manzia totiž z malého vápna trefil pouze místo, kde stál připravený brankář Kolenko.
99'
Sigma se marně tlačí do útoku, domácí hrají momentálně nad své možnosti.
98'
V Hlučíně mohlo být veselo, to by ale na centr Foltýna musel v obrovské šanci dosáhnout Kraut! Tady chyběly milimetry..
96'
Chorý dostal přesný pas a hnal se do úniku, ve vápně ho ale odstavil od míče Heiník a poslal míč do zamezí. Chorý se dožadoval penalty, hlavní rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
95'
Nepřesná kombinace na domácí straně a Hlučín se opět musí zatáhnout.
94'
Chorý se velmi těžko dostává do hry, domácí obránci si na něj dávají velký pozor.
93'
Ságner kombinoval s Dostálem, první jmenovaný následně nepřesně odcentroval.
92'
Domácí se ubránili a následně Linhart zahrál rukou.
92'
Hned v úvodu prvního prodloužení vybojovali hosté rohový kop. Domácí hráči už toho mají plné zuby a uvidíme, jak si poradí s prodloužením, které nabídne dalších třicet minut.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Skončilo utkání druhého kola MOL Cupu, ve kterém jsme viděli po jedné brance na každé straně. Následovat tak bude prodloužení.
90+1'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Chorý posílá míč pryč.
90+1'
Poslední standartní situace pro domácí tým.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
90'
Chorý ale v útočném snažení fauloval a jeho tým míč ztrácí.
90'
Sigma opět kombinuje, dočkáme se rozhodující branky?
89'
Blíží se konec základní hrací doby, Manzia nepřesně zakončil a opět u míče Kolenko.
88'
Kraut se dostal z ničeho nic do šance, Reichl byl ale pozorný a míč ukryl ve své náruči.
87'
Kolenko s rozehrávkou nikam nespěchá, domácí už toho mají plné zuby.
86'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Fojtík, přichází Hudeczek.
85'
Rychlý protiútok domácích, na jehož konci byl Fojtík, který ale ve stoprocentní pozici netrefil míč ideálně!
84'
Sigma zatlačila svého soupeře, uvidíme zda Hlučín vydrží v posledních minutách.
82'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Massaniec, přichází Ságner.
81'
V posledních minutách Sigma ukazuje svou silnou stránku, Zahradníček poslal míč do vápna, Chorý promáchl, nicméně se k míči dostal Manzia a z dobré pozice branku zhruba o metr přestřeluje!
80'
Polom se dostal do zakončení, Kolenko byl pozorný a míč ukryl ve své náruči.
79'
Sigma šla opět do šance, nyní z toho bude rohový kop.
78'
Nepřesná střela z velké dálky a Kolenko bude odkopávat od své branky.
77'
V posledních minutách je Hlučín v obranném bloku, Sigma se k zakončení ale nemůže dočkat.
76'
Zahradníček se dožadoval druhé penalty, píšťalka ale zůstává němá.
74'
Chorý se dostal na hranici vápna k zakončení, Kolenko byl pozorný a míč vyrazil do bezpečí.
73'
Několik sporných zákroků na straně hostů hlavní rozhodčí nechává a i tento faktor hraje v druhém poločase velkou roli.
72'
Finální přihrávka tomu chybí, jinak v druhém poločase nejde Sigmě vyčíst žádné nedostatky. Drží míč, jsou aktivní, k zakončení se ale nedostávají.
70'
Zahradníček poslal centr do vápna, Kolenko boxuje míč pryč z vápna.
69'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Obročník, přichází Chorý.
68'
Hosté měli k dispozici standartní situaci, centr do vápna našel Faltu, jehož hlavička byla sražena mimo.
66'
Sigma se drží na polovině, obrana soupeře je ale pozorná.
65'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Dostál.
64'
Na druhé straně velmi nepřesně střílel Zahradníček.
63'
Krejčí poslal míč do vápna, Fojtík hlavičkoval nepřesně.
62'
Domácí obránce Heiník tvrdě sestřelil protihráče a vidí žlutou kartu.
61'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Buchvaldek, přichází Falta.
60'
Reichl byl nyní z branky a Mac si na středovém kruhu všiml postavení brankáře a pokusil se o lob. Míč mířil přímo pod břevno, hostující brankář byl ale v pravou chvíli na brankové čáře a s velkým štěstím udržel míč před brankovou čarou!
59'
Moulis si navedl míč na střed, jeho pokus ale skončil hodně mimo.
58'
Texl z hranice vápna mířil mimo tři tyče domácí branky.
57'
Foltýn v ofsajdovém postavení. Sigma tak začíná s kombinací od své branky.
55'
Hlučín kombinuje na vlastní polovině, k ohrožení branky je ale Sigma nepouští.
54'
Po velmi sporné penaltě se začíná od nuly, hosté jsou vstřelenou brankou o něco víc v klidu.
52'
Hosté se dočkávají vyrovnání! K míči se postavil BIDJE MANZIA, který bez problémů posílá míč do branky. Kolenko šel na opačnou stranu. – 1:1.
51'
Byla nařízena penalta pro hosty! Moulis se poroučel k zemi a rozhodčí neváhal ani vteřinu. Tohle si Marek Emanuel mohl promyslet a zvážit své rozhodnutí...
50'
Moulis poslal míč na Buchvaldka, jeho nahrávka do šestnáctky byla sražena na roh.
49'
