To je tedy z tohoto zápasu vše, díky za pozornost a někdy u fotbalu zase na počtenou.
Statistiky zápasu:

Střely na bránu: 2:13
Střely mimo: 4:11
Rohy: 3:11
Fauly: 23:16
Držení míče v %: 43:57
Řecku patří uznání, že se nikdy nevzdalo a dokázalo postoupit nejprve přes Pobřeží Slonoviny, konkrétně v nastaveném čase a i v tomto mači zabralo po vypršení základní hrací doby. Kostarika však zvládla penaltovou loterii mistrovsky a už si brousí zuby na silné Nizozemsko.
Byla to nervózní a bláznivá podívaná, Řecko bylo tentokrát o hodně aktivnější, střelecky výrazně lepší, ale nemohoucnost provázela tento tým v podstatě celý turnaj. Pouze tři góly za celé mistrovství, to je prostě málo.
Řecko bylo celý zápas lepší, dlouhou dobu hrálo dokonce přesilovku, přesto to na postup nestačilo. Především v prodloužení bylo k vidění několik jasných šancí, ale hrdina Kostariky brankář Navas se zasloužil o historický postup svého týmu do další fáze turnaje.
V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Kostarika.
MICHAEL UMAÑA v páté sérii penalt zajistil postup svého týmu do čtvrtfinále, kde už od odpoledne čeká Nizozemsko. Kostarika tak proměnila všech pět pokutových kopů, zatímco Řekové se radovali pouze třikrát.
5
Umaña může poslat Kostariku do čtvrtfinále.
4
Řecké akcie se propadají na samotné dno. Navas šel k pravé tyči a Gekasovu střelu vytáhl mimo svou bránu!
4
Teď je na tahu Gekas.
4
Čtvrtou sérii načal Campbell, který s naprostým klidem poslal míč do protipohybu Karnezise – 4:3.
3
Vyrovnáno, Holebas přesnou ranou k levé tyči nedal Navasovi žádnou šanci – 3:3.
3
González si také poradil, ale Karnezis byl hodně blízko, aby míč vytáhl do bezpečí. Nicméně je stav 3:2 pro Kostariku.
2
Christodoulopoulos si zkušeně počkal a zachoval chladnou hlavu – 2:2.
2
Kapitán Kostariky Ruiz měl zvláštní rozběh, ale nakonec z toho byla nekompromisní rána, Karnezis šel na opačnou stranu. Kostarika vede 2:1.
1
Krátký rozběh, Mitroglu se zastavil a poslal míč k pravé tyči – 1:1.
1
Borges s naprostým přehledem uklidil míč doprostřed brány a Kostarika vede 1:0.
Střílení penalt začíná.
Tak nakonec ne, do brány jde Karnezis a prvním střelcem bude Borges.
Vše je připraveno, do brány půjde jako první Navas.
Brazílie – Chile 3:2 na pokutové kopy, podruhé na mistrovství světa budeme sledovat tento dramatický rozstřel. Kdo půjde na Nizozemsko, Kostarika nebo Řecko?
Fernando Santos si pokutové kopy neužije, trenér Řecka byl vykázán na tribunu.
120+2
Druhé prodloužení skončilo.
120+1
Víc už se nestane, dramatickou noc ukončí penaltový rozstřel.
120+1
Co chybělo. Mitroglu mohl definitivně rozhodnout, to by však sám před Navasem musel zakončit lépe. Kostarický brankář předvedl zákrok dne a na poslední chvíli zasáhl svým stehnem. Tohle může Řecko hodně mrzet.
120
Míč do vápna neprošel a už se hraje nastavení, které bude trvat dvě minuty.
120
Tak ještě jedna akce Řecka, Holebas a jeho roh.
119
Podobně dopadl i Mitroglu, střela mu vůbec nesedla a končí nad bránou.
118
