MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Dukla - 25. února 2024   14:00

Opava
Opava
37' Blecha  • 39' Přichystal
2:0
(2:0)
Dukla
Dukla
Opava
L. Číž – Hýbl (87. Haitl), Janoščín (C), Srubek, Kopečný – Omale – Rezek (78. Kadlec), Blecha, Málek, Přichystal (67. Rataj) – Vaněček (67. Marzuq).
Richter – Pejša, Velička.
Kvítek – Matoušek, Hádek
Stadion v Městských sadech, Opava
3125 diváků
Dukla
Rada – Holiš (74. Buchvaldek), Peterka (C), Hašek – Helešic, Kozel (62. Moulis), Kozma, J. Hora I, M. Douděra (46. Ullman) – Mešanović (74. Zeronik), Matějka.
Šťovíček – Vondrášek, Jeřábek.

Prvními semifinalisty letošního ročníku MOL Cupu se stali fotbalisté Opavy, kteří jsou už jen jediný krůček od vyrovnání svého pohárového maxima z roku 2017. V úvodním čtvrtfinále zdolali Slezané 2:0 pražskou Duklu, kterou na svém hřišti porazili už poosmé v řadě. Vše podstatné se událo již v prvním poločase. Ve 24. minutě zasáhl Matějka kopačkou do tváře Janoščína a vyfasoval červenou kartu. Pražané byli i v deseti aktivní, pak ale přišly v rozmezí tří minut dva smrtící opavské zásahy. Skóre otevřel Blecha, jehož tečovaný centr z levé strany zamířil do branky o vzdálenější tyčku. Následně se po Málkově centru z pravé strany opřel ve vápně do balonu z první Přichystal a přízemní ranou zvýšil domácí vedení. Dukla po pauze nesložila zbraně, dokonce byla častěji na balonu, žádnou vážnější příležitost ke skórování si ale nevypracovala.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:6.
90+4'
90+3'
Ještě jedna standardka pro Duklu. Pavel Moulis centroval z pravého okraje hřiště na bližší tyč. Nikdo ze spoluhráčů se k balonu nedostal.
90+3'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Dominik Hašek).
90+2'
Lukáš Buchvaldek centroval na přední tyč. Balon rezolutně odvrátil hlavou až na polovinu hřiště Jaromír Srubek.
90+1'
Jakub Zeronik vybojoval na konci první nastavené minuty pro Duklu rohový kop z levé strany.
89'
Filip Blecha našel skvělým pasem na levou stranu vápna Jiřího Janoščína. Ten přihrával před branku, Jan Peterka odvracel skluzem na rohový kop.
88'
Patrik Haitl faulován na útočné polovině Jakubem Horou. Standardní situace pro Slezský FC.
87'
Střídání v týmu Slezský FC Opava:
ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Patrik Haitl.
86'
Opavský obránce odskákal za pomoci spoluhráčů po levé noze ze hřiště. Slezané jsou momentálně v deseti, ostatně stejně jako Dukla.
85'
Na trávníku se bez cizího zavinění octl Matěj Hýbl. Vypadá to, že nebude moci pokračovat ve hře.
84'
Opavští obránci nyní sbírají čas krátkými přihrávkami okolo svého vápna. Diváci se v hledišti skvěle baví a prakticky již oslavují postup do semifinále domácího poháru. Svěřenci Miloslava Brožka jsou mu opravdu hodně blízko.
83'
Další pokus o rychlý opavský protiútok zazdil Jaroslav Málek, jenž přihrával hodně nepřesně za postranní čáru.
82'
Čerstvý Jan Kadlec vyhrál po nákopu na levé křídlo souboj o balon a odcentroval před branku. Tomáš Rataj se do zakončení nedostal.
80'
Do konce řádné hrací doby schází posledních deset minut. Dukla operuje s míčem na útočné polovině, avšak daleko od opavské branky.
79'
Dnešní utkání sleduje 3 125 diváků.
78'
Jakub Rezek se krátce před vystřídáním posadil na trávník, což se vůbec nelíbilo hostujícímu kouči Petru Radovi. Za přílišné protesty si vykoledoval žlutou kartu.
78'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Jan Kadlec.
76'
Vzápětí ještě v přerušené hře žlutá karta pro kapitána Dukly Jana Peterku, který dnes nehraje povedené utkání. Provinil se faulem na Jaroslava Málka.
76'
Filip Blecha si po posunutí míče Málkem z pravé strany zpracoval balon na střelu a zkusil štěstí z nějakých dvaceti metrů. Levačkou mířil do míst, v nichž operoval připravený Filip Rada.
74'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Jakub Zeronik.
