MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : MFK Vyškov - 1. listopadu 2023   13:30

Dukla
Dukla
62' Buchvaldek  • 71' Buchvaldek  • 74' Buchvaldek
3:1
(0:1)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
38' Němeček
Dukla
F. Rada /K/ – Ullman, Hašek (51. Peterka), Holiš, Ludvíček – Douděra, Jeřábek, Špatenka (80. Moulis), Kozel (46. Hudec), Hrubeš (61. Buchvaldek) – Zeronik (61. Červenka)
Šťovíček – Vondrášek
Klíma – Vlček, Hádek
Na Julisce, Praha-Dejvice
573 diváků
MFK Vyškov
Borek – Ilko (46. Souaré), Coulibaly, Sylla (77. Štěpánek), Němeček /K/ – Kanakimana (61. Eneme), Vintr (61. Mafwenta), Lahodný, Červeň – Diallo, Kamara (61. Metsoko)
Stejskal – Bayo

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:1. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:11.
Pražská Dukla je prvním čtvrtfinalistou českého poháru MOL Cup. Rozhodujícím okamžikem byl příchod Lukáše Buchvaldka na hřiště po hodině hry. Nezáživný první poločas vyhrál Vyškov díky Němečkovu voleji, ale Buchvaldek během 13 minut na hřišti stihl čistý hattrick, když nejprve hlavičkou využil Douděrův centr a poté skóroval z trestného kopu a z pokutového kopu, když obě tyto standardky byly pískány po faulu na něj.
Dukla tak v souboji druhého s prvním celkem F:NL oplácí Vyškovu podzimní porážku 2:4 z Julisky.
Z pražských Dejvic je to ode mě vše, hezké středeční odpoledne!
90+3'
90+2'
Metsokův pokus z úhlu byl sražen před Enemeho, který si naběhl na penaltovou značku, ale ani on nepropálil hradbu červených stulpen Dukly.
90+1'
Po Enemeho přihrávce pálil nejlepší druholigový střelec Idjessi Metsoko z úhlu po zemi do připraveného Rady.
89'
Teď byl Metsoko zjevně zatahán za dres, ale faul se nepíská. Trochu se mu vymstilo předchozí filmování.
88'
Zahrozili vlastně poprvé od svého vedoucího gólu hosté. Lahodný uvolnil do uličky Metsoka, kterému se podařilo míč prostrčit pod tělem vybíhajícího Rady, ale před brankovou čarou včas zasáhl Ullman a odklízí ho do bezpečí.
87'
Po devátém rohu prostrkával Moulis míč Buchvaldkovi mezi dva hráče do ofsajdu.
86'
Teď se mi zdá, že rozhodčí obrali Duklu o regulérní gól. Douděrův centr sklepl Červenka hlavou Moulisovi a jeho ránu halfvolejem z 10 metrů vyrážel při pohledu z tribuny Borek už zjevně za brankovou čarou. Sudí byl ovšem jiného názoru.
84'
Vyškov zatím nepůsobí dojmem mužstva, které má síly na zvrat. Štěpánek přihrává místo Souarému podavači míčů za postranní čarou.
83'
Němeček rozjel akci pro Metsoka, který ve vápně narazil a vrátil míč hostujícímu kapitánovi, po jehož přihrávce centruje Diallo zprava jen do Radových rukavic.
80'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Špatenka, přichází Moulis.
80'
Žlutou kartu vidí Golden Mafwenta (Vyškov) za faul na středovém puntíku.
79'
Červeň při odkopu míče trefil domácího Červenku, balon se ovšem se štěstím odráží přímo před Borka.
79'
Dnešní utkání sleduje 573 diváků.
78'
Metsoko převzal Souarého přihrávku a kličkování ve vápně se pokusil vyšperkovat teatrálním pádem, který rozhodně dnes ze strany moravských Afričanů nebyl prvním.
77'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Sylla, přichází Štěpánek.
77'
Diallův centr odhlavičkoval Peterka zpět k vyškovskému hráči, který si ale u postranní čáry nechal míč utéct.