Blíží se závěr a Kostarika ještě mačká poslední zbytky svých sil. Campbell chtěl střílet, ale kdepak.
117
Holebas vybojoval rohový kop.
116
...zatímco Karnezis ani jeden. Tedy dle oficiálních statistik.
115
Gólman Navas si připsal celkem sedm zákroků...
114
Teď ale totálně zaspala a hned pětice Řeků šla na dvojici obránců. Christodulopulos to vzal sám na sebe a trefuje jen rukavice gólmana Navase.
112
Centr na Campbella musel jistit skluzem obránce Holebas. Tak Kostarika ještě našla nějaké ty síly.
111
Nepřesný centr Torosidise, který končí v zámezí. Navas bude odkopávat od své brány.
110
Brenes zkusil vystřihnout efektní nůžky, nakonec proč ne. Pokus dobrý a sympatický, finální provedení horší.
108
Pěkný míč, centr Karagunise šel na Gekase a v poslední moment zasáhl vyběhnuvší Navas. Ten se bohužel při svém zákroku zranil a musí být ošetřován.
107
Brenes prověřil nervovou soustavu řeckých fanoušků štiplavou střelou, která ovšem končí vysoko nad.
106
Začalo druhé prodloužení.
Patnáct minut je fuč, gól jsme neviděli. Řecko mělo tlak a jednu dobrou šanci, ale proměnit ji nedokázalo. Takže bude následovat dalších patnáct minut a pak možná penalty. Každopádně dramatický večer pokračuje.
105
První poločas prodloužení skončil.
105
Tak přeci jen si Kostaričané vytvořili solidní možnost. Ruiz uviděl ve vápně Brenese, ke kterému v hodině dvanácté, v tomto případě 105. minutě, přistoupil všudybyl Karagunis.
104
Řekové by chtěli mít klid již po prodloužení. To první však za pár chvil skončí.
102
Řekové jsou v pohybu, ale Kostarika spíš po hřišti pochoduje. Pěší tempo jí musí vydržet alespoň dalších dvacet minut. Vypadá to, že Kostarika bude hrát na riziko a půjde raději do penaltového rozstřelu.
101
Je to obrovský tlak, Katsuranis měl na kopačce možná vítěznou branku. V poslední moment mu však vložil do střely svá chodidla González a míč končí těsně mimo bránu.
100
Kostarika toho má lidově řečeno plné kecky, velmi snadno přichází o míče a Řekové toho využívají.
99
Šest hráčů Řecka v pokutovém území a nejdůraznější byl Papastathopulos. Bylo to s faulem a Kostarika může rozehrát od svého brankáře. Právě o něm to v prodloužení bude.
98
Holebasův centr zblokován a Řecko bude zahrávat rohový kop.
97
Řecko chce rozhodnout, má výhodu jednoho muže a také to vypadá, že má i více sil. Kostarika jen odkopává míče.
95
Teď si v Kostarice museli oddechnout. Mitroglu poslal přesný centr na Gekase, který hlavičkuje těsně mimo levou Navasovu tyč. Posléze střílel Karagunis svou levačkou, ale výtečné kostarické bloky.
94
Odražený míč zachytil Christodulopulos, který to zkusil bombou z voleje, ale míč končí vysoko nad.
93
Následovala akce, kterou vymyslel Mitroglu. Evidentně má mnoho sil a ještě může Kostarice pořádně zavařit.
91
Ihned na začátku prodloužení zahrozil centrující Torosidis a tečující Samaras, Navas si pro míč došel.
91
Začal první poločas prodloužení.
Řekové to prostě v nastavení umí, Pobřeží Slonoviny by mohlo vyprávět. Penalta v 93. minutě, v tomto případě vyrovnáno v 91. minutě. Čeká nás tedy prodloužení, případně penalty.