74'
ze hřiště odchází Roman Holiš, přichází Lukáš Buchvaldek.
73'
Solomon Omale vyslal z pravé strany ostrý centr. Ve výskoku jej jemně lízl Tomáš Rataj. Balon mezi tři tyče neusměrnil.
71'
A znovu Yahaya Mohammed Marzuq. Dral se za balonem, na poslední chvíli ale zasáhl Jan Peterka. Dukla teď nechává vzadu pravidelně odkrytá vrátka.
70'
Nově příchozí Yahaya Mohammed Marzuq zkusil vystřelit zpoza hranice velkého vápna. Pokus mu nesedl, přízemní balon mířil daleko vedle levé tyče.
69'
Dukla se snaží o aktivní napadání na útočné polovině. Nákop Miloše Kopečného zablokoval dotírající Matěj Helešic k brankáři Lumíru Čížovi.
67'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Yahaya Mohammed Marzuq.
67'
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Tomáš Rataj.
66'
Jakub Rezek si teď neporozuměl s Jaroslavem Málkem. Dlouhé opavské držení míče končí. Na programu je dvojité domácí střídání.
64'
Opava mohla z rychlého protiútoku přidat třetí zásah. Miloš Kopečný se uvolnil na pravé straně, v závěru ale střílel po zemi dost vedle bližší tyče. Rána mu vůbec nesedla.
64'
Na rohové kopy vede Dukla momentálně 5:2. Ten poslední rozehrál Pavel Moulis nakrátko. Po kombinaci s Matějem Helešicem se do ohrožení branky nedostal.
63'
Nově příchozí Pavel Moulis si na pravém okraji hřišti zkušeně došel pro faul. Dukla rozehrává z vlastní poloviny.
62'
ze hřiště odchází David Kozel, přichází Pavel Moulis.
61'
Je za námi hodina zápasu. Opava stále vede 2:0. Dukla se snaží být i v deseti hráčích aktivní, Lumír Číž ale žádnou vážnou příležitost hostů dosud řešit nemusel.
59'
Muris Mešanović nabral rychlost na levé straně a vřítil se do pokutového území. Po kontaktu s Jiřím Janoščínem upadl k zemi. Penalta se ale správně nepíská, šlo o souboj tělo na tělo.
57'
Jiří Janoščín nakopl zezadu do nohy Murise Mešanoviće, ten už byl přitom bez balonu. Klidně z toho mohla být v krátkém sledu pro domácího zadáka druhá žlutá karta.
56'
Žluté karty pro Jiřího Janoščína a Murise Mešanoviće, pravděpodobně za nějakou přílišnou gestikulaci.
55'
Rohový kop pro Duklu. Centrem z levé strany ho rozehrál Jakub Hora. Daniel Kozma hlavičkoval slabě o zem jen do náruče Lumíra Číže.
53'
Jakub Přichystal byl nejprve přidržen za dres Romanem Holišem a nakonec i postrčen na zem. Vypadá to, že z některých hráčů pražské Dukly už číší i frustrace.
52'
Matěj Helešic to měl k balonu v pokutovém území daleko. Lumír Číž proti němu vyrazil a schoval ho v rukavicích.
51'
Tentokrát fauloval David Vaněček Daniela Kozmu. Hrát může opět Dukla, byť jen z vlastní poloviny.
50'
Miloš Kopečný vletěl do Romana Holiše, který zůstává na trávníku. Opavský zadák se protihráči omlouvá.
47'
Michael Kvítek musel krotit vášně. Nahecovaný Muris Mešanović se po souboji ve vápně pustil do potyčky hned s trojicí domácích protihráčů. Vše se obešlo bez karetních trestů.
46'
ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Ondřej Ullman.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Opava vede po úvodním dějství ve čtvrtfinále MOL Cupu nad Duklou Praha 2:0. Už ve 24. minutě zasáhl Matějka kopačkou do tváře Janoščína a vyfasoval červenou kartu. Pražané byli i v deseti aktivní, pak ale přišly v rozmezí tří minut dva smrtící opavské zásahy. Skóre otevřel Blecha, jehož tečovaný centr z levé strany zamířil do branky o vzdálenější tyčku. Následně se po Málkově centru z pravé strany opřel ve vápně do balonu z první Přichystal a přízemní ranou zvýšil domácí vedení.
45+3'
45+1'
David Kozel přihrával z pravé strany na bližší tyč. Po balonu se před dotírajícím Murisem Mešanovićem vrhl Lumír Číž. Ten byl dosud v úvodním dějství víceméně bez práce.
45'
Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby první půle. Domácí pohodlně kombinují s míčem na svých kopačkách.