76'
Syllovu skákavou malou domů zvládl Borek s přehledem.
75'
Žlutou kartu si za oslavy se svlečením dresu vysloužil Lukáš Buchvaldek (Dukla).
74'
Dukla právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu završil hattrick LUKÁŠ BUCHVALDEK. Ranou do horního růžku nedal Borkovi nejmenší šanci zasáhnout.
73'
Penalta pro Duklu! Špatenka obral váhající hráče Vyškova o míč a kolmicí uvolnil Buchvaldka, kterého v pokutovém území podrazil Coulibaly.
71'
Trestný kop z 20 metrů posílá přes zeď LUKÁŠ BUCHVALDEK a zdá se, že anketu o muže zápasu ani nemusíme vyhlašovat. Směr skvěle kopnuté střely Borek vystihl, ale do skulinky nedosáhl a míč se opět odráží od jeho levé tyče těsně za brankovou čáru.
70'
Mafwenta podkopl tři metry od velkého vápna Buchvaldka, sám se pak pokusil zakřičet a spadnout, ale sudího Klímu neošálil.
69'
Jeřábek se po krátkém ošetření vrací do hry.
68'
Hra je přerušena, masér Dukly je ve středovém kruhu u ležícího Jeřábka.
66'
Žlutou kartu za zbytečné protesty dostal Filip Rada (Dukla). Brankář reklamoval zřejmě ofsajd, který byl ale zcela v souladu s pravidly máván až po dokončení vyškovské akce.
63'
V domácí rozehrávce to zaskřípalo, Eneme s Metsokem měli před sebou dálnici, ale míč o trávník neskočil proti noze ani jednoho z nich.
62'
Teď měl Petr Rada se střídáním šťastnou ruku. LUKÁŠ BUCHVALDEK po zhruba 50 vteřinách pobytu na hřišti naskočil na centr Martina Douděry a hlavičkoval křížem. Borek si na míč sáhl, ale ten ještě po odrazu o zadní tyč končí za brankovou čarou, veškerá snaha skluzujících obránců již byla marná.
61'
ze hřiště odchází Hrubeš, přichází Buchvaldek,
ze hřiště odchází Zeronik, přichází Červenka.
61'
ze hřiště odchází Kamara, přichází Metsoko,
ze hřiště odchází Vintr, přichází Mafwenta,
ze hřiště odchází Kanakimana, přichází Eneme.
60'
Zeronik se protáhl mezi dvěma hráči v bílých dresech, přízemní centr však zachytává Lahodný.
60'
Hrubešův přímý kop odhlavičkovali hosté na v pořadí již osmý roh. Ten pak jejich hlavičkáři v pohodě odvracejí.
58'
V pokutovém území Vyškova zůstal ležet domácí Špatenka, ale pískán je k nelibosti domácích fanoušků až faul Červeně na Douděru nedaleko postranní čáry, když domácí pokračovali bez ohledu na spoluhráče ve hře.
58'
Ullmanovu ránu ze střední vzdálenosti odráží patou Sylla. Pražané dál obléhají soupeřovu šestnáctku.
57'
Špatenkovu svíci zprava před bránu si stahuje do rukavic Jiří Borek.
55'
Žlutou kartu dostává David Ludvíček (Dukla) za faul, kterým po nezdařeném rohu přerušil protiútok hostů.
55'
Douděra hezky uvolnil po pravém křídle Ullmana, jehož centr odkopává dobíhající Němeček přes břevno vyškovské brány.
54'
Zeronik si připravil míč na střelu z 15 metrů, jenže po zemi trefil přesně střed brány, což byla pro Borka rutina.
53'
Dukla ho opět nevyužila, od protějšího rohového praporku se chystá vhodit míč co nejdále Coulibaly.
52'
Špatenka si zopakoval spolupráci s Douděrou, který propálil Červeně jesličkami, o nohu slovenského obránce však končí tečovaná střela jen šestým rohem Dukly.