Krejčí dostal dobrý míč za obranu, následně poslal centr do vápna, kde se ale nedomluvil Žižka s Málkem a k zakončení tak nedošlo.
48'
Na druhé straně Fojtík centroval pouze do míst, kde stáli obránci soupeře.
47'
Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně, Vepřek nepovedeně centroval, následně se domácí ubránili.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antl, přichází Zahradníček.
46'
Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.
Skončil první poločas druhého kola MOL Cupu, ve kterém domácí FC Hlučín vede nad SK Sigma Olomouc nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. V úvodu byli aktivnější hosté, v největší šanci první čtvrthodiny ale Linhart nevyzrál na Kolenka. Poté se hra vyrovnala, opět to ale byli hosté, kteří mohli jít do vedení, to by ale Buchvaldek musel využít samostatný únik. Z následného protiútoku se do vedení dostali domácí, když centr Krauta doklepl do sítě Adam Fojtík. Sigma tak musí v druhém poločase výrazně přidat, aby mohla pomýšlet na postup do dalšího kola.
45'
45'
Obročník nezakončil přesně. Následně má míč v držení Kolenko.
45'
Hosté vybojovali v samém závěru poločasu rohový kop.
44'
Blíží se konec prvního poločasu, míč se drží na polovině Sigmy.
42'
Linhart se snažil přehodit brankáře, který byl venku z branky. Hostující útočník ale netrefil míč ideálně.
41'
Sigma je s vývojem velmi zaskočena a neví si rady.
40'
Na hřišti se přiostřuje, Moulis nyní sestřelil jednoho z domácích hráčů a jen se štěstím vyvázl bez karty.
39'
Hosté ztratili míč a Obročník tvrdě zajel jednoho z domácích hráčů. Za tento prohřešek vidí od rozhodčího žlutou kartu.
37'
Hosté zvýšili na aktivitě, kombinují na polovině soupeře.
36'
Texl a Buchvaldek kombinovali poblíž rohového praporku, k ohrožení branky ani k centru se ale nedostali.
34'
Nejde říct, že by šlo o překvapivou změnu skóre, neboť domácí hrají s ligovým týmem vyrovnanou partii. Uvidíme, co vstřelená branka udělá se zápasem.
32'
Hlučín právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! Kraut dostal skvělý pas za obranu, následně poslal míč pod sebe a ADAM FOJTÍK na malém vápně neměl těžkou práci! Nedáš dostaneš. – 1:0.
31'
Druhá velká šance hostujícího týmu! Texl vyslal do úniku Buchvaldka, který ale nedokázal prostřelit vyběhnutého brankáře!
30'
Akce ale pokračovala, centrovaný míč do vápna propadl až na zadní tyč, kde střela Buchvaldka byla sražena na hranici velkého vápna, kde byl Vepřek, jeho pokus ale skončil vysoko nad.
29'
Buchvaldek poslal míč z levé strany, domácí obrana posílá míč mimo vápno.
28'
Centrovaný míč do vápna skončil v rukavicích Reichla.
27'
První žlutou kartu utkání vidí hostující Lukáš Buchvaldek, který nedovoleně zastavil unikajícího protihráče.
25'
Z druhé strany zkoušel centrovat Vepřek, jeho centr byl ale přetažený a skončil v zamezí.
23'
Buchvaldek poslal míč do vápna, nikdo z hostů se ale na míč nevrhl.
22'
Manzia s Linhartem se příliš do hry nedostávají, obránci domácího týmu zatím velmi dobře brání.
20'
Fojtík si nyní v útočném snažení pomohl faulem a hra je přerušena.
19'
Hlučín nyní vyrovnal hru a hraje se Sigmou velmi dobrou partii.
17'
Opět byl u míče Krejčí, který byl nyní čistě obrán na hranici vápna o míč. Následný rychlý protiútok Sigmy skončil nepřesnou přihrávkou a míč má domácí brankář, který uklidňuje hru.
16'
Dlouhý nákop Macíka na Krauta byl úspěšný, neboť Kraut prodloužil do běhu na Krejčího, který následně z hranice vápna vystřelil. Jeho pokus skončil v náruči Reichla.
15'
Domácí kombinovali na útočné polovině, následně ale finální přihrávka nebyla přesná a k zakončení nedošlo.
14'
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili, následně musel celou situaci uklidnit Kolenko.
13'
Chyba v rozehrávce a viděli jsme první nebezpečnou šanci! Linhart napřáhl z hranice vápna a Kolenko se musel natáhnout, aby tvrdou střelu vyrazil na rohový kop!
12'
Texl centroval nepřesně a následně je hostům pískán útočný faul.
11'
Sigma kombinuje s míčem, k ohrožení branky se ale zatím nedostává.
10'
Massaniec špatně zpracoval míč a odkopávat od své branky bude Reichl.
9'
V Hlučíně panuje velké vedro, tribuna je solidně zaplněna a diváci sledují opatrný začátek obou mužstev.
7'
Manzia nebyl dostatečně rychlý a dlouhý míč ukryl ve své náruči Kolenko.
6'
Hlučín se snaží svému soupeři vyrovnat a nedovoluje Sigmu kombinovat v klidu.
4'
Do šance se dostali i domácí, Krejčí na pravé straně zkoušel vyslat Krauta, kterého ale ozbrojili obránci soupere.
3'
V úvodu utkání začali aktivně hráči Olomouce, kteří drží míč na svých kopačkách.
2'
Do první šance se dostali hosté, Buchvaldek ale nedostal dost prostoru a nedokázal ve vápně zakončit. Pro odchovance z Hlučína to je určitě pikantní zápas.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