90+5
Druhý poločas skončil.
90+5
90+5
Blíží se závěr klasické hrací doby a výhodu mají rozhodně Řekové. Momentálně jsou v laufu a navíc hrají přesilovku.
90+3
Řecko je pokropeno živou vodou, Navas musel vytáhnout fantastický zákrok po střele Mitroglu, míč šel do šibenice, ale brankář Kostariky pomohl svému týmu udržet nerozhodný výsledek.
90+2
Nastavuje se pět minut nad rámec druhého poločasu.
90
Žlutou kartu dostává Keylor Navas (Kostarika).
90+1
Řecko právě vstřelilo branku!
Trápení je prozatím u konce. SOKRATIS PAPASTATHOPULOS zařizuje pořádné drama a vypadá to na prodloužení. Gekas poslal na kostarickou bránu ránu z otočky, kterou Navas vyrazil jen před sebe a zmíněný autor branky jen pohotově dorazil míč do poloprázdné brány.
89
Ne, Řecku nelze upřít snaha, ale v útoku je to prostě trápení.
87
Konečně rychlá a nebezpečná kombinace Řecka. Lazaros Christodulopulos poslal střílený centr na Navasovu bránu, ale gólman Kostariky byl u míče dřív, než dotírající Samaras. Mnoho nechybělo a Samaras se dostal do zakončení.
85
Ruiz dokonce vybojoval standardku a zase svému týmu ušetří čas.
85
Dlouhé nákopy se Řekům vůbec nedaří, vše si Kostaričané pečlivě střeží a nyní jdou do útočné akce.
84
Řecký roh zahrával Christodulopulos a jen to zahučelo. Míč nebezpečně poskakoval u Navase, ale i tuto situaci Kostarika zvládla.
83
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Christián Bolaños, přichází Randall Brenes.
83
Platí to i v případě Gekase, který si nedokázal zpracovat míč na levačku a vůbec nezakončil.
82
Zvolil centr a hlavička Manolase končí vysoko nad bránou. Tlak Řeků je spíše platonický, Kostarika stále brání těsný výsledek a navíc nemusí před svou bránou řešit nic závažného.
81
Samaras faulován třicet metrů od Navasovy svatyně, tentokrát si staví míč Holebas.
80
Deset minut a nastavení, tolik času zbývá Kostarice k postupu a naopak Řecku na vyrovnání.
79
Kdepak, Karagunis pozdravil diváky ve dvacáté řadě za bránou. Sice to byla rána jako z děla, ale vysoko nad.
78
Trestný kop pro Řecko, tohle je šance a míč pro zkušeného Karagunise.
77
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Joannis Maniatis, přichází Konstantinos Katsuranis.
76
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Johnny Acosta.
76
Kostarika bude podruhé střídat a zase ušetří nějaký ten čas, Gamboa jde ze hřiště pomalým tempem.
75
Střídající Gekas se ocitl na malém vápně a možná byl překvapen, že se k němu míč dostal. Zakončení bylo bohužel pro Řecko špatné.
75
Kostarika hraje v deseti a je jasné, že se do útoku zbytečně nepožene.
74
Karty se nám začínají množit, škoda, že to neplatí o šancí a gólech.
73
Žlutou kartu dostává Konstantinos Manolas (Řecko).
73
Řekové se dostávají do tlaku, chtějí s výsledkem a nulou ve skóre něco udělat.
72
Dostat Samarase na zelený pažit, to už je pořádná práce. "Povedlo" se to Ruizovi a karta byla ihned vytasena z kapsičky.
71
Žlutou kartu dostává Bryan Ruiz (Kostarika).
70
Christodulopulos dostal těžkou přihrávku, jeho hlavička nemohla Navase ohrozit.