51'
Po rohu nepropálil Ludvíček z voleje hradbu těl před sebou.
51'
Zeronik se protáhl do malého pokutového území, zpětnou přihrávku od koncové lajny srazil Coulibaly skluzem na roh.
51'
ze hřiště odchází Hašek, přichází Peterka.
50'
Filip Špatenka našel křížnou přhrávkou Martina Douděru, který zpoza velkého vápna pálí těsně nad.
48'
Oumar Kamara při napadání přišlápl botu Dominika Haška.
46'
ze hřiště odchází Ilko, přichází Souaré.
46'
ze hřiště odchází Kozel, přichází Hudec.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 58% – 42%, střely na bránu 1:2, střely mimo 1:1, rohy 4:0, fauly 5:5, ofsajdy 0:2.
Osmifinálový pohárový souboj dvou vedoucích celků druhé ligy zatím nabídl pramálo fotbalové krásy. Světlou výjimkou byla Němečkova rána z voleje, díky které vede Vyškov o jeden gól a má blíže mezi nejlepší osmičku.
45+1'
45'
Douděrův přetažený centr sklepával Hrubeš pod sebe, sám dobrzdil až o reklamní panel Bílinské kyselky, zatímco míč je snadnou kořistí Jiřího Borka.
44'
David Kozel se nadechl k velkolepému sólu, prokličkoval se s míčem přes tři hráče a z hranice šestnáctky vypálil po zemi těsně vedle.
43'
Nepřímý kop rozehraje po odmávaném ofsajdu Filip Rada.
42'
Lehce úsměvný moment zařídili Kamara s Haškem, hostující hráč postupoval jeden na jednoho, ale při rychlé kličce uklouzli a upadli současně oba, aniž by se dostali do souboje.
40'
Žlutou kartu dostává Ondřej Vintr (Vyškov). V souboji s Kozlem byl pozdě a nejlepšího střelce Dukly bezohledně srazil tělem k zemi.
38'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Bienvenue Kanakimana převzal kolmici Ondřeje Vintra do běhu na pravé křídlo a jeho skvělý přetažený centr uklidil nabíhající DAVID NĚMEČEK bombou z voleje do sítě.
37'
Zeronik ve skluzu nedosáhl na Kozlovu průnikovou přihrávku.
36'
Po dlouhém autu Ondřeje Vintra je pískán útočný faul ve skrumáži jednomu z afrických hráčů hostů.
35'
Souboj dvou nejlepších mužstev druhé ligy zatím nenabízí příliš kvality, nejčastěji končí akce na obou stranách mimo hrací plochu.
32'
Trestný kop Dukly odvrací rázným odkopem z pokutového území Ilko.
29'
Náznak nebezpečného brejku vyškovského celku. Kamara si naběhl na Lahodného kolmici a přihrával pod sebe Kanakimanovi, který však v nadějné pozici promáchl. Střela z druhé vlny příliš nesedla ani Lahodnému a domácí Ullman o něj poté vytloukl bloky.
28'
Diallo se snažil přifilmovat pád, do protiútoku vyrazil Ludvíček, kterého zakřižoval Vintr a domácí budou jen vhazovat.
27'
Tvrdou střelu z velkého vápna vyslal přes padajícího beka Jakub Zeronik, brankář Jiří Borek byl na čáře připraven.
25'
Ofsajd je máván vyškovskému Kamarovi.
23'
Sylla dost ošklivě zajel do Zeronika, prozatím si vysloužil jen důrazné ústní varování.
22'
Nesmělé útočné výpady hostů si obrana Pražanů pohlídala, míč je podruhé v krátkém čase v zámezí.
19'
Dalekonosná tvrdá střela hostujícího Kanakimany letí nad břevno.
18'
V těchto chvílích se hraje vyčkávací fotbal mezi šestnáctkami v nijak zběsilém tempu.
15'
Hrubešův centr po čtvrtém rohu Dukly neměli spoluhráči možnost dostihnout, kope se od Borkovy brány.