FC Hlučín: Kolenko – Massaniec, Heiník, Macík, Žižka (K) – Málek, Foltýn, Mac, Fojtík – Krejčí – Kraut
Náhradníci: Kodeš – Ságner, Dostál, Hudeczek, Bernatík, Jančík

SK Sigma Olomouc: Reichl – Štěrba, Polom, Vepřek (K), Antl – Obročník – Texl, Moulis – Buchvaldek – Manzia, Linhart
Náhradníci: Buchta – Jemelka, Houska, Chorý, Falta, Kalvach, Zahradníček

Rozhodčí: Marek Emanuel – Podaný Marek, Polák Jiří.
Trenér FC Hlučín Radomír Korytář před utkáním:

„Na zápas se těšíme. Sigma je velkým favoritem, ale my svou kůži neprodáme lacino,“ slíbil trenér Radomír Korytář.

„Nemáme co ztratit, šanci dostanou i kluci z lavičky,“ dodal.
Trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek před utkáním:

„Začátek ligové sezony jsme dobře rozjeli a pro celkový klid a pohodu by nebylo úplně dobré, kdybychom to pohárové utkání nějakým způsobem zbytečně zkomplikovali. Takže bych byl rád, abychom to zvládli.“

Samozřejmě dáme šanci dalším hráčům ze širšího kádru, kteří teď tolik příležitostí nedostali. Ale nemyslím si, že by to mělo mít nějaký zásadní vliv na způsob hry. Takže očekávám, že ukážou, že kvalitu mají a postoupíme,“ dodal.

FC Hlučín
Účastník MSFL bude chtít v tomto střetnutí překvapit a potrápit ligový tým. Tým od letní přípravy vede Radomír Korytář, který si už vyzkoušel pozici hlavního trenéra na ligové scéně. V Hlučíně se o víkendu odehrálo první kolo MSFL, ve kterém domácí tým nestačil na Velké Meziříčí, kterému podlehl 1:3. V generálce na tento zápas si Hlučín poradil s divizním Dolním Benešovem, kterého porazil 2:1. Hlučín odehrál první kolo poháru na půdě Ústí, kde zvítězil jednobrankovým rozdílem.
SK Sigma Olomouc
Nováček HET ligy prožívá povedené období. Od začátku letní přípravy odehrála Sigma 12 zápasů (10 přípravných, 2 ligové). Devět zápasů Sigma zvládla, dva zápasy skončily smírně (Opava, Žilina) a pouze jednou celek z Hané prohrál (Trnava). V HET lize se Sigma utkala s Mladou Boleslaví, kterou porazila na jejich půdě 2:1. Stejným výsledek si Olomouc poradila na domácí půdě s Libercem.
V úterý je na programu několik zápasů druhého kola MOL Cupu. Jeden ze zápasů, FC Hlučín – SK Sigma Olomouc, vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.