69
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitrios Salpingidis, přichází Theofanis Gekas.
67
Hned se mohla přesilovka zhodnotit, hlavička Samarase ale končí mimo. Navíc zůstává ležet na hřišti otřesený Campbell.
66
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Óscar Duarte (Kostarika).
66
Pozor! Duarte vyfasoval druhou žlutou kartu a musí ze hřiště. Holebas byl v plné rychlosti podseknutý kostarickým fotbalistou a pro Řecko je zde přesilovka.
66
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Yeltsin Tejeda, přichází José Cubero.
65
Kostarika chystá první střídání. Odejde Tejeda a přijde Cubero.
64
Hra se opět kouskuje, na zemi zůstal Bolaños a tomu se nebude chtít nějak rychle na nohy.
62
Dva góly na celkém turnaji, celkové skóre 2:5. Portugalský trenér Fernando Santos si určitě říká, co s tím? Útočná produktivita Řecka je velmi špatná, přičemž dnes nějaká ta šance na skórování rozhodně byla. Není to zatím nic moc platné.
61
Řekové začínají být nervózní a dělají chyby, což samozřejmě vyhovuje Kostarice. Brankář Navas má míč ve své moci a s rozehrávkou nikterak nepospíchá.
60
Hodina hry je za námi a v Kostarice musí být hodně bouřlivá neděle. Postup do čtvrtfinále by byl prvotřídní senzací.
58
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Andreas Samaris, přichází Konstantinos Mitroglu.
57
Náhradník Granados si pustil ústa na špacír až to hezké nebylo a inkasuje žlutou kartu. Řekové budou o pár chvil později střídat.
57
Žlutou kartu dostává Óscar Granados (Kostarika).
56
Na kostarické střídačce je "veselo", rozhodčí si na svou adresu vyslechne pár ostřejších výrazů.
55
Kostarika měla kopat penaltu, Torosidis zahrál ve vápně rukou, která byla dobře viditelná, ale nepíská se.
54
Zápletka je na světě a pro fotbal jen dobře. Nyní musí Řekové spustit útočnou smršť.
52
Kostarika právě vstřelila branku!
Soupeřem by mohla být Kostarika, která jde do vedení. BRYAN RUIZ dostal přesnou přihrávku na velké vápno a poslal placírkou míč do Karnezisovy brány. To byla taková podivná šmudla, která se sotva doplazila do brány a řecký brankář asi nebude mít čisté svědomí. Asistence: Christian Bolaños.
52
To je ale ještě hudba budoucnosti. Nizozemsko tak stále čeká na soupeře.
51
Bude to zřejmě dlouhý večer, možná jediný gól rozhodne o postupujícím. Kdy však padne, to už je věc jiná. Nikdo by se asi nedivil, kdyby došlo na prodloužení, případně penalty.
50
Roh Holebase byl příliš krátký a Sokratis ho neměl šanci nadzvednout. Z toho mráčku před kostarickou brankou nezaprší.
49
Na place zůstal ležet Karagunis a faulující Tejeda zaslouženě obdržel žlutý kartonek. Řekové jsou tak stále u míče a protivníka v podstatě nepustili k míči.
48
Žlutou kartu dostává Yeltsin Tejeda (Kostarika).
47
Zajímavá standardka Holebase, který našel hlavu Samarase. Navas stál přesně tam, kde měl a zasáhl úspěšně. Byl to již pátý pokus Řecka, zatímco soupeř nemířil na Karnezise ani jednou.
46
Už se hraje a zdá se, že ani jeden z trenérů nesáhl k nějakému střídání.