44'
Další Kopečného centr z pravé strany zpacifikovali Daniel Kozma a Roman Holiš. Slezané jsou po dvou vstřelených brankách hodně aktivní.
43'
Miloš Kopečný centroval z pravé strany na zadní tyč. Před Jakub Rezkem odvracel Martin Douděra, a to tak šikovně, že se bude kopat od branky Dukly.
41'
Do konce prvního poločasu schází posledních pět minut. Opava se dvěma slepenými góly dostala do pohodlného vedení 2:0 a navíc hraje proti deseti. Slezané mají cestu do semifinále MOL Cupu otevřenou.
39'
Opava právě vstřelila branku!
A další gól Opavy! Z pravého okraje hřiště odcentroval do pokutového území Jaroslav Málek. Jan Peterka odvracel hlavou jen k JAKUBOVI PŘICHYSTALOVI, který balon uklidil přízemní levačkou z první do pravé části branky. Rada byl bez šance.
37'
Slezané rychle využívají početní výhodu a otevírají skóre! Peterkou tečovaný centr FILIPA BLECHY z levé strany změnil trajektorii letu a odrazil se od pravé tyče za překvapeného Radu! Ten byl zaměstnán i soubojem Miloše Kopečného s Matějem Helešicem, nikdo z nich se ale míče dle opakovaných záběrů nedotkl.
35'
Matěj Hýbl čechral před malé vápno vysoký balon z levé strany. Filip Rada si jej bez problémů stáhl do rukavic.
34'
Na prudký centr z pravé strany si naskakoval Jakub Rezek. Na míč nedosáhl, navíc se provinil ofenzivním faulem na Martina Douděru. Kope se od branky Dukly.
32'
Opavští příznivci se vytasili s povedenou choreografií na motivy legendárního kouzelníka Harryho Pottera. Na hrací ploše už se toho tolik zajímavého neděje.
30'
Solomon Omale si právě vykoledoval žlutou kartu. V souboji šlápl na levou nohu Jakubu Horovi, jenž zákrok stěží vydýchává.
29'
Je to tak. Dirigent zadních opavských řad se vrací na trávník. Sympaticky ho šel poplácat také trenér Dukly Petr Rada.
28'
Jiří Janoščín už se s obvázanou hlavou hlásí u postranní čáry a zřejmě bude moci pokračovat ve hře!
27'
Muris Mešanović se dostal několik metrů za opavskou obranu. Do zakončení po dlouhém nákopu už nikoliv, neboť byl dle očekávání pískán ofsajd.
26'
Jiří Janoščín bude nadále ošetřován za postranní čárou. Kapitánskou pásku už od něj převzal Miloš Kopečný.
25'
Domácí kapitán leží otřesen na hrací ploše. Na jeho hlavě je i krev. Lukáš Matějka již odchází do kabin.
24'
Pozor! Lukáš Matějka se ve vzduchu natahoval po balonu a zasáhl kopačkou hlavu Jiřího Janoščína. Jasná červená karta.
23'
Daniel Kozma povalil na polovině hřiště Jakuba Přichystala. Rozhodčí Kvítek nechal pokračovat ve hře.
22'
Sražený balon z kopačky Jaroslava Málka se odrazil k volnému Davidu Vaněčkovi. Tomu ke zpracování míče pár kroků scházelo.
21'
Matěj Hýbl se snažil poslat do vápna dlouhý aut. Ten k Davidu Vaněčkovi nedoputoval. Opava je nicméně nadále na útočné polovině.
20'
Centr zprava z kopačky Jakuba Hory byl prodloužen mimo vápno. Následně dobře zasáhl Filip Blecha. Slezané budou vhazovat.
19'
Lukáš Matějka se dral skrze opavskou obranu do zakončení. Jaromír Srubek míč na poslední chvíli odehrál na rohový kop.
18'
Zadáci Dukly momentálně kombinují s míčem na vlastní polovině. Sledujeme méně záživnou pasáž zápasu.
16'
Roman Holiš výborně podpořil útok. Dukla po zisku balonu rychle přenesla hru na druhou stranu. Protiakci utnul odkopem za autovou čáru Jakub Přichystal.
15'
Přízemní centr Filipa Blechy z levé strany hřiště odvrátila obrana Dukly na další rohový kop. Martin Douděra zřejmě reklamoval ofsajd, sudí Michael Kvítek byl ale jiného názoru.
14'
Martin Douděra se na pravé straně hezky uvolnil přes Matěje Hýbla. Jeho centr na bližší tyč se stal kořistí brankáře Lumíra Číže.