14'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Roman Holiš, tvrdá střela končí po teči Coulibalyho vedle vyškovské levé tyče a Juliskou zní prvně potlesk.
12'
Pavol Ilko podebral dlouhý míč do šestnáctky, kde si ho našel Kessy Coulibaly, slabou hlavičkou do náruče ovšem nemohl Filipa Radu vyvést z míry.
11'
Jakub Jeřábek podrazil Kanakimanu, hosté mají přímý kop necelých 40 metrů od brány.
9'
Dukla si roh zopakovala, ale i tentokrát se Vyškov ubránil. Míč odkopává přes hlavu do bezpečí Ondřej Vintr.
8'
Martin Douděra nabral dech do plic a rozjel pořádný obří slalom přes půl hřiště, nakonec centrovaný míč odvrací Coulibaly hlavou na roh.
6'
S obličejovou maskou hrající Dominik Hašek si přišlápl míč, ale stačil ho včas odehrát do bezpečí před Kamarou.
5'
Vyškov rozehrával přímý kop z vlastní poloviny, Diallův postup ale zarazil čistým zákrokem Kozel.
2'
První rohový kop Dukly odvrací hlavou z malého vápna Lahodný.
1'
Na Julisce se kupodivu za pěkného počasí shromáždila na poměry brzkého středečního odpoledne slušná návštěva, pár stovek diváků požene domácí v červenožlutých dresech proti hostům, kteří nastoupili v bílém.

FK Dukla Praha: F. Rada /K/ – Ullman, Hašek, Holiš, Ludvíček – Douděra, Jeřábek, Špatenka, Kozel, Hrubeš – Zeronik
Náhradníci: Šťovíček – Peterka, Červenka, Moulis, Hudec, Vondrášek, Buchvaldek
Trenér: P. Rada

MFK Vyškov: Borek – Ilko, Coulibaly, Sylla, Němeček /K/ – Kanakimana, Vintr, Lahodný, Červeň – Diallo, Kamara
Náhradníci: Stejskal – Štěpánek, Souaré, Metsoko, Bayo, Mafwenta, Eneme
Trenér: Kameník

Rozhodčí: Klíma – Vlček, Hádek.
Oba celky si postup do osmifinále vysloužily výhrami nad soupeři z nejvyšší soutěže. Dukla Praha zvítězila v Uherském Hradišti nad Slováckem 4:3, zatímco Vyškov doma zdolal Teplice 1:0.
V předchozích dvou sezónách získal Vyškov proti slavnějšímu soupeři pouhý bod a vstřelil celkem jen dva góly, ale v úvodním zápase letošní druholigové sezóny zářil a odvezl si z Julisky po atraktivní přestřelce vítězství 4:2.
V dresu Vyškova, jehož kádr je složen přibližně z poloviny domácích a poloviny afrických hráčů, září Idjessi Metsoko. Útočník z Toga nastřílel v soutěžních zápasech již 11 gólů a krouží kolem něj řada prvoligových i zahraničních klubů.
Nejlepším střelcem Pražanů je sedmigólový záložník David Kozel, který už překonal šestibrankový počin z celé loňské sezóny ještě před koncem podzimu.
Hezký první listopad, ve vyloženě pro pražské diváky ideálně stanoveném čase ve všední den od 13:30 se na Julisce odehraje osmifinále českého fotbalového poháru, do něhož svedl los druholigové celky Duklu Praha a MFK Vyškov.
Důvodem pro brzký čas výkopu je především úspora umělého osvětlení, které by podle vyjádření pořádajícího klubu vyšlo až na 120 tisíc korun, což by nejspíš převýšilo celý příjem ze vstupného.

Oběma soupeřům se letos daří a s odstupem vládnou tabulce F:NL. Vyškov ovšem o víkendu překvapivě doma po pěti zápasech prohrál s Opavou 1:3 a jeho náskok na druhou Duklu se smrskl na jediný bod. Svěřenci Petra Rady doma naposledy porazili Chrudim 1:0 a tři body přivezli i v sobotu z Prostějova za výhru 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.