Držení míče v %: 54:46
První poločas je již minulostí. Možná překvapivě byli lepší Řekové, kteří si vytvořili minimálně dvě dobré šance. Především tutovka Salpingidise volala po gólu, ale výtečným zákrokem se vytáhl brankář Navas. Kostarika hraje hodně opatrně a krom Campbella toho mnoho neukázala. Je to právě dvaadvacetiletý útočník, který dělá v řecké obraně největší průvan.
Druhý poločas začne přibližně ve 23:03.
45+2
45
Nastavují se dvě minuty a Řecko si připisuje další ofsajd. V této statistice vede již 6:0.
45
Střela Samarise šla hodně vedle brány, blíží se konec prvního poločasu.
44
O ty se většinou stará řecký kapitán. Tentokrát místo střely volil centr a Navas si pro míč v klidu došel.
43
Duarte podcenil centr Karagunise a Kostaričan musel zatáhnout za brzdu. Na zemi leží Christodulopulos a chystá se nebezpečná standardka.
42
Žlutou kartu dostává Óscar Duarte (Kostarika).
42
Zhruba tři minuty do konce prvního poločasu a Řecko bylo určitě blíž gólu. Kostarika si žádnou větší šanci nevypracovala.
40
Další řecký ofsajd, střela Samarase se tak do statistik nebude počítat.
39
Následoval roh, Kargunis se provinil útočným faulem. Kostarika tak přežila velice těžké chvíle.
38
Ze standardky nic, na opačném konci hřiště si Řecko vypracovalo stoprocentní tutovku. Holebas našel přesným centrem střílejícího Salpingidise, který však nechal vyniknout Navase, jehož zákrok byl fantastický. Na brankové čáře prokázal skvělý reflex a řeckého hráče vychytal.
37
Máme zde první žlutou kartu, kterou vyfasoval Samaris, kousek před vápnem budou Kostaričané rozehrávat trestný kop.
36
Žlutou kartu dostává Andreas Samaris (Řecko).
34
Campbell si chtěl dojít pro penaltu, ale do Robbena má stále ještě daleko. To se musí umět, tohle rozhodčí Williams viděl velice dobře.
33
Jednu z nich předvedl Tejeda, který hledal dlouhým centrem Campbella, ale ten se k míči nedostal.
32
Tempo utkání opět poněkud polevilo, k vidění je mnoho nepřesností a špatných kombinací.
31
Na druhé straně přišla střela Samarise a tečující Christodulopulos byl hádejte kde? V ofsajdu.
30
Třicet minut hry máme za sebou a Karnezis si připisuje vcelku pohodlný zákrok po střele Campbella.
29
Samaras dnes potřetí v ofsajdu, ale řecký útočník si stále hledá volný prostor a pozice, kudy by ohrozil Navase.
28
Důkazem akitvní přístup Lazarose Christodulopulose, který vybojoval zdánlivě ztracený míč a poslal ho na Karagunise. Ten si chystal svou levačku a trefil pouze padajícího Duarteho.
26
Držení míče hovoří sice pro Kostariku (60:40%), ale nedá se hovořit o tom, že by Řecko hrálo svou pověstnou totální defenzivu a čekalo na to, co udělá soupeř.
25
Řecko rozehrálo standardku a centr Maniatise odhlavičkoval Borges. V modrých dresech hrající vítězové Eura 2004 však zůstávají u míče.
24
Všechna čest, jen ty herecké vložky by si mohl občas odpustit. To je o něm známé a australský rozhodčí mu jednu nyní odpískal.
23
Na zemi leží Karagunis, který toho pamatuje opravdu mnoho. Své zkušenosti by mohl rozdávat na počkaní. Větší personu byste v týmu Řecka nenašli.
22