14'
Dukla rychle přenesla hru na druhou stranu. Zprava centroval do šestnáctky Muris Mešanović. Vzdušný pas odvracel Solomon Omale. Teď už zase hrají Slezané.
13'
Standardku rozehrál prudkým centrem na bližší tyč Jaroslav Málek. Balon skončil na hlavě hostujícího kapitána Jana Peterky.
12'
Jakub Rezek faulován na levém okraji hřiště Dominikem Haškem. Je z toho standardní situace pro Opavu.
11'
Blechovi jeho centr vůbec nevyšel. Byl značně přetažený, a tak na něj nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Hrát může Dukla.
10'
Rohový kop také na protějším konci hrací plochy. Pro žlutomodré ho vybojoval Filip Blecha, jenž ho svou levačkou rovněž rozehraje.
9'
Po centru z levé strany na zadní tyč se zdálo, že šel balon do zámezí od jednoho z domácích hráčů. Rozhodčí ale nařídil odkop od branky, což se hostům pochopitelně příliš nelíbilo.
8'
Z pravé strany odcentroval Martin Douděra. Jiří Janoščín prodloužil balon na zadní tyč, odkud zakončoval hlavou Matěj Helešic. Ten to měl dost z úhlu, Miloš Kopečný odvracel na rohový kop.
7'
David Kozel chtěl v souboji jeden na jednoho nasadit jesličky Matěji Hýblovi. Možnost odcentrovat z pravé strany nakonec nedostal.
6'
Miloš Kopečný zvládl v rychlostním souboji uhájit míč před dotírajícím Lukášem Matějkou. Pomohl si přihrávkou na Lumíra Číže, jenž balon odehrál do bezpečí.
5'
Pozorný Jan Peterka odvrátil na autové vhazování přízemní přihrávku do vápna z levé strany.
4'
Pražané pod tíhou domácího napadání vrátili míč až ke svému brankáři Filipu Radovi. Na první střeleckou příležitost zatím čekáme.
3'
Opavští obléhali hostující šestnáctku. Solomon Omale nakonec míč do vápna nedostal. Balon vyvezl Jan Peterka.
2'
Opava nastoupila do zápasu v tradičních žluto-modrých dresech, Dukla hraje v červených.
1'

Slezský FC Opava: L. Číž – Hýbl, Janoščín (C), Srubek, Kopečný – Omale – Rezek, Blecha, Málek, Přichystal – Vaněček.
Náhradníci: Richter – Haitl, Pejša, Marzuq, Velička, Kadlec, Rataj.
Trenér: Miloslav Brožek

FK Dukla Praha: Rada – Holiš, Peterka (C), Hašek – Helešic, Kozel, Kozma, J. Hora I, M. Douděra – Mešanović, Matějka.
Náhradníci: Šťovíček – Moulis, Vondrášek, Ullman, Jeřábek, Zeronik, Buchvaldek.
Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Kvítek – Matoušek, Hádek.
Hlavním rozhodčím střetnutí bude Michael Kvítek. Na čárách mu budou asistovat kolegové Lukáš Matoušek a Jaroslav Hádek.
Velice mírným papírovým favoritem zápasu bude Opava, a to zejména díky výhodě domácího prostředí. Před svými fanoušky zdolali Slezané klub z Julisky v posledních sedmi vzájemných utkáních.
Dukla bude během jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY usilovat o postup mezi českou fotbalovou elitu. V tabulce se nachází na druhém místě o čtyři body za vedoucím Vyškovem. V poháru přešli Pražané, které trénuje Petr Rada, postupně přes Hostouň (4:1), Vltavín (3:0), Slovácko (4:3) a právě zmíněný Vyškov (3:1). Klub s bohatou historií vyhrál v minulosti čtyřikrát český a osmkrát československý pohár.
Opava se nachází po podzimní části druhé nejvyšší soutěže na devátém místě se šestibodovým náskokem na patnáctý Žižkov. Do čtvrtfinále MOL Cupu se svěřenci trenéra Miloslava Brožka dostali díky výhrám nad Šumperkem (5:1), Holešovem (7:0), Brnem (3:2) a Velvary (2:1). Největší úspěch zaznamenal Slezský FC v domácím poháru v roce 2017, kdy si zahrál finále. V tom tehdy podlehl na Andrově stadionu v Olomouci 0:1 Zlínu, a jen těsně mu tak unikla senzační účast ve skupinové části Evropské ligy.
Hezké nedělní odpoledne. Týden před začátkem jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si to spolu dva její účastníci rozdají ve čtvrtfinále domácího poháru. Slezský FC Opava přivítá na stadionu v Městských Sadech tým FK Dukla Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.