Nakonec se nekoná. Standardku rozehrál Bolaños a Borges možná jen svou šticí zasáhl poletující míč. Řekové se zase ubránili bez větších potíží.
21
Zase Campbell. Kostaričan upadl pár centimetrů před pokutovým územím a Karagunis může být rád, že z toho není penalta. V tomto případě rozhodoval opravdu kousek. Nicméně budeme sledovat obrovskou šanci "domácího" týmu.
20
Campbellovi nesmíte dát ani metr prostoru, jakmile je u míče, bývá většinou zle. A platí to i v tomto případě, kdy pro svůj tým vybojoval roh.
19
Tejeda našel výbornou přihrávkou Campbella, ke kterému v pravý moment přistoupil obránce Holebas.
18
Jednu takovou pokazil Manitatis a může být rád, že za stažení Ruize nevyfasoval žlutou kartu.
17
Řecko hraje velice dobře, odvážně a nebojí se zaútočit. Jen tak kombinace a přesnější přihrávky.
15
Další akce Řecka končí ofsajdem a v něm Torosidis.
14
Tohle nebyla vůbec špatné. Na roh Karagunise si naběhl Papastathopulos a velká škoda pro Řecko, že netrefil míč daleko lépe. Byl ve vápně zcela sám, ale měl to na dlouhou nohu.
13
Otázkou je, jak budou oba týmy vypadat v takové šedesáté minutě. Přeci jen je v Brazílii teprve podvečer a teplota kolem 27°C, o vlhkosti vzduchu škoda mluvit.
12
Pokud někdo čekal nějakou defenzivní podívanou, tak se překvapivě nekoná. Zatím to není vůbec špatné a oba celky hýří dobrým pohybem a aktivitou.
11
Vida, Lazaros získal míč, udělal dvě kličky a poté i zakončil. Řecký hráč poslal přízemní střelu pravačkou zhruba metr vedle.
10
Samaras v ofsajdu, řecký útočník o krůček překročil povolené území a bude se kopat od Navasovy brány.
9
U míče jsou nyní hráči Kostariky, ale dostat se přes obranu soupeře, to bude dost možná pořádný kumšt.
8
A málem se to povedlo, Bolaños se dostal na levou stranu vápna a na Karnezise poslal tvrdou bombu, která však zamířila těsně nad. Každopádně dobrý pokus a na takové situace si musí řecká obrana dávat pozor.
8
Kostarika však zůstává u míče a může složit reparát.
7
Campbell nastartoval svá rychlá chodila a ve trojici spoluhráčů pádil na řeckou bránu, ale ta kombinace byla přímo prachbídná.
6
Ruiz poslal střelu z velké dálky a vůbec mu nesedla. Karnezis jen v klidu kontroloval situaci a posléze může rozehrát od svého pracoviště.
5
To je výzva pro Kostariku, která je známá daleko ofenzivnějším pojetím hry. Ale nějaké manévry se dnes očekávat nedají, přeci jen jde o hodně a každá chyba může rozhodovat.
4
Řecko dost možná překvapivě začalo aktivně a je častěji u míče. Během čtyř minut si vytvořilo solidní pozice, solidní centry a také přišla jedna střela.
3
Přesto přišla chyba a Christodulopulus poslal tvrdý projektil na Navasovu bránu, tu však o dva metry přestřelil.
2
K míči se postavil Karagunis, který ovšem poslal nízký centr a obrana Kostariky mohla v klidu rozehrát.
1
Ostrý zákrok předvedl Umaña, který poslal k zemi Samarase. Bude z toho velice zajímavá standardka.
1
Výkop měla Kostarika, která jde do prvního útoku.
1
Všichni aktéři zápasu jsou na hřišti, samozřejmě přichází na řadu statní hymny obou zemí. Nejprve dostává přednost Kostarika, která je dnes vedená jako domácí tým.

Kostarika: Navas – Gamboa, Duarte, González, Umaña, Díaz – Ruiz (C), Borges, Tejeda, Bolaños – Campbell.
Náhradníci: Pemberton, Cambronero – Acosta, Mora, Francis, Miller, Barrantes, Granados, Calvo, Cubero, Ureña, Brenes.

Řecko: Karnezis – Torosidis, Manolas, Papastathopulos, Holebas – Salpingidis, Maniatis, Karagunis (C), Samaris, Christodulopulos – Samaras.
Náhradníci: Glykos, Kapino – Tzavellas, Moras, Vyntra, Tziolis, Fetfatzidis, Katsuranis, Tachtsidis, Mitroglu, Gekas.

Rozhodčí: Williams (Austrálie) – Cream (Austrálie), Anaz (Austrálie).
Statistické okénko:

Kostarika při své čtvrté účasti na MS postoupila podruhé do vyřazovací fáze, v roce 1990 vypadla v osmifinále s československým týmem po prohře 1:4

Řecko si při třetí účasti na MS zahraje vyřazovací část vůbec poprvé. Jak jistě víte, v roce 2004 vyhrálo Řecko ME a šokovalo celý svět. Ze současného kádru pamatují tento nesmazatelný úspěch jen dva – Kostas Katsuranis a Jorgos Karagunis.
Do sestavy Řecka se může vrátit kapitán Katsuranis, který si odpykal trest za vyloučení v druhém zápase s Japonskem. naopak chybět bude zraněný Kone. Naopak Kostarika by měla hrát v kompletní složení. Karty žádné, zranění žádné, není tedy důvod měnit doposud neporaženou sestavu.
Dnes večer jsme se dozvěděli další tým, který postupuje do čtvrtfinále. Je jím Nizozemsko, jenž ještě v 88. minutě prohrávalo 1:0, nakonec však dokázalo duel otočit a jde dál. V rámci postupových oslav budou Holanďané jistě sledovat právě tento mač. Řecko nebo Kostarika? Jeden z těchto týmů půjde právě na "Oranjes". Těžko si vybírat, v této fázi turnaje není snadného soupeře.
Arena Pernambuco, Recife:

Není to jen klasický stadion. Jedná se o velký kulturní, sportovní a společenský komplex, ve kterém nechybí restaurace, obchody, kina či konferenční místnosti. Součástí je dokonce i solární elektrárna nebo univerzitní kampus, hlavním centrem je však, alespoň po dobu konání mistrovství, fotbalový stadion.

Aréna pro 42 583 diváků stála v přepočtu bezmála pět miliard korun a podobně jako další stadiony projektované pro mistrovství světa má pomoci rozvinout zanedbanou část města.
Kostarika:

Kdo by to byl čekal, že v těžké skupině smrti bude vítězem právě Kostarika. Vždyť narazila na takové týmy jako Anglii, Uruguay a Itálii. Výkony a výsledky však hovořily za vše. Jedno z největších překvapení na mistrovství světa chce jít dál, v cestě stojí nevyzpytatelné Řecko.

Výsledky Kostariky na MS:

Kostarika – Uruguay 3:1

Branky: 54. Campbell, 57. Duarte, 84. Ureña – 24. Cavani.

Řecko:

Jak již bylo řečeno, Řekové se prokousali do další fáze turnaje takříkajíc s odřenýma ušima. V prvním zápase podlehli 3:0 Kolumbii, následně remizovali s Japonskem 0:0 a příliš to na postup nevypadalo.

Nicméně s Pobřežím Slonoviny museli vyhrát a tento těžký duel o všechno zvládli, byť se rozhodlo až na poslední chvíli. Po výsledku 2:1 se mohli radovat. Tým kolem Didiera Drogby tak předčasně skončil.

Výsledky Řecka na MS:

Kolumbie – Řecko 3:0

Japonsko – Řecko 0:0

Pobřeží Slonoviny – Řecko 1:2

Branky: 74. Bony – 42. Samaris, 90+3 Samaras z PK.

Tabulka skupiny "C"

1. Kolumbie (skóre 9:2) – 9 bodů
2. Řecko (skóre 2:4) – 4 body
3. Pobř.Slonoviny (skóre 4:5) – 3 body
4. Japonsko (skóre 2:6) – 1 bod
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký pozdní večer přeji u sledování osmifinále mezi Kostarikou a Řeckem, které se do další fáze turnaje probojovalo v hodině dvanácté. Určitě si vzpomenete na zápas s Pobřežím Slonoviny, ve kterém se rozhodlo až v 93. minutě, Řekové se radovali z penalty a jdou tak dál. Dnes je však čeká překvapení turnaje, vítěz skupiny Kostarika.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.